Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pravkar, jvalant pravi:

 Ko so Svedi imeli 500+ mrtvih na milijon (prvi val), mi pa 100, ste jih ravn tko vsi kovali v zvezde... Ze takrat so zavozili stvar..  Se lahko zgodi, da druga val pri njih samo zamuja, tako kot je prvi vali zamujal pri njih... Pa upam da se motim, ker nikomu ne zelim karkoli, samo da bi dokazal svoj prav.

najbrž da ja. Se strinjam, da jih bo dosegel slej ko prej.

Vendar poglej nekaj:

oni brez česarkoli, malomarno, bifejčki polni itd..

mi, strogo, zaprto, kaznovanje, crkovanje gospodarstva

Trenutno mamo rejting mrtvih slabši...pa še vedno si Jelko izmišljuje gluposti.

Zadnja je, za okužbe so krive koline.

Le, me ne moti, verjemi jim, ubogaj jih..jaz mam pa počasi dovolj da se dobesedno delajo norca iz mene.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, DAMI34 said:

najbrž da ja. Se strinjam, da jih bo dosegel slej ko prej.

Vendar poglej nekaj:

oni brez česarkoli, malomarno, bifejčki polni itd..

mi, strogo, zaprto, kaznovanje, crkovanje gospodarstva

Trenutno mamo rejting mrtvih slabši...pa še vedno si Jelko izmišljuje gluposti.

Zadnja je, za okužbe so krive koline.

Le, me ne moti, verjemi jim, ubogaj jih..jaz mam pa počasi dovolj da se dobesedno delajo norca iz mene.

 

Lej, ce za sekundo pustimo ukrepe (ki so strogo zaprti, ipd, se strinjam) in samo za sekundo malo pomislimo pridemo do tega: strogi ukrepi BI ustavili epidemijo. Seveda, bi tudi zajebali gospodarstvo. Ampak, virus se lahko siri samo zato,  ker ni dovolj distance, umivanja in konec koncev mask. Prevec mask in zapiranja NE MORE pospesevati sirjenja. Ne drzanje distance, umivanja, mask ipd pa. Ker se virus ne ustavlja, to pomeni samo eno: premalo mask, distance, umivanja, cesarkoli. Ali prevec blizine, zabav po garazah, ipd in tako naprej in nazaj. In kljub strogim (prestrogim, butasto prestrogim ) ukrepom, se zadeva ne ustavi. Med tako miselnost uvedi samo predloge in navodila in dobis masakr. Ne gre se za to (spet mal zalis) da jim verjamem, slepo ubogam, ipd. Ampak cisto enostavno, kjub PREstrogim urepom se virus siri, torej mora biti PRECEJ vec neupostevanja na crno, na skrito, ipd, kot pa recimo na Svedskem. In se ne grem vec, ker bom pol spet lakaj, slepo ubogljiv ipd, saj znam brati med vrsticami...

 

PS: Mi NISMO Svedi. Tko enostavno je to....

PPS: Vse kar delam ali razmisjalm je zato, da bi rec cimprej minila, in da ne bi trosil okoli,  ker delam po terenu, med ljudmi vcasih, ipd. Ne iscem ne smisla vladnih ukrepov, ali nesmsila taistih, ne ukvarjam se z drugimi in vlado in samim samo ipd... Zguba casa in energije.  Se posebej recimo tule, ker se tule doseze tistih 10 mandeljcev... Pa nimam tud poriva, da moram zmeraj in vse imeti prav.... Med ljudmi dam masko gor, na zabave trenutno ne hodim, obiske sem omejil na minimum, ce se pogavarjam se na 2-3 metre. NE ker vlada tako pravi, ampak zato ker jaz mislim da je tako prav.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, DAMI34 said:

kar je manj na miljon prebivalcev kot pri nas. Zaenkrat kar vem uvajajo priporočila. In veliko manj represije, saj njih pred parlamentom ne ogrožajo kolesarji niti Zlatko.

Mi pa kljub policijski uri (sem mislil, da se to dogaja samo v čudnih državah, recimo Kuba, težki komunizem, pa vidim, da je dovolj en Janša in dobesedno nisem verjel da bom to v lajfu doživel)

omejitvam na občine, kaznovanju tistih, ki jedo burek ali rogljiček na ulici, beležimo še slabši rezultat.

Le zakaj...aja Švedi so bolj pridni, no to pa komu drugemu naloži.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

 

Nekateri očitno obvaldate vse v številkah in še to ko vam paše.

Še vedno čakam da me kdo rasvetil:

On 12/8/2020 at 11:04 AM, Spasku said:

Naj mi nekdo pove katera vlada je bla dobra v Slo do sedaj da bom tudi jaz vedu in kateri politiki so dobri.Samo imena politikov in stranki brez filozofiranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, DAMI34 said:

oni brez česarkoli, malomarno, bifejčki polni itd..

mi, strogo, zaprto, kaznovanje, crkovanje gospodarstva

 

 

 Aja se to: oni brez česarkoli, malomarno, bifejčki polni itd..  No zraven njih so pa Norvezani, z strogimi ukrepi v prvem valu in precej strozjimi ukrepi v drugem valu: 70 na milijon

 

  To dokazuje, da mi nismo ne Svedi in ne Norvezani (ki imajo podobno mentaliteto in odgovornost kot Svedi, skupaj za strogimi ukrepi, ki se jih vsi drzijo (poslusal intervju z Slovenko ki zivi gori)) Ce deluje na Norveskem bi moralo tudi tule. Ker ne deluje, ne vem, ce so ravno ukrepi krivi, ampak neupostevanje le teh... Ce ze ocenjujes Svedski model, ga se primerjaj z drzavo takoj poleg, z podobno mentaliteto ampak drugacnimi ukrepi. Ne pokaze Svedske v dobri luci... In se enkrat: prestrogi ukrepi NE morejo biti krivi za sirjenje. Lahko so krivi za izgube, probleme v gospodarstvu, slabo voljo... za sirjenje pa ne, ce bi se jih drzali, seve... In spet: to je moje misljenje, ne citiranje vlade in slepo verjetje vanjo.

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, jvalant pravi:

Lej, ce za sekundo pustimo ukrepe (ki so strogo zaprti, ipd, se strinjam) in samo za sekundo malo pomislimo pridemo do tega: strogi ukrepi BI ustavili epidemijo. Seveda, bi tudi zajebali gospodarstvo. Ampak, virus se lahko siri samo zato,  ker ni dovolj distance, umivanja in konec koncev mask. Prevec mask in zapiranja NE MORE pospesevati sirjenja. Ne drzanje distance, umivanja, mask ipd pa. Ker se virus ne ustavlja, to pomeni samo eno: premalo mask, distance, umivanja, cesarkoli. Ali prevec blizine, zabav po garazah, ipd in tako naprej in nazaj. In kljub strogim (prestrogim, butasto prestrogim ) ukrepom, se zadeva ne ustavi. Med tako miselnost uvedi samo predloge in navodila in dobis masakr. Ne gre se za to (spet mal zalis) da jim verjamem, slepo ubogam, ipd. Ampak cisto enostavno, kjub PREstrogim urepom se virus siri, torej mora biti PRECEJ vec neupostevanja na crno, na skrito, ipd, kot pa recimo na Svedskem. In se ne grem vec, ker bom pol spet lakaj, slepo ubogljiv ipd, saj znam brati med vrsticami...

Ni res tako enostavno. Virus izbira samo šibke člene, tiste, ki so v breme družbi...pameten virus. Če bi bilo po tvoje bi se okužili vsi v bližini okuženega, pa se ne. V familiji je lahko eden okužen in noben drug, pa čeprav so v tesnih in nezaščitenih odnosih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, vandrovec said:

Ni res tako enostavno. Virus izbira samo šibke člene, tiste, ki so v breme družbi...pameten virus. Če bi bilo po tvoje bi se okužili vsi v bližini okuženega, pa se ne. V familiji je lahko eden okužen in noben drug, pa čeprav so v tesnih in nezaščitenih odnosih...

 V cem je razlika kar se tice ukrepov in sirjenja? Ukrepi so jasni: distanca, umivanje, maske,  biti se posebno previden z starejsimi in sibkejsimi, itd... Ce je v druzini kdo okuzen, bo ob upostevanju ukrepov: karantena,  ni iti v sluzbo, k babici ipd, virus ostal tam.  Virus NI pameten, je samo zelo nalezljiv, in s tem izkorisca neumnost ali brezbriznost ljudi. Virus ne bo sel bolan na avtobus in k babici. Ali sploh na avtobus in malo okoli, ker vcasih ne vemo da smo kuzni... In v tem grmu lezi zajec.

PS: in res je tako zelo enostavno. Le to, pa v danasnji druzbi, ki se ubada z teorijami, vladami, zarotami, ipd, z ne vem cim vsem, samo z virusem ne, glavni problem, je treba kompilicirat. In biti egoist v stilu "noben mi nau govoril kaj naj delam ipd" je pac najlazje..

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne bedarije pišejo.

Npr.

Ostani zdrav - naloži si aplikacijo

Ostani zdrav - ostani doma

Ostani zdrav-ne druži se z nikomer

Se pravi, če si doma, sam in imaš naloženo aplikacijo boš ostal zdrav. Po moje pa če si sam doma in imaš naloženo aplikacijo si hudo bolan.

Če do pomladi Janša ne zaključi s temi svojimi bolanimi forami, bo videl hudiča od blizu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jvalant pravi:

Lej, ce za sekundo pustimo ukrepe (ki so strogo zaprti, ipd, se strinjam) in samo za sekundo malo pomislimo pridemo do tega: strogi ukrepi BI ustavili epidemijo. Seveda, bi tudi zajebali gospodarstvo. Ampak, virus se lahko siri samo zato,  ker ni dovolj distance, umivanja in konec koncev mask. Prevec mask in zapiranja NE MORE pospesevati sirjenja. Ne drzanje distance, umivanja, mask ipd pa. Ker se virus ne ustavlja, to pomeni samo eno: premalo mask, distance, umivanja, cesarkoli. Ali prevec blizine, zabav po garazah, ipd in tako naprej in nazaj. In kljub strogim (prestrogim, butasto prestrogim ) ukrepom, se zadeva ne ustavi. Med tako miselnost uvedi samo predloge in navodila in dobis masakr. Ne gre se za to (spet mal zalis) da jim verjamem, slepo ubogam, ipd. Ampak cisto enostavno, kjub PREstrogim urepom se virus siri, torej mora biti PRECEJ vec neupostevanja na crno, na skrito, ipd, kot pa recimo na Svedskem. In se ne grem vec, ker bom pol spet lakaj, slepo ubogljiv ipd, saj znam brati med vrsticami...

 

PS: Mi NISMO Svedi. Tko enostavno je to....

PPS: Vse kar delam ali razmisjalm je zato, da bi rec cimprej minila, in da ne bi trosil okoli,  ker delam po terenu, med ljudmi vcasih, ipd. Ne iscem ne smisla vladnih ukrepov, ali nesmsila taistih, ne ukvarjam se z drugimi in vlado in samim samo ipd... Zguba casa in energije.  Se posebej recimo tule, ker se tule doseze tistih 10 mandeljcev... Pa nimam tud poriva, da moram zmeraj in vse imeti prav.... Med ljudmi dam masko gor, na zabave trenutno ne hodim, obiske sem omejil na minimum, ce se pogavarjam se na 2-3 metre. NE ker vlada tako pravi, ampak zato ker jaz mislim da je tako prav.

ukrepi: se ne morem strinjat. So napačni, nestrokovni, zato tudi velik spor v strokovnih krogih in koneckoncev ne dajejo rezultatov.

Glavni problem ni neubogljivost, ampak aerosolno širjenje v zaprtih prostorih. So podatki javni, so znana žarišča in podobno. Prav tule grešijo naši pri ukrepih. Niso dovolj strokovni, so pavšalni.

Samo maska v zaprtem prostoru ni dovolj, pa naj bo iz blaga ali kirurška. Potrebno je še marsikaj drugega. Zaprt prostor (v primeru da je okuženi v njem in diha isti zrak kot ostali) je problem, ker slej ko prej pride do kritične količine virusa v zraku. Dokaz so DSO, bolnice, skupni prostori v službi.

Iskanje izgovorov, kdo je kriv, žurke po garažah, martinovanje, koline, miklavžek in podobno, lahko sicer predstavlja določen manjši del pri okužbah, še zdaleč pa ne takega, ki se pojavi nenamerno v prvem delu kot sem ga zapisal. Moj sodelavec Janševec, je še vedno 100% prepričan, da se je vsa okužba v Sloveniji razširila zaradi kolesarjev pred parlamentom. :P

Torej, dajanje raji napačne informacije, slabe informacije, namesto zgleda represija, ne pomaga reševanju problema. Dokaz je situacija, kjer smo.

Ne, mi nismo Švedi, pa tudi nismo toliko slabši kot so oni, vsaj ne toliko, kot nam želijo povedati. Že osnovna napaka je prepričevanje ljudi, da so zdravi kužni in trosijo virus. To preprosto ni res, ker potem bi ti tvoje okužil, jaz pa moje (fotr ma 80 mati pa 73 let)

Ostali del, tako kot praviš, držim distanco, če je ni, dodam še masko, to počne marsikdo (velika večina, zelo malo ekscesov opazim), med drugim tudi jaz. Meni znese, če bi bil v pisarni z 20 drugimi ljudmi, bi malo težje. Tule zašepajo ukrepi. Sem večkrat povedal, da moja dela v zdravstvu. Vsak dan 10-12 pacientov, na 10cm razdalje, cca pol ure obravnave. Maska je premalo, zaščito ima mnogo večjo in hujšo, od celotne obleke, očal, predhodnega kontakta pacienta, sedaj so dodal še testiranje. Pa še vedno obstaja mnogo večja šansa, da faše okužbo kot jaz, ki imam malo osebnega kontakta.

Hočem povedati, da bi to moralo biti že zdavnaj. Prav tako so obiski in kontakti z ogroženo populacijo že zdavnaj prepovedani, pa so se vseeno dogajali vdori virusa. Šele sedaj (razen redkih domov, ki so na lastno pest poskrbeli za boljšo in dražjo zaščito) so začeli malo bolj resno delati na tem področju. Šele sedaj, kar pomeni hudo izgubo v času. In življenjih.

Teoretično, niti ni tak problem, če se komplet vsa neproblematična populacija okuži. Problem je ker se je tvegano populacijo pustilo na pol zaščiteno. 

 

 

 

pred eno uro, Spasku pravi:

Nekateri očitno obvaldate vse v številkah in še to ko vam paše.

 

sem ti dal povezavo na uradno stran, do uradnih številk, ki jih države posredujejo. Nisem si jih izmislil, ti pa res lahko misliš kar ti paše.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, tomash pravi:

Če do pomladi Janša ne zaključi s temi svojimi bolanimi forami, bo videl hudiča od blizu.

.....vidim, da si še vedno na nivoju...za vse je kriv Janša.

Kar začni vihat rokave s takšnim razmišljanjem. Ko boš Janši pokazal hudiča, lahko kar nadljuješ proti severu, jugu, vzhodu in zahodu....trenutno vse vlade uvajajo ukrepe, ki jih nihče ne mara. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jvalant pravi:

 Aja se to: oni brez česarkoli, malomarno, bifejčki polni itd..  No zraven njih so pa Norvezani, z strogimi ukrepi v prvem valu in precej strozjimi ukrepi v drugem valu: 70 na milijon

 

  To dokazuje, da mi nismo ne Svedi in ne Norvezani (ki imajo podobno mentaliteto in odgovornost kot Svedi, skupaj za strogimi ukrepi, ki se jih vsi drzijo (poslusal intervju z Slovenko ki zivi gori)) Ce deluje na Norveskem bi moralo tudi tule. Ker ne deluje, ne vem, ce so ravno ukrepi krivi, ampak neupostevanje le teh... Ce ze ocenjujes Svedski model, ga se primerjaj z drzavo takoj poleg, z podobno mentaliteto ampak drugacnimi ukrepi. Ne pokaze Svedske v dobri luci... In se enkrat: prestrogi ukrepi NE morejo biti krivi za sirjenje. Lahko so krivi za izgube, probleme v gospodarstvu, slabo voljo... za sirjenje pa ne, ce bi se jih drzali, seve... In spet: to je moje misljenje, ne citiranje vlade in slepo verjetje vanjo.

sem poslušal intervju s Slovencem, ki se je preselil na Švedsko, s celo familijo, pa tisti ni zate merodajen. Se preposlušal en kup intervijujev s slovenskimi zdravniki (katerim celo JJ grozi, da bi jim bilo potrebno odvzet licenco) pa najbrž tudi niso merodajni, koneckoncev sem poslušal tudi Fafangla, ki pa tudi ni več merodajen..

še 1x, prestrogi ukrepi so lahko napačni, če ne rešujejo problema tam kjer nastane. Seveda pa ukrepodajalec lepo manipulira z resnico in samo kaže krivce za neuspeh napačnih ukrepov, kateri niso dali rezultata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če pogledamo malo okrog sebe...v nobeni državi ukrepi ne delujejo kot vsi pričakujejo. 
Dejstvo pa je...brez ukrepov bi bilo še velikoooo slabše.

Trenutno preštevamo mrtve....čas za analize pa bo tudi še prišel....do takrat pa...ostanite zdravi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

.....vidim, da si še vedno na nivoju...za vse je kriv Janša.

Kar začni vihat rokave s takšnim razmišljanjem. Ko boš Janši pokazal hudiča, lahko kar nadljuješ proti severu, jugu, vzhodu in zahodu....trenutno vse vlade uvajajo ukrepe, ki jih nihče ne mara. 

ni res, mnogo manj so invazivni na gospodarstvo. Italija je spet odprla bifejčke, barčke gostilne. Gredo pa po conah.

Mi capljamo pa že cel mesec al še več v kompletnem zaprtju.

Da s trenutnimi ukrepi nekaj ne štima je jasno, še sama vlada in strokovnjaki se ne morejo dogovoriti. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, BIF pravi:

Tako opevan "uspešni" Švedski model...morda pa je FB Dr.Potrč tudi tam razširil svojo ideologijo...

https://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN28J23M?__twitter_impression=true

švedi so švedi.. ko jih bo trefnilo da ne bodo vedli kaj jih je bodo pa krivi vsi okoli njih sam oni ne..

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

sej sem celo napačnemu udguvarju. Ampak ja, tako jim teče matematika, da se obdržimo na platoju. Zdej smo na platoju, je beovička lepu povedala. Naslednjih 14 dni bo pa ključnih :P

sm naroču 10-ko šnopca.. ker ostali ukrepi delujejo za en kurac ..ja točn tko ..    .. ma za pol kurca ne delujejo..

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

še zarote ne rabiš. Bo paranoja nardila svoje.

Nisi cepljen, ne boš mogel čez mejo, ne na avion itd..

me prav ima , da bi se namenoma nalezel in okužil vse te politike , ki nas imajo za norce.. če pa crknem pač crknem ..a z dobro vestko da sem jih nekaj izločil .. itak je dami napisal da po 50 tmu letu vsi umrejo..

pred 2 urami, BIF pravi:

Lahko si mažete oči in obračate številke kolikor želite. Dejstvo je, da njihov model ni tako superioren...sploh pa je začel puščat pri vseh luknjah. Jezik so (ste) sukali dokler je njihovo zdravstvo folgalo...zdaj ko gre tudi to k vragu pa ratuje panike. In enako kot vsi ostali, bodo začeli uvajat restrikcije...tudi zapiranje in podobno...sicer ne bodo več obvladovali razmer (kapacitet) v zdravstvu. In samo v tem je problem cele evrope...ker zdravstvo ne folga obdelat količine obolelih...eni prej drugi kasneje...na koncu smo vsi na istem....sem prepričan, da bodo švedi kmalu na slabšem kot mi....samo počakat je potrebno...

https://www.jutarnji.hr/kultura/knjizevnost/otpor-cijepljenju-ostavlja-me-bez-teksta-djeluje-li-lockdown-pogledajte-vijetnam-i-australiju-15035978

slovenija 103 prebivalca /km2 https://sl.wikipedia.org/wiki/Slovenija

švedska 23 prebivalca / km2 .. https://sl.wikipedia.org/wiki/Švedska

razmerje po katerem lahko primerjamo je slo:swe - 1:5 .. pri okuženih in mrtvih ..  torej pomnožite swe s 5 pa dobite dejanski okvir razsežnosti epidemije na švedskem v primerjavi s slovenijo.. 

ker oni so potemtakem gledišču velik bolj v banani kot mi... pa še na slabše jim gre.. mi smo pa v fazi tu-tu ..

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

kar je manj na miljon prebivalcev kot pri nas. Zaenkrat kar vem uvajajo priporočila. In veliko manj represije, saj njih pred parlamentom ne ogrožajo kolesarji niti Zlatko.

Mi pa kljub policijski uri (sem mislil, da se to dogaja samo v čudnih državah, recimo Kuba, težki komunizem, pa vidim, da je dovolj en Janša in dobesedno nisem verjel da bom to v lajfu doživel)

omejitvam na občine, kaznovanju tistih, ki jedo burek ali rogljiček na ulici, beležimo še slabši rezultat.

Le zakaj...aja Švedi so bolj pridni, no to pa komu drugemu naloži.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

 

gor si preberi moje videnje , razmisli in povej svoje mnenje o mojem mišljenju o razmerjih med slo in swe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

švedi so švedi.. ko jih bo trefnilo da ne bodo vedli kaj jih je bodo pa krivi vsi okoli njih sam oni ne..

sm naroču 10-ko šnopca.. ker ostali ukrepi delujejo za en kurac ..ja točn tko ..    .. ma za pol kurca ne delujejo..

me prav ima , da bi se namenoma nalezel in okužil vse te politike , ki nas imajo za norce.. če pa crknem pač crknem ..a z dobro vestko da sem jih nekaj izločil .. itak je dami napisal da po 50 tmu letu vsi umrejo..

slovenija 103 prebivalca /km2 https://sl.wikipedia.org/wiki/Slovenija

švedska 23 prebivalca / km2 .. https://sl.wikipedia.org/wiki/Švedska

razmerje po katerem lahko primerjamo je slo:swe - 1:5 .. pri okuženih in mrtvih ..  torej pomnožite swe s 5 pa dobite dejanski okvir razsežnosti epidemije na švedskem v primerjavi s slovenijo.. 

ker oni so potemtakem gledišču velik bolj v banani kot mi... pa še na slabše jim gre.. mi smo pa v fazi tu-tu ..

gor si preberi moje videnje , razmisli in povej svoje mnenje o mojem mišljenju o razmerjih med slo in swe..

ni štos v računanju prebivalec na km2, ker je lahko prebivalstvo skoncentrirano v nekaj večjih mestih. 

Prav tako ni Švedska vzgled ali za direk kopirat. Imajo pa nekaj dobrih in pametnih prijemov.

10 l šnopca, stari to reši vse. Ne rabiš v parlament, sej jih je Irglca okužla, samo ne priznajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Ne rabiš v parlament, sej jih je Irglca okužla, samo ne priznajo.

promisluitetni kurbirji , pedri , jgrbfmg , lezbače , kurbe , farški , antisemitisti, tud kak musliman se verjetno najde... 

 

sam dobrega človeka ni za najdet med njiimi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

130964752_1011207592699091_8770267940419076542_n.jpg.cd54e5014182332d571998a7a4310176.jpg

NIJZ opozarja, če ste prehlajeni ne nosite maske :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

ukrepi: se ne morem strinjat. So napačni, nestrokovni, zato tudi velik spor v strokovnih krogih in koneckoncev ne dajejo rezultatov.

Glavni problem ni neubogljivost, ampak aerosolno širjenje v zaprtih prostorih. So podatki javni, so znana žarišča in podobno. Prav tule grešijo naši pri ukrepih. Niso dovolj strokovni, so pavšalni.

Samo maska v zaprtem prostoru ni dovolj, pa naj bo iz blaga ali kirurška. Potrebno je še marsikaj drugega. Zaprt prostor (v primeru da je okuženi v njem in diha isti zrak kot ostali) je problem, ker slej ko prej pride do kritične količine virusa v zraku. Dokaz so DSO, bolnice, skupni prostori v službi.

Iskanje izgovorov, kdo je kriv, žurke po garažah, martinovanje, koline, miklavžek in podobno, lahko sicer predstavlja določen manjši del pri okužbah, še zdaleč pa ne takega, ki se pojavi nenamerno v prvem delu kot sem ga zapisal. Moj sodelavec Janševec, je še vedno 100% prepričan, da se je vsa okužba v Sloveniji razširila zaradi kolesarjev pred parlamentom. :P

Torej, dajanje raji napačne informacije, slabe informacije, namesto zgleda represija, ne pomaga reševanju problema. Dokaz je situacija, kjer smo.

Ne, mi nismo Švedi, pa tudi nismo toliko slabši kot so oni, vsaj ne toliko, kot nam želijo povedati. Že osnovna napaka je prepričevanje ljudi, da so zdravi kužni in trosijo virus. To preprosto ni res, ker potem bi ti tvoje okužil, jaz pa moje (fotr ma 80 mati pa 73 let)

Ostali del, tako kot praviš, držim distanco, če je ni, dodam še masko, to počne marsikdo (velika večina, zelo malo ekscesov opazim), med drugim tudi jaz. Meni znese, če bi bil v pisarni z 20 drugimi ljudmi, bi malo težje. Tule zašepajo ukrepi. Sem večkrat povedal, da moja dela v zdravstvu. Vsak dan 10-12 pacientov, na 10cm razdalje, cca pol ure obravnave. Maska je premalo, zaščito ima mnogo večjo in hujšo, od celotne obleke, očal, predhodnega kontakta pacienta, sedaj so dodal še testiranje. Pa še vedno obstaja mnogo večja šansa, da faše okužbo kot jaz, ki imam malo osebnega kontakta.

Hočem povedati, da bi to moralo biti že zdavnaj. Prav tako so obiski in kontakti z ogroženo populacijo že zdavnaj prepovedani, pa so se vseeno dogajali vdori virusa. Šele sedaj (razen redkih domov, ki so na lastno pest poskrbeli za boljšo in dražjo zaščito) so začeli malo bolj resno delati na tem področju. Šele sedaj, kar pomeni hudo izgubo v času. In življenjih.

Teoretično, niti ni tak problem, če se komplet vsa neproblematična populacija okuži. Problem je ker se je tvegano populacijo pustilo na pol zaščiteno. 

 

 

 

sem ti dal povezavo na uradno stran, do uradnih številk, ki jih države posredujejo. Nisem si jih izmislil, ti pa res lahko misliš kar ti paše.

  Zadnjic: mesas hruske in jabolka in se paradajz. (ali  da bo bolj tocno:  mesas mehanizem sirjenja virusa z Janso, pa politiko, pa tako naprej). Spet ponavljam, razlozi kako lahko strogo zapovedovanje mask, distance, se celo zunaj pripomore k sirjenju virusa? Pusti ze enkrat in Janso, in Svede, karkoli, kot sem ze povedal se ukvarjam z korono in samo korono. Torej, kako tocno, lahko PRE strogi ukrepi sirijo virus. Ti ukrepi so maske povsod, se zunaj. Ti ukrepi so zaprte sole, ipd, lej nima smisla vse nastevati, ceprav rad potem cepidlacis. Povej kako pac potem lahko virus preskakuje amak da ob tem NE preskakuje zaradi neukrepov. SAMO to bi rad vedel. Stvar je v tem, da jaz trdim, da se virus siri zaradi neupostevanja ukrepov, prevec sproscenih stikov kjerkoli, v sluzbi, grazah, DSOjih, na Marsu, kjerkoli. Stalno trdis da ja zavajanje da zdravi sirijo... Nihce ne trdi tega, ampak trdijo da asimptomatski (to niso zdravi ljudje, ampak bolni z netipicnimi simptomi, ali brez njih) sirijo. Se vedno pa nisi povedal KAKO se virus siri ob vse ukrepih. Trditi da so nestrokovni, brez razlage zakaj, je bv... Torej, jaz trdim, da z premalo razdalje, in/ali brez mask, v garazi, sluzbi, soli, kjerkoli,  virus preskoci kapljicno in tako naprej. Ti pa povej, kako  lahko preskoci ob "nestrokovnih" ukrepih kot so razdalja, zaprte sole, maske , maske se celo zunaj, itd..  Ne govoriti kako so ukrepi slabim povej kako tocno lahko virus preskakuje OB urepih kot so maske, maske zunaj (ja butast ukrep na to debato pa ne vpliva to), razdalja, zaprte ustanove itd. Kako lahko preskoci ob teh ukrepih, BREZ da bi jih krsil. Tezko. Zdej se mi pa res ne da vec. Da pomazorim: letalo leti zaradi podtlaka na zgornjem robu krila, ki nastane zaradi hitrejsega toka zraka ces zgornji rob. Ne ker pac ima krila. Ali ker pa leti kar tako je...

 

"Prav tako so obiski in kontakti z ogroženo populacijo že zdavnaj prepovedani, pa so se vseeno dogajali vdori virusa"  Tocno! In kako je virus vdrl? Kako drugace kot z neupostevanjem ukrepov in prepovedi? Sam si veckrat povedal, da aerosolno, torej skozi okno ne. Kako je pol mogoce, da vdre? Ja enostavno, nekdo je prisel bolan, brez maske ipd...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, BIF pravi:

.....vidim, da si še vedno na nivoju...za vse je kriv Janša.

Kar začni vihat rokave s takšnim razmišljanjem. Ko boš Janši pokazal hudiča, lahko kar nadljuješ proti severu, jugu, vzhodu in zahodu....trenutno vse vlade uvajajo ukrepe, ki jih nihče ne mara. 

San nisem tako veliko napisal, da bi bilo težko razumeti pomen. 

  • Haha 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Da s trenutnimi ukrepi nekaj ne štima je jasno, še sama vlada in strokovnjaki se ne morejo dogovoriti. 

 

 Tocno to! "Nekaj" ne stima. Sicer se nisi podal kaj tocno ne stima, ampak nekaj ne stima z ukrepi. Seveda, neupostevanje ukrepov nima s tem veze, samo nekaj ne stima z ukrepi. Ce nekdo pa rece, da je ocitno kar nekaj "druzenja na crno", itd, se bos takoj obregnil ob to, ampak se vseeno pa ne poves ZAKAJ ukrepi ne drzijo. In zato trdim, da vse tole pisanje mesece in mesece nima smisla. Ker kot "nasprotnik" pa pac trdim, da je ob raznoraznih "druzenjih na crno" (kot sinonim za neupostevanje (pa ne mislim samo zanalsc, tudi po nesreci, na delu, kjer drugace ne gre,itd)) pride do kapljicnega prenosa, se posebej tiste dva tri dni preden kak bolj odporen dobi simptome, in s tem okuzb. Scenarij se potem ponovi cez en teden. To je moj ZAKAJ. Tvojega pac ni...

 

  In tudi Norvezane spet kar lepo ignoriras.... Ce kdo, bi si oni zasluzili drobnogled. Se o osebi ki jo ti favoriziras: Intervju ki sem ga jaz poslusal, je bil z izseljenko, ki ima tam zivljenje in sluzbo, ne  o koroni je pac na vprasanje povedala kako se ljudje obnasajo... Tvoj, predvidevam da Potrc, je pa medijska osebnost, si zeli slave, si nabira tocke in lajke ipd. Ce bi mu kaj bilo (in komurkoli ki bi rad kaj resil) bi se lotil politike, sel v parlamentm ker samo tam se da kaj narediti...

 

 In moj "boj" proti koroni je z masko, stiki na daljavo, itd... Cisto malo pripomorem, al pa skor nic. Ne pa z filozofiranjem o Jansi, pa Kitajcih, pa kako nestrokovni ukrepi so (brez strokovne razlage ZAKAJ so nestrokovni), in tako naprej.  Ne zato ker bi imel rad Janso, ali vlado, lali ukrepe, ampak ker to nima veze. VSE kar ima vezo je ustaviti korono. In to, jbg, se da z masko, distanco in tako naprej, ne pa z kritiziranjem vsega in tako naprej... se posebej brez predlogov.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, jvalant pravi:

Ce bi mu kaj bilo (in komurkoli ki bi rad kaj resil) bi se lotil politike, sel v parlamentm ker samo tam se da kaj narediti...

soory stari sam tukej pa ni najmanjše možnosti za kakršenkoli pozitiven rezultat ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ena splosna misel: Svedi 700+ mrtvih in Norvezani 70 mrtvih na milijon. To je dejstvo. Dejstvo je pa tudi, da imajo Svedi ohlapne ukrepe, Norvezani pa strozje... In lej ga zlomka, Svedi ki so v prvem valu imeli veliko vec smrti kot mi, v drugem so malo boljsi se skoz omenjajo kot dober model. O Norvezanih se pa molci. To pa zato, ker je Norveski strogi model povozil Svedskega, in to zelo! Ampak, nas in Potrca ne briga KAJ deluje, ampak kaj ljudje radi slisijo. In to je, da so nasi ukrepi prehudi, nestrokovni, itd, Svedski pa super, ker gredo lahko na kufe, ker ni prepovedi in tam je vse po starem... Budnica: Norveski ukrepi, veliko bolj strogi kot Svedski, so se veliko boljsi. 10x! Ker pa so mentaliteta in navade na severu podobne  in se oboji drzijo priporocil, to direktno pokaze kateri model je boljsi. Mi smo pa bolj ohlapni, manj se drzimo, zato mamo kar imamo. Z Svedskim modelom bi imeli pa se veliko vecje sranje. Ker, se po moje mi ne drzimo prevec ne navodil (poletje je dokaz) ne prepovedi. Trditev, da so prepovedi krive za naso nepokorscine so samo izgovor. Krivca je treba najti in se bo  vedno nasel, samo da to nikakor nismo mi!

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!