Skoči na vsebino

Izlet članov MS na Veliki Zvon (Grossglockner)


Snečer

Veliki Klek (Grossglockner)  

87 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se bom udeležil desanta MS na Veliki Klek?

    • Komaj čakam, ni druge
      45
    • Niti pod razno
      24
    • Kaj je to?
      18


Priporočene objave

pred 3 urami, Snečer pravi:

lani je bilo tudi veliko snega pa ni bilo tega pojava, tu pa tam se je kje cedilo, sicer je bilo lepo, znajo jodlarji počistit

Odvisno od temperature, ce je vroce in soncno potem sneg prakticno izhlapeva in skoraj ni vode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Frenk 67 pravi:

Odvisno od temperature, ce je vroce in soncno potem sneg prakticno izhlapeva in skoraj ni vode

računam na opisan pojav :) sončno in toplo vreme :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Frenk 67 said:

Odvisno od temperature, ce je vroce in soncno potem sneg prakticno izhlapeva in skoraj ni vode

Sublimacija se reče temu pojavu, če bo kdo iskal. To je neposreden prehod iz trdega v plinasto stanje. Mislim, da se v splošnem to zgodi, če je zračni tlak nižji od parnega tlaka. Voda recimo začne vreti, ko se parni in zračni tlak izenačita.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Vin pravi:

Sublimacija se reče temu pojavu, če bo kdo iskal. To je neposreden prehod iz trdega v plinasto stanje. Mislim, da se v splošnem to zgodi, če je zračni tlak nižji od parnega tlaka. Voda recimo začne vreti, ko se parni in zračni tlak izenačita.

vse to so izjemne novice in pojasnila :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trasa za 08.06.2019 za mene :)

image.thumb.png.3b0683bf57100bb409b3bc4e7591c603.png

600km+ zame, od tega 215km AC v Avstriji.

Dan je dolg, skoraj najdaljši v letu, znači svetlo do skoraj 21. ure, tako brez nervoze.

1.

Kdor bo krenil z mano od začetka (cirka 6:30-7:00), se bo pojavil v Mariboru, na črpalki na Gosposvetski cesti (Petrol pred Fontano).

2.

Za ostale bo zborno mesto črpalka Shell v kraju Vrata-Megvarje :) (cirka ob 9:00+).

Točno tukaj

https://www.google.com/maps/@46.5441988,13.6539276,19.2z

3.

Strošek, bencin, zame okoli 40 EUR, vinjeta Avstrija 5,30 EUR (to dobim skoraj povrnjeno z nakupom cenejše karte za GG -3,5 EUR) in vstopnina na GG, ki stane v predprodaji v Šmohorju 23 EUR (sicer 26,50 eur). Za nakup kart se tam ustavimo.

Skupaj torej = 68,30 EUR + hrana in pijača iz nahrbnitka

----------------

Odhod seveda v primeru premium vremena dne 08.06.2019. Do tedaj tudi javljena bolj točna ura.

Stil vožnje, turistično-ekološki.

Izlet ni organiziran.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, mladench pravi:

Kwa sneč... metropola ostaja... kdaj odrinš iz lublane? ??:D

metropola je bolj zenica, tuzla :)

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje si našel Vrata-Megvarje? Mejnega prehoda Thörl-Maglern se spomnin iz enega filma (mislim, da je James Bond z enim športnim avtom šel čez ta prehod med Italijo in Avstrijo) in ko sem se prvič peljal iz Trbiža proti Beljaku, sem bil prav navdušen.

Sicer pa sedaj Google skoraj vsa avstrijska mesta piše po slovensko: Ivnik, Lonč, Mostič, Kriva vrba, celo Sveta kri.

Pa da ne smetim preveč: trenutno sem v Luzernu, na žalost sem se v sredo ustrašil dežja in šel z avtom, čeprav sem imel plan z motorjem. Do Beljaka me je zalivalo, proti Lienzu se je posušilo, bilo suho, skoraj sončno, do Brennerja, na vrhu je spet deževalo do Innsbrucka. potem pa lepo suho, sončno in tudi napoved za konec tedna in ponedeljek je obetavna. So pa ceste krasne, Prelaz Arlberg, pa skoraj čez vso Švico sami hribi in ovinki. Pa en kup motoristov (prav velike skupine). Na vrhu so ceste še mokre, čeprav ni bilo videti svežega snega. Bom poleti naredil popravnega, ko se mi ne bo mudilo.

Tako, da mi je zaenkrat Veliki Klek enkrat dovolj (plačal, peljal in videl, da je lepo - še Nockalmstrasse smo obdelali v istem paketu). Saj so lepe te ceste, ampak jih je cel kup dovolj dobrih in zastonj (pa še en kup obritonogih pedalogoncev je mrgolelo okoli).

Pa lepo se imejte na izletu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Darko3g pravi:

Pa kje si našel Vrata-Megvarje? Mejnega prehoda Thörl-Maglern se spomnin iz enega filma (mislim, da je James Bond z enim športnim avtom šel čez ta prehod med Italijo in Avstrijo) in ko sem se prvič peljal iz Trbiža proti Beljaku, sem bil prav navdušen.

Sicer pa sedaj Google skoraj vsa avstrijska mesta piše po slovensko: Ivnik, Lonč, Mostič, Kriva vrba, celo Sveta kri.

Pa da ne smetim preveč: trenutno sem v Luzernu, na žalost sem se v sredo ustrašil dežja in šel z avtom, čeprav sem imel plan z motorjem. Do Beljaka me je zalivalo, proti Lienzu se je posušilo, bilo suho, skoraj sončno, do Brennerja, na vrhu je spet deževalo do Innsbrucka. potem pa lepo suho, sončno in tudi napoved za konec tedna in ponedeljek je obetavna. So pa ceste krasne, Prelaz Arlberg, pa skoraj čez vso Švico sami hribi in ovinki. Pa en kup motoristov (prav velike skupine). Na vrhu so ceste še mokre, čeprav ni bilo videti svežega snega. Bom poleti naredil popravnega, ko se mi ne bo mudilo.

Tako, da mi je zaenkrat Veliki Klek enkrat dovolj (plačal, peljal in videl, da je lepo - še Nockalmstrasse smo obdelali v istem paketu). Saj so lepe te ceste, ampak jih je cel kup dovolj dobrih in zastonj (pa še en kup obritonogih pedalogoncev je mrgolelo okoli).

Pa lepo se imejte na izletu!

to sem samo za tebe napisal takšno ime kraja, ker imaš rad te "karantanske" fore :)

v googlu sem videl, ko sem iskal link

Lani poleti sem malo drsal po teh krajih, tudi čez Arlberg (ja res je lep prelaz in brezplačen), vendar pa je poleti kar gužva, sploh v Švici je noro.

Veliki Klek je pa eden najlepših nasploh, sorazmerno blizu, cesta v nulo, široka in urejena, kar se pričakuje, če odkašljaš ticket.

Lani, ko je bil izlet dvodnevni smo vključili še Nockalm in Malto, letos pa je Nockalm še neurejen pa že lani so bili neki obvozi, tako da se raje peljem gor in dol po GG.

Zaradi tega je GG primeren za vsakega, tudi za popolnega začetnika.

Lepe stvari so pri nas in okoli nas, ti pravim...

Fajn se mej med luzerji v Luzernu al, kak se imenujejo prebivalci tega kraja :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Eine Kaltfront schwenkt ostwärts durch. Sie bringt vor allem im Westen einige stärkere Wolken sowie ein paar Regenschauer. Weiter im Osten gibt es hingegen kaum Schauer und es bleibt es überwiegend sonnig. Allerdings lebt der Wind auf, besonders im Wienerwald und entlang der Donau wird er zeitweise kräftig, bevor er am Nachmittag wieder abnimmt. Im Westen und Süden bleibt der Wind meist schwach und frischt nur in der Nähe von Gewittern, die nachmittags und abends im Süden auftreten können, etwas auf. Frühtemperaturen 11 bis 18 Grad, Tageshöchsttemperaturen von West nach Südost 18 bis 28 Grad.

to bi bilo za soboto vreme, kar občutno hladneje, še vedno toplo, vendar z možnostjo ploh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 6. 2019 ob 19:07, Snečer pravi:

V sredo se bo dokončno potrdil ali ne termin :) 

dns je sreda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

dns je sreda

če bi bil borči, bi ti napisal, da nisem napisal, katero sredo :)

ja, napoved ni slaba, ekstremne vročine kot je te dni ne bo, kakšna kaplja pa se lahko kje pojavi, a za hribovje to ne bo nič nenavadnega

tako da se termin potrjuje

Ob 30. 5. 2019 ob 18:53, Snečer pravi:

Trasa za 08.06.2019 za mene :)

image.thumb.png.3b0683bf57100bb409b3bc4e7591c603.png

600km+ zame, od tega 215km AC v Avstriji.

Dan je dolg, skoraj najdaljši v letu, znači svetlo do skoraj 21. ure, tako brez nervoze.

1.

Kdor bo krenil z mano od začetka (cirka 6:30-7:00), se bo pojavil v Mariboru, na črpalki na Gosposvetski cesti (Petrol pred Fontano).

2.

Za ostale bo zborno mesto črpalka Shell v kraju Vrata-Megvarje :) (cirka ob 9:00+).

Točno tukaj

https://www.google.com/maps/@46.5441988,13.6539276,19.2z

3.

Strošek, bencin, zame okoli 40 EUR, vinjeta Avstrija 5,30 EUR (to dobim skoraj povrnjeno z nakupom cenejše karte za GG -3,5 EUR) in vstopnina na GG, ki stane v predprodaji v Šmohorju 23 EUR (sicer 26,50 eur). Za nakup kart se tam ustavimo.

Skupaj torej = 68,30 EUR + hrana in pijača iz nahrbnitka

----------------

Odhod seveda v primeru premium vremena dne 08.06.2019. Do tedaj tudi javljena bolj točna ura.

Stil vožnje, turistično-ekološki.

Izlet ni organiziran.

 

Podatki o izletu, še enkrat :) 

moja približna ruta v prilogi

 

Veliki Klek-MS 2019.gdb

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabimo, v soboto je praznik Primoža Trubarja :)

Vozili bomo samo po slovenskih krajih :) 

6:30 Maribor (Petrol Gosposvetska, opozarjam, da je črpalka še ob tej uri zaprta, zato pri izvozu), 9:00 Vrata-Megvarje :) ne moreš falit, velika "šel" pumpa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Ne pozabimo, v soboto je praznik Primoža Trubarja :)

Nekje bi se spodobilo opravit spominsko duhovno bogoslužje?

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups, ne bo mi uspel, za 2 dni bi še nekaj skombiniral, tako pa srečno kekci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!