Skoči na vsebino

Začetnik (od iskanja motorja, opreme, tehnik vožnje itd)


Mavrica

Priporočene objave

Živjo. Sem nova na forumu, tako kot sem nova tudi med motoristi. Ravnokar sem opravila izpit za neomejeno, kar je bila moja največja želja. Izkušenj nisem imela, saj nikoli nisem vozila motorja. Kljub temu z opravljanjem izpita nisem imela težav. Zanimajo pa me vaše izkušnje, ali je mogoče kdo po opravljenem izpitu začel voziti motor šele čez čas? ker še študiram in moji dohodki niso prav veliki, si bi letos težko privoščila nakup motorja. Me pa skrbi, da bi popolnoma pozabila vse, kar sem se naučila do sedaj o vožnji. Ima kdo podobne izkušnje? Hvala za kakršnokoli besedo na tole temo :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej dobrodošla na forumu in v motociklistični skupnosti nasploh :)

Ko narediš izpit načeloma itak še nimaš pojma (če prej nisi nikoli vozila motocikla). :) Izkušnje in znanje se potem počasi nabirajo s kilometri. Seveda je zaželjeno, da z nabiranjem le teh začneš čim prej, toda če si sedaj pač ne znese za motor se ne preveč sekirat.

Ko boš nabrala dovolj cekinov za motor pa lepo na kakšen trening varne vožnje na Vransko in lepo počasi in s pametjo začet nabirat izkušnje po cesti. To je to, ni razloga za skrbi :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabila ne boš, pravo znanje boš pa tako potem na cesti nabirala. Le glej, da predno se usedeš na motor malo povadiš, obnoviš kar so te naučili (kakšen poligon ali pa si stožce na parkirišču postavi) lahko pa tud takrat inštruktorja pokličeš in se zmeniš, da bi odvozila kakšno urco ali dve :) 

Popravljeno . Popravil orly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn je da zacnes cim prej vozit. Isto, kot pri avtu, vaja dela mojstra. Fajn je tudi, da imas svoj motor, ker je drugacen obcutek, ce sedis na svojem, kot na sposojenem. 

Ce ti finance na dopuscajo nakupa novega motorja, si kupi dobrega rabljenega. Tu je ponavadi treba izklopiti custva in vklopiti vecjo mero razuma. Ce malo brskas po netu, se sigurno najde dobro ohranjen primerek za lepo ceno. Prosi za pomoc pri ogledih koga, ki mu zaupas in se res spozna. Lahko pa tudi pocakas, da se nabere zadosten kupcek denarja in si kupis, kar si res zelis. 

Jaz bi na tem mestu priporocil v branje knjigo Magisterij voznje motocikla. Super nalozba v teoreticno znanje, pa ni zatezena, kot take knjige znajo bit.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Jure pravi:

Najprej dobrodošla na forumu in v motociklistični skupnosti nasploh :)

Ko narediš izpit načeloma itak še nimaš pojma (če prej nisi nikoli vozila motocikla). :) Izkušnje in znanje se potem počasi nabirajo s kilometri. Seveda je zaželjeno, da z nabiranjem le teh začneš čim prej, toda če si sedaj pač ne znese za motor se ne preveč sekirat.

Ko boš nabrala dovolj cekinov za motor pa lepo na kakšen trening varne vožnje na Vransko in lepo počasi in s pametjo začet nabirat izkušnje po cesti. To je to, ni razloga za skrbi :)

se strinjam, samo varno vožnjo bi spustil - za začetek škoda denarja, rajš v opremo vložit. na tečaj pa pomoje najbolše po dveh, treh sezonah ko se že navadiš motorja, gibanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala vsem za odgovore. Zdaj me malo manj skrbi. Seveda se še kako dobro zavedam, da se znanje pridobiva počasi in z veliko prevoženih kilometrov. Seveda sem imela v mislih nakup rabljenega motorja, ki bi bil primeren za začetnico. Ampak ja, res bi šlo težko skozi. Sploh pa nimam neke kvalitetne obleke, smiselno bi bilo torej kupiti prej to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošla med različnomislečimi :blush:

Čimprej nabavi motorček ... Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo.

S časom pozabiš kar si se naučila v šoli, sedaj pa je še vse sveže....

Potem pa še en tečaj varne vožnje na Vranskem, toplo priporočam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem izpit za motor 22 let, preden sem se usedel nanj. S strahom sem naredil prve kilometre. Prve kilometre pač narediš po domačih znanih cestah. Večja varnostna razdalja in rahlo pasivna vožnja pa gre. S prevoženimi kilometri napreduje znanje in samozavest. Res pa je da po letu dni premora je pametno odvoziti kakšni dve uri z inštruktorjem. Le pogumno. Znanje bo ostalo, samo osvežiti ga bo treba in potem napredovati v tej veščini.:)

Opremo lahko kupuješ že zdaj. Absolutno staro. Na bolhi dobiš super stvari po polovični ceni ali še precej nižji. 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit naredil leta 1980, vozil dve leti, zaradi JLA zadevo prodal. Naslednji motor je prišel v garažo... 2014. Prvi kilometri po okolišnjih najmanj prometnih cestah, potem pa počasi naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz imam nasvet da ne boš predolgo brez motorja, naredil izpit 2008 kot študent in si rekel, naslednje poletje zaslužum za motor, prišla kriza in pol skoraj ni bilo za dobit študrntskega dela. Torej ko sem naredil izpit mi je inštruktor svetoval nekajnpodobnega kot sem imel v avtošoli, japonca 4cilindre zato ker ima miren tek in so ponavadi kar zanesljivi jas sem pa sanjal o Ducatiju. Torej sezona 2009 in 2010 še vedno brez dnarja ( oz vsaj takega da bi si lahko željen motor kupil) in potem so začele zahteve upadati. Mislim da 2012 sem konec poletja čisto popenil (še kr ni blo dovolj dobro plačanega študentskega dela) in sem bil že 4 leta z izpitom in brez motorja. Lahko sem reskiral jurja in sem se odločil da za jurja bom imel motor v garaži, katera koli jetra od motorja samo da dosežejo normalno potovalno hitrost 100km\h kar poeni karkoli od 25 konjev daljecca. mesec kasneje sem na avtonetu našel tega ZZRja ki ga še vedno imam. 

Nauk moje zgodbe, če nimaš nekej fajn službe lahko minijo leta in leta preden prideš do motorja ki ga želiš in prepričanje v lastno moto znanje popolnoma skopni in potem še bolj oklevaš kateri motor bi. Zastavi si nekje minimalne zahteve kaj mora motor izpolnjevati in kupi motor. Meni ni žal da sem kupil 250tko, čeprav imam izpit za neomejeno, tudi če nimaš vez na zavarovalnici je zavarovanje dovolj poceni, gume sta obe cca 120€, pokuri malo, res pa da moraš ego pustiti doma ko greš na motor.

Malo "prešvoh" motor je še vedno bolje kot brez :)

 

ps: čelado verjetno imaš, kakšne ne  fensi jakne se dobi tudi nove že za 100€ (ponavadi visijo v štacuni že 3 leta), jaz še vedno vozim v martinskah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Mavrica said:

Živjo. Sem nova na forumu, tako kot sem nova tudi med motoristi. Ravnokar sem opravila izpit za neomejeno, kar je bila moja največja želja. Izkušenj nisem imela, saj nikoli nisem vozila motorja. Kljub temu z opravljanjem izpita nisem imela težav. Zanimajo pa me vaše izkušnje, ali je mogoče kdo po opravljenem izpitu začel voziti motor šele čez čas? ker še študiram in moji dohodki niso prav veliki, si bi letos težko privoščila nakup motorja. Me pa skrbi, da bi popolnoma pozabila vse, kar sem se naučila do sedaj o vožnji. Ima kdo podobne izkušnje? Hvala za kakršnokoli besedo na tole temo :)

Nič ne boš pozabila, ne skrbi. Osnov so te naučili, pravo učenje in nabiranje izkušenj pa se šele začne, kot je bilo že omenjeno. Če si opravila izpit so ocenili da dovolj znaš za na cesto, pozabi pa se tudi ne kar tako. Pelji vsaj kakšen moped kdaj pa ne bo težav. Opremo pa kar kupi. Za začetek niti ni pomembno da je najboljše kar se dobi, ker začetnik običajno prvič zgreši z nakupom, drugič pa že ve kaj rabi. Ko imaš opremo lahko tudi kdaj prisedš na kakšen motor pa ti bo lažje.

Aja, kar se tiče ponovnih začetkov po dolgem času. Ne skrbi, sem videl gospoda, ki si je po mnogih letih pavze ponovno kupil lep, velik, potovalen motor. Pred trgovino, ob prevzemu, smo mu ob speljevanju prvič prestregli motor, drugič mu je padel po tleh, potem je pa že šlo :D.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsako stvar je treba odpret novo temo ;)

Nasvet? Kupi si to, kar si želiš, ne poslušaj drugih, vzami v zakup, da je vedno določeno tveganje. Torej, kupi si motor, ki ti je všeč (ne glede na kubikažo, moč, konje, obliko), ampak pri tem uporabi razum in oceni samo sebe, kaj zmoreš in kaj ne. Kupi si opremo, ki se ti dopade (seveda v razponu dosegljivega, glede na razpoložljiva sredstva).

Drugi nasvet? Vsak motorist/motoristka je že bil kdaj na tleh, tisti, ki pa še niso bili, pa še bodo!! Proces učenja temelji na napakah, brez napak se žal ne učimo (presneta večina), ene so hujše, druge niso. Zato se ne ustrašit in dvomit vase, če se ti kaj pripeti, ker smo bili vsi tam (pa čeprav marsikdo na formunu zaradi ega tega nikoli ne bo priznal). Predelaj stvar, razčisti, zakaj je prišlo do tega in pojdi dalje.

Tretji nasvet? Najdi si sebi primerno družbo, podoben stil vožnje, podobne interese,...

Zadnji nasvet? Tako kot pri vsaki stvari, toliko kot boš vložila, toliko boš dobila vn. Smo v časih, kjer je na razpolago ogromno informacij, videjev, knjig,.. To ni hobi za vsakega, samo zaradi tega, ker si ga lahko privošči. Najbolj pomembna je strast.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Izek pravi:

To ni hobi za vsakega, samo zaradi tega, ker si ga lahko privošči. Najbolj pomembna je strast.

tole je edino kar vela v motorizmu .... :OK: 

zato zame ni vsak, ki vozi motor, motorist .... po zakonodaji je ... zame pa ne ... ker js sm 1 % .... tapravi bodo že štekali, kaj sem s tem mislu :ninja: 

js nism za štrikanje in likanje ... zato se ne silm tja ... namest likanja ga peglam ... štekate :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Izek pravi:

Za vsako stvar je treba odpret novo temo ;)

Nasvet? Kupi si to, kar si želiš, ne poslušaj drugih, vzami v zakup, da je vedno določeno tveganje. Torej, kupi si motor, ki ti je všeč (ne glede na kubikažo, moč, konje, obliko), ampak pri tem uporabi razum in oceni samo sebe, kaj zmoreš in kaj ne. Kupi si opremo, ki se ti dopade (seveda v razponu dosegljivega, glede na razpoložljiva sredstva).

Drugi nasvet? Vsak motorist/motoristka je že bil kdaj na tleh, tisti, ki pa še niso bili, pa še bodo!! Proces učenja temelji na napakah, brez napak se žal ne učimo (presneta večina), ene so hujše, druge niso. Zato se ne ustrašit in dvomit vase, če se ti kaj pripeti, ker smo bili vsi tam (pa čeprav marsikdo na formunu zaradi ega tega nikoli ne bo priznal). Predelaj stvar, razčisti, zakaj je prišlo do tega in pojdi dalje.

Tretji nasvet? Najdi si sebi primerno družbo, podoben stil vožnje, podobne interese,...

Zadnji nasvet? Tako kot pri vsaki stvari, toliko kot boš vložila, toliko boš dobila vn. Smo v časih, kjer je na razpolago ogromno informacij, videjev, knjig,.. To ni hobi za vsakega, samo zaradi tega, ker si ga lahko privošči. Najbolj pomembna je strast.

 

Zelo lepo napisano.

Lahko poslušaš vse druge, ampak odloči se sama.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, KARMEN1 pravi:

Poslušaj Damija.

Samo on obvlada :whistle:.

Jaz sem imela ZELO LEP motor, sedaj pa imam ŠE LEPŠEGA :004.

Ja lahko bi imela pa še lapšega:lol1:

Drgač pa Mavrica ,rabljen motor ,da ti ga ne bo preveč škoda ko ga boš metala po tleh(vsem nam se je to dogajal):eek:,pozabila pa vozit ne boš,lahko da boš malo bolj lesena tako kot smo ponavadi vsi spomladi.

Pa obilo užitkov in varnih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
Ob 22. 6. 2016 ob 11:50, Mavrica pravi:

Živjo. Sem nova na forumu, tako kot sem nova tudi med motoristi. Ravnokar sem opravila izpit za neomejeno, kar je bila moja največja želja. Izkušenj nisem imela, saj nikoli nisem vozila motorja. Kljub temu z opravljanjem izpita nisem imela težav. Zanimajo pa me vaše izkušnje, ali je mogoče kdo po opravljenem izpitu začel voziti motor šele čez čas? ker še študiram in moji dohodki niso prav veliki, si bi letos težko privoščila nakup motorja. Me pa skrbi, da bi popolnoma pozabila vse, kar sem se naučila do sedaj o vožnji. Ima kdo podobne izkušnje? Hvala za kakršnokoli besedo na tole temo :)

Si kaj nabavla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, VS800 pravi:

2017 je bla nazadne kle gor......boš prej zvedu , če jo greš dam prašat  :ninja:

Mogoče dobi mail, da jo je nekdo citiral. :ras:

pred 43 minutami, maus pravi:

a misliš, da te je zmagala :huh: 

Ne, me ni ??

pred 35 minutami, Xebec pravi:

fant je kuj začeu iskt motori(s)tko:ninja:

Treba hit začet :ras:

 

 

Saj se ne čudim, da vsi tok hitr spokajo ko pa ste taki bimboti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!