Skoči na vsebino

Izlet članov MS na Veliki Zvon (Grossglockner)


Snečer

Veliki Klek (Grossglockner)  

87 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se bom udeležil desanta MS na Veliki Klek?

    • Komaj čakam, ni druge
      45
    • Niti pod razno
      24
    • Kaj je to?
      18


Priporočene objave

Vsak dan se med 15 in 16 uro ulije. Za kake pol ure. Drgac pa vreme drzi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, tomaz69 pravi:

Če grem preko Plockenpass - kje bi se lahko dobili?

verjetno nič prej kot na kassi za grossglockner :) težko se je tak dogovarjat na uro in čakat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, tomaz69 pravi:

Če grem preko Plockenpass - kje bi se lahko dobili?

Oprosti, ampak zakaj ne greš preko Predila na Trbiž? Je kar simpatična tista pot :)

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, 3nity pravi:

Oprosti, ampak zakaj ne greš preko Predila naprej na Riofreddo? Je kar simpatična tista pot :)

ne vem....:lol1:...bom šel kar do "zbirnega" mesta in za nazaj čez Plockenpass...bom kdaj drugič ubral tvoj predlog...tenks!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomaz69 pravi:

ne vem....:lol1:...bom šel kar do "zbirnega" mesta in za nazaj čez Plockenpass...bom kdaj drugič ubral tvoj predlog...tenks!!

Saj te moj predlog pelje do zbirnega mesta :P

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, 3nity pravi:

Saj moj predlog te pelje do zbirnega mesta :P

sem guglal sedaj ja - vidim :blush:, sam sem bil ravno prejšnji teden po soški na Sello neveio in sm hotel drugo pot....

Popravljeno . Popravil tomaz69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, tomaz69 pravi:

sem guglal sedaj ja - vidim :blush:, sam sem bil ravno prejšnji teden po soški na Sello neveio in sm hotel drugo pot....

Se mi je zdelo, da bo kaj takega :)

Na tem križišču moraš levo navzgor:

https://www.google.com/maps/@46.5050382,13.5905127,3a,75y,63.97h,81.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7ZPLXuYornSKzTwNFNdOLg!2e0!7i13312!8i6656

Še malo poklikaj po google maps kako se pride do tega križišča, da se ne boš izgubljal navsezgodaj, če slučajno nimaš navigacije.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, 3nity pravi:

Se mi je zdelo, da bo kaj takega :)

Na tem križišču moraš levo navzgor:

https://www.google.com/maps/@46.5050382,13.5905127,3a,75y,63.97h,81.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7ZPLXuYornSKzTwNFNdOLg!2e0!7i13312!8i6656

Še malo poklikaj po google maps kako se pride do tega križišča, da se ne boš izgubljal navsezgodaj, če slučajno nimaš navigacije.

 

hahaha, tu sem pa že večkrat šel, med drugim kot sem šel na Maltatal in Nockalmstrasse...drži? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, 3nity pravi:

Se mi je zdelo, da bo kaj takega :)

Na tem križišču moraš levo navzgor:

https://www.google.com/maps/@46.5050382,13.5905127,3a,75y,63.97h,81.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7ZPLXuYornSKzTwNFNdOLg!2e0!7i13312!8i6656

Še malo poklikaj po google maps kako se pride do tega križišča, da se ne boš izgubljal navsezgodaj, če slučajno nimaš navigacije.

 

ja, to križišče je možno spregledat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, tomaz69 pravi:

drži? :)

Haha, a mene to sprašuješ? :D Možno :P 

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker me sprasujejo kaj je s Stelviom, posredujem lokalno info, da bo vsaj se 14 dni zaprt.

On-line proti Stelviu

20190606_143013.jpg

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Whiskey pravi:

Ker me sprasujejo kaj je s Stelviom, posredujem lokalno info, da bo vsaj se 14 dni zaprt.

On-line proti Stelviu

20190606_143013.jpg

saj se lahko klikne pa...

T_1000x1000_dba09544c3a8be3f15c67e82197723da.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, zakaj se boš zapeljal do Vrat-Megvarje, če greš iz Maribora in nato skozi Šmohor? Je ta pumpa kaj posebnega ali greš po kakšni drugi poti? Odcep za Šmohor je že v Podkloštru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 18 minutami, Darko3g pravi:

Zanima me, zakaj se boš zapeljal do Vrat-Megvarje, če greš iz Maribora in nato skozi Šmohor? Je ta pumpa kaj posebnega ali greš po kakšni drugi poti? Odcep za Šmohor je že v Podkloštru.

ne, kar tako se mi zdela ok in razpoznavna, če prideš iz Italije da takoj najdeš tudi brez satelita

(čez Korensko sedlo je na Avstrijski strani cesta obupna)

 

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Snečer pravi:

kot zanimivost, v Mariboru vsak dan gledam relief GGja oziroma Sveto kri :)

FQi3SOr2lhcFzG8emeTWHyAlL1aeL_IS1cpq4BqKU4UwPQk0pZIr-z39AN76uJ2_CWfTp8FpS2H4YJMDBTE6N-FZ8IWoiymW1VEiv30INOacTOn4lGRgOzurSxgCwKA8V4-TcRqwZq7NX1BGJARSgrNsApRBTBhruwhEmqJp4L4ziyNMfG9p2NAcPjp6aIiu0FgiBJcfCuHAcxO1szkmGBASZHSkwQUFjbNr2W-_idMrKMetaBMrku1-zgGvL9KUN1gb26YxcILyQukQODr-BtMqSNJ7ShhTMXFbsOKHvp0WHdk3CC4KaenX_ajCPtwrIkXKXsK-n9XsT_UKELAXztXahheS2tMVnl-xXTGk8FYCLyBQiqlCLOCYn3syPvTXaoPZn_Z9SY8_m6Hd2c-BeEtyJevbuT4Z2H1GTNi3bZRgyDC8rXxwyBYbAehuxMj4hGg3Hv4_pyGCI6-YmhRlZv8l27TK7BRurVScKpJ1bIMVX-g2ZbAkjjXrw2nAgn4K-OOPZm6qtv8hn_oZZRceAkwMrm-1V-SnA6QCTMHC6MyQAYaUd6wt7K0WO1RYEplmiY2fNJMWLYg_4LxO2y6eYoR-k2E_M_xV6DOrd4dpkX4vo-FYkvTDOArtNLu8z8qBJMHZpCUh4qsahBgiPlqlX3V1daHdfryP=w1560-h881-no

To bi naj GG bil? Kje sploh je to hehe, še nisem zasledil tega reliefa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Rezultat iskanja slik za heiligenblut

:)

http://www.mariborart.si/spomenik/-/article-display/dekliska-ljudska-in-mescanska-sola

Citiraj

Največja reliefa sta nameščena na južnem pročelju stavbe. Na spodnjem je upodobljena idilična gorska vasica z gotsko cerkvijo in kapelico. Kraj doslej ni bil prepoznan in ga v okolici Maribora ne bi mogli najti. Mogoče je, da gre za izmišljeno vas. 

Heiligenblut vas je, brez dileme :) 

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!