Skoči na vsebino

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor


Priporočene objave

predlagam, da bi meu vsak svojo temo v kr'neki in tam opisoval svoje težave :huh: 

o tem sem jaz že na začetku opozarjal, pa me ni noben resno jemal .. čemu ne :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Se že počasi strinjaš z mojim zapisom, da je ta tema navadno preseravanje povzročeno z njenim avtorjem. 

namesto nabijanja, kako je slaba in nevredna tema, pa čeprav avtor komplicira, bi lahko raje na tole dal par nasvetov, saj si kompetenten in iskušen na tem področju. 

samo izvleček, kar piše avtor na prvi strani:

Ok naslednja stvar pa je seveda še "vpeljava" nazaj v motoristični svet. Torej kako se lotiti projekta, da se navadim nazaj varno voziti po cesti? Kake so izkušnje koga drugega? Kaj ste naredili, da niste postali packa na cesti po toliko letih sedenja doma? Razmišljam da bi pač na začetku hodil na parkirplace in pač treniral osnove. Resda sem sicer letos probu tistega BMW-ja, ampak lahko edino priznam, da sem se vozu precej "po jajcih" ker sem dejansko precej pozabu kak zavirat in polagat motor (don't judge me). :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, exclan pravi:

Ker ste posmetil temo jo bom se jaz in sicer z vprasanjem za Borutta.

TC in ABS je res nuja ce upostevas predpise hitrosti in se prilagajas razmeram na cesti ?

Kje sem napisal, da sta TC in ABS nekaj nepotrebnega? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Kje sem napisal, da sta TC in ABS nekaj nepotrebnega? 

tule....in letelo je direktno na moj zapis (med drugim sem bil avtomatsko označen za neprilagojenega) kateri je repliciral potrebo oz nepotrebo po TCju, ki ga je objavil @jskrablin

http://motosvet.com/tabla/topic/41454-back-to-motorbikin-ali-v-srednjih-letih-spet-na-motor/?do=findComment&comment=2373672

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

namesto nabijanja, kako je slaba in nevredna tema, pa čeprav avtor komplicira, bi lahko raje na tole dal par nasvetov, saj si kompetenten in iskušen na tem področju. 

samo izvleček, kar piše avtor na prvi strani:

Ok naslednja stvar pa je seveda še "vpeljava" nazaj v motoristični svet. Torej kako se lotiti projekta, da se navadim nazaj varno voziti po cesti? Kake so izkušnje koga drugega? Kaj ste naredili, da niste postali packa na cesti po toliko letih sedenja doma? Razmišljam da bi pač na začetku hodil na parkirplace in pač treniral osnove. Resda sem sicer letos probu tistega BMW-ja, ampak lahko edino priznam, da sem se vozu precej "po jajcih" ker sem dejansko precej pozabu kak zavirat in polagat motor (don't judge me). :) 

To je še ena tema v stilu "Motor ne vžge, kaj naj naredim?". 

Branjevka pozna odgovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

To je še ena tema v stilu "Motor ne vžge, kaj naj naredim?". 

Branjevka pozna odgovor. 

ampak če je brezvezna tema, zakaj jo bereš? A prebereš tudi vse v : privoščite si jedno kafetu?

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

tule....in letelo je direktno na moj zapis (med drugim sem bil avtomatsko označen za neprilagojenega) kateri je repliciral potrebo oz nepotrebo po TCju, ki ga je objavil @jskrablin

http://motosvet.com/tabla/topic/41454-back-to-motorbikin-ali-v-srednjih-letih-spet-na-motor/?do=findComment&comment=2373672

 

Prenehaj že s takšnim zavajanjem. 

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ampak če je brezvezna tema, zakaj jo bereš? A prebereš tudi vse v : privoščite si jedno kafetu?

 

Nisem našel dveh tem o kafetu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

Kje sem napisal, da sta TC in ABS nekaj nepotrebnega? 

Ne nisi napisal tega ampak vprašal sem če je potreben ABS in TC če si prilagojen in upoštevaš CCP pa ne bluzi odgovori direktno na vprašanje .

 

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Prenehaj že s takšnim zavajanjem. 

Nisem našel dveh tem o kafetu. 

In kako DAMI tukaj zavaj ?? mislim na repliko zgoraj pripopano .

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, exclan pravi:

Ne nisi napisal tega ampak vprašal sem če je potreben ABS in TC če si prilagojen in upoštevaš CCP pa ne bluzi odgovori direktno na vprašanje .

 

In kako DAMI tukaj zavaj ?? mislim na repliko zgoraj pripopano .

Poznaš njuno delovanje? V primeru, da ne poznaš njuno delovanje oziroma njun namen, ne moreš vedeti ali ju potrebuješ. 

Ker predvidevam, da poznaš njuno delovanje in njun namen, poznaš tudi odgovor na svoje vprašanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Poznaš njuno delovanje? V primeru, da ne poznaš njuno delovanje oziroma njun namen, ne moreš vedeti ali ju potrebuješ. 

Ker predvidevam, da poznaš njuno delovanje in njun namen, poznaš tudi odgovor na svoje vprašanje. 

same globoke stresaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Ti si moderator, ti premakni globoko misel v ustrezno temo :jezik:.

se mi zdi, da je kar v pravi :D

Še dobro, da nisem vsega tega premaknil v iskanje motorja...ker nihče ne bi več nič našel...kaj šele motor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

..ker nihče ne bi več nič našel...kaj šele motor :P

kter motor :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tepko pravi:

Velik je bilo pametnih nasvetov, še več pa natolčevanja in brezveznega mlatenja slame, kot na večini slovenceljskih forumov... 

Zdaj bolj kot ne rabim nasvete glede opreme, torej čelada, jakna, hlače, rokavice. Škornji so še dovolj ok, da bojo uporabni še za najmanj 10 let. 

Zdaj za čeljad, sem razmišljal, da bi kupil nekaj pri BMW-ju, ker imajo tudi sistem za integracijo z avdijem, ni mi pa nujno. Vsekakor pa bom rabil jakno in hlače. Zdaj do sedaj nisem imel ločene opreme, sedaj pa razmišljam o tem, da bi mogoče kupu posebej poletno in spomladansko/jesensko kolekcijo. thoughts?

Mah jaz bi najprej moped, ker oprema mora biti barvno usklajena z barvo mopeda :D

Smešno se sliši, sam je res. 

tudi čelado boš izbral potem ko boš vedel kak mopedi imaš in ali bo to preklopna, integralna....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Poznaš njuno delovanje? V primeru, da ne poznaš njuno delovanje oziroma njun namen, ne moreš vedeti ali ju potrebuješ. 

Ker predvidevam, da poznaš njuno delovanje in njun namen, poznaš tudi odgovor na svoje vprašanje. 

No jz ga poznam in vem,da jih ne potrebujem in nočem!So me že na testu spravile v zelo resno nevarnost!

Po mojem mnenju je ta elektronika odlična za začetnike in play stationarje....Meni pa motor s tem enostavno ne nudi kar sem želel od mopeda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

kter motor :huh: 

ja ta, k ga tuki iščemo. V drugi temi iščejo drug moped...no sm prebral, da ga je celo našel :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ja ta, k ga tuki iščemo. V drugi temi iščejo drug moped...no sm prebral, da ga je celo našel :P

 

ja sj .. povsod se iščejo motorji .. tut po avtonetu :P

pa je povedu kere gume bo meu :huh:

no ja .. sm veseu, da je vsaj en našu motor ... mojga še niso našl :dry: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

//On topic:

Štacuna & skladišče Jerman v Depali na FB strani  ravnokar vabi na testno vožnjo s Tigrom 800 xrt.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Tepko pravi:

Velik je bilo pametnih nasvetov, še več pa natolčevanja in brezveznega mlatenja slame, kot na večini slovenceljskih forumov... 

Zdaj bolj kot ne rabim nasvete glede opreme, torej čelada, jakna, hlače, rokavice. Škornji so še dovolj ok, da bojo uporabni še za najmanj 10 let. 

Zdaj za čeljad, sem razmišljal, da bi kupil nekaj pri BMW-ju, ker imajo tudi sistem za integracijo z avdijem, ni mi pa nujno. Vsekakor pa bom rabil jakno in hlače. Zdaj do sedaj nisem imel ločene opreme, sedaj pa razmišljam o tem, da bi mogoče kupu posebej poletno in spomladansko/jesensko kolekcijo. thoughts?

Ko se ti mi je še dalo "trudit se pomagat, sem ti to že napisal", ampak sem očitno napisal tako, da ti ni šlo v ušesa. Mogoče sem bil preobširen. O marsičem okrog opreme so ti kaj uporabnega napisali vsaj še štirje, pa ti tudi to ni bilo O.K., da bi vsaj repliciral. Očitno si boš vse nakupil pri BMW-ju, kar je verjetno super in prepričan sem, da ti bodo tam tudi najbolje svetovali. Imajo sicer dražje stvari, ampak sem prepričan, da so najboljše možne za tvoje potrebe. Če so še malo dražje iz njihovega asortimana so pa, sem prepričan, še boljše. Tudi jaz sem si zmeraj želel BMW-ja, a sem prekratek. Menda ti v salonu skuhajo tudi zelo dobro kavico, h kateri včasih priložijo piškotek. Tudi takega odnosa sem si vedno želel kot kupec, a kot rečeno, sem bil vedno prekratek, ker imam samo centimeter čez meter sedemdeset. Želim ti, da bi lepo izgledal na motorju in da te na njem nikoli ne bi zeblo ali ti bilo prevroče. No, pa vsekakor ne pozabi na kasko zavarovanje (predvsem divjad in točo). 

Mater, spet sem dolg:hmm:... Eh, saj tega tudi ne bo prebral do konca :P....

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih so imeli policisti BMW celade...z takšno naredil mnogo kilometrov...res odlična čelada...je pa to bilo 20let nazaj...verjamem pa,da je bmw oprema še vedno top!

Nasplošno....včasih nosil vse dainese potem ugotovil da oprema znamk kawasaki,yamaha,bmw,ducati,ktm ne zaostaja v kvaliteti je pa ceneje...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!