Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
smasher

5G

Recommended Posts

BIF

Se v naprej opravičujem...mogoče bo vprašanje bedasto. Nič se ne spoznam na ta sevanja in tudi vse solate mi ni za prebirat ker 90% ne razumem.

Imam pa eno zelo preprosto vprašanje...glede te tehnologije...in sicer.

...če prav raumem bi vsa dosedanja sevanja povezana z wi-fi, gsm in kaj vem kaj še delovala tako, da je njihov spekter razpršen in permanentno prisoten (tako po domače se med temi frekvencami ali sevanji ...karkkoli...sprehajamo in so permanentno prisotne)

5G pa naj bi deloval tako da se aktivira samo kadar to zahteva uporabnik (recimo uporabnik GSM-a) in deluje v ozkem usmerjenem snopu na uporabnika, dokler le-ta ne zaključi z uporabo (recimo klicem, ali brskanjem po spletu). Nato tega snopa ni več in ne gre za razpršeno sevanje?

Sem prav razumel?

Edited by BIF

vandrovec
pred eno uro, BIF pravi:

Sem prav razumel?

Ne vem, v prvem razredu OŠ sedaj otroke učijo o EMS. Sicer že tudi prej, dokler nisi imel vzpostavljene povezave ni bilo toliko sevanja..? :hmm:

BIF

Zanima me samo, ali bi naj imel 5G ozko usmerjen snop, ki je aktiven samo tekrat, ko uporabnik vzpostavi povezavo z omrežjem in ali ta snop preneha biti prisoten takrat, ko uporabnik prekine povezavo. 

Samo to me zanima.

Zdaj je silno popularno spet ustanavljanje nekih iniciativ kjer je veliko vedežev v stilu zagovornikov čiste električne energije...seveda brez proizvodnje le te...nukleark, vetrnic in elektrarn....pa me zanima ali so spet v igri populisti, ki nujno potrebujejo hitrejši in večji prenos podatkov...ampak najbolje samo po lokalnih potokih ali reki Soči...ki je recimo dovolj čista v zgornjem toku.