Skoči na vsebino

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor


Priporočene objave

pred eno uro, exclan pravi:

Dobro si mi vse povedal z tvojimi odgovori - tudi o teoriji zarote! predvsem tvoje.

Pa lep dan in veselo nabijanje naprej ti želim.

TC in ABS je res nuja ce upostevas predpise hitrosti in se prilagajas razmeram na cesti ?

Na takšno vprašanje naj ti odgovorim? Si ti sploh voznik ? Ker iz teh tvojih bluzenj in ostalih neumnosti bi rekel, da si še kot pešec nevaren sebi in ostalim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, Borutt said:

TC in ABS je res nuja ce upostevas predpise hitrosti in se prilagajas razmeram na cesti ?

Na takšno vprašanje naj ti odgovorim? Si ti sploh voznik ? Ker iz teh tvojih bluzenj in ostalih neumnosti bi rekel, da si še kot pešec nevaren sebi in ostalim. 

Se strinjam, to trdim jaz že vrsto let za avte, samo dražijo jih brezveze, nihče ne rabi ABS, SRS, ESB, hill holder, in še kaj, moj avto nima nič od tega in se še kar drži na cesti. Najbolj butasto je pa dimenzioniranje avtov za Euro NCAP, avti niso za zaletavanje ampak za vožnjo. Če se odstrani vse tiste ojačitve in zmečkljive cone, postane avto bistveno lažji, lajže je doseči nižjo porabo, cenejša je proizvodnja. Radarski tempomat in zaviranje v sili, čisto podpiranje lenih voznikov ki med vožnjo skačejo po fejsbuku in twiterju namesto da bi gledali na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, smasher said:

 Radarski tempomat in zaviranje v sili, čisto podpiranje lenih voznikov ki med vožnjo skačejo po fejsbuku in twiterju namesto da bi gledali na cesto.

Imel/imam radarski tempomat v avtu in lahko recem, da je zadeva uporabna,  ce delas res dolge relacije v kratkem casu. Ko si brez prestanka 5+ ur za volanom na enolicni avtocesti in ti koncentracija pade, zaspanost te pocasi nazira, pridejo te zadeve se kako prav, sploh pri voznji spostujoc omejitve. Ce ga zges si praviloma bolj skoncetriran na voznjo. Radar tempomat je zelo uporaben poleg prej nastetega tudi pri voznji v pocasi se premikajoci koloni, voznji skozi tunele, voznjo po nehumanih omejitvah (neskoncna avtocestna delovisca) ipd.

BTW: Za voznjo po Zlovenji, 100km levo, 100 desno, 80 gor, 90 dol je pa cisti nonsens. Skoda denarja.

IMHO

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

TC in ABS je res nuja ce upostevas predpise hitrosti in se prilagajas razmeram na cesti ?

Na takšno vprašanje naj ti odgovorim? Si ti sploh voznik ? Ker iz teh tvojih bluzenj in ostalih neumnosti bi rekel, da si še kot pešec nevaren sebi in ostalim. 

Napad je najboljša obramba ajaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, IZTOK pravi:

Mene pa ABS, TC in ostala pomagala nič ne motijo. Vse razen ABS lahko na mojem mopedu izklopim, ABS pa tudi z pomočjo trika. Ampak zakaj bi? No, razen na terenu. Sicer nisem nič opazil, da bi zaradi tega bolj divjal, da bi se zanašal, da bo moped kar sam peljal pravilno, ne glede kaj počnem. Tudi v dežju se še vedno peljem počasneje in z veliko respekta. Ampak tisti, ki ste proti pomagalom mogoče nimate praktične izkušnje. Jaz sem jo staknil v Avstriji, ko mi je jodlar priletel v levi nepregledni ovinek krepko po moji strani. Nagonsko sem pohodil pedal in potegnil desno, da se izognem. A glej ga zlomka, rit pa levo in motor povprek. Zmanjkalo časa in prostora, na žalost je bila med oklepom motorja in odbijačem avta moja noga in lahko si mislite, kaj je najprej polomilo. Če bi imel v tem motorju ABS bi zvozil, hitrost, ki so mi jo izmerili je bila nekaj čez 50.

Mene pomagala nič ne motijo. Vedno ljudem priporočam ABS, ker pomeni res konkretno razliko pri povprečnem vozniku. Dvomim pa v splošno koristnost TC, še tolko bolj na relativno švoh mlinčkih. Sploh ko se oglašuje na 'KTM način'. Resnici na ljubo, večina motoristov pri takem odpiranju gasa sredi ovinka kot ga kažejo oni tam na filmčku ustreli direkt s ceste. Ker bo motor pospešil kolker lahko in s tem povzročil konkreten prenos teže po dolžini mopeda. Ki bo zahteval konkreten popravek smeri ne glede na elektroniko. Pod ritjo ne bo zaplesal, zmeden voznik pa se bo vseeno pobiral iz malin.

Moje osnovno vodilo je - dajmo bit malo skeptični. Ni vse zlato kar se sveti. Ni vsaj marketinški kup bikovskega dreka brezprizivna in sveta resnica. Na prvem mestu bi naj bilo vsaj spodobno obvladovanje stroja. Pol pa pridejo kratice na voljo. V dejanskem svetu pa je tako - Moj moped/avto ima nartabuljše bremze na svetu! In tak seveda ne pomisli da mu to en kurc pomaga ob premajhni varnostni razdalji in konstantnem odzivnem času, ki je nekje okoli 1 sekunde. In se s svojimi svetovnimi bremzami vred zarine v onega spredaj. Ja bravo, ane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ste me pa s temi TCABSKTRVMLCPZ... dodatki tolk zmedli, da razmišljam o prehodu na električno skirco. Sem vidu letos na morju eno. Široke napihljive gume (kar zagotavlja mehko vožnjo), radijus nekih 25km, maximalna hitrost okol 30km/h. Stare leder jakne pa čelade ki jih imam, bojo pa tudi kr ustrezna oprema. :P

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, jskrablin pravi:

Mene pomagala nič ne motijo. Vedno ljudem priporočam ABS, ker pomeni res konkretno razliko pri povprečnem vozniku. Dvomim pa v splošno koristnost TC, še tolko bolj na relativno švoh mlinčkih. Sploh ko se oglašuje na 'KTM način'. Resnici na ljubo, večina motoristov pri takem odpiranju gasa sredi ovinka kot ga kažejo oni tam na filmčku ustreli direkt s ceste. Ker bo motor pospešil kolker lahko in s tem povzročil konkreten prenos teže po dolžini mopeda. Ki bo zahteval konkreten popravek smeri ne glede na elektroniko. Pod ritjo ne bo zaplesal, zmeden voznik pa se bo vseeno pobiral iz malin.

Moje osnovno vodilo je - dajmo bit malo skeptični. Ni vse zlato kar se sveti. Ni vsaj marketinški kup bikovskega dreka brezprizivna in sveta resnica. Na prvem mestu bi naj bilo vsaj spodobno obvladovanje stroja. Pol pa pridejo kratice na voljo. V dejanskem svetu pa je tako - Moj moped/avto ima nartabuljše bremze na svetu! In tak seveda ne pomisli da mu to en kurc pomaga ob premajhni varnostni razdalji in konstantnem odzivnem času, ki je nekje okoli 1 sekunde. In se s svojimi svetovnimi bremzami vred zarine v onega spredaj. Ja bravo, ane.

Jasno, se strinjam. To so pomagala za nujne primere in se naj ne bi zlorabljala pri voznji. Nekatera so tudi lahko moteca ali celo nevarna. Jaz sem letos peljal testno MT 10 in pac probal, kaj ta moped zmore. Nimam izkusenj z temi novimi SS motorji in vso to elektroniko in sem pustil preprecevanje dviganja prednjega kolesa na stopnji 3, torej najbolj rigorozni. Med voznjo sem iz blagega desnega ovinja odvrnil malo prevec in prednje kolo se je odlepilo a ovinek se ni bil cisto pri kraju. Pa mi je v trenutku odvzel moc in sem pristal nazaj na cesti z neporavnano prednjo pnevmatiko. Ni prijetno ce ti vobla motor pri vecji brzini. Ce bi tega pomagala ne bi bilo bi sam prej poravnal kolo preden bi ga spustil. V taki nepricakovani situaciji to pomagalo motoristu z nekaj izjusnjami prej zagode kot pomaga. Kakemu zacetniku pomaga a ta verjetno na takem motorju nima kaj iskati. Zato se strinjam s teboj, da je potrebno elektroniko jemati z rezervo in se ne zanasati nanjo brezmejno.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Zivnorc pravi:

..pa še pri nas ja narejeno!!

domaće :kva2: 

ste se razpisali o teh pomagalih :O

pomagala so zato, da pomagajo, zato se imenujejo pomagala ... če bi bila potuha, bi se imenovala potuhanke :huh:

ABS ne pomaga če pri 200 km/h, 50 km pred zidom začneš bremzat ... nisem še probal, ampak tudi ne bom

TC ne pomaga, če v 90 stopinskem ovinku, v 1 prestavi, 200 konjsko zverino, obrneš do konca ... delno sem probal :P

Willy ... probal .. dela ... ampak nisem do konca obrnu gas in spustu sklopke naenkrat ... morm rečt, da ne upam :P

 

pred 2 minutami, GO_Tomi pravi:

Ne vem če ste porajtali ... tega Tupkota al Tepkota al kaj je že, smo pa zgubili. Ne sledi več nasvetom ;)

itak .. on se ne bo pogovarjal s slovenceljni, ker se ne skače kot on hoče ... brezvezni nabijači smo ... aja .. mi se pač vozmo on se bo pa mogoće .. al pa, če se ne bo .. to je njegova skrb :P .. meni je vseeno

:ninja: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, maus said:

ABS ne pomaga če pri 200 km/h, 50 km pred zidom začneš bremzat ... nisem še probal, ampak tudi ne bom

 

sm skor prepričan, de ustavm tud brez kratic :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, RSTDRIVER pravi:

sm skor prepričan, de ustavm tud brez kratic :)

dvomim .. da se ti ustaviš .. ustavi te, to je malo razlike :P 

 

ps. res je ... moja napaka ... m sm mislu ... :P

@DAMI34 ... poprau mojo napačo :P , de naujo čez 50 let mislili, da sem nabiju brezveze :lol1: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, GO_Tomi said:

Ne vem če ste porajtali ... tega Tupkota al Tepkota al kaj je že, smo pa zgubili. Ne sledi več nasvetom ;)

Mogoce je mozakar pameten in se raje vozi kot tele nebuloze bere.

:smoke:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

Mogoce je mozakar pameten in se raje vozi kot tele nebuloze bere.

:smoke:

V avtu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

Mogoce je mozakar pameten in se raje vozi kot tele nebuloze bere.

:smoke:

dvomim .. saj se ne ve, kere gume bo meu ... pa opremo ...

p.s.

ker je v temi krneki, se lahko mal nabija, čeprav se tudi v drugih temah :P

p.s.p.s.

nimam nič proti Tepkotu in mu želim, da bi meu tisto, kar ga zadovoljuje in ne tisto, kar smo mu predlagali, pa čeprav verjetno ne bo meu ninđe :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

 

 

pred 46 minutami, maus pravi:

ps. res je ... moja napaka ... m sm mislu ... :P

če bi vse prebral ne bi zavaju :jezik:

js sm svojo zmoto prznau, se pokesau in jo odnesu brez kazni :ras:

a morm zdj vsakmu, ki opazi mojo napako tole linkat :P 

če bi se vsak pokesau za svojo napako bi bilo veliko postorjenega :lol1:

upam vsaj, da ste potgnl kj koristnega iz mojega globokumnega posta :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

 

če bi se vsak pokesau za svojo napako bi bilo veliko postorjenega :lol1:

 

...in forum nafilan do amena...   :huh:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nearrain pravi:

Ne sekiraj se . . .  temu se rece modeririranje .  :lol1:

Vprašaje sem dal ker zgledalo kot da name leti :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, sesir said:

Vprašaje sem dal ker zgledalo kot da name leti :smoke:

Je Vrli priredil tako, da je to tko izpadlo.  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!