Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

Ja čeprav sem imel že lonec namonitran so pri Hondi Čepin motor zapeljali v mehanično, da so preverili če je vse vredu (vsaj 15min so ga imeli not-ne vem kaj so gledali tako dolgo) in izdali račun in izpolnili potrdilo o vgradnji (prazno vlogo-potrdilo o vgradnji sem pa dobil na tehničnem)

Pri Čepinu so cigani v vseh pogledih. Pa si vedel, da ti bodo računali tak svinjski znesek. Za ta denar bi ti na kakšnem drugem servisu dejansko delali na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem vedel da bo okrog 25€...ni se mi dalo spraševat okrog...niti nisem vedel kam bi šel drugam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj, za potrdilo o vgradnji se plača cca. 30€, kok pa plačaš če ti ga še morajo vgraditi ?

prvič slišim, da je kdo plačal za potrdilo...vsak pozna koga, ki ima ali dela pri kakšnem mehaniku. saj ne rabi bit pooblaščen servis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj, za potrdilo o vgradnji se plača cca. 30€, kok pa plačaš če ti ga še morajo vgraditi ?

v bistvu sem plačal kakor da so ga vgradili (dobil račun kjer piše vgradnja akrapoviča), ker ne smejo samo izdat-izpolnat potrdila,..(če bi koga poznal bi že verjetno )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Na hondo CB 500X sem zmontiral akrapoviča.ZAnima me kaj potrebujem za homologacijo oz če je dovol kartonček ki sem ga dobil zraven ali ga moram dati vpisti v kartonček motorja. Kako je potem z potrdilom za vgradnjo ga porebujem ali ne?? Kakšne lahko imam težave v Slovenji in po drugih državah če nimam homologiranega.

 

hvala za informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ko kupiš izpuh dobiš zraven certifikat iz. si ga lahko sprintaš iz njihove strani. Potrebuješ še homologacijski kartonček in potrdilo o strokovni vgradnji s strani XY firme. Vpisat ga je pač treba samo v Sloveniji, za ostale Evropske države je dovolj TUV certifikat. Težave so pa predvsem finančne, če nimaš vpisano. Tu so problem sploh države severno od nas, pa tudi pri nas je visoka kazen.

 

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu sem plačal kakor da so ga vgradili (dobil račun kjer piše vgradnja akrapoviča), ker ne smejo samo izdat-izpolnat potrdila,..(če bi koga poznal bi že verjetno )

če bi bili ljudje, bi odprl delovni nalog, potem pa naredil storno....kot sem že napisal, da so tam cigani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po novem JE potrebno žal. Sicer je v Evropi dovolj, da imaš TUV certifikat. pri nas, ki smo pa nad vsemi očitno pa to ni dolvolj in mora država vzeti še svoj delež.

14 dni nazaj na avtokrka ga nisem rabil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 dni nazaj na avtokrka ga nisem rabil

Jaz grem pa jutri na AvtoKrka v šentjur in ga rabim, tudi po zakonu ga, je pa vrjetno odvisno od človeka. Čeprav ne vem kaj potem vloži, če ga ne zahteva. In prav tam mi je dal obrazec.

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem nazadnje homologiral lani v MB, nisem rabil potrdila o vgradnji vendar sem podpisal nek obrazec kjer je pisalo v stilu da sem vgradil sam in se držal navodil proizvajalca kako se izpuh vgradi in da sam odgovarjam.

btw, tudi TUV certifikata v bistvu ne bi potreboval (itak sem imel samo kopijo) , ker je dečko medtem ko sm čakal na pregled vse na internetu preveril za kater izpuh gre, če vse štima itd.. pač odvisno kako naletiš. namen pa je itak samo pokasirat tistih 30€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je kr všeč .... ćustwaaaaaaaaaaaaaaaa :blush:

 

 

post-3497-0-17302200-1427874122_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je kr všeč .... ćustwaaaaaaaaaaaaaaaa :blush:

 

Ne svrsavaj...cak da bo v stalci, pa pol svrsi  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je kr všeč .... ćustwaaaaaaaaaaaaaaaa :blush:

 

Slika vse prenese. Detailni posnetki tega dimnika, pokažejo, da ni spet tak po kvaliteti kot se za akrapota spodobi. Pa dve leti na motorju, par ekstremnih vročin, pa bo rjav, potem ne bo več tako lep.

 

Škoda da ni še kakšne titan verzije =P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika vse prenese. Detailni posnetki tega dimnika, pokažejo, da ni spet tak po kvaliteti kot se za akrapota spodobi. Pa dve leti na motorju, par ekstremnih vročin, pa bo rjav, potem ne bo več tako lep.

 

Škoda da ni še kakšne titan verzije =P

Kako veš da je ni ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako veš da je ni ????

 

Pa verjetno sem se zmotil, če ti tako praviš =), nisem je še zasledil.

Maš kakšno slikco?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa verjetno sem se zmotil, če ti tako praviš =), nisem je še zasledil.

Maš kakšno slikco?

 

lp

Moja stara mama mi je velikokrat pridigala: potrpljenje je božja mast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem nov na forumu in ravnokar sem kupil Kawasaki Z750 na katerem je montiran Akrapovič izpuh, ki pa ni homologiran in nimam nobenih papirjev. Kdo mogoče ve če se jih, da kje dobiti? Oznaka na izpuhu je e9 4418

post-47263-0-94567000-1429571565_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nov na forumu in ravnokar sem kupil Kawasaki Z750 na katerem je montiran Akrapovič izpuh, ki pa ni homologiran in nimam nobenih papirjev. Kdo mogoče ve če se jih, da kje dobiti? Oznaka na izpuhu je e9 4418

 

Oprosti, to ni Akrapovič. Pozanimaj se najprej za kateri motor je sploh ta izpuh. Jaz vidim prvič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vidiš v prejšnjem odgovoru imaš celo zmešnjavo, posledično pa po zakonu nevozen motor ?

e9 4418    je  oznaka homologacije,  ki jo je pridobila  firma  G&G  za izpušni sistem Đamahe TDM 850 !

Popravljeno . Popravil Vezalka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo razloži po kakšni politiki lahko dobim akrapovič v ITA cca. 300€ cenej kot pri nas. A ni ponavadi tako, da so "domači" izdelki v državi kjer jih izdelujejo ceneje,...  :glare:  :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi ne, ker pri domačem kupcu domača znamka vliva več zaupanja in je pripravljen več plačati ... #ekonomistijebiga #zatopasmotmkjersmo

 

Bodi dober pa deli povezavo trgovine kjer se ga dobi 300€ ceneje (lahko tudi ZS), ker potem pride že skoraj v sprejemljiv buđet za mojega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, vendar žal je pri mojem modelu le ~150€ ceneje.

 

Ampak me vseeno zanima glede tega izpuha, je street legal pri nas oz. bi ga lahko homologiral brez problemov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!