Skoči na vsebino

MotoGP 2018


ArcaneWater

Priporočene objave

4 hours ago, Snecer said:

No ja, očitno še en ultra Rossijev navijač, ki je užival ob pogledu na marquezov grob.

Kaj ti ni jasno pri tistem trku.

Dohitel in prehitel ga je znatno hitrejši dirkač, ded se je branil in je pač fasal.

Če si hitrejši in boljši, do tega sploh ne pride.

MM je takrat pač tudi pretiraval, verjetno v žaru borbe, bi ga morali že prej ustavit.

Neverjetni ste rossijevi privrženci.

Res navijam za Rossija ze od nekdaj, se pa zavedam, da so vsi dirkaci ljudje, in da tudi ostali dirkaci ob postenem delu, trudu, odrekanju in garaskem garanju ( (c)maus ) se kako zasluzijo dobro uvrstitev ali zmago. Zmago prav posteno privoscim tudi Doviju, Iannonetu, Pedrosi, Crutchlowu, Petrucciju, Zarcu itd. Priznam pa, da sta mi Lorenzo in Marquez (pa tudi Stoner, ce ze simfamo) antipaticna. In nikakor nisem "uzival ob pogledu na grob" - gre za zalitev na podn nivoju, ce ze ne za groznjo. To ne spada v sport.

Sem pa uzival ob Marquezovem padcu - to pa priznam. Ce bi bil highside, ne bi - tega ne privoscim nikomur. Je pa lepo, nezno zapluzil - toliko, da si je pokvaril uvrstitev. Pa ne zaradi Rossija, ampak zaradi vseh, ki jih je v preteklosti torpediral - nisi videl na zacetku kako je (ponovno) v prvem krogu nekoga (nisem videl koga tocno) bocno skegljal in ga spravil s steze? Aja, si kot ultra Marquezov navijac spregledal... ...tudi prav. Jaz pa ne.

In sploh se ne gre za to kaj mi ni jasno pri "tistem" trku - gre se za to kaj je nesportno obnasanje. Marquez je imel prekleto smolo, da je ravno Rossija spravil s steze, kdorkoli drug je manj nedotakljiv, in javnost je popizdila. Kar je tudi prav. Manj prav pa je, da ne bi popizdila, ce bi s steze spravil koga drugega.

2 hours ago, thumper said:

no saj marc je danes tudi naredil 2 "markeza" takoj za tistim , ko ga je odneslo z idealne linije... pomoje so ga iz boksov obvestili , da se pripravlja kazen pa po padcu ni upal naprej..

Eh, ocitno nisem edini, ki je opazil...

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Snecer said:

Lej, je že mimo popoldne :) 

Naslednji list.

Ti si pogreval zgodovino. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Kugelschreiber said:

Sam prasam, a je Lorenzo se vedno papak?

Je, ja. :) Glede na dosedanje rezultate sklepam, da lahko zmaga le kadar je povsem neobremenjen. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A. Samo da vem. Zivi bili, videli. 

 

Btw, kje pa je zarco the man? Par dirk se ga nekam malo omenja. Pa KTMtud ne kaze silnega preboja? 

 

btw, kot kaze, bo 99 v 2019 vozu svojo factory spec Yamaho, v ekipi pa bo tudi Ramon Forcada, ki se z Vinalesom nekak ne ujame. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, BIF pravi:

Jokrli je zmagal zaslużeno in o tem ni dvoma. Konstanten od začetka do konca. Če dovolj dolgo prelagaš se ti karte poklopijo. Bomo videli kako bo prelagala v naprej.

Prvih 11 al 12 krogov znotraj 0.2 sec variacije. Po tem ko so mu iz Ducatija bolj kot ne sporočili da naj spoka kufre. To bo še hec :D Po drugi strani pa ta proga res ustreza obema - motorju in vozniku. Še bo hec :D Sicer pa primer Lorenzo lepo pokaže, kaj se zgodi ko se vrhunskemu vozniku po nekaj časa poklopi vikend. Sam malo premalokrat se mu to dogaja z Dučetom.

MM je tud pogruntal da vedno komolci niso dovolj dolgi. Kot je napisal @Zok - ene malo karme ga je dohitelo. Vsega ne more rešit, prvenstvo je na lepem pa prav oživelo.

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

Btw, kje pa je zarco the man? Par dirk se ga nekam malo omenja. Pa KTMtud ne kaze silnega preboja?

Katoom bo v Avstriji mel '1 sekundo na krog' hitrejši agregat.  Zarcoja pa danes res ni bilo nikjer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Kugelschreiber said:

Btw, kje pa je zarco the man? Par dirk se ga nekam malo omenja. Pa KTMtud ne kaze silnega preboja? 

 

btw, kot kaze, bo 99 v 2019 vozu svojo factory spec Yamaho, v ekipi pa bo tudi Ramon Forcada, ki se z Vinalesom nekak ne ujame. 

  Tezko je ocenjevat KTM (ali katerikoli motor)... Lahko da je veliki preboj ze narejen.  Hocem reci: lani so napravili kar velik korak skozi sezono, sedaj pa se zdi, da se je nekako ustavilo. Kako pa oceniti hitrost motorja je pa problem. Smith in Espargaro sta priblizno enake zaostanke vozila tudi z Tech3 Yamaho, okol ene sekunde ali malo vec in 30sec  ipd na dirki, Zarco pa je konkurencen na Tech3. Vrednost KTM se bo bolj pokazala, ko bo vozil Zarco, ker imamo nekako predstavo kako hiter je, precej hitrejsi na Yamahi kot sta bila Espargaro in Smith. Duce brez Stonerja ni bil ne vem kaj, vzemi Hondi Marqueza in vse skupaj ni nic posebnega, Yamaha tudi ne blesti trenutno. Menim, da so motorji presneto izenaceni in da so razlike res majhne.Vecino razlike naredijo piloti...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prau, bodo kar zmagali? Super. Me veseli, de bodo za zmago konkurencni vsi razen aprilie. Oni pa drugo leto. Vec komkurence, bol veselo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zok pravi:

Res navijam za Rossija ze od nekdaj, se pa zavedam, da so vsi dirkaci ljudje, in da tudi ostali dirkaci ob postenem delu, trudu, odrekanju in garaskem garanju ( (c)maus ) se kako zasluzijo dobro uvrstitev ali zmago. Zmago prav posteno privoscim tudi Doviju, Iannonetu, Pedrosi, Crutchlowu, Petrucciju, Zarcu itd. Priznam pa, da sta mi Lorenzo in Marquez (pa tudi Stoner, ce ze simfamo) antipaticna. In nikakor nisem "uzival ob pogledu na grob" - gre za zalitev na podn nivoju, ce ze ne za groznjo. To ne spada v sport.

Sem pa uzival ob Marquezovem padcu - to pa priznam. Ce bi bil highside, ne bi - tega ne privoscim nikomur. Je pa lepo, nezno zapluzil - toliko, da si je pokvaril uvrstitev. Pa ne zaradi Rossija, ampak zaradi vseh, ki jih je v preteklosti torpediral - nisi videl na zacetku kako je (ponovno) v prvem krogu nekoga (nisem videl koga tocno) bocno skegljal in ga spravil s steze? Aja, si kot ultra Marquezov navijac spregledal... ...tudi prav. Jaz pa ne.

In sploh se ne gre za to kaj mi ni jasno pri "tistem" trku - gre se za to kaj je nesportno obnasanje. Marquez je imel prekleto smolo, da je ravno Rossija spravil s steze, kdorkoli drug je manj nedotakljiv, in javnost je popizdila. Kar je tudi prav. Manj prav pa je, da ne bi popizdila, ce bi s steze spravil koga drugega.

Eh, ocitno nisem edini, ki je opazil...

A si opazil, da si naštel tiste tri, ki so Rossija najbolj nabili od vseh? :hmm:Ne zdej srat, da je naključje ;)

Kar se tiče tiste slike z grobom... Mogoče malo neokusno, ampak dejte no... Pretiravat pa ni treba... To je navijaštvo. Zakaj takoj mislit, da je nekdo s tem hotel kaj slabega, pač je bila neka fora, še dost dobr so naredili, se potrudili... To je isto, kot bi v bilokaterem športu navijače izvenljubljanskih klubov obsojal, ker pojejo bla bla bla, sedaj gremo s sekiro v roki, poklali bomo žabarje... Itd... Jst še nisem videl, da bi kdo dejansko klal Ljubljančane s sekiro... Pred časom je sicer veljajo, da v motogp takih navijačev ni... Ja, ker je gp gledala peščica navdušencev in nihče drug.. Sedaj ga gledajo vsi... Pač so s tem prišle tudi primesi navijaštva iz drugih športov... Ampak se bomo pač navadili... Mene bolj moti, da se žvižga zmagovalcu... Samo tudi jaz se bom navadil... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, KennyJR said:

A si opazil, da si naštel tiste tri, ki so Rossija najbolj nabili od vseh? :hmm:Ne zdej srat, da je naključje ;)

Stonerja nikoli nisem maral - je pa vsaj dirkal posteno.  Marquez pa je z vmesavanjem v boj Lorenzo-Rossi slednjemu vzel naslov, tako ga je pobasal Lorenzo. Od takrat odkrito ne maram ne enega, ne drugega.

No, drugi si od casa do casa dela sramoto se z iskanjem vzrokov za neuspeh tam, kjer jih ni. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, Kugelschreiber said:

Se prau, bodo kar zmagali? Super. Me veseli, de bodo za zmago konkurencni vsi razen aprilie. Oni pa drugo leto. Vec komkurence, bol veselo. 

 Kdo pravi da bodo zmagali? Petkrat sem prebral moj odgovor in mi ni jasno kje si sedaj nasel zmago? Vse kar pravim je,  da je tezko ocenjevati motor kot tak, ker je precej odvisno tudi od pilota. Da bos lazje razumel: 2006 in tam okoli je Stoner zmagoval z Ducatijem. Ali je bil Ducati najboljsi? Ali najslabsi, ker so vsi drugi, vkljucno z Rossijem na njem neslavno propadli?  To je precej tezko reci, ampak, ker je Ducatija vozilo kar nekaj dirkacev, kateri niso bili pussyi, je precej realno zakljuciti, da je (je bil)  tezaven za vozit. KTM pa je novinec in od vsega zacetka dirka z istima dirkacema, ki pa nikoli nista krojila vrha, zato ni pravega okvira, da bi vedeli ali je kriv motor, ali vozniki. Ko bo KTM vozil Zarco, pa se kdo drug bomo dobili malce bolj realno sliko. Ali se da iz motorja izvleci vec kot Esp in Smith, ali ne... Desjtvo je, da EsP in Smith vozita nekako tako, kot sta na yamahi. Ce bo Zarco nizal boljse uspehe potem je motor dober, ce mu bo spodletelo, pa bomo lahko zakljucili, da jim se precej manjka. Pri Apriliji je slika popolnoma enaka, EsA je pokazal par odlicnih predstav, motor je ocitno precej dober, nimamo pa, enako kot pri KTMu reference...  in za konec: ne vem ce bodo kar zmagovali, to  si ti rekel, ne jaz. Jaz bi bil presenecen, ce bi, so vseeno se prezeleni im z premalo izkusenj.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jskrablin tako pravi. Motosvetska falanga objektivnuh strokovnjakov pa venar ve.  Ko bo nov engine dal sekundo na krog, je  je zmaga u zepu. V 23 krogih je Pol zaostal le 20sec. Aprilia trenutno ni sposoba  sestavt motorja da pride v cilj. 

 

Res bomo vidli drugo leto. Ktm bo mel zarcoja, #a bo verjeto podpisala Ianoneja. Oba Top5 sposobna pilota.

 

 

Tvoj post je nesrecno skocu umes, med mojim tipkanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Kugelschreiber said:

Jskrablin tako pravi. Motosvetska falanga objektivnuh strokovnjakov pa venar ve.  Ko bo nov engine dal sekundo na krog, je  je zmaga u zepu. V 23 krogih je Pol zaostal le 20sec. Aprilia trenutno ni sposoba  sestavt motorja da pride v cilj. 

 

Res bomo vidli drugo leto. Ktm bo mel zarcoja, #a bo verjeto podpisala Ianoneja. Oba Top5 sposobna pilota.

 

 

Tvoj post je nesrecno skocu umes, med mojim tipkanjem.

Ah, mogoce ne bo narobe ce uporabis citat, da ne bo takihke nesporazumov. :) 

 

   No, ce bo nov agregat prinesel boljse case bom vesel, da bi pa kar sekundo pridobili se mi zdi pa kar veliko. Seveda pa ne bom imel nic proti, ce se motim.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepši del dirke je bil ta, da je Lorenzu uspelo zmagat z Ducatijem, kar staremu nikoli ni in mu nikoli nebo! Tako kot ga je nabil pri Yamahi, ga je zdaj nabil še z Ducatijem. Pa če je to edina Lorenzova zmaga na Ducatiju, je največjega gobca karavane (ker on pa Burges bosta iz Ducatija v 28 sekundah naredila zmagovalni motor) brcnil v rit! BRAVO LORENCO in HVALA ti za to zmago! :OK: 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce nebi MM padel.. bi bilo lepo vidt ce bi JLo zdrzal ta pritisk da mu nekdo diha za ovratnik.. cerjetno nebi. 

Je pa prvenstvo spet ozivelo ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvoščim Jokici zmago ... 

ker je šu MM vn, bo ratalo bolj zanimivo ...

na konc bo zmagu itak un, ki bo zbrau največ točk :P

Penzić tretji in drugi u skupnem ... hmmmmm ... ni še za u penzijo :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Zok pravi:

Stonerja nikoli nisem maral - je pa vsaj dirkal posteno.  Marquez pa je z vmesavanjem v boj Lorenzo-Rossi slednjemu vzel naslov, tako ga je pobasal Lorenzo. Od takrat odkrito ne maram ne enega, ne drugega.

No, drugi si od casa do casa dela sramoto se z iskanjem vzrokov za neuspeh tam, kjer jih ni. :P

Torej zakaj nisi maral Stonerja? Ja verjento da zato, ker je bil konkurenca Rossiju... Ali pa mogoče zato, ker je vedno povedal kaj si misli, medtem ko imaš ti rad fante, ki govorijo točno tisto, kar želiš slišat... Škoda, ker nisi punca, bi te z lahkoto spravil v posteljo.

Veš zakaj se je MM vmešaval v boj za naslov takrat. Če bi Rossi držal jezik za zobmi, bi bilo verjetno vse ok, tako je pa gobcal in evo ga... 

Rossi se je tudi konkretno vmešal v boj za naslov mislim, da 2013 v Motegiju, ko je prehiteval Lorenza na dotik, namesto da bi mu pomagal v borbi za naslov. Potem je opravičeval to z besedami, da je prišel dirkat in da če bi mu rekli, da bo v vlogi pomagača, ga sploh nebi bilo... Karma hitro najde pot okrog, če si rit...

Iskanje vzrokov tam kjer jih ni? Stavim, da če bi Lorenzovo jamranje zaradi posode za gorivo prišlo bolj v javnost, bi bil zate to eden od razlogov, ki to u bistvu ni... 

Jst mislim, da je Lorenzo en genij, ki ga mi težko razumemo... Težava pri njem je to, da pove vsako malenkost, ki je problem, ker to za njega seveda ni malenkost, medtem ko navadni ljudje tega ne razumemo in yi mislimo, da išče dlako v jajcu. Javnost ima pa o njem mnenje, kakršnega je hotel Rossi, da ga ima in je na tem precej delal. Bi rekel, da ve o samem motorju ogromno in ve kakšen motor mora bit. Sem siguren, da je ogromno pripomogel k formi Ducatija lani. Prej pri Yamahi pa še tolk več... Dokler je bil on tam je špilala. Ko je šel je pa elektronika problem, čeprav enako uporabljajo že nekaj let več... Zarco je z Lorenzovim motorjem dobro peljal... Večina je pozabila, kdo je sedel na motorju 2016, so si zapomnili samo letnico. Ko pride nazaj bo za tovarniška dirkača to nočna mora. Glede na to, da naj bi bil sponzor Petronas pa očitno vemo tudi kdo bo vozil drugi motor ;)

Popravljeno . Popravil KennyJR
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, KennyJR said:

Torej zakaj nisi maral Stonerja? Ja verjento da zato, ker je bil konkurenca Rossiju... Ali pa mogoče zato, ker je vedno povedal kaj si misli, medtem ko imaš ti rad fante, ki govorijo točno tisto, kar želiš slišat... Škoda, ker nisi punca, bi te z lahkoto spravil v posteljo.

Veš zakaj se je MM vmešaval v boj za naslov takrat. Če bi Rossi držal jezik za zobmi, bi bilo verjetno vse ok, tako je pa gobcal in evo ga... 

Rossi se je tudi konkretno vmešal v boj za naslov mislim, da 2013 v Motegiju, ko je prehiteval Lorenza na dotik, namesto da bi mu pomagal v borbi za naslov. Potem je opravičeval to z besedami, da je prišel dirkat in da če bi mu rekli, da bo v vlogi pomagača, ga sploh nebi bilo... Karma hitro najde pot okrog, če si rit...

Iskanje vzrokov tam kjer jih ni? Stavim, da če bi Lorenzovo jamranje zaradi posode za gorivo prišlo bolj v javnost, bi bil zate to eden od razlogov, ki to u bistvu ni... 

Jst mislim, da je Lorenzo en genij, ki ga mi težko razumemo... Težava pri njem je to, da pove vsako malenkost, ki je problem, ker to za njega seveda ni malenkost, medtem ko navadni ljudje tega ne razumemo in yi mislimo, da išče dlako v jajcu. Javnost ima pa o njem mnenje, kakršnega je hotel Rossi, da ga ima in je na tem precej delal. Bi rekel, da ve o samem motorju ogromno in ve kakšen motor mora bit. Sem siguren, da je ogromno pripomogel k formi Ducatija lani. Prej pri Yamahi pa še tolk več... Dokler je bil on tam je špilala. Ko je šel je pa elektronika problem, čeprav enako uporabljajo že nekaj let več... Zarco je z Lorenzovim motorjem dobro peljal... Večina je pozabila, kdo je sedel na motorju 2016, so si zapomnili samo letnico. Ko pride nazaj bo za tovarniška dirkača to nočna mora. Glede na to, da naj bi bil sponzor Petronas pa očitno vemo tudi kdo bo vozil drugi motor ;)

Odkrito povedano, ko sem bil mulc, sem slisal njegov "talent ne dohaja ambicij", in to je bilo dovolj. Kot gorec privrzenec Rossija je bila to zalitev, ki je nisem hotel slisati. Ceprav mu je dejansko povedal kar mu gre.

Ce bi bil punca, se zagotovo ne bi branil tega, da me kdo spravi v posteljo, boli mene kaj bi gobcal. Ce bi bil punca, mislim, da bi bil kurbica. :)

Glede na tvoje zavzeto opravicevanje Marquezovih umazanih potez sklepam, da imas razen glede Rossijevih umazanij precej kratek spomin, zato bova tezko prisla skupaj. :) Samo spomni se koliko dirkacev je v nizjih klasah odstopilo v trkih z Marquezom - to ni zar borbe, ampak arogantnost, brezbriznost, nesportnost in krsenje vseh pravil FIM in zdravega razuma. Ker pa so kazni premile, preredke in ker je naravnost odlicen dirkac brez prave konkurence, se mu te umazanije se vedno splacajo. Pa vsa jamranja Lorenza - vizir se mi rosi, tapicirunga mi gre na oci, rokavica mi je premocila, guma ni bila v redu, Rossi me je agresivno prehitel, lacen sem bil, muha me je zadela... ...pizda, Iannone zbije galeba, pa pelje naprej. Marquez pade, pa pelje naprej. Sicer vmes se skeglja par sodirkacev, ampak se ne pritozuje nad "motnjami", ki jih sreca na liniji. Ne jamra. Isce resitve. :P

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, jvalant pravi:

Tezko je ocenjevat KTM (ali katerikoli motor)... Lahko da je veliki preboj ze narejen.  Hocem reci: lani so napravili kar velik korak skozi sezono, sedaj pa se zdi, da se je nekako ustavilo. Kako pa oceniti hitrost motorja je pa problem.

Kallio je v Jerezu fino potolkel tovarniška dirkača z agregatom, ki je po besedah Espargeroja ~ 1 sec na krog hitrejši od tega, ki ga vozita zdaj. Dobila ga bosta za dirko v Avstriji - tam se bo videlo kolko je katoom res pridobil. Seveda se bojo medtem tudi ostali premaknili naprej... tako da bo relativno gledano razlika verjetno manjša.

 

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

Jskrablin tako pravi.

Pol Espargero tako pravi. Glede na to da njegova rit greje tovarniški sedež na RC16... bi mu skor verjel ;) Evo še kake izjave - Pol pravi da je trenutni katoom bil v Jerezu na lastnem maksimumu (stroj).

 

pred 33 minutami, KennyJR pravi:

Jst mislim, da je Lorenzo en genij, ki ga mi težko razumemo... Težava pri njem je to, da pove vsako malenkost, ki je problem, ker to za njega seveda ni malenkost, medtem ko navadni ljudje tega ne razumemo in yi mislimo, da išče dlako v jajcu. Javnost ima pa o njem mnenje, kakršnega je hotel Rossi, da ga ima in je na tem precej delal. Bi rekel, da ve o samem motorju ogromno in ve kakšen motor mora bit. Sem siguren, da je ogromno pripomogel k formi Ducatija lani.

Seveda je ergonomija motorja še kako pomembna. Že pri hobi voznikih se pozna ohoho, kamoli na dirkah kjer desetinka na krog pomeni že kr solidno prednost. Če je res kar pravi... pol so pri Dučeju resni kekci. Plačujejo težke milijone za voznika, kesl in sedež malo spremenit pa je problem? Hecno je to, hecno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, jskrablin said:

Če je res kar pravi... pol so pri Dučeju resni kekci. Plačujejo težke milijone za voznika, kesl in sedež malo spremenit pa je problem? Hecno je to, hecno.

Tudi Roziki niso hoteli ugoditi, in so vztrajali na karbon okvirju... ...ta cas jih je pa konkurenca konkretno povozila. Pa so tudi njega placevali 10 mio letno, ce se ne motim... ...je pa res, da tako en, kot drugi vcasih jamrata takrat, ko to ni potrebno. :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Zok pravi:

Odkrito povedano, ko sem bil mulc, sem slisal njegov "talent ne dohaja ambicij", in to je bilo dovolj. Kot gorec privrzenec Rossija je bila to zalitev, ki je nisem hotel slisati. Ceprav mu je dejansko povedal kar mu gre.

Ce bi bil punca, se zagotovo ne bi branil tega, da me kdo spravi v posteljo, boli mene kaj bi gobcal. Ce bi bil punca, mislim, da bi bil kurbica. :)

Glede na tvoje zavzeto opravicevanje Marquezovih umazanih potez sklepam, da imas razen glede Rossijevih umazanij precej kratek spomin, zato bova tezko prisla skupaj. :) Samo spomni se koliko dirkacev je v nizjih klasah odstopilo v trkih z Marquezom - to ni zar borbe, ampak arogantnost, brezbriznost, nesportnost in krsenje vseh pravil FIM in zdravega razuma. Ker pa so kazni premile, preredke in ker je naravnost odlicen dirkac brez prave konkurence, se mu te umazanije se vedno splacajo. Pa vsa jamranja Lorenza - vizir se mi rosi, tapicirunga mi gre na oci, rokavica mi je premocila, guma ni bila v redu, Rossi me je agresivno prehitel, lacen sem bil, muha me je zadela... ...pizda, Iannone zbije galeba, pa pelje naprej. Marquez pade, pa pelje naprej. Sicer vmes se skeglja par sodirkacev, ampak se ne pritozuje nad "motnjami", ki jih sreca na liniji. Ne jamra. Isce resitve. :P

Ko si bil mulc? Pa sej to je par let nazaj... Dobro 7...če si bil pred 7 leti mulc si zdej lih mal vn iz pubertete? Stoner je znal piknit tam kjer boli... In tudi je... Teren za to, pa je pripravil Rossi sam... Naprej s širokoustenjem pred sezono, potem z nepotrebnim vložkom med dirko, ko je dobesedno izgubil glavo, ko je videl, da se vozi spredaj in je pokegljal... Piko na i je naredilo še to, da se je prišel opravičevat z 20 novinarji in 18 kamermani v garažo. 7 let kasneje je nekoga, ki se je prišel tako opravičit dirkačeva punca nagnala iz garaže... Adriana je bila takrat 7 let nazaj zraven lepo tiho in je descu pustila da pove...

Nevem kje si zasledil, da opravičujem MM-jeva dejanja.. Samo razlagam... MMja ne maram že iz 125cc, ko je tako vozil. Je pa res, da mislim, da je bilo tisto takrat 2015 precej manj podlo, kot kakšna druga njegova poteza... Za takratno početje ga čisto razumem... 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, KennyJR said:

Ko si bil mulc? Pa sej to je par let nazaj... Dobro 7...če si bil pred 7 leti mulc si zdej lih mal vn iz pubertete?

Ajde, tokrat imas prav - ocitno nisem bil vec mulc. :)Zmagal si.

Bos sedaj lazje spal? :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosvet nkol ne razocara, razn vedno. A  sploh kej berete, al sami sprot razvijate teorije? 

 

Problem z ergonomijo je mel tud Rossi, pa Crutchlow nek cajta. Pol je gigi stvari mal uredil. Gp14/2 ce se ne motim, je mel drugacne, ozje stisnjene stopalke, in ler na dnesu menjalnika. 

Jorge je imel pripombe na 18 motor. Lanski je mel drugacn “tank”.

 

https://www.crash.net/motogp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, thumper pravi:

no saj marc je danes tudi naredil 2 "markeza" takoj za tistim , ko ga je odneslo z idealne linije... pomoje so ga iz boksov obvestili , da se pripravlja kazen pa po padcu ni upal naprej..

lorenzo je danes res odpeljal enkratno dirko . tako kot že velikokrat - ko se mu je vse poklopilo..zdaj ko je javno ,da odhaja iz ducatija se mi zdi kot da ga je yamaha poslala na suho zaslužit tistih par miljončkov pri ducetu pa da jim malo pokvari razvoj..

zdaj proti koncu pogodbe pa jim je pokazal , da lahko zmaguje z ducatijem .. bomo videli drugo leto z noviim voznikom kaj pomeni ducati...

Pokazal je prepozno in zmagu je eno dirko. Na ostale še počakajmo, živi bili pa videli. Je pa rabil to, da se mu samozavest spet dvigne. Kr naj se fajtajo.

Ducati je bil že lani konkurenčen, letos pa še bolj. Bolj kot ne so si vsi blizu(razen KTM in Aprilije) Tisto majhno razliko IMHO naredi voznik. 

Marquez ima pa še vedno ogromno prednost in yamahina šoferja mu nista dorasla. Če se sam ne skegla, mu je redko kdo blizu. Edini, ki mu lahko v prvenstvu parira je mogoče Dovi. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!