Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2018


MiNa

Priporočene objave

pred 44 minutami, tomaz69 pravi:

Ma kaj te bom učil, saj veš, da se ti z večjo hitrostjo vidno polje oža!?:naughty:

Ma ne vozim hitro. Edino pozabljiv sem od boga.480e94a4bd57be37ef7724161388a68a.jpg.98c855d76c27896d5e9b4b77b280b484.jpg  Bom šel jutri pa šeenkrat.b0279.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalaprava, študiram, da bi šel jutri v Osilnico tankat. Ne vem, če je tam kakšna črpalka. Druga opcija je, da grem tankat tja, kjer si se včeraj vozil. Taka reč, ko ne veš, kje imajo v redu bencin za tvoj moped. :?

EDIT: Kje imajo po tvoje boljši bencin?

Popravljeno . Popravil Vin
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Vin pravi:

@skalaprava, študiram, da bi šel jutri v Osilnico tankat. Ne vem, če je tam kakšna črpalka. Druga opcija je, da grem tankat tja, kjer si se včeraj vozil. Taka reč, ko ne veš, kje imajo v redu bencin za tvoj moped. :?

Ne vem kakšno gorivo uporablja tvoj mopi....kerozin? :lol1:

Ok,  šala! Kolikor mi je znano, Osilnica sama nima črpalke....sicer nikoli niti pomislil na to, priznam :hmm:Lahko da je na hrvaški strani kakšna blizu. Osilnici najbližja črpalka v Slo je najbrž v Petrini pred mejnim prehodom, pa še ta je sedaj med tednom odprta samo do 16tih. Za vikend verjetno še to ne. Če greš preko Gotenice, potem je najbližja črpalka MOL v Ribnici. Malo naprej od odcepa za Gotenico v smeri Kočevja je še ena OMV črpalka. Samo se je potem potrebno kak kilometer vračati nazaj v isto smer. Je pa na tem OMV možnost ogleda dveh živih medvedov v kletki.

Skratka, v Oslilnico se najbrž ni pametno pripeljati na hlapih :whistle:

Tam kjer sem se pa včeraj vozil, je pa najbližja črpalka na eni strani v Kočevju, na drugi strani pa na Vinici oz. Črnomlju. Mislim da je vmeš sicer še ena samopostrežna v bližini Starega trga, samo zdaj ali tista res dela....

Skratka, trenutno lahko samo priporočam potep po poteh Petra Klepca in Kolpske doline od Kočevskega pa vse do belokranjskega dela. Ceste so trenutno še brez listja. Pojdite, ne bo vam žal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalaprava, tankanje uporabljam kot izgovor, da se lahko grem pelat z motorjem. Najboljši bencin je tam, kjer so najboljše ceste. :)Oprosti, da sem te malo nahecal s tem tankanjem. :blush: Definitvno bom pa moral tam nekje tankat, ker sem enkrat že skoraj ostal brez bencina nekje pri Ambrusu. Saj veš, ko si rečeš: "Eh, ne grem še tu tankat, bom šel na naslednji", potem je pa kar ni. :)

Definitivno pa moram prevozit tiste ceste ob Kolpi še v oktobru!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Vin pravi:

Definitivno pa moram prevozit tiste ceste ob Kolpi še v oktobru!

Nekaj takega

481216336_ObKolpi.thumb.jpg.1b046996b3bd776e39c00b78688ca3fd.jpg

Pa še do Kočevja dodaš in je. Tankaj v Kočevju in imaš zadost. 

Nedelja??

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Quest pravi:

Nekaj takega

481216336_ObKolpi.thumb.jpg.1b046996b3bd776e39c00b78688ca3fd.jpg

Pa še do Kočevja dodaš in je. Tankaj v Kočevju in imaš zadost. 

Nedelja??

...lep krogec...bila letos na nekaterih odsekih kar nekajkrat :)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, a79 pravi:

Vinica - Stari trg je skoz asfalt?

Tako je. Sedaj je cesta v celoti asfaltirana in je pravi užitek se zapeljati po njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Quest pravi:

Nekaj takega

481216336_ObKolpi.thumb.jpg.1b046996b3bd776e39c00b78688ca3fd.jpg

Pa še do Kočevja dodaš in je. Tankaj v Kočevju in imaš zadost. 

Nedelja??

Ta krog vsebuje kar precej makadama, ker je pot speljana mimo Baze 20 v Kočevje. Kdor ni ljubitelj makadama, mora iti naprej do Dvora.

Pa še eno spremembo bi jaz naredil. Od Fare do Starega Trga grem zdaj, ko ni vroče, rajši po daljši poti, se pravi preko Livolda in Mozlja. Cesta je lepo razgibana, medtem ko je cesta med Faro in recimo Dolom pretežno ravnica. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Quest said:

Nedelja?? 

Ja. :) Pri Starem Trgu krajšam... Mozelj-Livold.

20 hours ago, skalaprava said:

Mislim da je vmeš sicer še ena samopostrežna v bližini Starega trga, samo zdaj ali tista res dela.... 

Maxen BS Predgrad.  Poleti je delala.

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se šel igro brezdomca in odpeljal mali krogec iz Laškega preko Marije Reke skozi Prebold , Luč , Podvolovjeka na Črnivec na pit STOP. Nadaljevanje poti preko Gornjega Grada .......... nazaj v Laško. Po prevoženi trasi lahko rečem , da sem na omenjeni trasi videl veliko sotrpinov , ki so iskali svojo štartno pozicijo. Je..i ga sami "brezdomci". Nabralo se je preko 200 km , slik ni zaradi istega razloga , ki sem ga omenil v svojem zadnje omenjenem poustu v isti temi (nisem fotograf ,  ampak motorist-"brezdomec"".:010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, krucymucy said:

Za danes sem bil zmenjen s soforumasem in glasbenikom instrumenta mt-09 @Rubuz v Delnicah.

Pihnila do "Paklenice", spila kavo, srecala @Kugelschreiber in boljso polovico. 

Sumim sicer da sta z avtom prisla. 

Na poti nazaj srecal @DAMI34 in mu pokazal ta daljsi prst. Mission accomplished :)

Maus je prevzel paket.  Taljanka je uzaljena. Ni auto. Ni fiat.  

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob pol devetih sem krenil proti Stinici. Do meje po avtocesti (zgleda, da bo kmalu končana), potem pa po stari do Zagreba in spet po AC do Karlovca. Vmes nekaj megle in malce hladno, potem pa od Duge Rese proti Josipdolu in naprej proti Senju. Meni zelo všečna cesta. Okoli Senja je nekaj pihalo, pa mislim, da ni bila burja. V Stinici pa tako lepo in toplo, da mi je postalo žal, da nisem planiral dveh dni. Sem pa vsaj skočil v vodo in se posušil na sončku. Nazaj do Novega Vinodolskega, skoraj izpahnil roko od pozdravljanja. nato pa proti Fužinam. Deloma fantastična cesta, deloma pa ozka gozdna pot, pa še vedno kar prijetna za vožnjo. Nato pa Delnice, Petrina, Kočevje, Dvor, Trebnje, Boštanj, Laško, Celje in domov. Pri Starem Logu sem tako hitro padel mimo enega na sportaku, da sploh nisem videl njegovih izpuhov. Prvič sem dobil vtis, kako hitro se da peljati z motorjem. Domov prišel okrog pol devetih

Skratka, krasno zapravljen dan (vsaj 12 ur)

Ugotovil sem tudi dve zadevi: 1. Polna črta pomeni, da lahko lahko prehitevaš. ker ni nikogar naproti, ko pa je prekinjena pa ne moreš, ker vedno kdo pride. 2. vem, zakaj imajo Hrvati težave z denarjem. Vse porabijo za ceste. Delajo, kot da so vsak dan županske volitve. Saj se tudi pri nas gradi in popravlja, ampak pri Starem Logu je že nekaj let nastavek za obvoznico, ki je zelo nevaren, sploh na Kočevski strani, pa očitno nekdo ne da kos zemlje.

Pa še za v rubriko slaba volja: pogled na kar nekaj kamnov in svečk ob cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!