Skoči na vsebino

GPS OsmAnd+ aplikacija za Android in iOS (cel svet)


Snečer

Priporočene objave

Mene je pred leti en Igo hecal, je imel na treh točkah za odkljukat/obkljukat avtoceste, cestnine, plačljive ceste...nekaj podobnega. Na dveh krajih sem spreminjal nastavitve na enem ne...v glavnem cela štala dokler nisem pogruntal 🙂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora pri teh zadevah je, da mora biti vse isto nastavljeno, v Garminu ali Gmaps, pa vseeno bo prišlo do izstopanj.....Tukaj zdaj ne mislim učiti računalništva, ker ne bomo nikamor prišli. Garmin logika in Gmaps logika ni isto, to je menda jasno, da sta dve povsem različni koorperaciji.

Google Maps predlaga pot glede na  ( dni, nesreče, obremenjenost cest, cestne zapore, cestna dela, itd, itd...).Ko to izvoziš v Garmina, bo sigurno prišlo do izstopanja, saj garmin ne ve, kakšni so problemi, zapisani v oklepaju. Garmin bo povezal točke, kot si jih vnesel v Gmaps in kot imaš nastavljene nastavitve v njem. Sled in načrtovana pot ni isto, to menda že vemo. Ko uvoziš sled, svojo ali od nekoga drugega, bo naprava to upoštevala neglede na vse, kaj je na tej poti, tudi, če je prelaz zasul sneg nekaj minut za tem, ko je nekdo to prevozil in bi ti naslednji dan rad šel po isti poti....Saj to je sled, ki jo je nekdo prevozil. Če bi pa rad "planiral" pot ( načrtovana pot ) v Gmaps in to potem nekam izvozil, bo pač prišlo do "problema", kot že omenjeno....

 

* v tem primeru sem uporabil, če nekaj načrtuješ v Gmaps in uvažaš na Garmin napravo.

Ampak problem je povsod isti, zato lahko Garmin napravo zamenjaš za karkoli drugega.....

 

 

Popravljeno . Popravil motoGPSfan
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, v procesu konvertiranja. Iz google maps v gpx se zgodijo cudne stvari. Vceraj sem ruto tipkal v hotelu direkt v mobija, in sva danes odpeljala krasno furo. Navigacija je bila 10/10.  Hudic je, da bi fure rad planiral na PCju. Google ima streetview. 
 

Se bo treba prilagodit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

Problem je, v procesu konvertiranja. Iz google maps v gpx se zgodijo cudne stvari. Vceraj sem ruto tipkal v hotelu direkt v mobija, in sva danes odpeljala krasno furo. Navigacija je bila 10/10.  Hudic je, da bi fure rad planiral na PCju. Google ima streetview. 
 

Se bo treba prilagodit. 

to sem tudi zapisal že na prejšnji strani. ruta od do je premalo. Prav tako konvertiranje ne upošteva v kolikor si ruto na mapsih ročno premikal (določene odseke) očitno kapira sam točke. torej je najbolje risat v stilu:

navodila od:

do tu:

pa naslednja točka do tu:

pa naslednja točka do tu:

itd..odvisno kolk skompliciraš in do kje hočeš iti.

Potem pa je gpx točen.

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, DAMI34 said:

to sem tudi zapisal že na prejšnji strani. ruta od do je premalo. Prav tako konvertiranje ne upošteva v kolikor si ruto na mapsih ročno premikal (določene odseke) očitno kapira sam točke. torej je najbolje risat v stilu:

navodila od:

do tu:

pa naslednja točka do tu:

pa naslednja točka do tu:

itd..odvisno kolk skompliciraš in do kje hočeš iti.

Potem pa je gpx točen.

 

 

Zanimivo. Ruto vcasih res premikam kar z misko. Pravis da je treba zabit tocko. Bom probal. Hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

Zanimivo. Ruto vcasih res premikam kar z misko. Pravis da je treba zabit tocko. Bom probal. Hvala. 

ja, to je mene zezalo. Na mapsih je ok, ko konvertiram v gpx in pogledam na osmandu pa ni ok. Alora jovo na novo in toliko časa, dokler na founu ni ok. V bistvu ker nimaš kompliciranih poti (razni makedam odseki in podobno) rabiš glavne točke in pravilna izogibanja in to je to. 4 ali 5 točk na poti, potem v bistvu nima izbire in se jih mora držati. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, vedno moraš zabit točke :))) jaz sem si tudi kar nekaj tur naredil na googl mapsih na pc-ju in poslal na googl maps na telefonu pa itak da je bilo potem vse drugače. Da ne govorimo o tem kako me je googl vedno znova pošiljal nazaj na AC, ker ne ne razume, da z motorjem previjugaš 90% zastojev in pa da se mi res ne da delat 200 km več po AC ker si je on naračunal da je to 5 min hitrejše. Žal navigacije niso delane z mislijo motorističnih popotnikov, so pa še vedno fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!