Skoči na vsebino

Kje prespati?


Priporočene objave

Preden se skregate, bi nekaj pripomnila. Aja, za to sem že prepozna! 🙃 Glede na moje izkušnje je v Italiji preko Bookinga skoraj vedno nižja cena kot direktno v nastanitvi. Sem se nasankala že 100* in najbrž se bom še kdaj, saj privoščim hotelirju tistih par evrov več dobička, ki jih mora nakazati Bookingu za provizijo (no, dodatnih 10 na glavo pa ne 😝🤣). Ker me strašno zanima zakaj je temu tako, sva že dostikrat vprašala v čem je stvar in še nikdar nisva prejela razumnega odgovora 🤣 Po moji interpretaciji morajo Bookingu nuditi akcijske cene in vedno kakšno prosto sobo, če želijo dobro promocijo, zato se preko interneta dobi boljšo ponudbo.

Letos sva prvič naletela na nastanodajalca, ki nama je rekel, da bi pri njem dobila boljšo ceno. In ta mož je od vseh tudi edini zelo razgledan 🤭 Pod črto bi rekla, da jih kakšna organizacija, ki s tem upravlja/izobražuje, vleče za nos z bučkami.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Booking viša, niža ceno glede na zanimanje...se zna zgoditi, da ti jo po par ogledih dvigne, če takoj rezerviraš si zmagal. Zadnje čase vse rezerviram preko Bookinga...marsikateri lastnik apartmajev pravi, da bi bilo bolje brez Bookinga, ampak to verjetno pomeni zanj. Ravno zadnjič je en lastnik razlagal, koliko mu pobere Booking...menda 17%, nisem si točno zapomnil, sam bi pa verjetno zaračunal enako ceno ali pa še višjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Ravno zadnjič je en lastnik razlagal, koliko mu pobere Booking...menda 17%, nisem si točno zapomnil

Saj ga nihče ne sili. Naj sam dela "marketing", ampak tudi to stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Snečer said:

Meni bi tudi pribilo, da stiskač pride na šaleter pa začne jamrat, da na bookingu ceneje.

Booking je v resnici javno objavlen cenik. Ce bi na meniju pred brtijo pisalo eno, na racun pa bi dobil se 5% pribitka, bi bil ti tiho? 
 

pr nas browsamo, ko najdem sprejemljivo ponudbo kilknem in stvar je zakljucena. Ne gledam ne nazaj ne naparej. Izjema je Zdenka. Njej se najavimo direkt. 

3 hours ago, vandrovec said:

Zadnje čase vse rezerviram preko Bookinga...marsikateri lastnik apartmajev pravi, da bi bilo bolje brez Bookinga, ampak to verjetno pomeni zanj.

Pojav bookinga je trg noro spremenil, predvsem bolje za iskalca. Vcasih appja za eno noc skor nisi dobil. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kugelschreiber pravi:

Booking je v resnici javno objavlen cenik. Ce bi na meniju pred brtijo pisalo eno, na racun pa bi dobil se 5% pribitka, bi bil ti tiho? 
 

pr nas browsamo, ko najdem sprejemljivo ponudbo kilknem in stvar je zakljucena. Ne gledam ne nazaj ne naparej. Izjema je Zdenka. Njej se najavimo direkt. 

Pojav bookinga je trg noro spremenil, predvsem bolje za iskalca. Vcasih appja za eno noc skor nisi dobil. 

nimaš prav glede bookinga

cena se lahko za pultom razlikuje

in tega ne moreš primerjat s cenikom na mizi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko na bookingu izberes prenocitev s podano ceno in se s tem razlogom odpravis proti nastanitvi bi sklepal da si v glavi ze 90% odlocen kje bos spal in sprijaznjen koliko bos pac odkartal za sobo v danem trenutku...

Vsako dodatno povprasevanje/pricakovanje za pultom po boljsi ceni je lahko samo razlog za nezadovoljstvo iz obeh strani ocitno in s tem nepotrebna slaba volja na dopustu... 

Booking dosti uporabljam tako poslovno kot zasebno, glede na stopnjo popustov mi nemalokrat "pripada" brezplacen zajtrk, nadgradnja sobe v hotelih iz standard v "deluxe" bodisi zastonj ali pa za minimalno razliko (par EUR)...

Dobra stran Bookinga je tudi da je vnaprej jasno kaj bos dobil proti izbranemu placilu brez dodatne nepricakovanje financne molznje ob prijavi oz odjavi (turisticna taksa, internet, parking, zajtrk itd), cakanje na recepciji oz pri gostiteljih je vecinoma zmanjsano na minimum, vecino podatkov gosta ze imajo, vpisejo samo se st. osebnega dokumenta in si frej birokracije...

Od vseh nocitev se mi je trikrat zgodilo da so mi gostitelji (izven EU, balkan) namignili da bi mi lahko mimo bookinga uredil nekaj malega cenejse bivanje, vseeno imam raje vnaprejsnji avtomatizem preko aplikacije... Temu primerno se ne ravnam po predpostavki da bi slo morebiti lahko ceneje direktno ker se mi zdi da booking ze tako privije ponudnike nocitev za ugodno ponudbo preko njihove platforme glede na sirok nabor strank ki jih nudijo najemodajlacem.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

nastanitev iščem samo še z osebnim kontaktom :eek:

... poiščeš, otipaš, kupiš :D ... najrajši pa sredi ceste ali sredi križišča 😁

 

ps.

... prihranek je zagotovljen :kva2:

 

20230717_101959.jpg

received_956933372258864.jpeg

20230718_121215.jpg

Popravljeno . Popravil pik1
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 13 minutami, MARE 65 pravi:

Kje prespite na poti skozi Mostar ? Kaka dobra ideja, da se da potem peš do centra do "još starijeg mosta" :naughty: ?

30m od mosta

https://www.google.com/maps/place/Hotel+Maršal/@43.3377286,17.8113154,17z/data=!3m1!4b1!4m6!3m5!1s0x134b43071de49023:0x9d7014be6eddb3f2!8m2!3d43.3377247!4d17.8138903!16s%2Fg%2F11c6chvpxh?authuser=0&entry=ttu  

 Na rampi poveš, da greš k Maršalu :P Ima ograjeno dvorišče, zajtrk je odličen, cene ne pretirane, klima je, piva ob prihodu.

 

 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MARE 65 pravi:

Kje ste pa vi spali v Mostarju ? Plan naslednji petek.

Jaz dvakrat tule. Ima garažo, blizu Starega Mosta.

image.png.2a2c8dcbe402f59ae20a8e7b24e73896.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 9. 2023 ob 20:32, MARE 65 pravi:

Kje ste pa vi spali v Mostarju ? Plan naslednji petek.

No mi pa končali v apartmanu Zigana :OK:. 200 m od starega centra, parking na dvorišču. Če bi kdo rabil imam direktno kontakt od gazdarice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 12 urami, pik1 pravi:

.

... mogoče bo kdaj komu prišlo prav :kva2:

 

 

IMG-f28ed5bf5828be2c83cb4362864894a1-V.jpg

To se zgodi, če Bosanc piše v angleščini

image.png.f3c20fe65c58182ece9b4cae8cffbfcc.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

To se zgodi, če Bosanc piše v angleščini

image.png.f3c20fe65c58182ece9b4cae8cffbfcc.png

.

... ne bit zdej pikolovski :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, pik1 pravi:

.

... ne bit zdej pikolovski :kva2:

Not sure if host will be offering special services 😂😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, pik1 pravi:

.

... mogoče bo kdaj komu prišlo prav :kva2:

 

 

IMG-f28ed5bf5828be2c83cb4362864894a1-V.jpg

 

IMG_1208.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

LP

A kdo pozna kakšno varno parkirišče/prenočišče v Puli blizu arene? Grem na koncert, rabim za eno noč...

Hvala.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gaberkosir pravi:

LP

A kdo pozna kakšno varno parkirišče/prenočišče v Puli blizu arene? Grem na koncert, rabim za eno noč...

Hvala.

G

Booking s privat parkingom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, gaberkosir pravi:

LP

A kdo pozna kakšno varno parkirišče/prenočišče v Puli blizu arene? Grem na koncert, rabim za eno noč...

Hvala.

G

Ma ne vem.. sicer sem nazanjde žural v Puli kakšnih 10 let nazaj... ampak je Pula, kot da bi spraševal kej je varno parkirišče v Ljubljani. V kolikor vem tam ni nieko vojno območje in če rabiš za malo zamižat nekaj ur v avtu mislim da ni neke panike nikjer. (kakšen pijan bedak se lahko kjerkoli pojavi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, smasher pravi:

Ma ne vem.. sicer sem nazanjde žural v Puli kakšnih 10 let nazaj... ampak je Pula, kot da bi spraševal kej je varno parkirišče v Ljubljani. V kolikor vem tam ni nieko vojno območje in če rabiš za malo zamižat nekaj ur v avtu mislim da ni neke panike nikjer. (kakšen pijan bedak se lahko kjerkoli pojavi)

Grem z motorjem, zato sprašujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!