Skoči na vsebino

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor


Priporočene objave

pred 1 minuto, Snecer pravi:

potem pa še, "kam nej grem"...

še prej o gumah, pa olju :cool:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se strinjam s tem, da nekako stremite k "popolnosti"....

Popoln jaz, popolni vsi okoli mene, popoln dom, avto, motor...........

Vse mora štimat u nulo, vse že vnaprej določeno in definirano........

Bljak.......j...š tako življenje.

Še dobro, da okoli sebe nimam takih "popolnežev " :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

tis dirkač in neprilagojen...takoj ko si omenil da je tc dobra zadeva.

@borutt če je zadeva na mopedu lahko prav pride, če ni ne bo pa nikoli prišla prav. konju, kubiki in navor v tem primeru ne igra nobene vloge. Sicer pa TC TC TC bo v par letih tako ali tako na vseh motorjih.

Na vseh testih, ki obravnavajo Z900 je vedno med minuse ali pomankljivosti pripisano:

ni elektronskih pomagal. Spet samo stručkoti, ki mlatijo prazno slamo? Mogoče teste pišejo dirkači in neprilagojeni?

Jaz lahko zase kot za neprilagojenega napišem da 99,99% ne rabim niti ABS niti TC...koneckoncev sem se leta in leta vozil brez vsega tega. Ampak če že gre napredek v tej smeri, če že ima moped vsa tipala in računalo, ki skrbi za marsikaj, zakaj tega ne bi imel.

Po domače, v avtu tudi AIRBAGA ne rabim. Je pa možno, da zato ker sem neprilagojen.

 

potem jih pa ne povezuj z opremo, elektronskimi pomagali, 12v vtičnico in še kaj, kar lahko najdeš. :P

 

temo sem pustil, ker sem vedel, da se bo namlatilo velik prazne slame, kar preberi si...fak zdej sem že slišat kot ti :P

 

Smetiš. Izbriši te smeti. Ali si mogoče nad vsemi ostalimi, katerim težiš zaradi smetenja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

@borutt če je zadeva na mopedu lahko prav pride, če ni ne bo pa nikoli prišla prav. konju, kubiki in navor v tem primeru ne igra nobene vloge. Sicer pa TC TC TC bo v par letih tako ali tako na vseh motorjih.

Tako kot prva pomoč. Če je nimaš, ti ne more priti prav. Zdaj bo razumel bolje. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Smetiš. Izbriši te smeti. Ali si mogoče nad vsemi ostalimi, katerim težiš zaradi smetenja ?

žal, v tem primeru ni to tvoja odločitev :P

ps. pa povej, kje sem ti napisal v tej temi, da smetiš? Ali sem ti samo repiliciral o uporabnosti TCja, ter o nabijanju kako so vsi neprilagojeni?

 

pred 2 minutami, gretzky pravi:

Tako kot prva pomoč. Če je nimaš, ti ne more priti prav. Zdaj bo razumel bolje. ;)

takoj, ko bo flajšter sam skočil na rano bom priznal svojo napako in povedal, da je PP 100% uporabna :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

žal, v tem primeru ni to tvoja odločitev :P

ps. pa povej, kje sem ti napisal v tej temi, da smetiš? Ali sem ti samo repiliciral o uporabnosti TCja, ter o nabijanju kako so vsi neprilagojeni?

 

takoj, ko bo flajšter sam skočil na rano bom priznal svojo napako in povedal, da je PP 100% uporabna :P

 

Sem ti že napisal, da nisi ustrezen za moderatorja. Preveč pristranski si. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Borutt pravi:

Sem ti že napisal, da nisi ustrezen za moderatorja. Preveč pristranski si. 

tvoje mnenje je zabeleženo.

Torej če bi hotel biti nepristranski, bi moral samo tvoje objave pustiti? :P 

 

Tema je namenjena povratniku na motor. Jaz mu svetujem TC, ti pač NE (ker je namenjen samo divjakom in objestnežem), vsak je povedal svoje mnenje in to je to.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

tvoje mnenje je zabeleženo.

Torej če bi hotel biti nepristranski, bi moral samo tvoje objave pustiti? :P 

 

Tema je namenjena povratniku na motor. Jaz mu svetujem TC, ti pač NE (ker je namenjen samo divjakom in objestnežem), vsak je povedal svoje mnenje in to je to.

 

 

Spet nekaj mešaš in zavajaš. 

Kje sem napisal, da moraš pustiti samo moje zapise ?

In, kje sem napisal, da jaz nekomu ne priporočam oziroma ne svetujem TC ? 

Očitno ti gre branje zelo slabo, da pišeš takšne neumnosti s katerimi zavajaš vse ostale. Pravzaprav ti velikokrat zavajaš in obračaš besede ostalih. Verjetno ne moreš drugače.

Pravzaprav je pa ta tema eno navadno preseravanje, ker je podobna že odprta. Ali naj sedaj nekdo odpre temo V zrelih ali sivih ali zlatih ali kosmatih letih ponovno na motor? In ti si moderator ? Opravljaj svoje delo ali pa se odstrani s tega mesta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

...Tema je namenjena povratniku na motor. Jaz mu svetujem TC, ti pač NE (ker je namenjen samo divjakom in objestnežem), vsak je povedal svoje mnenje in to je to.

Absolutno naj vzame vso elektroniko, ki je na voljo, sploh na vsebino njegovih postov in vožnjo sopotnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snecer pravi:

Absolutno naj vzame vso elektroniko, ki je na voljo, sploh na vsebino njegovih postov in vožnjo sopotnice.

Ne le njegovih postov, ker ni osamljen primer. Podobnih motoristov je vedno več in že po defaultu veljajo za najbolj ogrožene...

Citiraj

"...da je med smrtnimi žrtvami prometnih nesreč vedno več starejših motoristov.

Izstopa tudi podatek, da je med motoristi, ki so umrli v prometnih nesrečah, večina starejših od 45 let. V agenciji so zato opravili analizo teh prometnih nesreč in ugotovili, da jim je večinoma botrovalo pomanjkanje izkušenj in kratek motoristični staž."

vir:   http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/prvic-med-mrtvimi-v-prometnih-nesrecah-najvec-motoristov-in-mopedistov.html

V srednjih letih, ko partnerke niso več tako zanimive, v službi postaja dolgčas, stanovanjski problem je rešen....je odlična ideja - motor. :P

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

...Pravzaprav je pa ta tema eno navadno preseravanje, ker je podobna že odprta. ...

V tem se ne strinjam s tabo.  Ampak imaš prav, dve "podobni" temi sta že odprti.  

Največja je "Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko..." Ima preko 7.000  postov

Druga je "Motor za začetnika". Ima preko 700 postov

V tej tretji "Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor"  pa se je pričakovalo, da se bo debatiralo o neki bolj specifični populaciji motoristov (sem nakazal na prejšnji strani). In če se bo čez nekaj časa izkazalo, da ni potrebe po samostojnosti, se jo bo združilo z največjo.

Vse te tri teme skupaj nimajo niti 10.000 postov. Kar je pravi mačji kašelj proti recimo kategoriji Kr'neki, ki ima preko 500.000 visokokvalitetnih , poglobljenih in vsestransko koristnih zapisov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, izibajker pravi:

V tem se ne strinjam s tabo.  Ampak imaš prav, dve "podobni" temi sta že odprti.  

Največja je "Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko..." Ima preko 7.000  postov

Druga je "Motor za začetnika". Ima preko 700 postov

V tej tretji "Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor"  pa se je pričakovalo, da se bo debatiralo o neki bolj specifični populaciji motoristov (sem nakazal na prejšnji strani). In če se bo čez nekaj časa izkazalo, da ni potrebe po samostojnosti, se jo bo združilo z največjo.

Vse te tri teme skupaj nimajo niti 10.000 postov. Kar je pravi mačji kašelj proti recimo kategoriji Kr'neki, ki ima preko 500.000 visokokvalitetnih , poglobljenih in vsestransko koristnih zapisov...

Ti ne razumes, pejt se enkat nazaj prebrat njegove poste, in bos vidu de je vse res kar on pise. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik je bilo pametnih nasvetov, še več pa natolčevanja in brezveznega mlatenja slame, kot na večini slovenceljskih forumov... 

Zdaj bolj kot ne rabim nasvete glede opreme, torej čelada, jakna, hlače, rokavice. Škornji so še dovolj ok, da bojo uporabni še za najmanj 10 let. 

Zdaj za čeljad, sem razmišljal, da bi kupil nekaj pri BMW-ju, ker imajo tudi sistem za integracijo z avdijem, ni mi pa nujno. Vsekakor pa bom rabil jakno in hlače. Zdaj do sedaj nisem imel ločene opreme, sedaj pa razmišljam o tem, da bi mogoče kupu posebej poletno in spomladansko/jesensko kolekcijo. thoughts?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Tepko pravi:

Velik je bilo pametnih nasvetov, še več pa natolčevanja in brezveznega mlatenja slame, kot na večini slovenceljskih forumov... 

Zdaj bolj kot ne rabim nasvete glede opreme, torej čelada, jakna, hlače, rokavice. Škornji so še dovolj ok, da bojo uporabni še za najmanj 10 let. ...

Kot praviš (glej svoj prvi odstavek), je bilo v tejle tvoji temi " več natolčevanja in brezveznega mlatenja slame".

Sedaj pa bi rabil nasvete glede opreme. In pričakuješ, da se ti bodo vsi nasveti glede vsakega posameznega kosa (čelada, jakna, hlače, rokavice...) skoncentrirali ravno v tejle temi????

Zakaj pa ???? 

Imamo kategorijo z naslovom Oprema. In v njej so podkategorije (čelade, oblačila...). In v vsaki od teh boš našel zelo veliko tem, ki zadevajo omenjene artefakte. 

Ko boš tam kaj prebral (več boš prebral bolje bo zate), boš našel marsikaj zanimivega in uporabnega. Če pa tudi s tem ne boš zadovoljen, pa vprašaj v dotičnih temah. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Tepko said:

Velik je bilo pametnih nasvetov, še več pa natolčevanja in brezveznega mlatenja slame, kot na večini slovenceljskih forumov... 

Zdaj bolj kot ne rabim nasvete glede opreme, torej čelada, jakna, hlače, rokavice. Škornji so še dovolj ok, da bojo uporabni še za najmanj 10 let. 

Zdaj za čeljad, sem razmišljal, da bi kupil nekaj pri BMW-ju, ker imajo tudi sistem za integracijo z avdijem, ni mi pa nujno. Vsekakor pa bom rabil jakno in hlače. Zdaj do sedaj nisem imel ločene opreme, sedaj pa razmišljam o tem, da bi mogoče kupu posebej poletno in spomladansko/jesensko kolekcijo. thoughts?

Ti res preveč razmišljaš.... Če boš pri vsakem kosu opreme in motorjih toliko razmišljal ne boš nikoli nič kupil. Prebrskaj forum, so oblačila predebatirana po dolgem in počez. Dobra zadeva pri iskanju opreme je tudu youtube. Najdeš posnetke za skoraj vso novo opremo. Pa pohiti, da ne boš zamudil posezonske popuste. :) 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si testne vožnje že oddelal? 

Sicer si že na prvi testni vožnji naredil napako, ker si na podlagi vožnje z Scramblerjem ocenil vožnjo z GS-om. To sta dva popolnoma različna motorja, tresenje agregata se občuti le v prostem teku na mestu, ko se z motorjem pelješ se čuti tresenje, katero povzročajo neravnine na cesti in tu so pomembni amortizerji, sedež...ne pa agregat. Hiba GSa je le menjalnik, kateri ni ravno tih in tekoč.Ashampoo_Snap_2017_09.03_18h40m02s_002_.png.98e8e28aa795cfa53295e12df01ead61.pngAshampoo_Snap_2017_09.03_18h40m25s_003_.png.393260c50e24cad49780faa171b5f807.png

Ampak očitno, ta dva motorja nista več v igri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

Kot praviš (glej svoj prvi odstavek), je bilo v tejle tvoji temi " več natolčevanja in brezveznega mlatenja slame".

Sedaj pa bi rabil nasvete glede opreme. In pričakuješ, da se ti bodo vsi nasveti glede vsakega posameznega kosa (čelada, jakna, hlače, rokavice...) skoncentrirali ravno v tejle temi????

Zakaj pa ???? 

Imamo kategorijo z naslovom Oprema. In v njej so podkategorije (čelade, oblačila...). In v vsaki od teh boš našel zelo veliko tem, ki zadevajo omenjene artefakte. 

Ko boš tam kaj prebral (več boš prebral bolje bo zate), boš našel marsikaj zanimivega in uporabnega. Če pa tudi s tem ne boš zadovoljen, pa vprašaj v dotičnih temah. 

Se že počasi strinjaš z mojim zapisom, da je ta tema navadno preseravanje povzročeno z njenim avtorjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 9. 2017 ob 20:34, Borutt pravi:

Drkači in neprilagojeni ne bodo razumeli tvojega zapisa. In dokaz je bil takoj objavljen. Ker brez pameti je tako ali tako preveč motoristov, katerim ne pomaga nič. Kajti, ti drkači in neprilagojeni imajo vedno prav in vedno jih vsi ovirajo in izsiljujejo ter vedno naletijo na neustrezno podlago. 

Ker ste posmetil temo jo bom se jaz in sicer z vprasanjem za Borutta.

TC in ABS je res nuja ce upostevas predpise hitrosti in se prilagajas razmeram na cesti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a lahko jest?  :D

...da ne boste iskali po prejšnjih zapisih..  :P

 

TC in ABS nista nujna, če upoštevaš cpp in razmere.... je pa baje fajn, če imaš  (baje: ... menda... ne vem.. ker tega nimam).

V CPP nikjer ne piše, v kolikšnem času lahko pospesiš do predpisane max. vrednosti hitrosti cestnega odseka, kjer voziš, oz.,..... razmere na cesti pa pomenijo, da vidiš, da je cesta mokra, asfalt hladen, vidiš blato na cesti...itd. Vse to so razmere, kar pavšalno lahko pričakuješ tisti trenutek na cesti. Na naših cestah je več flik, kot lepega asfalta, ki so lahko čisto drugačne kvalitete, kot osnovni asfalt, in zwiiz pri nedolžnem pospeševanju, oz speljevanju na cesto ...itd ( sem že izkusil).... da ne omenim kak oljni madež, blatno kepo...prah, pesek....in drugo nesnago na cesti, ki te lahko tudi pri normalni hitrosti preseneti. ... zakaj sem napisal preseneti: Tudi izkušenega lahko marsikaj preseneti ... kaj šele neizkušenega.

ABS?. ... povsem isto, kot sem zapisal prej, vendar prej smo govorili o pospešku... zdaj pa o pojemku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...a lahko jest?  :D

...da ne boste iskali po prejšnjih zapisih..  :P

 

TC in ABS nista nujna, če upoštevaš cpp in razmere.... je pa baje fajn, če imaš  (baje: ... menda... ne vem.. ker tega nimam).

V CPP nikjer ne piše, v kolikšnem času lahko pospesiš do predpisane max. vrednosti hitrosti cestnega odseka, kjer voziš, oz.,..... razmere na cesti pa pomenijo, da vidiš, da je cesta mokra, asfalt hladen, vidiš blato na cesti...itd. Vse to so razmere, kar pavšalno lahko pričakuješ tisti trenutek na cesti. Na naših cestah je več flik, kot lepega asfalta, ki so lahko čisto drugačne kvalitete, kot osnovni asfalt, in zwiiz pri nedolžnem pospeševanju, oz speljevanju na cesto ...itd ( sem že izkusil).... da ne omenim kak oljni madež, blatno kepo...prah, pesek....in drugo nesnago na cesti, ki te lahko tudi pri normalni hitrosti preseneti. ... zakaj sem napisal preseneti: Tudi izkušenega lahko marsikaj preseneti ... kaj šele neizkušenega.

ABS?. ... povsem isto, kot sem zapisal prej, vendar prej smo govorili o pospešku... zdaj pa o pojemku.

Ne mores ti ! (Ce si naredil zwiiz potem pa nisi prilagodil pospesek razmeram in puc kazen kot neprilagojen)

Z vsem spotovanjem ampak vprasanje sm naslovil na Borutta.( z razlogom da opise ali je crno in belo ali pa so se kake nianse vmes)

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Snecer said:

potem pa še, "kam nej grem"...

Temu sm prlimal smeškota, k sm mislu, da je to smešno.

21 hours ago, DAMI34 said:

še prej o gumah, pa olju :cool:

Temu tudi, k je nadaljeval 'smešnost' prejšnje izjave.

In pol čitam tole:

11 hours ago, Tepko said:

Zdaj bolj kot ne rabim nasvete glede opreme, torej čelada, jakna, hlače, rokavice.

Ma kaj se ti hecaš?? A pol boš pa vprašal, a se desno al levo nogo prek sedeža zavihti? Pa dej kej sam pogruntaj porka madona noo ...

 

11 hours ago, Tepko said:

... kot na večini slovenceljskih forumov ...

Najprej sprašuješ, kot da nasvete rabiš, kot da življenje brez njih ni možno, potem pa zviška in podcenjevalno celoten forum in s tem vse, ki ti svetujemo, takole daješ v nič? A ti to resno??

Adijo si, Tepko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!