Jump to content
Najpomembnejši ukrep za preprečevanje širjenja okužbe z novim koronavirusom je, da zmanjšamo stike in ostajamo doma. ×
  • Sign Up
Sign in to follow this  
Moto65

Stroški z motorjem

Recommended Posts

motozajebant
pred 20 minutami, maus pravi:

pri zavarovanju je važno, kaj piše v drobnem tisku in najcenejše zavarovanje povzroča skrbi pri uveljavljanju kakšnih odškodnin ;)

Bolj kot to, kaj piše v splošnih pogojih, je dobro vedeti, kakšna kritja imaš (predvsem na kasko delu)....

DAMI34

tule se nabija dalje, prosim, plis!!!

thumper
pred 3 urami, DAMI34 pravi:

tule se nabija dalje, prosim, plis!!!

pravilno se piše "pliš" .. 

Mtl
Ob 4. 1. 2020 ob 15:33, XTR pravi:

Cestne gume (v mojih dimenzijah) so lahko v cenovnem rangu 130€ do 300€/set. Zdržijo pa zelo različno, od 4-10 kkm. Ko upoštevaš zraven še vse montaže in centriranja pa prideš do moje številke. Priznam, bi se dalo ceneje, ampak na gumah in na gasu se ne špara (lahko na zavorah, da jih čim manj uporabljaš). :P    

Po moje se ne razumeva dobro. Jaz tudi ne šparam na gumah, nastane pa med nama verjetno razlika v motorju in njegovih zahtevah po gumah in pa načinu vožnje. Ker če z motorjem ''piliš'' ovinke, potem verjamem, da gredo gume bistveno hitreje, kot če se voziš kot ''penzič'' brez uporabe zavor ;)... Hehe. Enemu je pač užitek piljenje, enemu (meni recimo) pa umirjena in sproščena vožnja.

Edited by Mtl

XTR
10 hours ago, Mtl said:

Ker če z motorjem ''piliš'' ovinke, potem verjamem, da gredo gume bistveno hitreje, kot če se voziš kot ''penzič'' brez uporabe zavor ;)...

Neuporaba zavor je mišljena v obliki tekoče vožnje brez zaganjanja (jadranje skozi ovinke - brez nepotrebnega zaviranja). Najbolj uživam v tekoči vožnji do 130km/h. Nisem "penzič", lokalni Rossi tudi ne, pred vsakim ovinkom pa se ne postavljam na nos od močnega zaviranja.  

Cavallo

Moji stroški z R6, let. '04, v enem letu; prevoženih 14k, cca 940evr, brez registracije in goriva..

Mtl
Ob 18. 1. 2020 ob 10:14, XTR pravi:

Neuporaba zavor je mišljena v obliki tekoče vožnje brez zaganjanja (jadranje skozi ovinke - brez nepotrebnega zaviranja). Najbolj uživam v tekoči vožnji do 130km/h. Nisem "penzič", lokalni Rossi tudi ne, pred vsakim ovinkom pa se ne postavljam na nos od močnega zaviranja.  

Drži ja, to je mišljeno. Moja hitrost je običajno okrog 90km/h ali še manj ;).

Se velikokrat tudi umaknem zadaj vozečim avtomobilom.