Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
jokl66

Virtualna ziroskopska kamera

Recommended Posts

The Lakl

E, majster-to pa je dobro urejeno! Sam sem poizkušal z stabilizatorjem. Ampak so stabilizatorji preslabotnim za sile, katere nastajajo na motorju.  Stabilizator naj bi kamero držal vedno v vodoravnem položaju. Iz roke gre a na motorju so motorčki preslabotni. Bravo!

Edited by The Lakl

Zok

Podobna ideja, drugacen namen (moja prva diplomska naloga - davno je ze tega)... :)

Edited by Zok

Bostjan L
9 hours ago, Zok said:

Podobna ideja, drugacen namen (moja prva diplomska naloga - davno je ze tega)... :)

Super si naredil.

Kako da tega ni v novih motorjih??

Zivnorc

@jokl66 @Zok  Vrhunsko !

Bravo.

Me veseli, da se še kdo ukvarja s takimi stvarmi!

Podobno se uporablja giroskope (dvo in večosne) v modelarstvu za stabilizacijo (poravnavo) letal, dronov in helikopterjev.

... razlika je samo ta, da v letalo pač samo priklopiš gyro v sprejemnik, v gyro servomotorje, naštimaš pravilno smer in občutljivost in to je-to. .... tu pa je ogromno dela (predvsem znanja in iznajdljivosti), da sta vidva spravila v funkcionalno stanje in luč...in kamero.

Čestitke še enkrat.

Gladiac
jokl66
On 7/23/2018 at 9:02 PM, Zok said:

Fancy stuff! Kako si pa resil gyro drift?

Zok
3 hours ago, jokl66 said:

Kako si pa resil gyro drift?

Hehe, tak simpl, da se bos smejal... :D

Zadeva ne deluje relativno, ampak absolutno. Gyro senzor je na gibajocem se delu, in servo je krmiljen s PID algoritmom tako, da hoce senzor drzati v vodoravnici. Seveda ima mikrokontroler podatek tudi o tem v kateri legi je servo. Mikrokontroler ima tudi podatek kje je sredinska - nevtralna lega.

Zdaj pa finta - projektor se vsake tri sekunde postavi za eno stopinjo blize nevtralni legi - torej ce je projektor zasukan v levo, se vsake tri sekunde za eno stopinjo premakne proti desni - in obratno, ce je obrnjen v desno. :D Torej ce se ne vozis nonstop v krogu, pa ce moped ni parkiran na stranskem stojalu, drifta takorekoc ni. ;) Tako dalec, da bi se ti dve okoliscini postimal, pa nisem prisel - za primer parkiranja bi lahko dodal nek timer - npr. ce se nagib 15 sekund ni spremenila za vec kot npr. 3 stopinje, do naslednje vecje spremembe nagiba izklopi tole "hocem v nevtralo" ali podobno...

Edited by Zok

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!