Skoči na vsebino

Instalacija programa na Linuxu


Priporočene objave

Linux mam nalozen, dela v redu, zdaj pa moram instalirat en program, pa ne gre...ker nimam pojma. :shock: Linux sem imel ze parkrat nalozen pa sem ga ravno zaradi instalacij pustil. Sej ko napises make, pa brez errorjev se gre, ce so pa errorji, so pa tu Windowsi, kjer znam vecino errorjev popraviti. 8)

Zdaj pa sem prisiljen sarat po Linuxu. Namrec pri vajah Racunalniske komunikacije in omrezja mamo simulacijski programcek s katerim simuliramo posiljanje paketov...

http://lms.uni-mb.si/~meolic/rko/cnet/cnet-2.0.3.zip

no jaz sem to posnel v usr/programi/cnet,

popravil kar pise v navodilih.txt

http://lms.uni-mb.si/~meolic/rko/navodila.txt

in sicer nastavil

BINDIR = /usr/programi/cnet/bin

CNETDIR = /usr/programi/cnet/cnetlib

MANDIR = /usr/programi/cnet/man/man1

v config.h

#define CNETPATH ".:/usr/programi/cnet/cnetlib

V navodilih se pise da moras imeti instalirano

Tcl/Tk - Development version

Kaj je to? Kako pogledam ce imam nalozeno? Ce nimam kje to najdem in kako nalozim? :shock:

Ko po vsem tem pozenem 'make' dobim sledec rezultat:

[root@localhost cnet]# make

(cd src && make)

make[1]: Entering directory `/usr/programi/cnet/src'

Linux 2.4.7-10

make[2]: Entering directory `/usr/programi/cnet/src'

gcc -ansi -O -Wall -fPIC -Ilibelf -I. -c applicationlayer.c

In file included from cnetheader.h:42,

from applicationlayer.c:1:

config.h:380:30: missing terminating " character

config.h:172:25: possible start of unterminated string literal

config.h:169:1: unterminated #else

In file included from cnetheader.h:104,

from applicationlayer.c:1:

/usr/include/tk.h:83:29: X11/Xlib.h: No such file or directory

make[2]: *** [applicationlayer.o] Error 1

make[2]: Leaving directory `/usr/programi/cnet/src'

make[1]: *** [it] Error 2

make[1]: Leaving directory `/usr/programi/cnet/src'

make: *** [it] Error 2

[root@localhost cnet]#

Zelo bi bil hvalezen ce bi mi lahko pomagali oz. bi skupaj spravili program v zagon? Cyc? Codeine? :wink:

Aja, nalozeno mam distribucijo Red Hat 7.2

:oops: :oops:

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi na support.linux.com in vpiši kodo napake .... ups sorry takle link pa za linux ne obstaja :oops: :oops: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že 6 ur od posta, pa moderatorji - linux majstri - še niso odgovorili...

ccc.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil prevec zmatran, bom kasneje v sluzbi, ko se mi pojavi dovolj casa :)

V bisvu bi bil fin odgovor lahko kar "RTFM" oz. preberi vsaj kurcev readme file oz. ono, kar ti RH namontira na desktop, neka pomoc za zacetnike je, tam ti definitivno pise, kako se pakete namesca ... nek GUI za rpm je.

Jaz bom moral to na internetu pogledat, ker pac RedHata ne uporabljam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi na support.linux.com in vpiši kodo napake .... ups sorry takle link pa za linux ne obstaja :oops: :oops: :wink:

Ne nori s temi svojimi "kodami napake" - ce se ti noce kaj zbuildati v VisualC++ je tudi ne dobis :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi na support.linux.com in vpiši kodo napake .... ups sorry takle link pa za linux ne obstaja :oops: :oops: :wink:

Ne nori s temi svojimi "kodami napake" - ce se ti noce kaj zbuildati v VisualC++ je tudi ne dobis :twisted:

Če je sistemc :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted:

Tukaj gre za napako pri prevajanju in ne NAMEŠČANJU že prevedenega programa in nima popolnoma nobene veze s supportom.

Isto, kot pa, da bi na windoze prevajal nek desen program in ga ne bi mogel, kam boš potem vprašal zakaj ga ne moreš. Na support.microsoft.com al kaj?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

/usr/include/tk.h:83:29: X11/Xlib.h: No such file or directory

Po tejle vrstici sodeč, moraš namestiti Tcl/tk ali pa imaš nameščenega v kakšnem drugem direktoriju. Tukaj si lahko vse prebereš o tem:

http://www.neosoft.com/tcl/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi na support.linux.com in vpiši kodo napake .... ups sorry takle link pa za linux ne obstaja :oops: :oops: :wink:

Ne nori s temi svojimi "kodami napake" - ce se ti noce kaj zbuildati v VisualC++ je tudi ne dobis :twisted:

Če je sistemc :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted:

Tukaj gre za napako pri prevajanju in ne NAMEŠČANJU že prevedenega programa in nima popolnoma nobene veze s supportom.

Isto, kot pa, da bi na windoze prevajal nek desen program in ga ne bi mogel, kam boš potem vprašal zakaj ga ne moreš. Na support.microsoft.com al kaj?!?

probaj kdaj ... boš presenečen, kaj vse tam piše ... :) :wink: :arrow: ... tudi za 3rd party produkte in napake, ki jih v zvezi z njimi javlja system.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih se pise da moras imeti instalirano

Tcl/Tk - Development version

Kaj je to? Kako pogledam ce imam nalozeno? Ce nimam kje to najdem in kako nalozim? :shock:

Evo, za RH 7.2 imas tule navodila:

http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/R...-started-guide/

http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/R...l/custom-guide/

Konkretno o namescanju paketov tole:

http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/R...uide/p7902.html

Tisti GUI za rpm se imenuje torej Gnome-RPM, zazenes ga z gnorpm v konzoli ... ce ga slucajno nimas, lahko se vedno uporabis kar ukaz

rpm -i imepaketa.rpm

Pakete za rpm based sisteme imas na www.rpmfind.net

Tisto o namescanju kar preberi, ker bos se potreboval ... Tcl/Tk je pa za RH 7.2 tule recimo:

ftp://speakeasy.rpmfind.net/linux/redhat/...3.3-65.i386.rpm

ftp://speakeasy.rpmfind.net/linux/redhat/...3.3-65.i386.rpm

Vsaj na prvi pogled ... pobrowsaj z onim Gnome-RPM, zagotovo je to za na RH CDjih in namesti ... ce ne pa oni web tool v taistem programu uporabi.

Oni output makea ti omenja tudi, da nimas Xlib.h - includesi od Xov ti manjkajo, to je pa tu:

ftp://rpmfind.net/linux/redhat/7.2/en/os/....1.0-3.i386.rpm

Pac ... ce se hoces igrajckat s prevajanjem headerje tudi potrebujes, a si samo "next-next" klikal pri namestitvi? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj kdaj ... boš presenečen, kaj vse tam piše ... :) :wink: :arrow: ... tudi za 3rd party produkte in napake, ki jih v zvezi z njimi javlja system.

Vem, da je tam gor veliko, vendar tukaj ne gre za program ampak za prevajanje source kode.

Več kot očitno pa je, da ima minimalno instalacijo Red Hat, ki ni pripravljena za prevajanje prav vsakega sourca, ki ga najdeš na netu, saj mu manjkata najmanj dve stvari (kolikor se vidi iz napak).

In dvomim, da je v M$ prevajanje kode zelo pogosto delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In dvomim, da je v M$ prevajanje kode zelo pogosto delo.

Ga ni ... in tudi ne pogrešam ga prav nič :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga ni ... in tudi ne pogrešam ga prav nič :) :)

Saj njemu tudi naceloma ne bi bilo treba nicesar prevajati ... ko jaz to pocnem, ponavadi zabredem v kake zelo eksoticne vode ... kaka posebna podpora za kak server ... se mi zdi da je bil openldap kako leto nazaj eden takih primerov.

On ima en fancy custom tool za ucenje, za katerega bi zelo verjetno kri scal, ce bi ga hotel prevesti v Win32 okolju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

no, pa mi je ratal najti vsaj "primerno" temo, za moje vprašanje.

torej

Imam:

naložen Linux Mandrake 10.0

pripravljen crossover office pro 300

pripravljen complete idiot's guide to linux

Nimam:

pojma... o tem kako inštalirat ne tega ne katerega drugega programa v Linuxu

Vprašanje/a:

Ali je kakšna "neznanstvena" metoda in navodila za ljudi kot sem jaz (z očitno zelo nizkim IQjem kar se tiče računalništva - izvzemši Windows)za inštalacijo programov v Mandrakeu?

:headbang:

Vem, da naj bi bil linux za "resne" uporabnike. ravno špilov ne bi nažigal. spet po drugi strani pa nimam nekih želja po programiranju in ustvarjanju...

Naj bi se dalo z Crossoverofficem uporabljat office od windovsov, pa tako za vsakdanja opravila bi raje uporabljal linux ker.. win :SS ker..ker...

Bral sem nekaj o "rpm -1 inpolnonekihčrkštevilk" in podobnih ukazih. Mam naložena oba (winxp in mandrakelinux), v linuxu se da lepo surfat, ima neke ala excell in word programčke to je pa tudi vse in sem zaradi mojega neznanja obsojen na winxp :cry:

so datoteke ustvarjene s temi programčki kompatibilne z excellom, wordom in podobno?

zdaj-a bom res moral na nek tečaj v 2.razred devetletke, da se na novo učim računalništva in se zraven učim vseh možnih teorij, 1548 ukazov ipd v linuxu al obstaja kakšna krajša rešitev, da se rešim Windowsov in šaltam na linux?

pač nisem študiran računalničar, vseeno pa brez PCja danes ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!