Jump to content

Dnevnik motorista - Skrivalnice na Siciliji

Luka66

Recommended Posts

pred 10 urami, JamesTheMan pravi:

Hvala bogu, da se je kljub vsemu dobro izšlo. Me pa po drugi strani moti dejstvo, da imajo na servisih vse naše podatke. Nikjer nisem podpisal, da bi dovolil, da me imajo vpisanega v bazi (kjer se nahajajo vsi moji podatki, tudi naslov). Dostop do te baze pa ima vsak zaposlen, tudi študent, ki pride za mesec dni tja delat. Dobro moj moped ni zanimiv za krajo, vendar če bi imel kakšnega KTM-a ali GS-a pa mi ne bi bilo ravno vseeno. 

Pri KTM so že začeli varovati podatke, mi je serviser povedal, ravno ko sem bil na prvem servisu letos......za vstop v bazo so predpisali poseben protokol......no vse se da vedno obit tako ali drugače, je pa seveda malo težje in terja več dela, znanja............

Ob 30. 3. 2018 ob 17:21, Scarabeo 500 pravi:

Tudi midva imava zanimive spomine potepanj :). Naj povem, da so nama motor iz Ohrida dostavili v treh dneh, brez doplačila. Iz Študgarta pa v enem dnevu, brez doplačila.

A to V-stroma?

pred 8 urami, amateur pravi:

A to V-stroma?

Glede na to, da nisem od mladega motorist, že imam bogate spomine :).

Okvara skuterja pod Žabljakom MNE in vleka domov - okvara statorja.

Ohrid, odvzem prednosti hčerki in padec - ni bilo okvare samo poškodba gležnja - vleka domov.

Stutgart, vstrom, okvara statorja in vleka domov.

Take imamo, nikoli dolgočasno. :)

pred 17 urami, motolover pravi:

Poglej koliko motorjev je bilo lani ukradeno v Sloveniji. Tudi če vrednost doseže 10% ni za resen profi posel. To so večinoma najstniki.

Policija meni drugače imajo podatke o tem kdo biznisira v Slo na tak način. samo problem je ukrepanje.  Potrebno jer pogledat tudi poskuse kraje in kakšen je bil način, samo kraje kot take.........najstniki kradejo skuterje in stare motorje, da se lahko kaj starega sesutega popravi, ali da se vozijo z njim dokler ne zagusti...........kaj bo najstnikom motor za  15 K€, za katerega nima denarja, da bi ga popravil, ko ga poškoduje, kaj šele, da bi kupil novo ključavnico, za katero je poleg € potrebno še nekaj dokumentov......... drugače se pa za GS ali kak drug motor tega ranga več dobi, če se ga proda po delih, kot če ga prodaš celega.....nekateri to celo profesionalno počnejo tudi v tujini ....................samo za info  okvir za KTM ADV 1190 je na črnem trgu jurja, nov pa stane dva,  treba pa je imet delavnico in mehanike, da to strokovno razstavijo.............. razbitih KTM je dovolj, kot tudi Ducejev, ker so divji močni agregati, povpraševanja pa posledično tudi....................novejše dražje motorje garantirano kradejo profiji, tko k avte..........za avte imajo celo bazo podatkov za LJ v katerem naselju in pred katerim blokom je P in kak model avta, tako, da k pride naročilo vedo kam it po dela  :(   Sodelavcu so na P pred blokom iz novega avta višjega srednjega razreda enkrat ukradli volan z air bagom, čez par mesecev pa še celo srednjo konzolo,  se pa zgodi, da kdo pride do avta in mu manjka blatnik ali vrata..............toliko o profesionalcih in najstnikih. Tako razred motorjev zanesljivo ne kradejo najstniki.

V lj delujejo vsaj tri skupine, ki imajo razdeljene rajone.

Sam policiste to ne zanima, ni tukaj denarja za polnjenje prazne malhe, sam delo.

• Like 2

Mulci takšni in drugačni so v tej zgodbi zgolj nekvalificirana delovna sila. Moped ukrast ni neko hudo delo, nekdo jim za to nekaj plača in/ko če jih Policija polovi se pa najde nova serija kretenčkov za male pare. Itak da mopeda za 15k ne krade en mulo iz golega dolgcajta, zadaj je dobro organizirana mreža kriminalcev. Iz golega dolcajta se krade endure in MX motorje, ki niso registrirani ali poceni jajca za malo zgonit in nekam odvrečt ko je prazen kese. In tam Policija res ne naredi več ko kak zapisnik sestavi.

• Like 2