Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pa jaz sem se v tej temi izpel :P

Vsem prizadetim, se globoko opravičujem, ker ne bom več debatiral. Res mi je žal. :D

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vidim glavno težavo v tem, da vsak zase misli, da ne ogroža ostalih in da rekreacija ali sprehod daleč od drugih ni nevaren. Saj Dami z lagano vožnjo z motorjem ne ogroža nikogar. Če pa se na ceste spravi 1000 ljudi in vsi lagano vozijo je statistično zelo verjetno, da se bo kaj zgodilo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, thumper pravi:

Ja res.. mu priporocas da se umakne zarad virusa al da ga medvedka posili ?

Zaradi dežja sem se umaknil...dežuje, nič ne bo danes z rekreacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Darko3g pravi:

Jaz vidim glavno težavo v tem, da vsak zase misli, da ne ogroža ostalih in da rekreacija ali sprehod daleč od drugih ni nevaren. Saj Dami z lagano vožnjo z motorjem ne ogroža nikogar. Če pa se na ceste spravi 1000 ljudi in vsi lagano vozijo je statistično zelo verjetno, da se bo kaj zgodilo.

Ja, če se lahko on vozi, dajmo se torej še ostali vseh 60.000+ motoristov v slo...

Zakaj pa ne....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

UKC opozarja: "Včerajšnja sobota je bila katastrofalna"

"Še vedno prihajajo ljudje hudo poškodovani, ker skačejo z jadralnimi padali, gorski kolesarji, motoristi. Razumemo in pričakujemo poškodbe ljudi, ki opravljajo delo, ki je izpostavljeno tveganjem, vendar si želimo bistveno manj nepotrebnih poškodb. Moramo se zavedati, da ne gre za počitniški čas, ampak za karanteno, zato prosimo, da se izogibate tveganih opravil, ki v tem času niso nujno potrebna," je povedal vodja Urgentnega kirurškega bloka Anže Kristan.

Nadzorna anesteziologinja Jelena Bregar je povedala, da vsakega poškodovanega obravnavajo kot potencialnega bolnika s covidom-19. "To pomeni, da moramo zaščititi celotno osebje in prostor in hkrati oskrbeti pacienta ter paziti na svoje zdravje. Težave s preskrbo s krvjo se že kažejo. Včeraj smo imeli dve zelo hudi poškodbi, kjer smo porabili veliko krvi in danes je treba res "šparat" s to krvjo, če se le da," je dejala anesteziologinja.

"Včerajšnja sobota je bila katastrofalna. Imeli smo toliko hudih poškodb kot na običajno sončno soboto in nobenega sledu o karanteni. Zato ljudi še enkrat opozarjam, naj bodo doma. Mi za poškodovane poskrbimo, na travmatologiji imamo vse intenzivne nege polne, reanimacija je bistveno otežena," je razmere opisal predstojnik kliničnega oddelka za travmatologijo Matej Cimerman. "Zato še enkrat – ne obrezovati drevja, ne iti na motorje ali gorska kolesa, ostanite doma. Predlagam, da kaj preberete, pokličete dobre prijatelje. Jaz vem, da je zelo težko biti doma, ampak vsi moramo to zdržati," je ljudi pozval Cimerman.

Naslednja faza bo pa palica.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

Ja res.. mu priporocas da se umakne zarad virusa al da ga medvedka posili ?

Evo nasvet:

Bear Grylls Ate Coronavirus For Proteins

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Joker pravi:

Narobe je to, da bi bila na obali huda gneča, če bi vsi razmišljali kot ti...

Ampak je ni.  In se kar napihujejo, verjetno zaradi tega, da se ljudje bojijo. ce ne, bi bil kaos ja. Ovce so cist lepo obvladljive trenutno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ftp pravi:

Če bi se držal pravil bi bil doma !!!!! In to mora biti TVOJA odločitev

To je pa druga zgodba, ki s sprehajalci nima nobene skupne točke.

Sicer pa ste ali smo za zaprtje proizvodnje, ko pa sami izbiramo. bi se pa potepali naokoli :slap:

smo doma.. od 12.03.sem šel od doma 3x.. lekarna , trgovina 2x ,  1x v kamnik k mami.. ostalo nič, nada , zero .. 

pred 5 urami, jvalant pravi:

Da ne govorim o tistemu skoraj Italjanu levo!

IMG_20200329_120612.jpg

desno ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojim laičnem in nestrokovnem mnenju, bomo fasali tako karanteno, da bomo omejeni samo do bližnje trgovine za najnujnejše stravi in do najbližje lekarne.

Kazni bodo 1000 € ali več ... policijska ura od 17,00 do 5,00 ... in podobne stvari ... ker nam nič ne pomaga ... mi smo najjaći ;)

aja .. dons je že tretji dan, da ne kadim ... oralno si brizgam v usteca sprej za odvajanje kajenja ... :smoke:

ne serte ga, bote doma, da bomo vsaj konc maja šli kam na izletek z motorčki :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

ali ima civilna zaščita pripravljene pakete nujnih življenskih potrebščin za prebivalstvo? 

.....

 

.... se pripravijo , ko do tega pride.... hrano razvaža CZ ob pomoci vojske in gasilcev....

DRŽITE SE KARANTENE !!!!!! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, jvalant pravi:

 Mislim, da ce bos srecal medvedko z mladici, da bo virus se najmanjsi problem! ;)  Zelo malo ostalih divjih zivali se nam bo pa splolh pustilo videti, kaj sele priblizati...

.... k nasi hisi pride marsikaj..... no medveda še ni bilo, zaenkrat ....B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, dr.looney said:

.... k nasi hisi pride marsikaj..... no medveda še ni bilo, zaenkrat ....B)

No, sem bolj mislil ce jo presenetis.... :)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opolnoči bo v veljavo stopila prepoved gibanja izven občine stalnega ali začasnega prebivališča. Na zaprtih javnih krajih pa bo po novem obvezna uporaba zaščitne maske oz. druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela, prav tako rokavic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, obvezna uporaba zaščitnih mask, a po celi državi jih kronično primanjkuje. Kje pa jih naj narod dobi, če jih še pristojni ne morejo zrihtat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, J.a.m.e.s said:

Zanimivo, obvezna uporaba zaščitnih mask, a po celi državi jih kronično primanjkuje. Kje pa jih naj narod dobi, če jih še pristojni ne morejo zrihtat? 

 To je zlata jama za kaznolovilce! Pa bodo/mo ljudje uporabljali stare, naredili vec skode kot brez maske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Zanimivo, obvezna uporaba zaščitnih mask, a po celi državi jih kronično primanjkuje. Kje pa jih naj narod dobi, če jih še pristojni ne morejo zrihtat? 

Pač ne bodo več ljudje lazili v trgovine kot #koronabedak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

me prav zanima, kako bodo jutr reagiral, kom bom šel tak zjutraj v trgovino pa v lekarno :huh:

91768255_651926555599196_236031695560219

Ne pozabi na pošto it???

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

me prav zanima, kako bodo jutr reagiral, kom bom šel tak zjutraj v trgovino pa v lekarno :huh:

91768255_651926555599196_236031695560219

Jaz isto, ker maske nimam ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, J.a.m.e.s pravi:

Pa pazi, ker greš lahko samo med 8 in 10h. Da ne boš zajebu. 

:ras:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, dr.looney pravi:

.... se pripravijo , ko do tega pride.... hrano razvaža CZ ob pomoci vojske in gasilcev....

DRŽITE SE KARANTENE !!!!!! 

 

a sm stosedemnajskat napisal - od 12.03. sem šel samo 3x od bajte!!! 

za sojga se brigi.. :naughty:

pred 13 minutami, maus pravi:

me prav zanima, kako bodo jutr reagiral, kom bom šel tak zjutraj v trgovino pa v lekarno :huh:

91768255_651926555599196_236031695560219

moto tuba..v lekarni k se poznamo se kličemo ninđe..

pred 8 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Pa pazi, ker greš lahko samo med 8 in 10h. Da ne boš zajebu. 

nosečnež ...  :lol1: lohk pa rečeš da maš zatečena jajca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!