Skoči na vsebino

Big 3's


mladench

Pick one  

55 članov je glasovalo

  1. 1. Pick one

    • KTM 1290 Super Adventure S
      16
    • BMW R 1250 GS
      27
    • Ducati 1260s Multistrada
      12


Priporočene objave

pred 25 minutami, Vito23 pravi:

Hvala bogu, da imamo različne okuse. ? in ja @Kmet2 prevozil v kosu 1000km samo ne z tem motorjem. Vem kako je to. Drugace imam pa 12cm ane...

Ne vrjamem da je bistvena razlika med 1250 in 1200 LC ki pa sem ga prevozil veliko več kot samo 1000km . 

Imel te opevane GSA a , če vprašaš mojo ženo ga popljuva proti udobju na KTM  in to velja tudi za 990ADV ne samo za hitech nove KTM .

Med drugim pa za za veliko manj tisočakov dobiš več in bolje opremljenega KTM ......servisna podpora oz. uveljavljanje garancij itd , to pa je že druga zgodba.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Ne vrjamem da je bistvena razlika med 1250 in 1200 LC ki pa sem ga prevozil veliko več kot samo 1000km . 

Imel te opevane GSA a , če vprašaš mojo ženo ga popljuva proti udobju na KTM  in to velja tudi za 990ADV ne samo za hitech nove KTM .

Med drugim pa za za veliko manj tisočakov dobiš več in bolje opremljenega KTM ......servisna podpora oz. uveljavljanje garancij itd , to pa je že druga zgodba.

a pol si za MTS glasoval? :cry:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz moram rečt, da me je razlika med 1200 in 1250 kar sezula. Vsi so govoril, da je bistvena, pa nisem verjel. In ugotovil - da je bistvena. Edin ropota mi 1200 lepš kot 1250, čeprav oba grdo grgrata. Ni pa spet tolk razlike, da bi šel dve let starga zdaj prodajat in novga kupovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Naslov teme ni "šparam" pa naj košta kolikor hoče.

Naslov je čisto ajnfoh: nabijanje kater motor naj vzamem, denar imam.

Vse ostalo:

ima se može se, nema se glumi se :P

ps. sicer pa loh tut babo doma šparaš do 75 leta, pa jo pol nategneš, bo manj znucana :D

 

 

Spet, mimosun za na olimpiske. Ko si  uklopu bager in zacel nakladat, kako ti to kupis s custvi, sm napisal sm, de so meni u stacuni nc ne dajo na custva, in da so meni, z mojim zasluzkom,  ti stroji znanstvena fantastika. 

Kdo je karkol reku kej o sparnju? Kak tvoj imaginarni frend? 

 

Me pa zanima, kaj lahk ti nardis s strojem za 20, cesar ne mors s strojem za 10? Recimo s temle

 

https://www.moto.it/moto-usate/ktm/1290-super-adventure/1290-super-adventure-t-2017/7606688

 

 

kr bi si skor upal stavit, de vecine folka lih ne zuli kepa na banki, de cist brez problema odkartajo 20kek. 

 

Bom pa zmer reku, kup use kar lahko. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

Spet, mimosun za na olimpiske. Ko si  uklopu bager in zacel nakladat, kako ti to kupis s custvi, sm napisal sm, de so meni u stacuni nc ne dajo na custva, in da so meni, z mojim zasluzkom,  ti stroji znanstvena fantastika. 

Kdo je karkol reku kej o sparnju? Kak tvoj imaginarni frend? 

 

Me pa zanima, kaj lahk ti nardis s strojem za 20, cesar ne mors s strojem za 10? Recimo s temle

 

https://www.moto.it/moto-usate/ktm/1290-super-adventure/1290-super-adventure-t-2017/7606688

 

 

kr bi si skor upal stavit, de vecine folka lih ne zuli kepa na banki, de cist brez problema odkartajo 20kek. 

 

Bom pa zmer reku, kup use kar lahko. 

kup pegi. Ta bulš moped, tole temo pa pust pri miru, ker stalno mimo suneš. Tip ma dnar, dnar ni problem :P

še 1x tok dnara kot izpljuneš za te motorje ni realnega opisa kot samo "čustwa", pa kupček na banki. Racionalen nakup to ni spljoh.

 

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra tema. Par argumentov na prvi strani, se malo na drugi za uvod ...

Would read again.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina kupuje premalo racionalno, sam nakup pa je podoben ko testiranje pri NASI. Obisk vseh možnih salonov, fehtanje okol popustov, potrjevanje na forumih in drugih socialnih omrežjih...

Na koncu po nakupu pa bodo postavljana vprašanja... Kam se naj peljem... itd.

Japonci so racionalen narod in ponujajo racionalne izdelke, ki se z lahkoto kosajo s premium evropskimi znamkami.

Kot je prej en vprašal. Z racionalnim motorjem tudi enako prideš na cilj, lahko da celo bolje in da je užitek pristnejši.

Pravkar, krucymucy pravi:

Dobra tema. Par argumentov na prvi strani, se malo na drugi za uvod ...

Would read again.

recimo tvoja tdmka900 je racionalen nakup, večen motor za moje pojme

edina "hiba", ki se jo da takoj odpravit, sta dva žgoča dimnika, ki spominjata na oldschool

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš pristno motoristično izkušnjo, kjer gre za vožnjo zaradi vožnje, potem greš nazaj k osnovam. Brez ABS, TC, PSZ, KRS, SPT, XCF in ostalih pomagal. Mašina, geštel, kolesa, luči in hupa. Če so pa še bremze je pa sploh super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 5. 2019 ob 14:38, mladench pravi:

....Vem, najbolje je, sprobaš sam in si ustvariš oceno, če ti ni všeč prodaj naprej in sprobavaj dalje....

Torej, kaj bi vi izbrali od teh treh? Vsi trije so mi všeč. KTM SA še nisem vozil, GS mi postal všeč po testni vožnji (videz ne toliko kot ostaledva), Duče pa lepotaaaaa :wub: Plusi in minusi iz vaše strani...

KTM 1290 Super Adventure S,    BMW R 1250 GS     Ducati Multistrada 1260 S

saj vem, tu bom pljunil na karbid pa nakoncu vas itq nebom upošteval :naughty: ampak takele teme še ni, pa ajd... kaj bi če bi?

Ko boš nabavil karkoli boš že nabavil ,pa daj prosim v tejle temi  kot zaključek na kratko rezimiraj ali je na tvojo odločitev o izbiri (zakaj, kako...) vplival tudi "glas ljudstva" oz. nasveti in expertize forumašev. 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj glas gre za KTM sicer si lastim 1290 SAR in ne S ostalih nisem probal.... Multistrada pikes peak je sexy za popizdit strupena cestna igraca pomoje..... BMW enkrat bi probal ampak ne adveturja ker mi je preglomazn in grd za popizdit.... navadn moder je pa lep... 

5200km z Ktmom in do zdej razn tankanja nobenih problemov sploh in za mojo rit glih prov udobn ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak bo BMW-ja kupil. Sicer bi rajši mel KTM-a sam si bo na koncu mislil 'ziher je ziher'. Do prvega vpoklica, seveda.

 

Večina pač tako razmišlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

še 1x tok dnara kot izpljuneš za te motorje ni realnega opisa kot samo "čustwa", pa kupček na banki. Racionalen nakup to ni spljoh.

 

 

Ni rečeno.

Bom razložil, zakaj sem jaz šel in odkartal za nov GSA:

Precej enostavno. S svojimi 200cm+ se izbor motorjev, ki so mi "prav" zelo skrči. Sploh, ker se pač ne vozim zgolj do prve gostilne. Še na OMW-ju v Postojni se ustavim samo, če sem z avtom in mojo drago ravno nekam pritisne... Tistih 15kkm letno naredim na dopustu in parih dnevnih vožnjah. Od naštetih je bil v igri še TEX a od vseh se najbolje počutim na GSA. 

Nato je bilo samo še vprašanje rabljen ali nov? Do sedaj sem vedno kupoval rabljene. Tudi v Anglijo sem že šel po motor. V danem trenutku pa je bila razlika med 2-3 leta starim s 30kkm in novim 1200GSA 3000€ (z besedo: tri tisoč evrov)!

Pri tem denarju pa je to tako majhna razlika, da je bila odločitev lahka.

Skratka, nisem ga kupil s čustvi. In obnašal sem se racionalno in se nisem vrgel na 1250, za katerega bi moral odkartati še dodatnih 3000€...

Še to: Všeč mi je bil tudi 850 ADV. A le do trenutka, ko sem ugotovil, da tehta samo par kil manj, kot 1200GS in da bi v primerjavi z 1200GSA pri polno opremljenem prihranil zgolj okroglega tisočaka...

pred 2 urami, MdAzz pravi:

Če hočeš pristno motoristično izkušnjo, kjer gre za vožnjo zaradi vožnje, potem greš nazaj k osnovam. Brez ABS, TC, PSZ, KRS, SPT, XCF in ostalih pomagal. Mašina, geštel, kolesa, luči in hupa. Če so pa še bremze je pa sploh super.

Iskreno povedano: Že pogrešam moj stari GSA, ki ni imel niti ABS, kaj šele razne menije, mape in ne vem katere PM še vse...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem primeru je 3000 skorajda drobiz, v drugem je pa odlocilo nakup? :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Kmet2 said:

Ne vrjamem da je bistvena razlika med 1250 in 1200 LC ki pa sem ga prevozil veliko več kot samo 1000km

Ti ne štekaš, stari, to je revolušn. Vsak nov motor je revolušn. Vse kar ma več ko 4 leta je za v prešo. Tud gume morjo bit bol frišne k jogurt od lublanskih mlekarn. To more bit use nooovoooooo. Če ne, ni za nkamr. Kako boš pršu do Novalje s podrtijo l2015, c’mon. Ne morš. 

1 hour ago, krucymucy said:

Pol ljudi je v zablodi. Zanimivo, kot na volitvah.

Se ti zdi bmf res edina opcija iz ankete? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Kugelschreiber said:

Se ti zdi bmf res edina opcija iz ankete? 

Res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

vsem trem manjkata po dva valja

Si ziher? De nimajo celo enga prevec? :hmm: Ce te rakete na pol prerezes, dobis lih versota. Dobrih 600ccm, pa okrog 70 konj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Si ziher? De nimajo celo enga prevec? :hmm: Ce te rakete na pol prerezes, dobis lih versota. Dobrih 600ccm, pa okrog 70 konj. 

samo valje še potem v vrsto postavit, sicer je cukavica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Joker pravi:

 

Ni rečeno.

Bom razložil, zakaj sem jaz šel in odkartal za nov GSA:

Precej enostavno. S svojimi 200cm+ se izbor motorjev, ki so mi "prav" zelo skrči. Sploh, ker se pač ne vozim zgolj do prve gostilne. Še na OMW-ju v Postojni se ustavim samo, če sem z avtom in mojo drago ravno nekam pritisne... Tistih 15kkm letno naredim na dopustu in parih dnevnih vožnjah. Od naštetih je bil v igri še TEX a od vseh se najbolje počutim na GSA. 

Nato je bilo samo še vprašanje rabljen ali nov? Do sedaj sem vedno kupoval rabljene. Tudi v Anglijo sem že šel po motor. V danem trenutku pa je bila razlika med 2-3 leta starim s 30kkm in novim 1200GSA 3000€ (z besedo: tri tisoč evrov)!

Pri tem denarju pa je to tako majhna razlika, da je bila odločitev lahka.

Skratka, nisem ga kupil s čustvi. In obnašal sem se racionalno in se nisem vrgel na 1250, za katerega bi moral odkartati še dodatnih 3000€...

Še to: Všeč mi je bil tudi 850 ADV. A le do trenutka, ko sem ugotovil, da tehta samo par kil manj, kot 1200GS in da bi v primerjavi z 1200GSA pri polno opremljenem prihranil zgolj okroglega tisočaka...

Iskreno povedano: Že pogrešam moj stari GSA, ki ni imel niti ABS, kaj šele razne menije, mape in ne vem katere PM še vse...

Da, razumem, ampak Mladench je odločen, denar je, nakup je samo še izbor mopeda. Torej, ne špara, ne gleda racionalno,vsaj bi v nasprotnem vzel kaj cenejšega.

Nakup zgornjih mopedov je stvar čustev, manj racionale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, krucymucy pravi:

Pol ljudi je v zablodi.

Katera polovica pa je odvisno od tega koga vprašaš ane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ma nit ni, ves, se tud singlce zelo prijazno in mirno pelejo. Bi mogu Pegico pelat :D 

za dva valja ti pravim, to so dvovaljniki nad 1200ccm, to je brez elektronike nevozno

pegaso sem pa peljal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaterim bo zmer kej narobe hodil, cukanje, tresenje, newem kaj...Na koncu itak zacudenje kako se lahko 20k prevozi... . Eni se pa pac usedemo in paaaallliiiiii :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, jskrablin said:

Katera polovica pa je odvisno od tega koga vprašaš ane.

Zato nisem napisal. Je za vse prav.

37 minutes ago, Snečer said:

samo valje še potem v vrsto postavit, sicer je cukavica

Vseeno cuka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!