Skoči na vsebino

Nastavitev ventilov


Leteči

Priporočene objave

imaš navodila...piše notr mogoče.....

...sicer pa ko maš naštelane frgazarje pa še vseeno ne vleče lepo zadeva... kompresija je pa OK al pa mal pod normalnim.

Odvisno od motorja... stari guzziji pa bemveji pa moriniji na ene 5k, japonci 5-10, novejši 10-15k...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja,

najbolj pravilen odgovor je ... tako kot piše v navodilih ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

eno vprašanje: na svojem daelimu sem odstranil dušilce. in zdaj na kakšni daljši vožnji, ko spustim gas začne ˝sekati˝ (pokati) iz izpušne cevi. Potem pa mi je prijatelj povedal, da če se na avspuhu kaj spreminja, da je treba nastaviti ventile in mene zdaj zanima, če mi je on to prav povedal, ali je treba kaj drugega nastavit za normalno ropotanje motroja (brez sekanja iz izpušne cevi)?

Pa kakšen strošek bi to bil ($$$)

lp, GrCaR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ne bo potrebno štelati ventilov zaradi menjave izpuha. Prej bi kaj takega lahko doletelo vplinjače.

Sicer pa je lahko krivda tudi na tvojemu predelanu izpuhu, kar je še najbolj verjetno. Sam sem nekoč delal izpušni lonec za KLE-ja in čim sem pretiraval s premerom cevi je sekal nazaj kot kaka stara kosilnica.

Tako da če hočeš imet mir bo treba kar dušilce nazaj montirati ali pa kupiti kak izpuh nekoga ki ve kaj dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ne bo potrebno štelati ventilov zaradi menjave izpuha. Prej bi kaj takega lahko doletelo vplinjače.

Sicer pa je lahko krivda tudi na tvojemu predelanu izpuhu, kar je še najbolj verjetno. Sam sem nekoč delal izpušni lonec za KLE-ja in čim sem pretiraval s premerom cevi je sekal nazaj kot kaka stara kosilnica.

Tako da če hočeš imet mir bo treba kar dušilce nazaj montirati ali pa kupiti kak izpuh nekoga ki ve kaj dela.

izpuh je originalen, le na koncu je imel zmanjšan premer luknje (za zadušitev glasnosti) in ko sem to odstranil (10 cm dolg tulec) se je zvok zelo poboljšal samo pojavila se je posledice tega pokanja!

Na veliko motorjih sem videl, da so lastniki izpraznili celotno cev izpuha (originalno) in jim čisto nič ne seka!

pa to sekanje se pojavi le takrat, ko motor nekaj časa lavfa na obratih, pol pa ko spustim gas, parkrat poči iz cevi in nato spet normalno lavfa naprej.

pri 2T motorjih vem da je treba nastaviti fergazer, ker drugače motor dobi preveč zraka, pa me zanima, če se kaj podobnega naredi tudi pri 4T mašinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ne bo potrebno štelati ventilov zaradi menjave izpuha. Prej bi kaj takega lahko doletelo vplinjače.

Sicer pa je lahko krivda tudi na tvojemu predelanu izpuhu, kar je še najbolj verjetno. Sam sem nekoč delal izpušni lonec za KLE-ja in čim sem pretiraval s premerom cevi je sekal nazaj kot kaka stara kosilnica.

Tako da če hočeš imet mir bo treba kar dušilce nazaj montirati ali pa kupiti kak izpuh nekoga ki ve kaj dela.

mislim da je vseeno dobro nastelati ventile ce menjas auspuh, sploh ne vem zakaj ne bi, ce niso v redu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam izpuh ne posega v delovanje ventilov pod nobenim pogojem.

Zato ni nobene potrebe po nastavljanju izven predpisanega intervala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do pokanja pride kolikor vem zaradi neizgorele mešanice plinov in vročega izpuha, torej samo fergazerji pa bo zadeva štimala... sploh ker si napisal da se zadeva umiri po dveh, treh pokih... tako da kar veliko uspeha... Samo štelanje ventilov pa ni tako zahtevno če si tehnični tip... nastaviš na ZMT (zgornja mrtva točka) vstaviš mrilni listič med ventil in odmično gred(ali pa odmične vilice) in če gre z resnično rahlim uporom not in ven, je pravilna zračnost, drugače jo nastaviš... če ti kaj ne bo jasno pa lahko na PM poveš

Pa veliko uspeha

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne ga srat z z nastavitvijo ventilov, ker ti nimajo zagotovo v tem primeru nobene veze, da seka iz raufanka. Daj nazaj orginalni izpušni lonec. Pravemu strokovnjaku daj preverit in po možnosti nastavit frgazer in ne pozabit nastavit vžig! (Ne vem ali ima tvoj motorin elektronski vžig). Kar se pa tiče nastavitve ventilov pa pozabi. Lahko si še tako tehnični tip, ampak pravilna nastavitev ventilov zahtevajo časovno prakso.

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš že pred menjavo razštelane ventile jih je pa treba naštelat, ja :D

Ti samo oni vijak mal odšraufaj pa poročaj .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam izpuh ne posega v delovanje ventilov pod nobenim pogojem.

Zato ni nobene potrebe po nastavljanju izven predpisanega intervala.

preveč odprti avspuhi krajšajo trajnost ventilov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem samo prašal, če mi je prijatelj prav povedal. Hotel sem se samo pozanimati, če je res potrebno nastavit ventile ali je potrebno nastavit kaj drugega. Če se samo vijak malo odšravfa na fergiju, bom to sam naredil, glede štimanja ventilov pa bi to itak prepustil mehaniku!

ja moj motor ima elektronski vžig in tudi kurbelj.

izpuh je pa originalen, samo dušilec, ki se nahaja na koncu cevi sem vzel ven!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grčo elektronski vžig ni isto vžigu na gumb :D

elektronski vžig je tista mašinca ki ti daje iskro, stari motorji imajo na platine-ko se razmaknejo dajo iskro-večja obraba....

Elektronika je pa kot na eno stikalce narjeno in daje iskro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grčo elektronski vžig ni isto vžigu na gumb :D

elektronski vžig je tista mašinca ki ti daje iskro, stari motorji imajo na platine-ko se razmaknejo dajo iskro-večja obraba....

Elektronika je pa kot na eno stikalce narjeno in daje iskro...

ups :rolleyes: ampak elektronski vžih pa vseen ima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

bom vprašal tukaj

imamhondo hornet 600 prevoženih 46000 ( PO STEVCU) sem drugi lastnik .

ko užgem hladen motor se na desni strani sliši kovinski zvok ki poneha čez kakšno minuto posunil sem verigo ki odpira ventile .

ali jo je treba nujno zamenjati ?

ali lahko počakam do konca sezone ?

kolikšen je to strošek ? :wacko:

za odgovere se priporočam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom vprašal tukaj

imamhondo hornet 600 prevoženih 46000 ( PO STEVCU) sem drugi lastnik .

ko užgem hladen motor se na desni strani sliši kovinski zvok ki poneha čez kakšno minuto posunil sem verigo ki odpira ventile .

ali jo je treba nujno zamenjati ?

ali lahko počakam do konca sezone ?

kolikšen je to strošek ? :wacko:

za odgovere se priporočam :OK:

mam isto situacjo na CB900f motor pa ma 13.000km :grim sam ne tolče močno ampak tolk >da< tolče oz. da je neki slišat......

baje nič hudega-upam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni se je ta nadležni zvok pojavil letos lani je bilo vse lepo tiho

dej se pozanimat pri kakem serviserju....

lani sem mel isti motor k letos glih tako nov pa je blo isto...... <_< :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom vprašal tukaj

imamhondo hornet 600 prevoženih 46000 ( PO STEVCU) sem drugi lastnik .

ko užgem hladen motor se na desni strani sliši kovinski zvok ki poneha čez kakšno minuto posunil sem verigo ki odpira ventile .

ali jo je treba nujno zamenjati ?

ali lahko počakam do konca sezone ?

kolikšen je to strošek ? :wacko:

za odgovere se priporočam :OK:

Glej ,če slišiš samo ketno (rožlanje )je kriv samo zatezalec ketne (šponer) namreč mora se napolniti z oljem in potem neha rožljati,(to traja ca 1 minuto) če se rožlanje pri vroči mašini spet malo sliši bo treba čez zimo; novo ketno,zobnike in šponer. Če pa se sliši venti (tk-tk-tk-)potem moraš dati nastaviti ventile in sicer na servis, ker sam tega pri novejših motorjih NEMOREŠ in to zaradi menjave podlošk. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej ,če slišiš samo ketno (rožlanje )je kriv samo zatezalec ketne (šponer) namreč mora se napolniti z oljem in potem neha rožljati,(to traja ca 1 minuto) če se rožlanje pri vroči mašini spet malo sliši bo treba čez zimo; novo ketno,zobnike in šponer. Če pa se sliši venti (tk-tk-tk-)potem moraš dati nastaviti ventile in sicer na servis, ker sam tega pri novejših motorjih NEMOREŠ in to zaradi menjave podlošk. :OK:

mel sem podoben problem in sem zadevo hitro rešil z posegom na napenjalcu verige.Opis lahko prebereš v rubriki honda varadero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse navedeno velja, razen za Kawasaki. Ti so že serijsko takoglasni (in delajo tk, tk, tk), da sta že dva moja kolega pri serviserju spraševala, ali je kaj narobe (pa ni bilo) ;)

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serviser mi je povedal da je treba menjati verigo :BUA: ker se jo že sliši tudi med vožnjo ,

pa bo šlo spet 100 jurčkov v motor jebat ga :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej ,če slišiš samo ketno (rožlanje )je kriv samo zatezalec ketne (šponer) namreč mora se napolniti z oljem in potem neha rožljati,(to traja ca 1 minuto) če se rožlanje pri vroči mašini spet malo sliši bo treba čez zimo; novo ketno,zobnike in šponer. Če pa se sliši venti (tk-tk-tk-)potem moraš dati nastaviti ventile in sicer na servis, ker sam tega pri novejših motorjih NEMOREŠ in to zaradi menjave podlošk. :OK:

Kako ne moreš. Kupiš ploščice pa je. Seveda če se ti to splača, v kar pa dvomim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serviser mi je povedal da je treba menjati verigo :BUA: ker se jo že sliši tudi med vožnjo ,

pa bo šlo spet 100 jurčkov v motor jebat ga :slap:

Kako pa zgleda ketna za 100 jurjov :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!