Skoči na vsebino

MotoGP 2018


ArcaneWater

Priporočene objave

pred eno uro, KLOVN pravi:

, a ne se sekirat, Rossi je še zmeraj najboljši :lol1:

spet si pihnil, drugi najboljši je!   :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro me zabava dejstvo, da se hejterji z Rossijem ukvarjajo bolj, kot najbolj goreči navijači...:lol1:

Na stara leta bom še sam začel navijat zanj.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta in leta ista prepucavanja "čigav oči je najmočnejši" kot v vrtcu, pa kaj vam ni jasn. To so VSI top dirkači vključno z zadnjim na gridu.

Enim pa še kar ni jasno da odločajo malenkosti, vsak detajl, Lorči je dober primer  sam sedež zamenjal pa tank mal raztegnil pa že zmaguje.

Še dobr da mamo te detalje, je prvenstvo bolj zanimivo , če ne bi vozil kot vlakec nam pa spet nebi bilo po godu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, KLOVN pravi:

danes je Vinales razložu, da je problem v tem, da se posluša Rossia in njegov stil vožnje je povsem drugačen, dokler je bia Yamaha sestavljena po Lorenzotovo, je še šlo, pol je pa vse padlo v vodo, spletkar je pa itak povprečnež in to več ni dovolj, da bi zmagoval, ko je Lorenzo govoril, da je Yamaha postala ne vozna na mokrem, so se strokovnjaki tu gori norce delal, s tem,da je to zdaj še bol Rossi izboljšal, zdaj ni več vozna niti po suhem:slap: zadnja zmaga Yamahe, leto dni nazaj, če mene vprašaš, je to katastrofa, a ne se sekirat, Rossi je še zmeraj najboljši :lol1:

a je tebi tud kdo kaj razložil?

pred 12 urami, KLOVN pravi:

Rossi meša štrene v GP, še posebej Marquezu:lol1:, dons je še Lorenzu, pa prejšnjo dirko tudi, pa pred tem Doviu, pa kdaj je nazadnje kaj zmešal, razen. da se je valjal po travi in jokal:lol1: Koliko je že preteklo od zadnje zmage?:slap: Znala bi bit res zadnja:lol1:

Ja in tudi če je zadnja še vedno tebi meša glavo to je glavno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo da preverim. A Jorge se zmer ne zna? Pa ta star je se kr za odpis? 

 

Ok. Pa se to. Tastar je sfukal Yamaho, Vinalesa in Zarcoja. To stekam. A vse na enkat al vsacga posebej? Pa zakaj je tretji u dirki? A ga tud fabriski kr spustijo? Recmmo 26, 35, 9? 04 sm vidu, se je kr u pesk fuknil, de ga ni oviral. Frateli italiani pa to.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

Samo da preverim. A Jorge se zmer ne zna? Pa ta star je se kr za odpis? 

 

Ok. Pa se to. Tastar je sfukal Yamaho, Vinalesa in Zarcoja. To stekam. A vse na enkat al vsacga posebej? Pa zakaj je tretji u dirki? A ga tud fabriski kr spustijo? Recmmo 26, 35, 9? 04 sm vidu, se je kr u pesk fuknil, de ga ni oviral. Frateli italiani pa to.....

Po teoriji KLOVNA je to, kar si napisal in amici italiani .Jorge pa itaq ni nikoli znal sam so mu drugi pustili, da osvoji par naslovov tako kot Rossiju japsi od yamahe pa so ga poklicali nazaj .ker so imeli perfekten motor in niso imeli kaj delat pa, da jo tolk razfuka da bodo imeli za par let spet kaj delat to je to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, solorider pravi:

spet si pihnil, drugi najboljši je!   :lol1:

Upanje zadnje umre. Če bodo drugi dost padal, pol zna doseči tako željeni deseti naslov brez ZMAGE :P. Sam dvomim, da bo Marko tolk padal :P. Penzija kliče, verjetno ne more več vsega nastavit v 80 sekundah, kot je to storil pri Ducatiju :).

pred 4 minutami, exclan pravi:

Po teoriji KLOVNA je to, kar si napisal in amici italiani .Jorge pa itaq ni nikoli znal sam so mu drugi pustili, da osvoji par naslovov tako kot Rossiju japsi od yamahe pa so ga poklicali nazaj .ker so imeli perfekten motor in niso imeli kaj delat pa, da jo tolk razfuka da bodo imeli za par let spet kaj delat to je to!

+1 :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.crash.net/motogp/news/897155/1/single-imu-motogp-2019

https://www.crash.net/motogp/feature/276215/1/motogp-electronics-doping-the-imu

Naslednje leto bo razlika v motorni elektroniki precej manjša kot je letos. In tu je Yamahin največji problem. Ko imaš TC tako zanič da more voznik short shiftat medtem ko konkurenca samo gas odpira se to seveda nekje pozna.

 

pred 7 urami, prcko pravi:

Leta in leta ista prepucavanja "čigav oči je najmočnejši" kot v vrtcu, pa kaj vam ni jasn. To so VSI top dirkači vključno z zadnjim na gridu.

Enim so lopatke in peskovnik vrhunec razvoja, kaj čmo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za #26 sem bil dalj časa mislil , da ko zapusti hondo, zapusti GP in se mogoče preseli v kako drugo klaso. Ampak zgleda da ma še dovolj motivacije...žal ima res preveč smole s poškodbami da bi lahko bil konkurenčen.

Ta debata z gumami in njihovo dejansko stanje mi ne gredo najbolj v račun...glede na to da vozijo (zadnjo dirko Lorenzo) CELO dirko v 0.5s razlike na krog, s tem da se je v zadnjih 10ih krogih podrlo par rekordov steze nemoremo rečt da prvo polovico ravno šparajo z gumami. Če se ne motim je ravno #99 imel SOFT/SOFT. Kako lahko taka guma celo dirko zdrži isti tempo. Ni mi jasno.

 

Kako se določene forumaše oz njihove komentarje skrije? Ker je tema 3/4 časa precej podobna našemu parlamentu in mi res ni do branja teh komentarjev ki pa so v večini od istih oseb. Resno vprašam. Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, jskrablin said:

https://www.crash.net/motogp/news/897155/1/single-imu-motogp-2019

https://www.crash.net/motogp/feature/276215/1/motogp-electronics-doping-the-imu

Naslednje leto bo razlika v motorni elektroniki precej manjša kot je letos. In tu je Yamahin največji problem. Ko imaš TC tako zanič da more voznik short shiftat medtem ko konkurenca samo gas odpira se to seveda nekje pozna.

 

 Kako imas lahko tako zanic TC ob enotni motorni elektroniki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, jvalant said:

 Kako imas lahko tako zanic TC ob enotni motorni elektroniki?

"tako zanic" je v tem primeru 0,1% slabsa celota od konkurence. Nastavitve so seveda odvisne od hardvera in stila voznje. In ne en, ter ne drug, ne ustrezata nujno algoritmom osnovnega programa motorne elektronike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, _luke_ said:

Ta debata z gumami in njihovo dejansko stanje mi ne gredo najbolj v račun...glede na to da vozijo (zadnjo dirko Lorenzo) CELO dirko v 0.5s razlike na krog, s tem da se je v zadnjih 10ih krogih podrlo par rekordov steze nemoremo rečt da prvo polovico ravno šparajo z gumami. Če se ne motim je ravno #99 imel SOFT/SOFT. Kako lahko taka guma celo dirko zdrži isti tempo. Ni mi jasno.

 

 Mislim da je precej odvisno od dirkaca. Med softi in medium verjetno ni velike razlike v sami gumi. Lorenzo je pa zelo precizen in "mehak" voznik. Ne drsi, ne opleta, vozi kot po tirnicah. Po moje tu tici razog da mu soft zdrzijo celo dirko. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, _luke_ pravi:

Za #26 sem bil dalj časa mislil , da ko zapusti hondo, zapusti GP in se mogoče preseli v kako drugo klaso. Ampak zgleda da ma še dovolj motivacije...žal ima res preveč smole s poškodbami da bi lahko bil konkurenčen.

Ta debata z gumami in njihovo dejansko stanje mi ne gredo najbolj v račun...glede na to da vozijo (zadnjo dirko Lorenzo) CELO dirko v 0.5s razlike na krog, s tem da se je v zadnjih 10ih krogih podrlo par rekordov steze nemoremo rečt da prvo polovico ravno šparajo z gumami. Če se ne motim je ravno #99 imel SOFT/SOFT. Kako lahko taka guma celo dirko zdrži isti tempo. Ni mi jasno.

 

Kako se določene forumaše oz njihove komentarje skrije? Ker je tema 3/4 časa precej podobna našemu parlamentu in mi res ni do branja teh komentarjev ki pa so v večini od istih oseb. Resno vprašam. Hvala

 

Okej.. Nov rekord.. Nova steza... Rekord je padel v 9. krogu... 

Čas je bil 1:40.0... Če bi tiščali na polno bi ziher lahko šli 1:39.5 ali pa še hitreje... Samo bi zakurli gume v parih krogih... Gume so vse približno enake in zdržijo precej dolgo... Med soft in hard je minimalna razlika. Predvsem je razlika v tem, koliko jo lahko obremeniš... MM zato vedno vzame trdo, ker z mehko ne more... Gaber že 2 leti skupaj govori bedarije, ko predstavlja taktiko, da z mehko gumo pičiš v prvih krogih in si nabereš prednost, s trdo pa imaš prednost v drugi polovici... Sedaj moraš enostavno mehko gumo samo prišparat do konca, ne preveč izgubit proti ostalim in v zaključku naredit tisto razliko... Najlepši primer je recimo Dovi lani ravno v Catalunyi... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, jvalant pravi:

Kako imas lahko tako zanic TC ob enotni motorni elektroniki?

Preberi si članke o IMU in ti bo hitro jasno. Kratka verzija - ECU je enoten. IMU (enota s senzorji nagiba, pospeška in še čem) pa ni ampak vsak proizvajalec dela svojega. Teorija gre da je možno z extra računsko močjo in logiko v IMU enoti nekoliko obogatiti podatke s senzorjev, ki se jih pošilja v ECU enoto. Na podlagi tega naj bi bilo mogoče mimo pravil izboljšati TC funkcionalnost, kot jo ponuja ECU enota. Konkretno je v člankih govora o spreminjanju podatkov naklona glede na temperaturo pnevmatik. In z naslednjim letom bodo IMU standardizirali tako da se ne bo več čaralo po njem.

Če je kaj verjeti Calu je Honda ostala na šasiji iz leta 2016, velika večina razvoja je šla v motor in elektroniko. Hecno ane. Zakaj razvijati elektroniko, če je pa ECU standard? Odgovor je zgoraj. Absolutne razlike med motorji so majhne, vsak detajl šteje.

https://www.crash.net/motogp/news/899121/1/honda-riders-still-using-crutchlow-2016-chassis

 

@_luke_ desno zgoraj v kotu kliknesš na svoje nickname -> Blokirani uporabniki in jih dodaš po želji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 6. 2018 ob 14:33, KLOVN pravi:

Lorenzo je merilo Ducatijeve moči, Dovi je povprečje, kot Rossi, a ni tako thumper:winkiss:

sorry ..nism slišal ker se v sosednjem lokalu že pol ure derejo srbi k so dal gol... pa vse prste imam mastne od roštilja sred bosne..

kolikor sem prebral jih je spet 7 glavnih favoritov padlo in se je rosi na ta račun prislinil nekam višje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, thumper said:

kolikor sem prebral jih je spet 7 glavnih favoritov padlo in se je rosi na ta račun prislinil nekam višje..

Ni jih padlo 7, eden pa je res ja in to je bilo dovolj, da se je stari spet prišlepal na stopničke, žal..:ras:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Demon pravi:

Ni jih padlo 7, eden pa je res ja in to je bilo dovolj, da se je stari spet prišlepal na stopničke, žal..:ras:

Kak že gre ona. To finish first, you first have to finish. In Ron Denis ve ene par malenkosti na to temo. Ob vsaki taki debati se splača na to spomnit. Podarjeno mesto na stopničkah? Mogoče. Sam tud za to je potrebno narediti nekaj, kar on pred tabo ni - pripeljati do cilja. Za valjanje po peskovniku se ne deli točk.

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, jskrablin said:

Kak že gre ona. To finish first, you first have to finish. In Ron Denis ve ene par malenkosti na to temo. Ob vsaki taki debati se splača na to spomnit. Podarjeno mesto na stopničkah? Mogoče. Sam tud za to je potrebno narediti nekaj, kar on pred tabo ni - pripeljati do cilja. Za valjanje po peskovniku se ne deli točk.

 

 

 

Tudi to drži popolnoma! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

sorry ..nism slišal ker se v sosednjem lokalu že pol ure derejo srbi k so dal gol... pa vse prste imam mastne od roštilja sred bosne..

kolikor sem prebral jih je spet 7 glavnih favoritov padlo in se je rosi na ta račun prislinil nekam višje..

ne delaj se norega, mogoče se pa vseeno ne delaš, tudi to je možno:hmm:, sočustvujem s tvojo okolico:lol1:

poudarek je na Lorenzu, ki je totalno nesposoben in je na motorju, katerega je k sreči strokovnjak zrihtal v 80s, nabil najboljšega vseh časov :D in to dve dirki zapored:klicaj:

mogoče boš zdaj razumel, zakaj sem te sploh omenjal:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, KLOVN pravi:

ne delaj se norega, mogoče se pa vseeno ne delaš, tudi to je možno:hmm:, sočustvujem s tvojo okolico:lol1:

poudarek je na Lorenzu, ki je totalno nesposoben in je na motorju, katerega je k sreči strokovnjak zrihtal v 80s, nabil najboljšega vseh časov :D in to dve dirki zapored:klicaj:

mogoče boš zdaj razumel, zakaj sem te sploh omenjal:P

v obeh primerih sem na boljšem kot moja okolica za katere čustva mi dol visi..:jezik:

ti meniš , da je ducati namenoma hotel uničiti lorenza ter mu v tem času plačati 13 miljonov ? 80s ja..itak... dejansko nekih 9792080 s službe..  v tem času je "pedrosa No.2" dovi zmagal z istim motorjem 7x.strokovnjaku so že lani zic popravljali..pol je pa rabil eno leto da je tank pogruntal..

v bistvu mi je zdaj še manj jasno zakaj se ne brigaš zase. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, thumper said:

strokovnjaku so že lani zic popravljali..pol je pa rabil eno leto da je tank pogruntal..

To je res, ampak bistvo vsega je to, da je Lorenzu v manj kot dveh letih pri Ducatiju uspelo s tem motorjem zmagat, kar pa največjemu "gobcu" karavane ni uspelo in mu nikoli nebo. Pač, nekaterim nam je to všeč, zelo. Sicer ne tako, kot je naprimer Keržišniku in Skubicu, ki jima že samo ob besedi "Rozzi" kar prihaja in vsepovprek šprica med nogami, vseeno pa dovolj, da nam popestri dirko. :kva2:

Popravljeno . Popravil Demon
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nismo nekoč imeli temo MOTOGP SPLOŠNO NABIJANJE? Moj "spidy-sense" mi pravi, da je mnogo postov zrela za prenos tja, ker ne vidim nobene koristne informacije ali konstruktivnosti v njih ampak samo opičje obmetavanje z lastnimi iztrebki.

Pa že tako, ko odprem temo vidim večinoma napis "You've chosen to ignore content by ...." :)

Popravljeno . Popravil axaQ4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na konferenci je tudi Lorenzo sam povedal, da bi s tem motorjem zmagoval tudi Rossi, ker je bil dirkalnik v času njegovega službovanja pri rdečih bistveno bolj zakompliciran.

Kar seveda ne spodbija dejstva, da je JL vrhunski dirkač, kateremu je uspelo to kar mu večina ni vrjela.

 

Ampak ne, dajmo še vedno delat direktno primerjavo med njima.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nightmare pravi:

Na konferenci je tudi Lorenzo sam povedal, da bi s tem motorjem zmagoval tudi Rossi, ker je bil dirkalnik v času njegovega službovanja pri rdečih bistveno bolj zakompliciran.

Kar seveda ne spodbija dejstva, da je JL vrhunski dirkač, kateremu je uspelo to kar mu večina ni vrjela.

 

Ampak ne, dajmo še vedno delat direktno primerjavo med njima.

 

 

Lp, Samo

Point je v tem, da je pač v času Rossija motor šel na dol, v času Lorenza pa na gor... Ko se je Rossi usedel na Ducati, so tudi Haydnovi rezultati padli... Če bi motor izboljševal tekom svojega službovanja tam, bi lahko tudi zmagal, tako pa je raje gubil talent

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!