Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Se kdo tukaj ubada z zadevami kot so Bitcoin, Ethereum ipd.? Kaj pa Iconomi, sveže odprt za javnost od prvega avgusta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav posebno se ne ubadam s tem, spremljam pa po malem nihanja zadnje mesece, ker sem nekaj vložil v te valute. Če imaš čas spremljati zadeve lahko pri trenutnih nihanjih hitro ujameš kakšen €. Sicer pa je to čista loterija. Eth naj bi bil na dolgi rok dobra naložba, sploh pri cenah pod 200. Iconomi,... trenutno imaš dve neodvisni zadevi, ICN in ICNX. Ne vem koliko se spoznaš na te zadeve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej jaz sem nekje na istem, s tem da zdej nekaj časa ni blo nč odvečnega za vložit, zdej bi pa počasi začela nazaj, pa se morm malo bolj poglobit, s tem da se mi zaenkrat zdi Iconomi fajn platforma. ICN pa ICNX razliko poznam, trenutno se grem samo ICNX, ker je dejansko bistveno bolj simpl k pa open trading :blush:

Kje pa ETH in podobno kupuješ?

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eth sem kar na Iconomi strani zamenjal. Kupil Bitcoin na Bitstampu, preložil na Iconomi, pretopil v Icnx, nato pa del teh menjal kar za ETH (na Iconomi platformi). Icn kupil pa pri Kitajcih (liqui.io), potem pa prenesel nazaj na Iconomi (kitajčkom ne zaupam).

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz. Odkrito se ne spoznam veliko, imam nekaj mining rigov bolj tako za veselje, kar je pa denarja pa vse v Bitcoin. Po mojem je dejnaski zaslužek v trejdanju, ampak nimam časa, niti znanja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boka zanima, prodam zadnji mining RIG, ki se ni nikoli dopolnil do kraja.. 3x GTC 1060 Gigabyte Extreme Gaming, Asus Z270-A,.. 

Če koga zanima za kaj več kot hobi, pa je na voljo še kakšen rig z 8x GTX 1070 (2 komada).

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Bi bil, če ne bi sell orderje slabo nastavil.... Še nekaj takih vikendov pa bom morda na nuli.....

Hudič je tole, če se preveč igraš in kupiš na vrhu. (če bi pustil začetni vložek v bitcoinu bi lahko z dobičkom kupil novega GS-a.... tako pa sem naredil minus v vrednosti enega seta kovčkov) :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, lucif3rka said:

HODL :blush:


Se učim iz napak... gre na boljše :D

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, XTR said:


Se učim iz napak... gre na boljše :D

To je glavno :) 

Ampak več k berem o Ethereum kot platformi, bolj mi je všeč, sm še naslednji price alert počakam... ...pa ne bo več božičnice najbrž :lol1:Cryptokitties so sicer dost banalna stvar na prvi pogled, ampak je bil pa dober test.

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men osebno so te kriptovalute napihnjen balon in brez vsega bodo ostali tisti, ki so zadnje evre vložili v to ... ena denarna piramida ...

to je moj mnenje :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas u fermi se sam jest ne ukvarjam stem....usi se hvaljo že z miljoni....sam nubenmu se nč ne puzna:huh:

Sm pa prašu zanč sodelauca k ma že skor miljon od tega...kuga da fuck pr 45 letih pa z miljonam šekr počne u tej fermi pa kle ukol??

nevem če je lih to tko z neba...................al pa......mi dol visi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, maus said:

men osebno so te kriptovalute napihnjen balon in brez vsega bodo ostali tisti, ki so zadnje evre vložili v to ... ena denarna piramida ...

to je moj mnenje :huh: 

Sej obstaja ena takšna enostavna smernica za to: Vložiš samo toliko, kolikor ti sploh ne bo manjkalo, če izgubiš. Lahko narediš pa kot jaz, operiraš samo s profitom, začetni vložek pa ven pobereš, ko se splača. Vsakemu svoje, meni je prav fajn spet nekaj raziskovat pa kritično brat stvari, je že par let od diplome pa mi manjka :P 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, lucif3rka pravi:

Sej obstaja ena takšna enostavna smernica za to: Vložiš samo toliko, kolikor ti sploh ne bo manjkalo, če izgubiš. Lahko narediš pa kot jaz, operiraš samo s profitom, začetni vložek pa ven pobereš, ko se splača. Vsakemu svoje, meni je prav fajn spet nekaj raziskovat pa kritično brat stvari, je že par let od diplome pa mi manjka :P 

saj nič ne rečem ... ampak virtualni denar mi nekako še ni po godu ...kokr zaslužim tolk lahko zapravim, kar imam na bančnem računu ... tudi to je virtualni denar (po eni strani) ampak vsaj vse lahko vzdignem tudi danes, če čem.

te kriptovalute nimajo v ozadju nobenih oprijemljivih stvari kot naprimer zlato, nepremičnine in podobno ... tudi vlaganje v razne investicijske sklade se vsaj meni osebno zdi zelo rizično.

to je seveda moje mnenje ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, maus pravi:

men osebno so te kriptovalute napihnjen balon in brez vsega bodo ostali tisti, ki so zadnje evre vložili v to ... ena denarna piramida ...

to je moj mnenje :huh: 

Ni nujno piramida. Bitcoin npr ima navzgor omejeno število enot (cca 21 milijonov 'kovancev') in v kolikor mu družba pripisuje bilokako vrednost, bo zaradi svoje redkosti vreden vedno več - tako gre res simpl teorija. Je pa res, da to ni denar za nesledljiva/težko sledljiva p2p plačila (kar bi naj bil osnoven namen) ampak je špekulativna valuta. Lahko ti kaj rata, lahko ti kaj ne rata. V vsakem primeru pa je ob trenutnih vrednostih (realnih ali nerealnih) vlagateljske mrzlice za rajo kr konec.

Vsi tile ICO s katerimi se zadnje čase nabirajo tudi zagonska sredstva so pa itak totalna špekulacija in kdaj na meji prevare. Nekaj takega kot totalno nereguliran IPO (prva javna ponudba delnic). S poudarkom na nereguliran. So primeri ko se je pobasalo hude milijone, organizatorje pa je vzela megla. Ameri jih ene par že vabijo na sodišče.

Btw, Bitcoin je konvertibilna valuta - lahko se ga zamenja v kaj bolj klasičnega. Osebno pa fond denarja za stran metat rajš vržem v motor. S tem kako postati milijonar se pa tudi ne obremenjujem. Nazadnje ko so vsi postali strokovnjaki za razna vlaganja in nore donose se je pisalo 2007... pa vemo kako se je to končalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, lucif3rka said:

To je glavno :) 

Ampak več k berem o Ethereum kot platformi, bolj mi je všeč, sm še naslednji price alert počakam... ...pa ne bo več božičnice najbrž :lol1:Cryptokitties so sicer dost banalna stvar na prvi pogled, ampak je bil pa dober test.

Za eter se predvideva nekje 800$+ do marca. Jaz bi počakal na novoletne razprodaje. Okrog novega leta se pričakuje padec (razmišljam celo, da bi skočil nazaj v $). Težko je biti pameten pri teh zadevah. Največji kiks sem naredil z ICN-jem,.. kupil pri 3.5$, prodal pri 1,0$, nato je pa takoj skočil nazaj na 1.5$ :wallbash:(če posadka beži z ladje pa menda ne bom čakal...veš o kom govorim).  

 

8 hours ago, lucif3rka said:

Sej obstaja ena takšna enostavna smernica za to: Vložiš samo toliko, kolikor ti sploh ne bo manjkalo, če izgubiš. 

Tako nekako,.... greš do te mere, da lahko preneseš izgubo. Enako razmišljam pri nakupu motorja. 

 

7 hours ago, jskrablin said:

Osebno pa fond denarja za stran metat rajš vržem v motor.

To ni stran vržen denar. Vsaj zame ni. Ko imam vsega poln kufer, se vsedem na motor, naredim en krog.... vse gre lažje naprej. Prej bi rekel, da je dobra investicija. :)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Rogerg said:

Mining debat sicer nismo načeli tu, samo trading zaenkrat, tako da ni lih čist v kontekstu, ampak hvala.

- - - 

Zadnja pridobitev iz sveta kriptovalut? Po novem sem izredno alergična na besedo "pending". :fyou: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mining............................men kle na šiht za hrbtam kr neki mašin ruputa pa nabija......je pa fajn zdele pozim k je toplo u skladiš k zjutri pridem :P

Popravljeno . Popravil VS800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale NiceHash zgodba bo še kr nice. Niso edini slovenci s težavami, tudi kakim ostalim malo voda v grlo teče. Za še eno drugo platformo pa slučajno vem kako imajo poskrbljeno za varnost... ni lih najbolje. Web 3.0, luknjast ko švicarski sir. No ja, onemu ki je odpeljal nekaj preko 60 mio USD se more kr fino smejati :) 

Če se komu prebira - 

 

 

p.s. sicer bom kr kmal od danes dal 'svojo' infrastrukturo na test celotnemu svetu. Upam da ne bo kaka porcija zarečnega ratala :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj o tem sem govoru.. če ti iz banke sunijo dnar preko neta, si vsaj nekaj zavarovan, če pa te valute kupuješ in jih hraniš nekje v oblakih ... je pa tko ... ne tult name, pač tko mislim...

js use miljone sprot zapraulam ... itak ne bom nč s sabo odnesu :P

default_1Mina.gif.95eade9cac531ad720bace4b97c65d12.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!