Skoči na vsebino

Ko padeš v krožišču na oljnem madežu


Danilo D

Priporočene objave

3 hours ago, DAMI34 said:

Vse je relativno , tut sex.

on pravi da je, ona, da ni... :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Zok pravi:

on pravi da je, ona, da ni... :P

Clinton ravno nasprotno, trdi da ni, Monika pa da je :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za taksne primere imajo firme t.i. Splosno odgovornost zavarovano... Brez dvoma bo cestno podjetje koristilo to podjetje, če bo podan zahtevek. Bo treba malo odvetnika vkljucit, ampak na koncu bo izplacilo skode izvedeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 4. 2018 ob 0:54, Borutt pravi:

Se ti zdi, da bi lahko bili cestarji krivi za razlito olje oziroma, ker ga niso pravočasno počistili? Ne bo šlo, kajne. 

Zakon o cestah:

5. odstavek, 5. člen:

(5)Izvajalec rednega vzdrževanja ceste mora brez odlašanja s ceste odstraniti vse ovire ali druge posledice ravnanj, ki bi lahko škodovale cesti ali ogrožale, ovirale ali zmanjšale varnost prometa na njej. Če to ni mogoče, mora oviro ali nastalo nevarno mesto na cesti do njihove odprave zavarovati s predpisano prometno signalizacijo ter o oviri in drugih posledicah prepovedanih ravnanj brez odlašanja obvestiti pristojni inšpekcijski organ za ceste in upravljavca ceste. Povzročitelj ovire ali nevarnega mesta na cesti mora upoštevati navodila izvajalca rednega vzdrževanja ceste. Vse stroške odstranitve ovir ali drugih posledic prepovedanih ravnanj ali zavarovanja ovir ali nevarnih mest na cesti poravna povzročitelj ovire ali nevarnega mesta na cesti, upravljavec ceste pa ima zaradi izvajanja te določbe pravico do brezplačnega pridobivanja podatkov, ki omogočajo identifikacijo lastnika oziroma uporabnika motornega vozila (osebno ime oziroma firma, naslov stalnega ali začasnega prebivališča oziroma sedeža, EMŠO), iz evidence registriranih vozil, ki se vodi v skladu z zakonom, ki ureja motorna vozila. Če povzročitelj ni znan ali ga ni mogoče identificirati, gredo stroški v breme rednega vzdrževanja ceste.

16. člen:

(1) Redno vzdrževanje javnih cest je obvezna gospodarska javna služba, ki obsega vzdrževalna dela za ohranjanje javnih cest v stanju, ki zagotavlja varnost in prevoznost javnih cest, nadzor nad stanjem javnih cest in cestnega sveta ter vzpostavitev prevoznosti cest ob naravnih in drugih nesrečah (v nadaljnjem besedilu: redno vzdrževanje javnih cest).

 

Zakon o pravilih cestnega prometa:

3. odstavek, 4. člen:

Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.
 
Bo šlo?
Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 4. 2018 ob 11:00, Borutt pravi:

Saj sem napisal, da se lahko zgodi med obhodi. 

In zakaj bi to moral biti moj problem?! Oni so dolžni skrbeti za varnosti in prehodnost cest. Jasno, imajo metodologijo obhodov, vendar to mene kot oškodovanca prav malo briga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Primosio pravi:

Bo šlo?

nimaš kaj .. vsi argumenti so na tvoji strani ... kr odvetnika in tožba 

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

nimaš kaj .. vsi argumenti so na tvoji strani ... kr odvetnika in tožba 

 

 

Ni potrebe, v vmesnem obdobju (med pregledi), je jasno, da cestar ne more vedeti, kakšno je stanje, ravno zato pa imajo zavarovano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Primosio pravi:

Ni potrebe, v vmesnem obdobju (med pregledi), je jasno, da cestar ne more vedeti, kakšno je stanje, ravno zato pa imajo zavarovano.

če bi bil jaz na tvojem mestu, bi slikal ... itak mam zdaj kamero ...

se ne zajebavam ... če bi jaz tko padu, bi verjetno tožu ... oziroma bi zavarovalnica, saj imam kasko ;)

zdj ne najdem članka o kolesarki in lukni na cesti, kjer so ovadili vzdrževalca ceste 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Primosio pravi:

Zakon o cestah:

5. odstavek, 5. člen:

(5)Izvajalec rednega vzdrževanja ceste mora brez odlašanja s ceste odstraniti vse ovire ali druge posledice ravnanj, ki bi lahko škodovale cesti ali ogrožale, ovirale ali zmanjšale varnost prometa na njej. Če to ni mogoče, mora oviro ali nastalo nevarno mesto na cesti do njihove odprave zavarovati s predpisano prometno signalizacijo ter o oviri in drugih posledicah prepovedanih ravnanj brez odlašanja obvestiti pristojni inšpekcijski organ za ceste in upravljavca ceste. Povzročitelj ovire ali nevarnega mesta na cesti mora upoštevati navodila izvajalca rednega vzdrževanja ceste. Vse stroške odstranitve ovir ali drugih posledic prepovedanih ravnanj ali zavarovanja ovir ali nevarnih mest na cesti poravna povzročitelj ovire ali nevarnega mesta na cesti, upravljavec ceste pa ima zaradi izvajanja te določbe pravico do brezplačnega pridobivanja podatkov, ki omogočajo identifikacijo lastnika oziroma uporabnika motornega vozila (osebno ime oziroma firma, naslov stalnega ali začasnega prebivališča oziroma sedeža, EMŠO), iz evidence registriranih vozil, ki se vodi v skladu z zakonom, ki ureja motorna vozila. Če povzročitelj ni znan ali ga ni mogoče identificirati, gredo stroški v breme rednega vzdrževanja ceste.

16. člen:

(1) Redno vzdrževanje javnih cest je obvezna gospodarska javna služba, ki obsega vzdrževalna dela za ohranjanje javnih cest v stanju, ki zagotavlja varnost in prevoznost javnih cest, nadzor nad stanjem javnih cest in cestnega sveta ter vzpostavitev prevoznosti cest ob naravnih in drugih nesrečah (v nadaljnjem besedilu: redno vzdrževanje javnih cest).

 

Zakon o pravilih cestnega prometa:

3. odstavek, 4. člen:

Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.
 
Bo šlo?

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX. Ne morejo biti krivi za razlito olje, lahko so krivi, če ne očistijo cesto. Bo šlo sedaj med XXXXXX?

pred 22 urami, Primosio pravi:

In zakaj bi to moral biti moj problem?! Oni so dolžni skrbeti za varnosti in prehodnost cest. Jasno, imajo metodologijo obhodov, vendar to mene kot oškodovanca prav malo briga!

Ti še vedno ne gre med XXXXXXXXXXXX? Če ni tvoj problem, vsaj ne pametuj. 

pred 22 urami, maus pravi:

če bi bil jaz na tvojem mestu, bi slikal ... itak mam zdaj kamero ...

se ne zajebavam ... če bi jaz tko padu, bi verjetno tožu ... oziroma bi zavarovalnica, saj imam kasko ;)

zdj ne najdem članka o kolesarki in lukni na cesti, kjer so ovadili vzdrževalca ceste 

Luknja ni isto, kot razlito olje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Luknja ni isto, kot razlito olje. 

vseen mi je ... ovirano sem oviran z oviram, da ne morm pelat :ras:

maš prav ... razlito olje je lahko tudi posledica kaznivega dejanja ;)

tko kot je bilo na ridah, kjer je celo en policaj, ki ni bil v službi, na žalost umru na madežu olja

p.s.

pa ne tul name :cry: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Ti ne gre med ušesa, kajne. Ne morejo biti krivi za razlito olje, lahko so krivi, če ne očistijo cesto. Bo šlo sedaj med ušesa? 

Ti še vedno ne gre med ušesa? Če ni tvoj problem, vsaj ne pametuj. 

Luknja ni isto, kot razlito olje. 

Neverjetno, kako znaš biti nedojemljiv za drugačna mnenja, povrh vsega pa še žaljiv do obisti...upam, da si pri svojem delu bolj profesionalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

vseen mi je ... ovirano sem oviran z oviram, da ne morm pelat :ras:

maš prav ... razlito olje je lahko tudi posledica kaznivega dejanja ;)

tko kot je bilo na ridah, kjer je celo en policaj, ki ni bil v službi, na žalost umru na madežu olja

p.s.

pa ne tul name :cry: 

 

Kaj pa, če je bil policist tisti tretji, ki je preživel?

pred eno uro, Primosio pravi:

Neverjetno, kako znaš biti nedojemljiv za drugačna mnenja, povrh vsega pa še žaljiv do obisti...upam, da si pri svojem delu bolj profesionalen.

Če ne zmoreš razumeti nekaj čisto enostavno napisanega, sploh ne vem, kaj sedaj to mešaš z nekim mnenjem. Raje si še enkrat preberi, da bo šlo med ušesa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Borutt pravi:

Kaj pa, če je bil policist tisti tretji, ki je preživel?

Če ne zmoreš razumeti nekaj čisto enostavno napisanega, sploh ne vem, kaj sedaj to mešaš z nekim mnenjem. Raje si še enkrat preberi, da bo šlo med ušesa. 

sam res te dikcija in odnos do drugih jebe...sampovemnerabišresnojemat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Kaj pa, če je bil policist tisti tretji, ki je preživel?

mogoče res ... itak nobenmu tega ne privoščim... edin ne vem kaj je bilo potem .. so našli tistega, ki je olje polil ... če mogoče veš :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, maus pravi:

mogoče res ... itak nobenmu tega ne privoščim... edin ne vem kaj je bilo potem .. so našli tistega, ki je olje polil ... če mogoče veš :huh:

Ker je že tema o olju na ...

Nisem bil na kraju, zato lahko samo napišem, kar je povedal tisti, ki je bil tam. Olja je bilo toliko, da so se ostali brez problema vozili. Dvema dirkačema pa ni uspelo. Tretji je ustavil. Verjetno je šel prepočasi. 

Je govora o tem primeru, kajne. 

Mislim, da se ga ni našlo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Ker je že tema o olju na ...

Nisem bil na kraju, zato lahko samo napišem, kar je povedal tisti, ki je bil tam. Olja je bilo toliko, da so se ostali brez problema vozili. Dvema dirkačema pa ni uspelo. Tretji je ustavil. Verjetno je šel prepočasi. 

Je govora o tem primeru, kajne. 

Mislim, da se ga ni našlo. 

ja .. o tem žalostnem primeru sem pisal ... pa kokr sem slišal so šli skupaj .. vsi trije, pa tudi nisem zasledil, da bi prav divjali ...

itak .. rekla kazala ... sam o tem primeru se je veliko govorilo ... pa tudi, da so namerno olje polivali, "kao" domačini

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, maus pravi:

ja .. o tem žalostnem primeru sem pisal ... pa kokr sem slišal so šli skupaj .. vsi trije, pa tudi nisem zasledil, da bi prav divjali ...

itak .. rekla kazala ... sam o tem primeru se je veliko govorilo ... pa tudi, da so namerno olje polivali, "kao" domačini

 

Kakor sem slišal, sta dva dirkala, tretji pa ne. In je nastalo, kar je nastalo. Najbolje vedo tisti trije.

In sem tudi slišal, da so mimo olja vsi normalno vozili. Da ni bilo problema. Tako so povedali tisti, ki so bili tam. 

Je pa na tisti relaciji in še kateri drugi, večkrat kakšna mastna sled. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Je pa na tisti relaciji in še kateri drugi, večkrat kakšna mastna sled. 

Ko sem veliko hodil na Golico...Sem enkrat vidu kmeta ko glih pospravljal cev od cisterne...ovinek pa fino polit z vodo....na moker ovinek nekajkrat...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

Ko sem veliko hodil na Golico...Sem enkrat vidu kmeta ko glih pospravljal cev od cisterne...ovinek pa fino polit z vodo....na moker ovinek nekajkrat...

Sory, ampak ti si prav toliko kriv, kot kmet,ki je polival...

Najlažje se je obrnit proč, pol pa jamrat...

Traktor ima registracijo, policija pa telefon...113... če si pozabu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, C eagle pravi:

Sory, ampak ti si prav toliko kriv, kot kmet,ki je polival...

Najlažje se je obrnit proč, pol pa jamrat...

Traktor ima registracijo, policija pa telefon...113... če si pozabu...

To je v Avstriji omejitev je 70 kmet poleg zaliva travnik in malo prši...hehe...je bilo 2005 znano,da moker ovinek pogosto...vse bilo jasno policiji saj se je po isti relaciji non stop vozil policaj na cbr 1000

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Borutt pravi:

Kaj pa, če je bil policist tisti tretji, ki je preživel?

Če ne zmoreš razumeti nekaj čisto enostavno napisanega, sploh ne vem, kaj sedaj to mešaš z nekim mnenjem. Raje si še enkrat preberi, da bo šlo med ušesa. 

Primitiven si ter žaljiv in to čedalje bolj. S teboj se ne bom več ukvarjal, ker je ukvarjanje s teboj žalitev mojega intelekta in ker je škoda mojega časa. Čudi me samo, da moderatorji takšna tvoja ravnanja sploh dopuščajo.

Popravljeno . Popravil Primosio
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Primosio pravi:

Primitiven si ter žaljiv in to čedalje bolj. S teboj se ne bom več ukvarjal, ker je ukvarjanje s teboj žalitev mojega intelekta in ker je škoda mojega časa. Čudi me samo, da moderatorji takšna tvoja ravnanja sploh dopuščajo.

Vsak si ustvarja sam svoj imiđ, tudi negativnega...občasno opozorim, velikokrat pobrišem, pa niti ne vidite, da se bom šel pa forumskega policaja, se mi pa mal pod čast zdi.

ps. vprašanje za zgoraj, torej, če na politem olju en sam pade, dva pa greta mimo, si je sam kriv? Swašta :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Vsak si ustvarja sam svoj imiđ, tudi negativnega...občasno opozorim, velikokrat pobrišem, pa niti ne vidite, da se bom šel pa forumskega policaja, se mi pa mal pod čast zdi.

Samo še tole glede vsemogočega, da ne bom smetil teme, imidž posameznika je lahko imidž posameznika, vendar ko on z ustvarjanjem svojega "imidža" začne žaliti ostale člane, je meja prestopljena in bi moral moderator ukrepati, brez pardona, in ga opozoriti. Sicer se bo zgodilo, da bo to ostal forum enega ali dveh posameznikov, ki bosta s svojim žaljenjem pregnala ostale. Samo toliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!