Skoči na vsebino

MotoGP 2018


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 11 urami, Igi Pop pravi:

Berem, da je JL nizko padel. Vozil se bo za borih 4 mio letno

Res je malo, ampak jaz bi bil zadovoljen z miljončkom :kva1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Demon pravi:

Odvisno, v veliki večini so krivda voznika, včasih pa se tudi iz agregata pokadi, ampak res redko.. :) 

 

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Pilotova. Zakaj se za oceno motorja pol sklicujes na skupni sestevk???

 

U dovijevm primeru je ena nula njegova krivda, u druga pa hondina. Ducati ima najbols motor, vidmo na ravninah, zelo dobro dela na michelinkah, vecino dirk lahko odpelejo z eno stopnjo mehkejsmi gumami, in ima zelo dobro postimano elektroniko. 

Da je desmo16 zelo dober stroj, se mi zdi tud zarad Millerja in Rabata. 

nisem mislil na odstope ko odpove agregat.. malenkostne nastavitve recimo.. nula pri zdrsu je vseeno čigava krivda je - če je od motorja potem je bil prehiter motor..če je prehiter voznik je pa od voznika..

v obeh primerih pa je prehitra vožnja - temu sledi realnost časov na krog ..desetinka počasneje pa ne bi padel. samo bi bil 1.5s na dirki počasnejši - to pa lahko včasih pomeni 2,3 tudi 3 mesta.. no to je pa potem realnost kam spada ali motor ali voznik..

dej nehej no..lorenzo je z leve na polno butnil v pedroso - videl ali ne vedel saj je vseeno .. in on je skantal dovija ne honda.. določili so , da za nesrečo nihče ni kriv. dejanski potek je bil pa kot sem napisal..če bi bila oba ducatija tako boljša od pedrosine honde do tega srečanja sploh ne bi prišlo(kot nekateri pišejo ob zelo tesnih prehitevanjih - če bi bil sprednji hitrejši , bi se odpeljal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, thumper said:

 

nisem mislil na odstope ko odpove agregat.. malenkostne nastavitve recimo.. nula pri zdrsu je vseeno čigava krivda je - če je od motorja potem je bil prehiter motor..če je prehiter voznik je pa od voznika..

v obeh primerih pa je prehitra vožnja - temu sledi realnost časov na krog ..desetinka počasneje pa ne bi padel. samo bi bil 1.5s na dirki počasnejši - to pa lahko včasih pomeni 2,3 tudi 3 mesta.. no to je pa potem realnost kam spada ali motor ali voznik..

dej nehej no..lorenzo je z leve na polno butnil v pedroso - videl ali ne vedel saj je vseeno .. in on je skantal dovija ne honda.. določili so , da za nesrečo nihče ni kriv. dejanski potek je bil pa kot sem napisal..če bi bila oba ducatija tako boljša od pedrosine honde do tega srečanja sploh ne bi prišlo(kot nekateri pišejo ob zelo tesnih prehitevanjih - če bi bil sprednji hitrejši , bi se odpeljal)

oprosti, čist sm zajebal. Par dni nazaj sm vidu kreš, dovi pedrosa....in pomešal u glavi. sori, u jerezu jo je po moje skuhal Jorge.  

 

Tole me je zmedlo: austin 16

 

torem o prehitri vožćnji in kaj bi če bi....hlastanje za slamcami.  Motorji ki gre gre slabo so Aprilia, KTM in Yamaha. Jjebeš pole, če se ne da odpelat dirke, in obratno. Ko jebe pol, če lahk oddirkaš tako kot dirkajo Duci.   

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Demon pravi:

Hmmmmm, kaj si zdaj ti tu sploh želel napisat? V prvem stavku kako bo JL nabil MM, potem pa totalno kontra?:slap:

prvi stavek je utopičen, da bi JL nabil MM na Hondi, 0,0001% možnosti, da se to zgodi:hmm:, bi blo pa dobro za GP gledalce, če bi se to res zgodilo, MM-ja bi mogoče tako videli na Duceu:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo... Zelo podobna pot Rossija in Jorgeja. Yamaha, potem poskus z Ducatijem in potem na Hondo. Tudi Rossi je želel na Hondo, pa ga oni niso hoteli. Jorge je prišel v pravem momentu, ko dejansko rabijo nekoga. Mi je pa zanimivo, da niso vzeli Mira. Mal mi je blo čudno zakaj Mir nekaj podpisuje za Suzuki, če je Honda super izbira. Očitno mu je Jorge zasedel... Samo zakaj ne izbrat Mladega perspektivnega dirkača, ki deluje večji talent kot je bil recimo MM? Zakaj raje Jorgeja, ki bo dirkal še 2 leti in v penzijo, ker se mu ne bo dalo več? Ne vidim smisla... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje pa sedaj informacija, da si je Rossi po odhodu iz Ducatia želel na Hondo?

Mislim, da je vsem jasno, še najbolj pa njemu, da si je po odhodu iz Honde na Yamaho zaprl vsa vrata za vrnitev sploh pa je odšel ker tam NI želel več delati.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je šel na Yamaho nazaj je bilo najprej veliko govora o tem, da bi šel na Hondo. Še celo po podpisu z Yamaho je rekel, da je bila njegova prva želja Honda, ampak je Honda imela že svoje plane... Ponudili so mu sedež v privat ekipi, zato je ponižno šel k Yamahi.

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Nightmare said:

Mi lahko prosim najdeš kak članek o tem ker tole slišim prvič.

 

 

Lp, Samo

Sred prve sezone je blo dost ugibanja, de bi vale odstopil od pogodbe, in dobil hondo pri LCR ali morda Gresiniju. Takrat sta stoner in dani letela, honda je zgledala top top bajk. In so vsi hoteli tja. Cruchlow recimo je to nasledno sezono izpeljal. Prekinu pogodbo in su na fabrisko hondo v LCR. 

 

Eno takratno ugibanje zelo podkovanega cloveka. 

 

https://www.gpone.com/it/201110175253/Pernat-Fossi-Rossi-chiederei-una-Honda.html

 

je pa zdej tezko kej zguglat. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Kugelschreiber said:

Pilotova. Zakaj se za oceno motorja pol sklicujes na skupni sestevk???

 

U dovijevm primeru je ena nula njegova krivda, u druga pa hondina. Ducati ima najbols motor, vidmo na ravninah, zelo dobro dela na michelinkah, vecino dirk lahko odpelejo z eno stopnjo mehkejsmi gumami, in ima zelo dobro postimano elektroniko. 

Da je desmo16 zelo dober stroj, se mi zdi tud zarad Millerja in Rabata. 

 Se strinjam in da se prevedem za nekatere: ce lahko Lorenzo in Dovi premagujeta bogove kot je Rossi, pa polbogove kot je Marquez, potem je motor dober, ker NI sans, da bi bila Lorenzo ali Dovi ali KDORKOLI boljsa od Rossija... Ergo, motor je dober. Kar se pa tice kvalitete ostalih znamk, pa presodite sami: HRC kar neki casa ni imela prvaka, dokler ni prisel Stoner. Zgodbo je nadaljeval Marquez. Nima veze ali jih maramo ali ne, vemo kaksna kalibra sta oba dirkaca. Yamaha brez Lorenza tudi ne blesti. HRC, ali Yamaha, brez Lorenza, ali Marqueza sli Stonerja, ni prvaka. Duce je najmanj tako dober, saj z vsaj na papirji sibkejsimi dirkaci, mesa strene najboljsim (dirkacem, ne motorjem, ker ponavljam - brez Lorenza je Yamaha slaba, HRC pa gor drzi Marc)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, jvalant said:

 Se strinjam in da se prevedem za nekatere: ce lahko Lorenzo in Dovi premagujeta bogove kot je Rossi, pa polbogove kot je Marquez, potem je motor dober, ker NI sans, da bi bila Lorenzo ali Dovi ali KDORKOLI boljsa od Rossija... Ergo, motor je dober. Kar se pa tice kvalitete ostalih znamk, pa presodite sami: HRC kar neki casa ni imela prvaka, dokler ni prisel Stoner. Zgodbo je nadaljeval Marquez. Nima veze ali jih maramo ali ne, vemo kaksna kalibra sta oba dirkaca. Yamaha brez Lorenza tudi ne blesti. HRC, ali Yamaha, brez Lorenza, ali Marqueza sli Stonerja, ni prvaka. Duce je najmanj tako dober, saj z vsaj na papirji sibkejsimi dirkaci, mesa strene najboljsim (dirkacem, ne motorjem, ker ponavljam - brez Lorenza je Yamaha slaba, HRC pa gor drzi Marc)

Selektivno branje? Tistga dela, kjer sm napisal de je jorge dvakat izbral rossija za teammate in ga obakat nabil lih slucajno nis opazu, ne?  Ves kaj care, goreca mrznja je cist ista zadeva ko gorece navijastvo. Pac isti si ko najhujs rosijev fan. Si njegov no1 hater. Pejt narest grobek, al neki.... pa se statistiko urihtej.  Yamaha brez lorenza bi 2015ga lih tako mela naslov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Kugelschreiber said:

Selektivno branje? Tistga dela, kjer sm napisal de je jorge dvakat izbral rossija za teammate in ga obakat nabil lih slucajno nis opazu, ne?  Ves kaj care, goreca mrznja je cist ista zadeva ko gorece navijastvo. Pac isti si ko najhujs rosijev fan. Si njegov no1 hater. Pejt narest grobek, al neki.... pa se statistiko urihtej.  Yamaha brez lorenza bi 2015ga lih tako mela naslov. 

A ti razumes kaj preberes? Nisem nikakrsen hater Rossija. Vse kar sem rekej je tole: ce na papirju sibkejsi dirkacl (Dovi, Petrucci, zadnje case Lorenzo) mesajo strene Marquezu in Rossiju (oba veckrat prvaka in najbolj opevana dirkaca) potem motor ne more biti slabsi. 

 

 Kar se tice Rossija; ne maram ga prevec. Nikdar pa nisem rekel da je zanic, da nej neha, delal grob ali kaj podobnega. Se manj pa kaj podonega kot njegovi fani zganjajo. Popolnoma ista zgodga je z Lorenzom. Ne vem kaj se dogaja v tvoji glavi in ke si spet nasel grobek. Ki pa je razlog, da mi gredo posteno na zivce prepotentni navijaci Rossija, zato sem rekel da je bog. Zato pa vcasih pokomntiram v takem stilu. Ne odgovarjaj, ker me res ne briga kaj se ti dozdeva, ker prebranega ne razumes ocitno.

 

Pa se zakljucim: Ti nisi nobena avtoriteta tule, da bos govoril ljudem kaj so in kaj naj uredijo. Yamaha BI imela naslov? BI?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jvalant said:

A ti razumes kaj preberes? Nisem nikakrsen hater Rossija. Vse kar sem rekej je tole: ce na papirju sibkejsi dirkacl (Dovi, Petrucci, zadnje case Lorenzo) mesajo strene Marquezu in Rossiju (oba veckrat prvaka in najbolj opevana dirkaca) potem motor ne more biti slabsi. 

 

 Kar se tice Rossija; ne maram ga prevec. Nikdar pa nisem rekel da je zanic, da nej neha, delal grob ali kaj podobnega. Se manj pa kaj podonega kot njegovi fani zganjajo. Popolnoma ista zgodga je z Lorenzom. Ne vem kaj se dogaja v tvoji glavi in ke si spet nasel grobek. Ki pa je razlog, da mi gredo posteno na zivce prepotentni navijaci Rossija, zato sem rekel da je bog. Zato pa vcasih pokomntiram v takem stilu. Ne odgovarjaj, ker me res ne briga kaj se ti dozdeva, ker prebranega ne razumes ocitno.

 

Pa se zakljucim: Ti nisi nobena avtoriteta tule, da bos govoril ljudem kaj so in kaj naj uredijo. Yamaha BI imela naslov? BI?  

Emmm...pa ne govorim ljudem. Nickname pac ni clovek. 

 

9 hours ago, jvalant said:

 Se strinjam in da se prevedem za nekatere: ce lahko Lorenzo in Dovi premagujeta bogove kot je Rossi, pa polbogove kot je Marquez, potem je motor dober, ker NI sans, da bi bila Lorenzo ali Dovi ali KDORKOLI boljsa od Rossija... Ergo, motor je dober. Kar se pa tice kvalitete ostalih znamk, pa presodite sami: HRC kar neki casa ni imela prvaka, dokler ni prisel Stoner. Zgodbo je nadaljeval Marquez. Nima veze ali jih maramo ali ne, vemo kaksna kalibra sta oba dirkaca. Yamaha brez Lorenza tudi ne blesti. HRC, ali Yamaha, brez Lorenza, ali Marqueza sli Stonerja, ni prvaka. Duce je najmanj tako dober, saj z vsaj na papirji sibkejsimi dirkaci, mesa strene najboljsim (dirkacem, ne motorjem, ker ponavljam - brez Lorenza je Yamaha slaba, HRC pa gor drzi Marc)

Tole res ni haterska reakcija. Samo meni se zdi... sej ves. Tecn pa arogantn in to. In ja. Yamaha bi 2015ga imela naslov tud brez Jorgeja, saj je vodstvo v skupnem Valetu prevzel na zadnji dirki. In ne, jez nism vidu nobene zarote. Ne takrat, ne zdej, ko gledam nazaj. 

 

Ljudi na drugih moti predvsem to, kar nas moti na sebi. In ko nastopas radikalno, prej al pol bos stopu na radikalca k bo jezikal nazaj, vsaj tako dobro kot ti. Avtoritete tle gor so samo moderatorji. Howg. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

A ti razumes kaj preberes? Nisem nikakrsen hater Rossija. Vse kar sem rekej je tole: ce na papirju sibkejsi dirkacl (Dovi, Petrucci, zadnje case Lorenzo) mesajo strene Marquezu in Rossiju (oba veckrat prvaka in najbolj opevana dirkaca) potem motor ne more biti slabsi. 

Napaka je že to, da rečeš, da so Lorenzo, Dovi in ostali slabši od Rossija in MM... Sploh Lorenzo je večkrat nabil Rossija na istem motorju. Dovi je od tudi z Ducatijem vedno dosegel več kot Rossi... Pravo vrednost MM bomo videli naslednje leto ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KennyJR pravi:

i... Pravo vrednost MM bomo videli naslednje leto ;)

Naj ti bog pozlati besede in naj bo ekstra fihtanje za stopničke :quad:...

Je pa trenutno MM v noro dobri formi in prav upam,da ne bo več tako superioren in bo več fightanja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, KennyJR said:

Napaka je že to, da rečeš, da so Lorenzo, Dovi in ostali slabši od Rossija in MM... Sploh Lorenzo je večkrat nabil Rossija na istem motorju. Dovi je od tudi z Ducatijem vedno dosegel več kot Rossi... Pravo vrednost MM bomo videli naslednje leto ;)

Kdaj je Dovi nabil Rossia na Ducatiu ko sta bila ta dva v istem moštvu?

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Nightmare pravi:

Kdaj je Dovi nabil Rossia na Ducatiu ko sta bila ta dva v istem moštvu?

 

 

Lp, Samo

Nista bila... Je pa v svojem prvem letu na Ducatiju zbral več točk kot Rossi v svojem prvem letu, kljub temu, da je Rossi sedel na Ducati, ki je na zadnjih 6ih dirkah 3x zmagal, Dovi pa na tisto Rossijevo aluminijasto skropucalo, ki so ga potem 3 leta sestavljali, da je zmagal... Ne delaj si utvar... Dovi bi že 4. dirko na Ducatiju zmagal, če bi bila proga mokra celo dirko, pa se je začelo sušit, do takrat je prepričljivo vodil... Ko je bil Rossi v taki poziciji, je raje izgubil talent in se potem (po njegovem mnenju izpred parih dirk) šel neiskreno, nizkotno in hinavsko opravičevat pred kamerami v garažo... 

Seveda mi verjetno ni potrebno ponavljati, da je bilo enako potem naslednje leto in tako naprej? 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pi*da, na vsak nacin je cedalje vec boljsih kot Rossi... 93,99,04 absolutno, pa nekdaj 25 in 5 in 26 in 9 in se veliiiiiik ostalih.... Matr ste dosadni, resno. Ta tema je prav neberljiva ratala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, a79 pravi:

Pi*da, na vsak nacin je cedalje vec boljsih kot Rossi... 93,99,04 absolutno, pa nekdaj 25 in 5 in 26 in 9 in se veliiiiiik ostalih.... Matr ste dosadni, resno. Ta tema je prav neberljiva ratala..

kenny nas je vse nagnal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, KennyJR said:

Nista bila... Je pa v svojem prvem letu na Ducatiju zbral več točk kot Rossi v svojem prvem letu, kljub temu, da je Rossi sedel na Ducati, ki je na zadnjih 6ih dirkah 3x zmagal, Dovi pa na tisto Rossijevo aluminijasto skropucalo, ki so ga potem 3 leta sestavljali, da je zmagal... Ne delaj si utvar... Dovi bi že 4. dirko na Ducatiju zmagal, če bi bila proga mokra celo dirko, pa se je začelo sušit, do takrat je prepričljivo vodil... Ko je bil Rossi v taki poziciji, je raje izgubil talent in se potem (po njegovem mnenju izpred parih dirk) šel neiskreno, nizkotno in hinavsko opravičevat pred kamerami v garažo... 

Seveda mi verjetno ni potrebno ponavljati, da je bilo enako potem naslednje leto in tako naprej? 

Supr, sam si delam utvare ti pa razlagaš samo in izključno dejstva. To malenkost sem izpustil.

To, da je 3x zmagal v zadnjih 6ih dirkah ti prav dosti ne pove. Jebat ga Stoner je Ducatija obvladal in bil nanj navajen pa je še vedno zadnje leto bolj kot ne capljal. 

Kako so se odvijale zadeve v povezavi z Rossiem, Ducatijevim razvojem in neposlušnostjo inžinirjev je bilo napisanega že veliko pa še kar trdiš svoje. Tudi JL je potreboval  leto in pol, da je osvojim prvo zmago po tem ko so mu le ustregli in mu ga priredili pa je motor leto pred njegovim prihodom osvojil dve lani pa 6 zmag. Ampak ja, zaslužen za odlično formo Ducatija sedaj pa je prav on ane?

Bi zmagal če če če,.... Tudi Rossi bi imel 11 naslovov, če si ne bi zlomil noge, če ne bi štartal iz zadnje vrste, kdo ve kaj bi bilo, če ne bi nikoli zapustil Yamahe, ostal na Hondi itd.

Prav nič boljši nisi od nas "vernikov" s svojim zaničevanjem.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce jih zre, da je Rossi se kar na gridu, po tem, ko jim je grenil zivljenje 20 let :) To so hude traume :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Nightmare said:

Supr, sam si delam utvare ti pa razlagaš samo in izključno dejstva. To malenkost sem izpustil.

To, da je 3x zmagal v zadnjih 6ih dirkah ti prav dosti ne pove. Jebat ga Stoner je Ducatija obvladal in bil nanj navajen pa je še vedno zadnje leto bolj kot ne capljal. 

Kako so se odvijale zadeve v povezavi z Rossiem, Ducatijevim razvojem in neposlušnostjo inžinirjev je bilo napisanega že veliko pa še kar trdiš svoje. Tudi JL je potreboval  leto in pol, da je osvojim prvo zmago po tem ko so mu le ustregli in mu ga priredili pa je motor leto pred njegovim prihodom osvojil dve lani pa 6 zmag. Ampak ja, zaslužen za odlično formo Ducatija sedaj pa je prav on ane?

Bi zmagal če če če,.... Tudi Rossi bi imel 11 naslovov, če si ne bi zlomil noge, če ne bi štartal iz zadnje vrste, kdo ve kaj bi bilo, če ne bi nikoli zapustil Yamahe, ostal na Hondi itd.

Prav nič boljši nisi od nas "vernikov" s svojim zaničevanjem.

 

 

Lp, Samo

 

E, qurc. Takrat ga je mel Lorenzo pospraulenga. Kostolom mu je ksiht resu. In mene je vedno zanimalo, kaj bi blo, ce ne bi nikoli zapustil Honde? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kugelschreiber pravi:

. In mene je vedno zanimalo, kaj bi blo, ce ne bi nikoli zapustil Honde? 

Dolgocajtno...imel bi kuk 21 naslovov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, sesir pravi:

Dolgocajtno...imel bi kuk 21 naslovov?

Mogoče samo enega več (2006), pol naprej pa kvečjemu kakega manj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, a79 pravi:

Pi*da, na vsak nacin je cedalje vec boljsih kot Rossi... 93,99,04 absolutno, pa nekdaj 25 in 5 in 26 in 9 in se veliiiiiik ostalih.... Matr ste dosadni, resno. Ta tema je prav neberljiva ratala..

Hmm, tvoj se že 10 let bori, pa nč. Eni pa so med tem času nabral par naslovov. Skratka???

Vini pravi, da je Yamaha jajc. Prav neverjetno. Od začetnih zmag sama tema. Mogoče ne dobi pravi material? https://www.24ur.com/sport/motogp/vinales-ogorcen-nad-vodstvom-yamahe-obljubili-so-mi-zmagovalni-motocikel-sedaj-pa-se-borim-s-satelitskimi-ducatiji.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!