Skoči na vsebino

Yamaha FZS 1000 fazer


SiR

Priporočene objave

Včeraj sem nabavil tole Fazerko:

Koliko te je prišla, kateri letnik?

Jaz sem imel takole ... je bila krasna ... mogoče bi jo še kdaj nabavil ... ko bo v garaži placa za 10 motorjev :-)

post-19673-0-14080400-1307091541_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik je konec 2004, prevoženih 12000 km, od prvega lastnika, brez praske, kot da bi bila iz trgovine.

Cena je bila kr visoka 4300 €, ampak mislim, da se je splačalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prvih nekaj 100 km ugotavljam, da je originalna belanca malo oska oz. preveč nazaj.

A je kdo že zamenjal belanco?

S kakšno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem nabavil tole Fazerko:

post-593-0-20349900-1307087498_thumb.jpg

Pa moram reči, da je prvi vtis :notworthy: :yea1::yea2::OK: ...

Rad bi naredil menjavo olja pa me zanima kaj dajete notri: v300 ali 5100 ?

motul 7100 sintetiko 10w40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa, pa ti sintetiko kaj papca?

Sintetiko ne papca, papco jo če je predhodni lastnik vozil z mineralcem potem pa daš sinteiko, ki izpere gareš iza batnih obročkov in zato se pojavi PORABA in NE zaradi boljšega olja "sintetike" z vsemi potrebnimi aditivi in temu primerna je tudi cena!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj potem glede na to, da je bil nazadnje servis narejen na pooblaščenem servisu in je iz računa izvidno, da je notri Motul 5100, furam naprej istega ali dam noter sintetiko? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj potem glede na to, da je bil nazadnje servis narejen na pooblaščenem servisu in je iz računa izvidno, da je notri Motul 5100, furam naprej istega ali dam noter sintetiko? :hmm:

Ne se sekirat,če ti je servis to olje notri dal vozi in naslednjič daj notri boljše olje.Saj je tudi to olje zadovoljivo za ta motor sicer ga serviser sigurno nebi uporabljal.Samo glej,če motor rad malo bolj vrtiš v zgornje obrate takrat je za mašino bolje sintetika ,ker se pri sintetiki oljni film kasneje ali sploh ne trga.Tu nebom jaz pametoval zato obstajajo tabele in si vsak sam lahko izračuna kakšno olje je za njegov motor najprimernejše in še zadovoljuje potrebam.To se izračuna na osnovi hoda bata in obratov tako dobiš pot in hitrost bata in primerjaš kadaj se pri dotičnem olju začne trgati oljni film.Zato tako olje pri katerem se začne oljni film prej trgat bolj izgori in postane bolj črno za sklopko pa je bolje kajti sklopka kasneje zadrsi kot pri sintetiki!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Bremzer.

Motor je itak potreben menjave olja, zato me je zanimalo.

Na Varaderotu sem vedno uporabljal 5100, sem enkrat dal not sintetiko, pa se mi je zdelo, da ni bila glih najboljša izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slepec, maš prav.

Jutri grem po olje pa ga bom zamenjal.

Drug auspuh sem že naročil, sedaj ga še samo počakamo, da pride (da bo moja vedla kdaj dam pridem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest v fzs 1000 nikoli nisem dajau sintetike, ker motor ni narejen za dirkanje in sintetičnega olja nekako ne izkoristiš za to za kar je namenjeno. Škoda € za sintetiko pri takem tipu motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pa ni takšne razlike v ceni, cca 3€ pri litru. se pravi 9€ na menjavo. pa ga brez skrbi švasam po kozjanski pisti. andro, a ti še veš kje je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem nabavil tole Fazerko:

post-593-0-20349900-1307087498_thumb.jpg

Pa moram reči, da je prvi vtis :notworthy: :yea1::yea2::OK: ...

Rad bi naredil menjavo olja pa me zanima kaj dajete notri: v300 ali 5100 ?

MOTUL 300V ALI 7100 ! L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOTUL 300V ALI 7100 ! L.P.

odgovor je pravilen, mogoče je res malo brezveze 300v za tak motor, ker ga enostavno ne rabiš za na cesto. se mi zdi, da je 7100 optimalna izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pa ni takšne razlike v ceni, cca 3€ pri litru. se pravi 9€ na menjavo. pa ga brez skrbi švasam po kozjanski pisti. andro, a ti še veš kje je to?

ma sej veš mi gorenjci :evilgrin: ampak useeno mislim da tak motor ne rabi sintetike...to je tko k bi šu v profesionalnih gojzarjih za v tibet na rožnik :lol1:

Bogo, a to je tam kjer smo se na zadnje skupaj podili :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogo, a to je tam kjer smo se na zadnje skupaj podili :hmm:

točno tam. prid kej naokol, bom dal js za :kava::alko::beer1:

ma sej veš mi gorenjci :evilgrin: ampak useeno mislim da tak motor ne rabi sintetike...to je tko k bi šu v profesionalnih gojzarjih za v tibet na rožnik :lol1:

sam bil bi pa frajer :naughty:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da mi je motor zelo všeč sem se odločil, da ga bom imel za dalj časa.

Sedaj se mi poraja vprašanje ali naj dam notri k&n filter, ker je teoretično malo manj kot 1x dražji od originala (ca. 30 € napram 55 €).

Samo sem malo v dvomih, ker k&n filtri so veliko bolj odprti kot original in s tem prepuščajo večje delce umazanije, kar pa najbrž ni najbolje za fergazerje in mašino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pomeni "veliko bolj odprt" K&N (BMC itd.) filter? ti filtri imajo polnilo, ki ni tako gosto kot papir, mora pa biti naoljeno, da pravilno deluje. in so pralni.

dobijo se tudi za oem-airbox, kjer naj ne bi bilo potrebe po ponovnih nastavitvah vplinjacev/vbrizga. vec info v ustrezni temi o K&N.

BTW moj "traktor" deluje ze cez 104k km bp s K&N filtracijo. res pa je, da ni tako "visokotehnoloski" presezek kot "sintesajzer". :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pomeni "veliko bolj odprt" K&N (BMC itd.) filter? ti filtri imajo polnilo, ki ni tako gosto kot papir, mora pa biti naoljeno, da pravilno deluje. in so pralni.

dobijo se tudi za oem-airbox, kjer naj ne bi bilo potrebe po ponovnih nastavitvah vplinjacev/vbrizga. vec info v ustrezni temi o K&N.

BTW moj "traktor" deluje ze cez 104k km bp s K&N filtracijo. res pa je, da ni tako "visokotehnoloski" presezek kot "sintesajzer". :devil:

Ja Banditi so neuničljive mašince :worship: .

Ma bom nabavu k&n pa, da vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, a ima kdo za posodit navodila za uporabo za ta motor, če obstaja pa pdf. verzija še pa bolje.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, a ima kdo za posodit navodila za uporabo za ta motor, če obstaja pa pdf. verzija še pa bolje.

Hvala

js imam navodila za uporabo in kompletno delavniško knjigo. v pdf-ju seveda :worship::yea2::yes::grim:OK:B):):P:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js imam navodila za uporabo in kompletno delavniško knjigo. v pdf-ju seveda :worship::yea2::yes::grim:OK:B):):P:naughty:

Pa jo je možno dobiti?

Jaz sem si sicer naložil en pdf. Service manual za ameriški trg delane motorje, kjer so postopki menjave in vzdrževanja delov kompletnega motorja.

Samo mene bolj zanima tista knjiga, ki jo običajno zraven motorja dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!