Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Ob 8. 12. 2020 ob 11:28, Alla pravi:

Lej, nehaj. Mam starše, stare 78 in 74 let.
Nisem egoist, nikomur ne rečem, da se ne sme cepit. Pričakujem pa, da tudi od mene ne bo nihče, ampak res nihče, zahteval, da se cepim.
Ker so cepiva še absolutno premalo testirana in preverjena, da bi lahko zaupala.

Na žalost bo cepljenje neobvezno obvezno, če boš želel normalno funkcionirati v svetu.  Aplikacije, ki se pripravljajo za cepljenje so sila zanimiva zadeva :) ... sploh potrdila o tem, da si cepljen preko QR kode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je tako groznega s QR kodo? Kaj je lažje, prepisat 'ALHN&/)Bd623ubx9' (kao unique koda) v nek centralni sistem da se vidi če si cepjljen ali poskenirat QR kodo in ti app vrne rdečo ali pa zeleno luč? QR koda ni bavbav :D Upam da se ne pritožujete ko vam v trgovini skenirajo izdelke z bar kodo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, thumper pravi:

testiraš 200 ljudi s hitrim testo.. pozitivnih 140... nato teh 140 testirap s PCR testom..pozitivnih 117 .. sešteješ in dobiš rezultata , da je od 200 testiranih 257 okuženih.. 

sej sem celo napačnemu udguvarju. Ampak ja, tako jim teče matematika, da se obdržimo na platoju. Zdej smo na platoju, je beovička lepu povedala. Naslednjih 14 dni bo pa ključnih :P

 

Ja, neki takega-kaj češ pa drugega še v DSO nardit pri zaposlenih? vsak dan nov test, pa še ostale zadeve verzija merjenja vročine in podobno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, BIF pravi:

Tako opevan "uspešni" Švedski model...morda pa je FB Dr.Potrč tudi tam razširil svojo ideologijo...

https://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN28J23M?__twitter_impression=true

kljub temu, da je glavni šef pri njih potrčko majo:

720 mrtvih na miljon prebivalcev. mi z najboljšimi in najstrožjimi ukrepi pa kar

937 na miljon, je pa res da Slovenci nismo pridni, Švedi pa so..no razen Potrčkota, sam ne vem a ma že njihovo državljanstvo al ne

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, sm vedu

Kacin je spet ugotovil krivca za velike cifre okužb:

dragi moji, ta teden so zmagale : KOLINE :P

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5fd0b4c4dd81b/kacina-opozorili-na-koline-da-ga-po-domace-receno-biksajo-zaprosil-je-za-komentar?fbclid=IwAR15zhyHgIp-Yff2n4bRuJHWexF6XOvUar8YDI3732kRRopPFSE7hX2o2Sc

se opravičujem vsem prizadetim ma res me zanima, kje v večjih ali srednjih mestih koljete prasce, da grem na kake koline, tle v našem selu ni nič, majkemi

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

aha, sm vedu

Kacin je spet ugotovil krivca za velike cifre okužb:

dragi moji, ta teden so zmagale : KOLINE :P

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5fd0b4c4dd81b/kacina-opozorili-na-koline-da-ga-po-domace-receno-biksajo-zaprosil-je-za-komentar?fbclid=IwAR15zhyHgIp-Yff2n4bRuJHWexF6XOvUar8YDI3732kRRopPFSE7hX2o2Sc

se opravičujem vsem prizadetim ma res me zanima, kje v večjih ali srednjih mestih koljete prasce, da grem na kake koline, tle v našem selu ni nič, majkemi

Sej ne vem a nas jebejo al nas jebejo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BlackDoc pravi:

Kaj je tako groznega s QR kodo? Kaj je lažje, prepisat 'ALHN&/)Bd623ubx9' (kao unique koda) v nek centralni sistem da se vidi če si cepjljen ali poskenirat QR kodo in ti app vrne rdečo ali pa zeleno luč? QR koda ni bavbav :D Upam da se ne pritožujete ko vam v trgovini skenirajo izdelke z bar kodo :D

Falil si bistvo. Ne gre za QR kodo ampak, da so nekateri še vedno prepričani, da cepljenje ne bo obvezno in da bodo lahko kot necepljeni bezljali naokoli tako kot prej. Če samo pogledaš naslove po tujih straneh, kjer se že cepijo ali pa se pripravljajo nanj je vse jasno kam gremo...

Recimo:

App will show if you've had Covid jab - and could let pubs bar unvaccinated
https://www.mirror.co.uk/science/new-app-show-youve-covid-23140904

Asian govts could require travellers to be vaccinated against COVID-19 - AirAsia CEO
https://es.reuters.com/article/idUKL4N2IP1IN

itd.

QR koda je pa namenjena samo lažjemu sledenju, kje si, kam vstopaš itd.

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Bmflar pravi:

Sej ne vem a nas jebejo al nas jebejo :blush:

primorci bi za Jelkota rekli:

j šou flit :P

 

  • Haha 2
  • Srček 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo skoz po malem menjujejo te priredbe številk

https://maribor24.si/slovenija/logarjeva-pojasnjuje-zakaj-imamo-v-sloveniji-toliko-smrtnih-zrtev?fbclid=IwAR0bdpUZvTs78q_idRwXTeyOEjPAHgXoqFJynDkMC7XCy8aJOO0sP3OpXmE

V Sloveniji beležimo kot smrt zaradi covida vse smrti pri osebah, ki so dokazano pozitivne, ne glede na vzrok smrti.

 

Dodala je, da ne opažajo, da bi bilo procentualno odstopanje, da bi umrlo bistveno več ljudi, kot v spomladanskih mesecih: “So pa absolutne številke večje, ker je večje število zbolelih.”

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Codeine pravi:

Falil si bistvo. Ne gre za QR kodo ampak, da so nekateri še vedno prepričani, da cepljenje ne bo obvezno in da bodo lahko kot necepljeni bezljali naokoli tako kot prej.

Vse gre po scenariju zarote...še koncentracijska taborišča oz., izolacijska za tiste,

ki bodo kot necepljeni prenevarni za svobodo.

pred 6 urami, BIF pravi:

Tako opevan "uspešni" Švedski model...morda pa je FB Dr.Potrč tudi tam razširil svojo ideologijo...

Tam skoraj brez ukrepov, pri nas z najstrožjimi...razlike ni :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zarote ne rabiš. Bo paranoja nardila svoje.

Nisi cepljen, ne boš mogel čez mejo, ne na avion itd..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

še zarote ne rabiš. Bo paranoja nardila svoje.

Nisi cepljen, ne boš mogel čez mejo, ne na avion itd..

Ne le to, še doma te ne bodo pustili pri miru, ker boš prenevaren ?

...kam smo prišli v še ne letu dni, spremembe so res nenormalne. Dvomim, da bo še kdaj "normalno" stanje...jaz dopuščam manj kot 10% možnosti, da se bomo vrnili nazaj v normalo.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, vandrovec pravi:

 

...kam smo prišli v še ne letu dni, spremembe so res nenormalne. Dvomim, da bo še kdaj "normalno" stanje...jaz dopuščam manj kot 10% možnosti, da se bomo vrnili nazaj v normalo.

Hehe. Maš par videov  izpred nekaj let nazaj, kjer se je govorilo, da se bo človeško populacijo gensko spremenilo. Ma se mi je zdelo nemogoče in neumno. Ma zdej, k pride ven gensko cepivo. Sploh ni dvoma.

Jest se ne bom med prvimi šel cepit. Mal bom počakal. Al pa precej. Ko bo dost cepljenih, bodo pomoje dali mir. Če pa ne pa še vedno ostane opcija Žabjak, al pa albanski naglas, pa dokumente stran vržeš. Me bo Fajonka posvojila :lol1:

Rimsko cesarstvo je razpadlo, pa tretji rajh, pa Yugoslavija...itd. Na dolgi rok gremo v pozitivno smer. Vmes so pa kakćne vzpetine, al pa luknje. Čez 60 let pa itak ne bo več nikogar, ki sodeluje na MS forumu. Vmes pa čimbolje živet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oxford vaccine: How did they make it so quickly?

Ten years' vaccine work achieved in about 10 months. Yet no corners cut in designing, testing and manufacturing.

They are two statements that sound like a contradiction, and have led some to ask how we can be sure the Oxford vaccine - which has published its first results showing it is highly effective at stopping Covid-19 - is safe when it has been made so fast.

https://www.bbc.com/news/health-55041371

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

kljub temu, da je glavni šef pri njih potrčko majo:

720 mrtvih na miljon prebivalcev. mi z najboljšimi in najstrožjimi ukrepi pa kar

937 na miljon, je pa res da Slovenci nismo pridni, Švedi pa so..no razen Potrčkota, sam ne vem a ma že njihovo državljanstvo al ne

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

 

Lahko si mažete oči in obračate številke kolikor želite. Dejstvo je, da njihov model ni tako superioren...sploh pa je začel puščat pri vseh luknjah. Jezik so (ste) sukali dokler je njihovo zdravstvo folgalo...zdaj ko gre tudi to k vragu pa ratuje panike. In enako kot vsi ostali, bodo začeli uvajat restrikcije...tudi zapiranje in podobno...sicer ne bodo več obvladovali razmer (kapacitet) v zdravstvu. In samo v tem je problem cele evrope...ker zdravstvo ne folga obdelat količine obolelih...eni prej drugi kasneje...na koncu smo vsi na istem....sem prepričan, da bodo švedi kmalu na slabšem kot mi....samo počakat je potrebno...

https://www.jutarnji.hr/kultura/knjizevnost/otpor-cijepljenju-ostavlja-me-bez-teksta-djeluje-li-lockdown-pogledajte-vijetnam-i-australiju-15035978

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

Lahko si mažete oči in obračate številke kolikor želite. Dejstvo je, da njihov model ni tako superioren...sploh pa je začel puščat pri vseh luknjah. Jezik so (ste) sukali dokler je njihovo zdravstvo folgalo...zdaj ko gre tudi to k vragu pa ratuje panike. In enako kot vsi ostali, bodo začeli uvajat restrikcije...tudi zapiranje in podobno...sicer ne bodo več obvladovali razmer (kapacitet) v zdravstvu. In samo v tem je problem cele evrope...ker zdravstvo ne folga obdelat količine obolelih...eni prej drugi kasneje...na koncu smo vsi na istem....sem prepričan, da bodo švedi kmalu na slabšem kot mi....samo počakat je potrebno...

niti se ne trdi, da je superioren, v bistvu zahteva več od ljudi in manj od upravljalca, ter organov represije. In to pišem čisto normalno, človek človeku, debata in želja obeh je normalizacija stanja.

Tako je, sam si ugotovil, niso restrikcije tiste, ki krojijo potek in rezultat, marveč zdravstvo, ki sfolga (pri nas maš korupcijo do onemoglosti, žal so glavni in pomemben treutek v štartu okužb zaspali)) in pa kolektivna zavest (katera se ustvarja predvsem v državah, kjer se ljudi uči misliti, ne pa da se jim ukaže kako morajo misliti). Pri nas so žal razklani, en dan Jelko naklada o kirurških maskah (edine prave) drug dan (prebral danes, ga demantira neka pička (sori si ne zapomnim vseh, ki jih menjujejo po tekočem traku) da so boljše šivane in pralne, saj se kiruirške razmočijo itd..nebuloze do nebuloz.

Tudi sam rezultat in prepiranja med zdrav. ministrom in gospodarskim so jasna. In res nimajo nobene veze s situacijo.

Nisva pa še niti prišla do glavnega podatka: koliko škode bodo mel Švedi z uničenjem gospodarstva, koliko pa mi. Nekateri na oblasti so to že ugotovili, drugi še ne, vmes se pa bije političen boj.

Švedi, Hrvati, in ostali s slabšimi restrikcijami, bodo tudi fasali svojo porcijo (žal), katera pa ni toliko vezana na ukrepe, kot na situacijo, ki jih bo in ko jih bo doletela.

ps. sem tudi linkal članek, kako mi štejemo mrtve, nekatere države jih drugače in tudi potem izkazujejo boljše stanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, BIF said:

Lahko si mažete oči in obračate številke kolikor želite. Dejstvo je, da njihov model ni tako superioren...sploh pa je začel puščat pri vseh luknjah. Jezik so (ste) sukali dokler je njihovo zdravstvo folgalo...zdaj ko gre tudi to k vragu pa ratuje panike. In enako kot vsi ostali, bodo začeli uvajat restrikcije...tudi zapiranje in podobno...sicer ne bodo več obvladovali razmer (kapacitet) v zdravstvu. In samo v tem je problem cele evrope...ker zdravstvo ne folga obdelat količine obolelih...eni prej drugi kasneje...na koncu smo vsi na istem....sem prepričan, da bodo švedi kmalu na slabšem kot mi....samo počakat je potrebno...

Se strinjam s tabo to sem povedal že več kot mesec nazaj so pametovali.Švedska uvaja restrikcije že  14 dni če ne več z vsakim dnevom po nekaj saj ne morjo reč ljudjem da so jih žrtvovali ko sem se nazadnje pozanimal so imel prek 300.000 okuženih in 7200 mrtvih

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Spasku pravi:

Se strinjam s tabo to sem povedal že več kot mesec nazaj so pametovali.Švedska uvaja restrikcije že  14 dni če ne več z vsakim dnevom po nekaj saj ne morjo reč ljudjem da so jih žrtvovali ko sem se nazadnje pozanimal so imel prek 300.000 okuženih in 7200 mrtvih

kar je manj na miljon prebivalcev kot pri nas. Zaenkrat kar vem uvajajo priporočila. In veliko manj represije, saj njih pred parlamentom ne ogrožajo kolesarji niti Zlatko.

Mi pa kljub policijski uri (sem mislil, da se to dogaja samo v čudnih državah, recimo Kuba, težki komunizem, pa vidim, da je dovolj en Janša in dobesedno nisem verjel da bom to v lajfu doživel)

omejitvam na občine, kaznovanju tistih, ki jedo burek ali rogljiček na ulici, beležimo še slabši rezultat.

Le zakaj...aja Švedi so bolj pridni, no to pa komu drugemu naloži.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

kar je manj na miljon prebivalcev kot pri nas. Zaenkrat kar vem uvajajo priporočila. In veliko manj represije, saj njih pred parlamentom ne ogrožajo kolesarji niti Zlatko.

 

 Ko so Svedi imeli 500+ mrtvih na milijon (prvi val), mi pa 100, ste jih ravn tko vsi kovali v zvezde... Ze takrat so zavozili stvar..  Se lahko zgodi, da druga val pri njih samo zamuja, tako kot je prvi vali zamujal pri njih... Pa upam da se motim, ker nikomu ne zelim karkoli, samo da bi dokazal svoj prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!