Skoči na vsebino

Začetnik (od iskanja motorja, opreme, tehnik vožnje itd)


Mavrica

Priporočene objave

Ob 22. 6. 2016 ob 11:50, Mavrica pravi:

Živjo. Sem nova na forumu, tako kot sem nova tudi med motoristi. Ravnokar sem opravila izpit za neomejeno, kar je bila moja največja želja. Izkušenj nisem imela, saj nikoli nisem vozila motorja. Kljub temu z opravljanjem izpita nisem imela težav. Zanimajo pa me vaše izkušnje, ali je mogoče kdo po opravljenem izpitu začel voziti motor šele čez čas? ker še študiram in moji dohodki niso prav veliki, si bi letos težko privoščila nakup motorja. Me pa skrbi, da bi popolnoma pozabila vse, kar sem se naučila do sedaj o vožnji. Ima kdo podobne izkušnje? Hvala za kakršnokoli besedo na tole temo :)

kupi si en skuter do takrat, da ti motorika ne zakrkne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kasn skuter no, skoda vsazga centa.... tud cez par let loh kupis  ornh motor in lepo pocas u izi zacnes vozit in je...pac zberes lepe, manj prometne ceste  ko ni guzve in je....  kaka panika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 3. 2019 ob 18:13, Rogerg pravi:

.. tud cez par let loh kupis  ornh motor in lepo pocas u izi zacnes vozit ...

Ste pa potegnal iz naftalina.

V glavne, tisto zgoraj ne bo šlo, ker moraš v roku dveh let po opravljenem izpitu narediti tečaj varne vožnje na AMZS poligonu na Vranskem, drugače ti izpit propade in ga lahko greš delat še enkrat.

Fajn pa je, da delaš to s svojim motorjem, katerega si navajen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede da je govora o izpitu - eno neumestno vprašanje :naughty:

A za A neomejeno moraš res vse opravljati po vrsti, kljub temu, da si pred ogromno leti delal za moped, pa da imaš B izpit že  30 let?  Je kakšna lažja in enostavnejša pot :blush::blush:?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sanda2 pravi:

Glede da je govora o izpitu - eno neumestno vprašanje :naughty:

A za A neomejeno moraš res vse opravljati po vrsti, kljub temu, da si pred ogromno leti delal za moped, pa da imaš B izpit že  30 let?  Je kakšna lažja in enostavnejša pot :blush::blush:?????

v avtu maš legnzice, na motorju jih ni ... torej ... čist drugač je vse skupi :P

edin prva pomoč... dihanje usta na usta, ti vela ... ostalo .... še enkrat :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

v avtu maš legnzice, na motorju jih ni ... torej ... čist drugač je vse skupi :P

edin prva pomoč... dihanje usta na usta, ti vela ... ostalo .... še enkrat :P 

Zmerom najboljs izpustijo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sranje... Zaradi strahu pred izpitom sem že tako prodala motor ( brez izpita ni lastništva), kilometrov ogromno na črno ...Imam sedaj MP3, pa vendar - ljubezen, srce ni popolnoma zadovoljeno. Je pa bolje kot nič :blush::naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, sanda2 pravi:

Glede da je govora o izpitu - eno neumestno vprašanje :naughty:

A za A neomejeno moraš res vse opravljati po vrsti, kljub temu, da si pred ogromno leti delal za moped, pa da imaš B izpit že  30 let?  Je kakšna lažja in enostavnejša pot :blush::blush:?????

Po mojem delaš takoj A neomejeno (nisem pa 100%)

Več informacij je tule, ali pa tule vprašaj:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, sanda2 pravi:

Sranje... Zaradi strahu pred izpitom sem že tako prodala motor ( brez izpita ni lastništva), kilometrov ogromno na črno ...Imam sedaj MP3, pa vendar - ljubezen, srce ni popolnoma zadovoljeno. Je pa bolje kot nič :blush::naughty:

lastnik si lahko, če nimaš izpita. Če hočeš registrirat ti more en z A izpitom podpisat da je on uporabnik.

 

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Po mojem delaš takoj A neomejeno (nisem pa 100%)

Več informacij je tule, ali pa tule vprašaj:

 

če si 24+ greš direkt A.

sam njo je vrjetn zanimal glede CPP, občinskih izpitov, zdravniškega, PP.... od tega ti doživljensko vela sam PP, ostalo treba še 1x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sanda2 pravi:

Sranje... Zaradi strahu pred izpitom sem že tako prodala motor ( brez izpita ni lastništva), 

jokica :ras: 

pred 1 uro, Arzen pravi:

Zmerom najboljs izpustijo ?

tut malin ne učijo na izpitu... vse se moraš pol sam naućit ... krneki :P 

p.s.

ne sekiri se ... js sm velikrat treniru, zdj sm obvlau in že 3 leta nism maline u borovnicah nabiru :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sanda2 pravi:

Glede da je govora o izpitu - eno neumestno vprašanje :naughty:

A za A neomejeno moraš res vse opravljati po vrsti, kljub temu, da si pred ogromno leti delal za moped, pa da imaš B izpit že  30 let?  Je kakšna lažja in enostavnejša pot :blush::blush:?????

...legalno je ni ...priznana je samo prva pomoč....ostalo greš in narediš...in ni nič narobe obnovit cpp ...za marsikaterega voznika, kljub dolgoletnim izkušnjam bi bilo pametno iti skozi...:P...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo prve pomoči ni potrebno opravljati, vse ostalo pa ja.

Od zdravniškega pregleda, pa do izpitne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa je veljalo, da če imaš veljavno vozniško, pol ni treba opravit zdravniškega pregleda... Nisem pa siguren, če še velja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so napisali, komplet vse razen PP je treba narest. In 'po novem' še v roku dveh let od pridobljenega izpita opravit tečaj varne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jskrablin pravi:

Kot so napisali, komplet vse razen PP je treba narest. In 'po novem' še v roku dveh let od pridobljenega izpita opravit tečaj varne vožnje.

Imam izpit od septembra in lahko temu pritrdim. Pa res priporočam dobro pripravo na cpp. Zajebes 3-4 vprašanja od 30ih pa ze pades. 70% folka je padl in tako je baje skoraj vsakič. Je pa res, da smo tam bli pomešani v različnih kategorijah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Arzen pravi:

Imam izpit od septembra in lahko temu pritrdim. Pa res priporočam dobro pripravo na cpp. Zajebes 3-4 vprašanja od 30ih pa ze pades. 70% folka je padl in tako je baje skoraj vsakič. Je pa res, da smo tam bli pomešani v različnih kategorijah. 

ti si že izkušen borc z bojnimi ranami  :lol1: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

ti si že izkušen borc z bojnimi ranami  :lol1: 

 

cpp govorim, moje maline pa pust na miru. Daj mi mir, kaj skoz za mano capljasto capljaš :bum:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arzen, ti si zvezda sezone!

Vzemi s humorjem, jaz se ti smejem vsakokrat, ko se spomnim tvojega oranja po travniku :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel približno 30 let dobrih izkušenj, potem mi je pa kar naenkrat smreka skočila iz gozda natanko pred moje sprednje kolo, koleno, glavo ...   :OK:   ,   :blush:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, KARMEN1 pravi:

Arzen, ti si zvezda sezone!

Vzemi s humorjem, jaz se ti smejem vsakokrat, ko se spomnim tvojega oranja po travniku :lol1:

Ma saj se režim, sam morm se delat jeznega, drugač maus še bol zeza. Dohtarca ga to nekam slabo drž na verigi. Včeraj sem šel mimo moje "njive", ovinek mi ni neki baš, meni pa ratal letet ke. Je pa prelep plac, bi prec tam bajto zgradil :D  to bi bilo šele smešno :lol1:

pred 18 minutami, RobiRoberto pravi:

Jaz sem imel približno 30 let dobrih izkušenj, potem mi je pa kar naenkrat smreka skočila iz gozda natanko pred moje sprednje kolo, koleno, glavo ...   :OK:   ,   :blush:

Raje kmet na njivi kot gozdar. :(  Tebe je ornk zdelalo, upam da si se pocajtu.

Popravljeno . Popravil Arzen
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pocajtu ???   :hmm:

Precej stvari ne zmorem več, precej jih pa tudi še zmorem, vendar moram v to vložiti veeeliko več truda, kakor pred "mojim bližnjim srečanjem s smreko" ...   :blush:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, RobiRoberto pravi:

Pocajtu ???   :hmm:

Precej stvari ne zmorem več, precej jih pa tudi še zmorem, vendar moram v to vložiti veeeliko več truda, kakor pred "mojim bližnjim srečanjem s smreko" ...   :blush:

 

Razumljivo, da ni vec isto ampak ziv si in marsikaj zmores sam. To je najvec vredno.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko bolj bi bilo vredno, če ne bi velikokrat razmišljal o tem, kako je bilo pred tem in kako je sedaj.   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!