Skoči na vsebino

5G


Priporočene objave

Se v naprej opravičujem...mogoče bo vprašanje bedasto. Nič se ne spoznam na ta sevanja in tudi vse solate mi ni za prebirat ker 90% ne razumem.

Imam pa eno zelo preprosto vprašanje...glede te tehnologije...in sicer.

...če prav raumem bi vsa dosedanja sevanja povezana z wi-fi, gsm in kaj vem kaj še delovala tako, da je njihov spekter razpršen in permanentno prisoten (tako po domače se med temi frekvencami ali sevanji ...karkkoli...sprehajamo in so permanentno prisotne)

5G pa naj bi deloval tako da se aktivira samo kadar to zahteva uporabnik (recimo uporabnik GSM-a) in deluje v ozkem usmerjenem snopu na uporabnika, dokler le-ta ne zaključi z uporabo (recimo klicem, ali brskanjem po spletu). Nato tega snopa ni več in ne gre za razpršeno sevanje?

Sem prav razumel?

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Sem prav razumel?

Ne vem, v prvem razredu OŠ sedaj otroke učijo o EMS. Sicer že tudi prej, dokler nisi imel vzpostavljene povezave ni bilo toliko sevanja..? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me samo, ali bi naj imel 5G ozko usmerjen snop, ki je aktiven samo tekrat, ko uporabnik vzpostavi povezavo z omrežjem in ali ta snop preneha biti prisoten takrat, ko uporabnik prekine povezavo. 

Samo to me zanima.

Zdaj je silno popularno spet ustanavljanje nekih iniciativ kjer je veliko vedežev v stilu zagovornikov čiste električne energije...seveda brez proizvodnje le te...nukleark, vetrnic in elektrarn....pa me zanima ali so spet v igri populisti, ki nujno potrebujejo hitrejši in večji prenos podatkov...ampak najbolje samo po lokalnih potokih ali reki Soči...ki je recimo dovolj čista v zgornjem toku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No bomo videli kaj bo pokazala prihodnost, jaz bi si želel da preden štulijo anteno vsakih 100m, da najprej uspostavijo 4G.

Kar se tiče stroke, so tudi njihove razlage kdaj lahko napačne, nekdo prepričuje naše politike okoli da se celo CBD pretvori v THC in da bojo kr vsi počeni holi okoli.

Se spomnete kako je vejpanje neškodljivo?  Da so tisti nadležni vejparji povsod puhali,  ker to ni bilo kajenje so lahko smrdeli kjerkoli so hotli in zdej kar naenkrat pa baje vejpanje škodi.

Kaj če ugotovimo da 5G škodi čez 50 let ?

Torej tista arpansa, sklepoma ugotavja, torej prebrali so nekaj člankov in raziskav in ugotovili nič torej ni posledic, to me tako spominja na film "thank you for smoking" .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo gledal odajo Galileo ta vikend  (23 ali 24.11) ? Je bilo ravno o neionizirajočih sevanjih, torej ni dokazov da škodujejo, ampak končni nasvet ne imet prižganih vseh oddajanj (podatki + modri zob +wi fi) ko je telefon v žepu in ne spat ob prižganem telefonu, (oz če je telefon kot budilka dati v način brez signala) zakaj ? Če so prej zatrjevali da ne škoduje ? Torej kako lahko nekaj ne škoduje, hkrati pa ni zdravo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načelo precidnosti...

www.zrsvn.si › dokumentiPDF
Načelo previdnosti in primeri njegove uporabe ... - Zavod RS za varstvo narave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vpiše v google "škodljivo sevanje", se najde marsikaj. Sam čutim, če imam telefon pri glavi toploto in če traja pogovor dlje časa celo neprijeten občutek v glavi ter v prostoru, kjer je vklopljen wifi na modemu, po nekem času srbenje vrh glave.  Po nekaterih razlagah naj bi bil to le psihološki občutek...:(

Sem poznal starejši par okrog 70 let, ki sta imela v majhni sobi vedno vklopljen wifi na modemu. V sobi sta tudi spala, praktično sta bila 24 ur na dan ob wifi oddajniku. Ne vem več točno v koliko letih sta oba umrla ampak po moje prej kot v petih od priklopa modema. Sem jima svetoval, da lahko odklopim wifi, ko so se začele razne bolezni pa nista hotela, ker je hodil približno dvakrat na leto sin na obisk kateri je rabil wifi, ter nista verjela, da jima lahko škoduje. Sicer so to le domneve, ker dokazano ni, ampak iz lastnih izkušenj se naj bi tudi učili? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam vedno k pridem v službo, dostikrat tudi prej, nelagoden občutek ... mogoče, ker imam GSM skoz pri sebi :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

jaz imam vedno k pridem v službo, dostikrat tudi prej, nelagoden občutek ... mogoče, ker imam GSM skoz pri sebi :huh: 

tut brez gsmja je isto, verjemi...lahk da je wifi kriv :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

tut brez gsmja je isto, verjemi...lahk da je wifi kriv :P

 

verjetno, ampak .. zakaj se med vikendi, še posebno sončnimi in toplimi, boljše počutim, pa imam, tudi ko sem na motorju, GSM s seboj :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

verjetno, ampak .. zakaj se med vikendi, še posebno sončnimi in toplimi, boljše počutim, pa imam, tudi ko sem na motorju, GSM s seboj :huh: 

zakaj, zakaj, ni wifija :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
Ob 14. 6. 2020 ob 15:25, smasher pravi:

ps: zakaj če dam v iskanje "5g" ne najde nič? AAa?

Ker je to nuja, kot je nuja, da za današnjim dnem pride jutrišnji dan...takšna je zamisel prihodnosti in nič drugače ne more in ne sme biti. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kaj je zdej s temi antenami 5G, jaz sem v strahu...je kr nekaj pričevanj... :P

109369275_4736077906417740_5319238931628340485_n.thumb.jpg.65a139e658d74a28016c14f0f48a0ea4.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!