Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

ancient .... vsake oči majo svojga malarja ;)

 

drgač pa drim mašin me niti mal ne gane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Je kdo od vas skrajsal lonec na akrapovicu,zanima me poleg zvoka in izgleda kako je z zmogljivostjo/mocjo se kaj poslabsa/zboljsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se izpuh skrajsa za 1/5 ali 1/4 tako da polek zvoka ni opazit kaksne velike razlike.

Jaz sem na prejsnjem motor montiral izpuh ki sem ga moral polovico odstranit(Kupil sem poskodovanega). Pa mislim da je bil malo prevec pretocen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, mam husqvarno smr 450, pa sem poleg motorja dubu še komplet akrapovič izpuh, in mi je kr mal bedno da mi stoji v garaži tko da bom letos kr zamenu, zdej me pa zanima če je potrebno stike s čim namazat(gre za slip on sistem) al ni to nč treba sam nataknš pa vozš? plus opazu sm da je tm kjer prideta iz mašine skupej cevi manjša razpoka(umes je zvar mal počn) pa me zanima a je to fejst narobe(valda ni dobr ane) pa če je bolš da dam pošvasat(sej bi sam pošvasu sam ni to običn želez je titan :D)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, mam husqvarno smr 450, pa sem poleg motorja dubu še komplet akrapovič izpuh, in mi je kr mal bedno da mi stoji v garaži tko da bom letos kr zamenu, zdej me pa zanima če je potrebno stike s čim namazat(gre za slip on sistem) al ni to nč treba sam nataknš pa vozš? plus opazu sm da je tm kjer prideta iz mašine skupej cevi manjša razpoka(umes je zvar mal počn) pa me zanima a je to fejst narobe(valda ni dobr ane) pa če je bolš da dam pošvasat(sej bi sam pošvasu sam ni to običn želez je titan :D)?

 

ponavad dobiš zravn akrapovičevega izpuha še eno posebno mast za med spoje sam jest sem jo uporabljal samo enkrat izpuh menjam pa vsaj 2x na  leto (cesta-dirkališče) pa zaenkrat ni blo nikol problem aupuh dol potegnt. Kar se tiče razpoke dej enmu za pošvasat ker se bo zaradi tresljajev razpoka večala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri stricu Igorju kot sem opazil nekaj delajo na izdelavi izpuha za moj motor vendar je zaenkrat na seznamu samo za CB 650F pa še to ni slik in ostalih podatkov.

Po moje bi mogel tak izpuh pasati tudi na CBR 650F, je kateri na forumu z več informacijami glede plasiranja izpuha na tržišče ali zaposlen pri Akrapoviču, da dobimo informacije iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

tukaj sem našel originalni akrapovič certifikat za mojo hornetko
www.akrapovic.it/vecchipdf/0567.pdf
mora biti tudi podpisan in poštempljan certifikat da je veljaven?

vse ostalo imam pripravljeno za homologacijo:
-potrdilo o vgradnji in račun

-homologacijski kartonček
-certifikat (brezu štemplja) oz kolega ima poštempljenega ampak me je "strah" da ga ne bodo obdržali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tem certifikatu ne rabi bit nobenega štempla ali podpisa. to da ima kolega gor kaj podpisano si morda malo pomešal??

skratka tak kot je bo ok...

 

 

 

 

lp

Popravljeno . Popravil carmagedon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da smo ravno pri tej temi, kaj vse rabiš da lahko homologiraš (Akrapovič) izpuh. S tem da bi kupil novega in ga sam zamenjal oz. zmontiral, bi to šlo skozi.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem kupil izpuh drugacne firme ni akrapovič,do bliznjega yamaha servisa sem sel po potrdilo o strokovni vgradnji z podpisom bla bla,pisal italianom da mi poslejo certifikat,šel na avtoplus mu izrocil certifikat,potrdilo,homologaciski kartoncek,placal 25 eur in resu :OK:  nic slikal nic sprobaval prides tam v guzvi in je :ninja: Namesto potrdila mi je rekel da se da it cez tudi z nacrtom vgradnje za izpuh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da smo ravno pri tej temi, kaj vse rabiš da lahko homologiraš (Akrapovič) izpuh. S tem da bi kupil novega in ga sam zamenjal oz. zmontiral, bi to šlo skozi.

 

lp

Ko kupiš izpuh dobiš zraven certifikat iz. si ga lahko sprintaš iz njihove strani. Potrebuješ še bomologacijski kartonček in potrdilo o strokovni vgradnji s strani XY firme.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel že zmonitran akrapovič, ki pa ni  bil homologiran in sem naredil naslednje:

-v avtohiši HONDA Čepin dobil potrdilo o vgradnji (28 € )
-certifikat fotokopiral od kolega (imel je poštemplanega in podpisanega)....verjetno bi veljal tisti iz interneta ki je identičen brez podpisa in žiga

-homologacijski kartonček sem nekje založil in dobil novega (duplikat) iz AS Domžale (plačal 40€)
 

s temi papirji sem šel na tehničnega in sem plačal 32€, motor so prej poslikali (zanalašč sem vzel ven dušilec in noben ni nič omenil kje je)

vso zgornjo dokumentacijo so si obdržali in homologacijski kartonček dobim čez nekaj dni

mi je pa žal da se nisem zapeljal do http://avto-celje.si/ki nimam daleč, ker sem tam vprašal koliko stane homologacija za izpuh in so rekli 27€, na avtoKRKI pa nisem nič vprašal in sem pač šel tja in je bilo 32€

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drag tale tvoj postopek he he...cca 100€. A nimaš nobenega poznanega v kakšni mehanični delavnici, da bi ti podpisal potrdilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel že zmonitran akrapovič, ki pa ni  bil homologiran in sem naredil naslednje:

-v avtohiši HONDA Čepin dobil potrdilo o vgradnji (28 € )

-certifikat fotokopiral od kolega (imel je poštemplanega in podpisanega)....verjetno bi veljal tisti iz interneta ki je identičen brez podpisa in žiga

-homologacijski kartonček sem nekje založil in dobil novega (duplikat) iz AS Domžale (plačal 40€)

 

s temi papirji sem šel na tehničnega in sem plačal 32€, motor so prej poslikali (zanalašč sem vzel ven dušilec in noben ni nič omenil kje je)

vso zgornjo dokumentacijo so si obdržali in homologacijski kartonček dobim čez nekaj dni

mi je pa žal da se nisem zapeljal do http://avto-celje.si/ki nimam daleč, ker sem tam vprašal koliko stane homologacija za izpuh in so rekli 27€, na avtoKRKI pa nisem nič vprašal in sem pač šel tja in je bilo 32€

 

 

pa ne da si plačal za potrdilo o vgradnji :? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je potrdilo o vgradnji sploh potrebno za homologacijo izpuha? Včasih vem da ni bilo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je potrdilo o vgradnji sploh potrebno za homologacijo izpuha? Včasih vem da ni bilo.  

po novem JE potrebno žal. Sicer je v Evropi dovolj, da imaš TUV certifikat. pri nas, ki smo pa nad vsemi očitno pa to ni dolvolj in mora država vzeti še svoj delež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja čeprav sem imel že lonec namonitran so pri Hondi Čepin motor zapeljali v mehanično, da so preverili če je vse vredu (vsaj 15min so ga imeli not-ne vem kaj so gledali tako dolgo) in izdali račun in izpolnili potrdilo o vgradnji (prazno vlogo-potrdilo o vgradnji sem pa dobil na tehničnem)

Popravljeno . Popravil Ktr1sk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!