Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

O.k. Striček mel sem 2 na Horneti, 1 na 600f, 1 na gsx-r 1100... Po mojem vem kakšen je Akrapovič.

Ti nič ne veš ker ne voziš BMWja s akrapovičem in 163KM. A ti sploh veš kako ta številka zgleda na papirju??? To je preveč KM ejga...

Samo malo se šalim :rolleyes: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti nič ne veš ker ne voziš BMWja s akrapovičem in 163KM. A ti sploh veš kako ta številka zgleda na papirju??? To je preveč KM ejga...

Samo malo se šalim :rolleyes: :whistle:

Pa ti imaš akrapota??? Ker, če ga nimaš, se ne smeš v tej temi zaje*avat. :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje si tole kupil. Ker če bi kupil akarpota, bi zraven dobil navodila za uporabo ter kosovnico na kateri bi videl kako se sestavi in koliko kosov česa moraš imeti

Najprej ga čisto razstavi in spucaj z wd40, ter dobro obriši. Potem natakni ta del in še ostale tri, ki ga kažeš na zadnji sliki na krivine. Kako jih obrniti ti bo logično. Nato sestavi kolektorje (krivine) skupaj in jih provizoriš natakni. Če ne bo dobro sedlo stvar obrni. Naprej pa potem ne bo problema. Fedrov mislim, da imaš dovolj pa ne pozabi jih nataknit na cilindre in krivine. Fedre natikaj s špago (vrvico).

Če ti pa vseeno ne bo šla pa raje pelji na servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti imaš akrapota??? Ker, če ga nimaš, se ne smeš v tej temi zaje*avat. :lol1: :lol1: :lol1:

Uhjoj, jest sploh motorja nimam... Kaj pa zdaj... Ah, morm kr Motosvet zapustit... Good bye cruel world! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej ga čisto razstavi in spucaj z wd40, ter dobro obriši. Potem natakni ta del in še ostale tri, ki ga kažeš na zadnji sliki na krivine. Kako jih obrniti ti bo logično. Nato sestavi kolektorje (krivine) skupaj in jih provizoriš natakni. Če ne bo dobro sedlo stvar obrni. Naprej pa potem ne bo problema. Fedrov mislim, da imaš dovolj pa ne pozabi jih nataknit na cilindre in krivine. Fedre natikaj s špago (vrvico).

Če ti pa vseeno ne bo šla pa raje pelji na servis.

hvala....bom se malo spilal popoldne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo pozdravljeni.

mogoče bom spet postavil občutljivo vprašanje, na katerega še nisem dobil zadovoljivega odgovora. na mojem bivšem suzukijo (tl 1000s) je bil od samega začetka (od leta 1997) montiran komplet akrapovič izpušni sistem. zadeva seveda ni tiha in z leti se je zvok še malce "ojačal".

ravno zadnjič sem govoril s sedanjim lastnikom in ga povprašal glede tega z auspuhi...

problemi s policisti ni imel, tudi tehnični ni bil problem, edino letos mu je na teh. rekel, da je motor (malce) glasen. no, vseeno je šel skozi.

torej, je izpuh možno po 10 letih homologirat? ali se dokupi dušilce za teh. preglede? ali se motor ali izpuh vrže stran? ali pustiš tako kot je in upaš da zakonodaja takrat (97) še ni zahtevala homologacije..? :unsure:

LP

S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo pozdravljeni.

mogoče bom spet postavil občutljivo vprašanje, na katerega še nisem dobil zadovoljivega odgovora. na mojem bivšem suzukijo (tl 1000s) je bil od samega začetka (od leta 1997) montiran komplet akrapovič izpušni sistem. zadeva seveda ni tiha in z leti se je zvok še malce "ojačal".

ravno zadnjič sem govoril s sedanjim lastnikom in ga povprašal glede tega z auspuhi...

problemi s policisti ni imel, tudi tehnični ni bil problem, edino letos mu je na teh. rekel, da je motor (malce) glasen. no, vseeno je šel skozi.

torej, je izpuh možno po 10 letih homologirat? ali se dokupi dušilce za teh. preglede? ali se motor ali izpuh vrže stran? ali pustiš tako kot je in upaš da zakonodaja takrat (97) še ni zahtevala homologacije..? :unsure:

Zakonodaja takrat JE zahtevala homologacijo, tako da to ni opcija.

Poglej v Akrapovičev katalog, če obstaja homologirana izvedba tvojega izpuha - če obstaja, je predelava (vgradnja dušilca) - in s tem homologacija - možna. Mene je stala cca. 40k SIT (dva lonca).

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v njihovem katalogu je izpuh pod kategorijo "racing line -- open" zna bit nerešljiv problem?

A obstaja tudi varianta 'racing line -- street legal'? Če ne, nimaš sreče. :(

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v njihovem katalogu je izpuh pod kategorijo "racing line -- open" zna bit nerešljiv problem?

mogoče..ampak samo mogoče..

jest bi dal narest dušilce, da ne bo tko glasen in upal na dobro voljo policajev..tehničnega se pa konec koncev da naredit tudi brez da motor vidjo..

torej: ja gospod policaj, original izpuhi so se "zgubil", novih ni za dobit oz. jih iščem, sej sm jih maksimalno utišal kot vidite, bla bla bla..mislim da ni problema da gre skozi razen če nisi naredil kaj da si ga čist razjezu..

jest na to računam pri svoji husqvarni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej mislim da v real life-u to zadostuje, če te že ustavi in če te že matra s temi izpuhi, sicer pa...

no, v katalogu za tls 1000 ni street legal zadev. model je star 10 let in takrat tudi niso polagali take pažnje na legalnost (izpuhov)

še vedno pa mi ni jasno, kako imajo to urejeno stari motorji z raznimi izpuhi ki po večini niso več original. :whistle:

če sam ne bi bral tega foruma, bi verjetno to o izpuhih sploh ne bi pomislil :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje si tole kupil. Ker če bi kupil akarpota, bi zraven dobil navodila za uporabo ter kosovnico na kateri bi videl kako se sestavi in koliko kosov česa moraš imeti
to ni čisto res. jaz sem kupil nov izpuh v Elisi in edini kos papirja, ki sem ga dobil zraven je bil račun. je pa res, da ni treba biti inženir za montažo, ker vse dokaj logično skupaj paše...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

dejte mi povedat kje se da kake cenike akrapovič rorov dobit??? namreč najdm use sam cen pa ne...

Hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

dejte mi povedat kje se da kake cenike akrapovič rorov dobit??? namreč najdm use sam cen pa ne...

Hvala LP

poklič mal v eliso fant

cenike na netu nevem če boš dubu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo pozdravljeni.

mogoče bom spet postavil občutljivo vprašanje, na katerega še nisem dobil zadovoljivega odgovora. na mojem bivšem suzukijo (tl 1000s) je bil od samega začetka (od leta 1997) montiran komplet akrapovič izpušni sistem. zadeva seveda ni tiha in z leti se je zvok še malce "ojačal".

ravno zadnjič sem govoril s sedanjim lastnikom in ga povprašal glede tega z auspuhi...

problemi s policisti ni imel, tudi tehnični ni bil problem, edino letos mu je na teh. rekel, da je motor (malce) glasen. no, vseeno je šel skozi.

torej, je izpuh možno po 10 letih homologirat? ali se dokupi dušilce za teh. preglede? ali se motor ali izpuh vrže stran? ali pustiš tako kot je in upaš da zakonodaja takrat (97) še ni zahtevala homologacije..? :unsure:

LP

S

ma btk homologacija, pač ko greš na tehničnega fukneš stock auspuh gor pa je to to, zakaj bi si po nepotrebnem stroške delal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tud nimam homologiranga lonca, za tehničnega že rukneš original gor, kaj pa polcaji rečejo?

mi mamo tu prijazne policaje...sicer pa bi jih marsikaj druga precej bolj zanimalo, do avspuha nebi meli cajta niti prit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....., kaj pa polcaji rečejo?

Če te dobijo, ti zaplenijo motor, greš sodniku in še mastno plačaš.

Stokrat prežvečeno !

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro, tehnični pregled še nekako gre. poleg tega ta motor, katerega sem omenil sploh nima originalnih izpuhov že od... :unsure:

poleg tega bi moral imeti cel orig. izpuh s krivinami, če bi se hotel it menjavo ( kdo bi to šraufal gor..?!)

pomoje ga ni junaka, ki bi šel kupovat celoten originalni izpušni sistem...

zato se sprašujem, če je problem sploh rešljiv na kak način..? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro, tehnični pregled še nekako gre. poleg tega ta motor, katerega sem omenil sploh nima originalnih izpuhov že od... :unsure:

poleg tega bi moral imeti cel orig. izpuh s krivinami, če bi se hotel it menjavo ( kdo bi to šraufal gor..?!)

pomoje ga ni junaka, ki bi šel kupovat celoten originalni izpušni sistem...

zato se sprašujem, če je problem sploh rešljiv na kak način..? :blink:

Homologacijske oznake so samo na izpušnem loncu - krivine niso nikjer označene... Tako da če uspeš kje dobiti lonce, ki so homologirani in ki pašejo na tvoje krivine, potem bi zadevo lahko homologiral...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da dobiti največji rabat(popust) za akrapoviča?

Pri katerem prodajalcu?

pomojem bos zlo tezko dobil kaki popust na akrapota, ker ni prakticno noben izpuh na zalogi in more vsak trgovec direkt pri njemu narocit. Tak da akrapovicu pa pomojem tud ni v nevem kakem smislu davat popuste, ker itak ma dovol kupcev tudi tako...

Ce se pa motim pa je to super, ker tud jaz rabim nekaj takega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomojem bos zlo tezko dobil kaki popust na akrapota, ker ni prakticno noben izpuh na zalogi in more vsak trgovec direkt pri njemu narocit. Tak da akrapovicu pa pomojem tud ni v nevem kakem smislu davat popuste, ker itak ma dovol kupcev tudi tako...

Ce se pa motim pa je to super, ker tud jaz rabim nekaj takega :D

ti daj kr lepo yoshimuro gor, ne boš nič zgrešil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti daj kr lepo yoshimuro gor, ne boš nič zgrešil ;)

to je ze res...samo je enostavno predraga...tolk bolsa od akrapota pa tud ni

v ameriki stane samo 300€ (carbon), ampak zal ne posiljajo v evropo, kar je tudi logicno, ker bi drgac vsak tam naroceval in tukaj nebi bilo biznisa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!