Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

Dej se spijazen,da si fulal. A tebi se res ne da nič dopovedat. Takrat jih res ni izdeloval. Jih pa sedaj.

Ne me provocirat ker ti bom nalepil sem kopijo homolomo potrdila. Me zanima češ boš potem tolko fer, da se mi boš opravičil!?

Bom. Definitvno. Za tvoj motor izdeluje slip on - street legal od letnika 2004 naprej. Pojdi na njegovo spletno stran in si poglej sam. Če imaš kaj drugega, je zgodba potem drugačna. Sicer pa ne pozabi, da Akrapoviču ni bilo potrebno izdelovati izdelkov z oznako street legal vse do novega zakona, ki je te zadeve drastično omejil. S tem pa smo izgubili samo mi. Motoristi. Zaradi cene, ki je šla v nebo. Jaz sem za mojega titanium komplet lonec s kolektorji za Suzuki GSX-R 750 plačal 2280 eur. Noro. Pred tem zakonom in brez oznake street legal, so bili Akrapovičevi izdelki bistveno cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar ti dam prav je to,da od l 04 izdeluje "SP" serijo. Na uradni strani nima naštetih vseh modelov.

Dokler ti pa ne skeniram TUV-a, pa si poglej tale link, kjer če boš malo poscrolal boš, videl da je med naštetimi tipi tudi FZS 600 98-03l (vsi so kot bi nemci rekli homologierte EG-BE Version )

PS.: Aja...moj motor in model od l.04 dalje imata samo ime skupno in nič drugega. (druga mašina,drugačen geštel itd..no sam to je za drugo temo)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borna dejstva. Toraj Akrapovič na svoji strani strankam laže. Zanimivo. Midva sva se nekajkrat srečala in moram reči, da mi ni dajal takšnega vtisa. Slip on - street legal za letnik 99? Takrat Akrapovič sploh ni izdeloval nobenih street legal izpušnih sistemov.

očitno si nisi pogledal par postov višje v vsakem polju ki je škorpijon notri se da kupiti ror samo da pri vseh ni možno klikniti in si ogledati kako ror izgleda na posameznem modelu, glede homologacije je pa takole leta 99 jih res ni imel homologiranih kasneje pa, da ti poenostavim če se akrapovič odloči naresti ror za nek motor primer od letnik 90 pa do 95 oziroma koliko let pač obstaja model in ga pošlje v nemčijo na TUV inštitut in ko pridobi homologacijo jih seveda tudi prodaja pod homologiran ror in ror je homologiran pa če tudi bi se to zgodilo leta 2010

pa še enkrat link (klikni na yamaha se ti odpre stran z modeli tretja tabela prva vrsta in prvi stolpec dovolj jasno)

http://www.akrapovic-exhaust.com/main/cata...cts-catalog.htm

Popravljeno . Popravil atek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustmo sedaj to....imam eno vprašanje:

Kolegu je akrapo "spuščal" na enem od netov in to že kot nov. Sicer so mu pri Akrapotu to zrihtal, ampak me pač zanima, če je še kdo imel takšen problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno si nisi pogledal par postov višje v vsakem polju ki je škorpijon notri se da kupiti ror samo da pri vseh ni možno klikniti in si ogledati kako ror izgleda na posameznem modelu, glede homologacije je pa takole leta 99 jih res ni imel homologiranih kasneje pa, da ti poenostavim če se akrapovič odloči naresti ror za nek motor primer od letnik 90 pa do 95 oziroma koliko let pač obstaja model in ga pošlje v nemčijo na TUV inštitut in ko pridobi homologacijo jih seveda tudi prodaja pod homologiran ror in ror je homologiran pa če tudi bi se to zgodilo leta 2010

pa še enkrat link (klikni na yamaha se ti odpre stran z modeli tretja tabela prva vrsta in prvi stolpec dovolj jasno)

http://www.akrapovic-exhaust.com/main/cata...cts-catalog.htm

Veš, Igor Akrapovič, je gospod in umetnik. V življenju je zmeraj tako, da če nekaj dovolj hočemo, je mogoče marsikaj realizirati. A za takšne podvige bi se moral nekdo hudo potruditi in se s tem ukvarjati. Pri njihovi high tec proizvodnje in milionski proizvodnji se jim s tem ne ljubi ukvarjati. Pa tudi potrebno jim ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, Igor Akrapovič, je gospod in umetnik. V življenju je zmeraj tako, da če nekaj dovolj hočemo, je mogoče marsikaj realizirati. A za takšne podvige bi se moral nekdo hudo potruditi in se s tem ukvarjati. Pri njihovi high tec proizvodnje in milionski proizvodnji se jim s tem ne ljubi ukvarjati. Pa tudi potrebno jim ni.

dal sem ti samo primer vem kako vse zadeve pri akrapoviču tečejo zdaj pa nehajmo stem ker tema je namenjena rorom :topic: :topic:

Popravljeno . Popravil atek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dal sem ti samo primer vem kako vse zadeve pri akrapoviču tečejo zdaj pa nehajmo stem ker tema je namenjena rorom :topic: :topic:

Res je. Se strinjam. Če se pogovarjava resno, se mi zdi, da so se izdeliki znamke Akrapovič v zadnjem času, odkar je dovoljena na cesti le street legal izvedba, noro podražili. 2300 eur za izpušni sistem (kolektor + lonec) pri motorju, ki stane cca. 10.000 eur se mi zdi preveč ali vsaj ogromno. Če ta denar dodaš k kupnini, dobiš ne 750-taka, ampak 1000-ka, pa še za registracijo ti ostane. Ne vem. Na večini mojih motorjev sem zmeraj znova kupoval komplete Akrapovič. Letos pa bom prvič resno razmislil.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom. Definitvno. Za tvoj motor izdeluje slip on - street legal od letnika 2004 naprej. Pojdi na njegovo spletno stran in si poglej sam. Če imaš kaj drugega, je zgodba potem drugačna. Sicer pa ne pozabi, da Akrapoviču ni bilo potrebno izdelovati izdelkov z oznako street legal vse do novega zakona, ki je te zadeve drastično omejil. S tem pa smo izgubili samo mi. Motoristi. Zaradi cene, ki je šla v nebo. Jaz sem za mojega titanium komplet lonec s kolektorji za Suzuki GSX-R 750 plačal 2280 eur. Noro. Pred tem zakonom in brez oznake street legal, so bili Akrapovičevi izdelki bistveno cenejši.

Zakon že par deset let zahteva homologacijo za skoraj vsak del, ki se montira na motorno vozilo - tudi za izpušne lonce, le izvajal ga ni nihče (oz. približno tako pogosto, kot ga zdaj). Ker pa so kazni bile bistveno manjše, se tudi nihče ni preveč sekiral zaradi tega.

In samo zate, ker izgleda, da bolj slabo vidiš:

[attachmentid=90660]

Danči kako dolgo je trajalo, da so ti auspuhe pri Akrapoviču 'pripravili' za homologacijo :hmm:

Se ne spomnim več - nekje slab mesec, se mi zdi...

D.

post-2208-1169913455_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Gattolina,mislim da si mi dolžan opravičilo!

kako samo opravičilokaj pa :beer2: :beer2: in tudi mi pridemo .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Gattolina,mislim da si mi dolžan opravičilo!

Rade volje bi se opravičil, vendar te ikone v Product catalogue ne moreš odpreti. Lahko pa odpreš ikono Open. To pomeni, da jih ne proizvajajo. Sorry. Sicer pa pojdi na stran Akrapovič exhaustsystems in poiskusi sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rade volje bi se opravičil, vendar te ikone v Product catalogue ne moreš odpreti. Lahko pa odpreš ikono Open. To pomeni, da jih ne proizvajajo. Sorry. Sicer pa pojdi na stran Akrapovič exhaustsystems in poiskusi sam.

Ja seveda :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rade volje bi se opravičil, vendar te ikone v Product catalogue ne moreš odpreti. Lahko pa odpreš ikono Open. To pomeni, da jih ne proizvajajo. Sorry. Sicer pa pojdi na stran Akrapovič exhaustsystems in poiskusi sam.

prosim zaključimo okoli tega drugače pa preberi vse poste da boš vedel zakaj se ne da odpreti ikone

ti bom jaz razložil zakaj lahko odpreš samo open ker je slika za street legal popolnoma ista kot za open na sliki ne opaziš razlik in nekdo ki kopuje ror ga tudi zanima kako izgleda, zato samo pri enem modelu objavijo slike

po tvojem mišljenju ? zakaj pa je potem škorpijonček tudi v kvadratku street leagl

p.s. a se ti malo norca delaš iz vseh nas

Popravljeno . Popravil atek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje je da vsak pri sebi ve a se mu je splačalo kupiti ror ali ne in zakaj ga je kupil tako da mislim da mnenja drugih, da je predrag, da ne da toliko konjev navora in podebnih bedarij si je nesmiselno gnati k srcu vsak raspolaga s svojim denarjem kakor hoče res pa je da vsak lahko pove svoje mnenje samo da ne prizadane ali užali drugih ljudi

malo :topic: :topic:

Pod tole se podpišem-jaz sem pisal Božičku in mi je pripeljal AKRAPOVIČA !!!!!!!! :eek: :OK:

PS: muzika bo konjev je dovolj 163 Božičku pa hvala lepa!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod tole se podpišem-jaz sem pisal Božičku in mi je pripeljal AKRAPOVIČA !!!!!!!! :eek: :OK:

PS: muzika bo konjev je dovolj 163 Božičku pa hvala lepa!! :OK:

Brumer, zakaj si nicka ne spremeniš v MojBMWima163KM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, zakaj si nicka ne spremeniš v MojBMWima163KM?

Zato ker bi ga že zdaj moral popravljat; Akrapovič + par konj,mogoče dam še drug zračni filter z boljšim dovodom zraka spet par konj itd.itd.Nažalost imam še druge tri motorje in se lahko še malo ob njih spotikaš,če te to sevada tako močno moti.

Ps.ko boš ti 26 let direktor (svoje firme)in imel 41 let delovne dobe verjetno ti nebo treba več drugim konje OČITAT.Lahko mi še kaj svetuješ namreč jaz rad sprejemam nasvete seveda samo,če so korisni zame.Močno upam da boš enkrat tudi ti prišel do mojega ali celo boljšega statusa -samo ne s takim početjem. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker bi ga že zdaj moral popravljat; Akrapovič + par konj,mogoče dam še drug zračni filter z boljšim dovodom zraka spet par konj itd.itd.Nažalost imam še druge tri motorje in se lahko še malo ob njih spotikaš,če te to sevada tako močno moti.

Ps.ko boš ti 26 let direktor (svoje firme)in imel 41 let delovne dobe verjetno ti nebo treba več drugim konje OČITAT.Lahko mi še kaj svetuješ namreč jaz rad sprejemam nasvete seveda samo,če so korisni zame. Močno upam da boš enkrat tudi ti prišel do mojega ali celo boljšega statusa -samo ne s takim početjem. :?

Hehe, sej nč slabga ne mislim.

Torej, konjev ti nikakor ne očitam. Prou vesel sem da se tko "star stric" vozi na močnem motorju.

Eko še nasvet->Ne v "vsaki" temi ponavljat da ima tvoj motor 163KM. :OK:

Mal je smešno prebirat nonstop teh 163KM, matr, kaj ti hočš da jih začnem še sanjat, al kaj? :D

Paa, ne vzet vsega preveš resno, nočm da si užaljen ali kaj podobnega :OK:

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, sej nč slabga ne mislim.

Torej, konjev ti nikakor ne očitam. Prou vesel sem da se tko "star stric" vozi na močnem motorju.

Eko še nasvet->Ne v "vsaki" temi ponavljat da ima tvoj motor 163KM. :OK:

Mal je smešno prebirat nonstop teh 163KM, matr, kaj ti hočš da jih začnem še sanjat, al kaj? :D

Paa, ne vzet vsega preveš resno, nočm da si užaljen ali kaj podobnega :OK:

;)

Kožo mam že tako trdo,da me noben nemore užalit(razen moderator ICE),ker imam že opomin pred izključitvijo,pa še to me nebi prizadelo vsaj nebi tolk na tem forumu visu.Nam vsem skupaJ SAMO CAJT KRADE ki nam vsem prehitro teče in vsi se tega prepozno zavemo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da se malo iz homologacije (da, ne), števila konjev in še česa vrnemo na Akrapovič izpuhe.

Kod že samo ime SLIP-ON carbon, titanium, SP pove da je lonec sestavljen iz karbona, titana in titana z dodatki jekla. Zanima me če je polek teh razlik še morda kakšna :hmm:

ps: zanimle me predvsem zvok?

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Gattolina,mislim da si mi dolžan opravičilo!

Če je res tako, se ti opravičujem. Sorry. Napačno sem sklepal. Imaš prav. Kapo dol. Pošteno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!