Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pravkar, jvalant pravi:

 

Cetrto "Govoriti o vdiranju virusa je smešno, virus je prisoten v večji ali manjši količini že dolgo v DSOjih, bolnicah in podobno, zato pa izvajajo cone in selitve okuženih."  TALE izjava je carska, ker moj odgovor na tvojo izjavo oznaci kot smesno. Ti si pa sam zacel o vdiranju: "Prav tako so obiski in kontakti z ogroženo populacijo že zdavnaj prepovedani, pa so se vseeno dogajali vdori virusa" In ko nekdo potem odgovori na vdore, je pa izjava smesna... V redu.

 

 

 

saj to ti pravim-..izgovor je o vdorih. Ker ga nismo/niso omejili/zamejili, je najlepši izgovor vdor preko delavcev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

kratek odgovor:

tudi udarjanje s kladivom po glavi ne širi virusa.. :P je pa vprašanje če je smiselno in koliko škode povzroči

 

 

Lej, ce uzges nekoga ki siri virus, se bo ulegel... in NE bo siril virusa...  O skodi in smiselnosti ne bi, ker, ce uzges nekoga ki zavestno siri nekaj, a je to slabo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Virus se bo siril To je debata za drugo temo, ne kako se korona siri.

 

 

 

131063333_10219012768892065_6266192344733944710_o.thumb.jpg.344d633d1cecd22055f761169b7eb6c2.jpg

Pravkar, jvalant pravi:

Lej, ce uzges nekoga ki siri virus, se bo ulegel... in NE bo siril virusa...  O skodi in smiselnosti ne bi, ker, ce uzges nekoga ki zavestno siri nekaj, a je to slabo?

 

naši ukrepi so, užgi vse po vrsti. Zihr bo kdo vmes, ki ga širi. A je to slabo? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

saj to ti pravim-..izgovor je o vdorih. Ker ga nismo/niso omejili/zamejili, je najlepši izgovor vdor preko delavcev

katerij jaz SPLOH nisem omenil. Jaz sem rekel, da se vdor lahko zgodi samo z neupostevanjem ukrepov, ne z upostevanjem. Seveda je treba se vedeti, da nekdo od zaposlenih (ker naj bi drugi ne mogli v dom sploh) pac lahko sploh ne ve, da je ze bolan. Zato tud nikje nism sploh kakih sankcij omenjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

131063333_10219012768892065_6266192344733944710_o.thumb.jpg.344d633d1cecd22055f761169b7eb6c2.jpg

naši ukrepi so, užgi vse po vrsti. Zihr bo kdo vmes, ki ga širi. A je to slabo? :P

 

 O virusu: zelo verjetno. In naucili se bomo morati zivet z njim, se strinjam. to tudi pomeni kako svoboscino manj, nazalost...

 

 O ukrepih: zakaj te to moti. Saj ste tule tud clani oblasti, ki nam veckrat date vedeti, da tule ni demokracija in bo VSE po vase..  ko pa to doleti enega, je pa jok in stok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

katerij jaz SPLOH nisem omenil. Jaz sem rekel, da se vdor lahko zgodi samo z neupostevanjem ukrepov, ne z upostevanjem. Seveda je treba se vedeti, da nekdo od zaposlenih (ker naj bi drugi ne mogli v dom sploh) pac lahko sploh ne ve, da je ze bolan. Zato tud nikje nism sploh kakih sankcij omenjal...

napaka, vdor se zgodi tudi z upoštevanjem ukrepov. Oziroma vdora niti ne rabiš ker je virus prisoten od poletja dalje. Dodajmo še "slabo izražene simptome" delavcev, ki raje delajo (saj je sam prehlad) in smo tam kjer smo.

Manjka strožjega nadzora in dnevno preverjanje, četudi s slabimi metodami, ki dajejo povprečne rezultate (hitri testi) so pa neko sito. Manjka boljše zaščitne opreme delavcev (če se samo na delavce skoncentriram) Ko rešiš ta problem, kar naenkrat ugotoviš, da se okužba še širi.

Začneš izvajati razne rdeče in rumene cone (seveda z zamudo) nakar potrjeno s pcr testom preseliš obolele v telovadnico in pizdarija je še vedno, ker je zadeva ušla spod nadzora.

Ja super so ti ukrepi ni kaj.

Smrtnost..ajd po domače..nad 50 let...

Pravkar, jvalant pravi:

 O virusu: zelo verjetno. In naucili se bomo morati zivet z njim, se strinjam. to tudi pomeni kako svoboscino manj, nazalost...

 

 O ukrepih: zakaj te to moti. Saj ste tule tud clani oblasti, ki nam veckrat date vedeti, da tule ni demokracija in bo VSE po vase..  ko pa to doleti enega, je pa jok in stok.

lej, ti si tut doma nad vsem, kaj ma to veze kar čvekaš sedaj z MSjem? Se bodo okužbe povečale?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

napaka, vdor se zgodi tudi z upoštevanjem ukrepov. Oziroma vdora niti ne rabiš ker je virus prisoten od poletja dalje. Dodajmo še "slabo izražene simptome" delavcev, ki raje delajo (saj je sam prehlad) in smo tam kjer smo.

Manjka strožjega nadzora in dnevno preverjanje, četudi s slabimi metodami, ki dajejo povprečne rezultate (hitri testi) so pa neko sito. Manjka boljše zaščitne opreme delavcev (če se samo na delavce skoncentriram) Ko rešiš ta problem, jar naenkrat ugotoviš, da se okužba še širi.

Začneš izvajati razne rdeče in rumene cone (seveda z zamudo) nakar potrjeno s pcr testom preseliš obolele v telovadnico in pizdarija je še vedno, ker je zadeva ušla spod nadzora.

Ja super so ti ukrepi ni kaj.

Smrtnost..ajd po domače..nad 50 let...

" Dodajmo še "slabo izražene simptome" delavcev, ki raje delajo (saj je sam prehlad) in smo tam kjer smo."  in ostalo je pa tocno to, kar sem rekel jaz: "Zato pravim, niso SAMO ukrepi krivi, kot tudi NISMO samo ljudje krivi." Se nisem spuscal v razmerje kdo je bolj kriv.  In ker je virus razsirjen povsod, je pac tud manj "gresenja" se kar prevec...

 

 Dodal bi pa tole: ce ze govorimo o krivdi vlade ipd:  krivda sega leta nazaj,  ko se kljub opozorilom ni naredilo NIC v zdravstvu, in enako med valoma... to je sicer v bistvu neukrep, ampak je zelo skodljiv....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se men zdi al ma gospa Bojana novo frizuro ?

Glede na to, da frizerji ne delajo jo je verjetno mož doma. Kapo dol... Spreten možakar. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

" Dodajmo še "slabo izražene simptome" delavcev, ki raje delajo (saj je sam prehlad) in smo tam kjer smo."  in ostalo je pa tocno to, kar sem rekel jaz: "Zato pravim, niso SAMO ukrepi krivi, kot tudi NISMO samo ljudje krivi." Se nisem spuscal v razmerje kdo je bolj kriv.  In ker je virus razsirjen povsod, je pac tud manj "gresenja" se kar prevec...

seveda so...ravno zgornji zapis pomeni, da ukrep ne deluje, da mešamo zrak, in ne rešujemo problema na točki kjer nastane.

Mnogi v tej temi se sekirajo zaradi mrtvih. (pa ni to edini problem, a se skoncentrirava samo na to)

Večina umrlih presega določeno število let. Večina umrlih prihaja iz DSO, ali iz bolnišnic. Večina umrlih se je okužila na lokaciji _________

Zdej pa rešujva problem umrlih.

Torej:

oseba, lokacija, stiki

 

koneckoncev me gladko boli kurac koliko osnovnošolcev, srednješolcev, 20 ali 30 letnikov je okuženih, če sem rešil zgornje 3 točke.

 

Pravkar, ciciban pravi:

A se men zdi al ma gospa Bojana novo frizuro ?

Glede na to, da frizerji ne delajo jo je verjetno mož doma. Kapo dol... Spreten možakar. 

ne ni mož. Predvidevam da je pes..mal arašidnega masla in te poliže da se svetiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, franc said:

Državi si nista prav nič podobni in očitno malo nabijaš.

Norveška ima še vedno javni prevoz, zbiranje ljudi, prireditve (to sicer z omejitvami) , odprte lokale (edino kar ne smejo točiti akohola po 22 uri) ...

Prepovedi praktično ni (so le priporočila) .

Torej nobenega sranja s policijsko uro, prepovedjo gibanja med občinami, maskami na prostem, ipd kar imamo pri nas.

Edina dejanska omejitev se nanaša na prihod tujcev.

lp

 Se vseeno potrjujes kar jaz pravim. Prvic, Norveska JE imela veliko strozje ukrepe kot Svedska v prvem valu. Tam so Svedi pridelali 500 mrtvih na milijon, Norvezani pa zelo malo... Od tam naprej, ker se ve  vec, so na Norveskem zaupali ljudem, ki ga NISO srali kot smo ga mi, zato Norvezani ne potrebujejo strogega nadzora. In ker so ljudje bolj pametni, se bolj drzijo priporocil, so oni tam kjer so, mi pa smo tam kjer smo mi... 920:70

15 minutes ago, DAMI34 said:

sštevilo let. Večina umrlih prihaja iz DSO, ali iz bolnišnic. Večina umrlih se je okužila na lokaciji _________

Zdej pa rešujva problem umrlih.

Torej:

oseba, lokacija, stiki

 

koneckoncev me gladko boli kurac koliko osnovnošolcev, srednješolcev, 20 ali 30 letnikov je okuženih, če sem rešil zgornje 3 točke.

 

ne ni mož. Predvidevam da je pes..mal arašidnega masla in te poliže da se svetiš :P

 

Erm, jaz nic ne resujem. Govorim, kar sem pac uspel izlusciti iz zadeve (okoli korone, ne politike in krivcev). Ne iscem krivcev. In ne resujem Slovenije. Ce bi jo, bi jo sigurno ne tule, v mehurcku par mandljcev z mopedi, ki se se o gumah, olju, ipd, ne morjo zment...  Tule  se niti nerganje niti predlogi ne slisijo dalec. To je kot tuliti v kleti.

 

  O smrtih pa samo tole: kar velik procent umrlih med starejsimi  bi se lepo zivelo par let brez korone... Ne en teden, dva, par let, vec ali manj kar kvalitetno. Ne vsi, kar velik del pa. Jaz osebno ne morem samo zamahniti z roko, kot ti, ah sej so tko al tko stari...  Pa se to, ravno o starih velikokrat slisimo, da ne umrejo zaradi korone, ampak starosti itd...   To je isto, kot ce bi se motorist razletel na pesku/olju  v ovinku, pa bi DARS reku, saj ga ni ubil pesek ali olje, ampak potem drevo. Pesek torej nic kriv, torej nam ga ni treba pomest. Saj ni nic kriv, motoristi so pa vsi divjaki pa se malo jih je, nima veze. No, tako nekako meni osebno delujejo ti pogledi, in skozi le te, tudi ocenjujem, koliko je komu mar za socloveka. Ce le ni prevec star, ipd

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, jvalant pravi:

 Se vseeno potrjujes kar jaz pravim. Prvic, Norveska JE imela veliko strozje ukrepe kot Svedska v prvem valu. Tam so Svedi pridelali 500 mrtvih na milijon, Norvezani pa zelo malo... Od tam naprej, ker se ve  vec, so na Norveskem zaupali ljudem, ki ga NISO srali kot smo ga mi, zato Norvezani ne potrebujejo strogega nadzora. In ker so ljudje bolj pametni, se bolj drzijo priporocil, so oni tam kjer so, mi pa smo tam kjer smo mi... 920:70

Erm, jaz nic ne resujem. Govorim, kar sem pac uspel izlusciti iz zadeve (okoli korone, ne politike in krivcev). Ne iscem krivcev. In ne resujem Slovenije. Ce bi jo, bi jo sigurno ne tule, v mehurcku par mandljcev z mopedi, ki se se o gumah, olju, ipd, ne morjo zment...  Tule  se niti nerganje niti predlogi ne slisijo dalec. To je kot tuliti v kleti.

 

  O smrtih pa samo tole: kar velik procent umrlih med starejsimi  bi se lepo zivelo par let brez korone... Ne en teden, dva, par let, vec ali manj kar kvalitetno. Ne vsi, kar velik del pa. Jaz osebno ne morem samo zamahniti z roko, kot ti, ah sej so tko al tko stari...  Pa se to, ravno o starih velikokrat slisimo, da ne umrejo zaradi korone, ampak starosti itd...   To je isto, kot ce bi se motorist razletel na peku v ovinku, pa bi DARS reku, sdaj ga ni ubil pesek, ampak potem drevo.

Ah dej no, spet sva tam...

Kdaj si bil na Norveškem?

Norveška je "vukojebina" . V celem dnevu ne srečaš več kot 5-10 avtomobilov in to na bolj naseljenem delu (če se ne voziš po glavnih cestah) pa še to so pretežno turisti. Manjša je gostota manj je možnosti za okužbo. Norveška nima nobenega tranzita, za tistih nekaj turistov, ki so letos vseeno prišli pa so uvedli testiranje in (ali) karanteno. Z ukrepi ali brez (za norvežane) , kaj dosti razlike ne bi bilo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

četudi bi Slovenijo poleti neprodušno zaprl, bi okužba slej ko prej prišla. Dokaz so države, ki poleti niso smele na Hrvaško.

In spet bi samo izjeme nekaj lahko počele.

Točno to je problem, dokler bodo izjeme, ljudje ne bodo upoštevali nič. 100X na dan slišim, a ovi lahko jaz bom pa tej doma čepel... Če se nekaj greš naj velja za vse ali nobenega :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jvalantsem že zdavnaj priznal, da določen % okužb prispeva tudi "nepridna" ali slabo izobražena populacija. Med drugim mi nisi še odgovoril koliko se giblješ po SLO da ma take informacije (jaz se)

Mam pa v ulici kar 3 delavce iz DSoja, ter občasno kako rečemo ( na distanci in z masko).

Ti ljudje se res trudijo (srčno, za male dnarje) obvarovat svoje gojence (žal je vse vezano na relativno slabo zaščito). Če pa maš kako bolj natančno informacijo, pa kar z besedo na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, franc pravi:

Ah dej no, spet sva tam...

Kdaj si bil na Norveškem?

Norveška je "vukojebina" . V celem dnevu ne srečaš več kot 5-10 avtomobilov in to na bolj naseljenem delu (če se ne voziš po glavnih cestah) pa še to so pretežno turisti. Manjša je gostota manj je možnosti za okužbo. Norveška nima nobenega tranzita, za tistih nekaj turistov, ki so letos vseeno prišli pa so uvedli testiranje in (ali) karanteno. Z ukrepi ali brez (za norvežane) , kaj dosti razlike ne bi bilo.

lp

Ok a ti delaš reklamo za Norveško? Torej je bila tako zvana indija Koromandija le dan vožnje proč od nas :O 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ligenjček pravi:

Točno to je problem, dokler bodo izjeme, ljudje ne bodo upoštevali nič. 100X na dan slišim, a ovi lahko jaz bom pa tej doma čepel... Če se nekaj greš naj velja za vse ali nobenega :) 

tudi tako enostavno ni.

Žal izviramo iz komunizma, kjer je bilo razmišljanje prepovedano. Vedno se je čakalo ukaz, kako je treba delati. Potem pa imaš:

posvečene, kršitelje, ki so se osvobodili teh spon in slepo sledeče, ki se jih niso.

Kot sem 100x napisal in to lahko dokažem na samem sebi, ni problem lokacija, ampak odnos, kontakti itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ligenjček pravi:

Ok a ti delaš reklamo za Norveško? Torej je bila tako zvana indija Koromandija le dan vožnje proč od nas :O 

Če prideš v enem dnevu... :worship:

Lepo, drago in sedaj "rahlo" neprijazno do turistov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, franc pravi:

Če prideš v enem dnevu... :worship:

Lepo, drago in sedaj "rahlo" neprijazno do turistov.

lp

Zdj, ko so vsi doma, pa so ceste prazne (;) ) je izvedljivo, če ne naletiš na kakšno policijsko kontrolo... :whistle:

Mejdun da bo treba it pogledat... :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

teoretično bi se mandelci potem zunaj okužili in jih vsaj 14 dni ne bi gledal na kavi. :D

 

...sem jih danes že pogrešal...ali so jih pregnali, ali pa so zaraženi...???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

...sem jih danes že pogrešal...ali so jih pregnali, ali pa so zaraženi...???

gotofi so :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

@BIFti si domačin, boš vedel sigurno.

1.

V soboto odprejo na Pohorju smučišča. Odprli bodo sedežnico Sleme (od Lukeja gor) je to in obe bejbiki...

Ta smučišča ležijo v občini Maribor, pomeni, da se lahko tam rekreiramo samo Mariborčani.

Kako pa prideš do teh smučišč, gondola ne vozi, cesta pa je čez drugo občino...

Na ramo? :)

2.

Prav tako odprejo tudi smučišče pisker na Arehu, ki je pa v občini Ruše, torej bo smuka samo za Rušane.

Kako pa tile pridejo gor? :) edina cesta iz njihove strani je preko Smolnika, ki pa pozimi od Šumika dalje ni v uporabi oz je zaprte, ker preko nje gre smučarska proga (Cojzarica).

-------------

Razen če pomeni kaj več, da že vedo, da bodo danes ukinili meje med občinami.

Da se bo lahko smučalo.

Sicer ne razumem :) 

 

Jah...teoretično je tako, da z avtom ne boš mogel na Belevue. Lahko pa boš šel z gondolo iz radvanja do gor in ne kršiš občinskih meja. Kolikor vem (mogoče se motim) je iz belvija po smučiščih z žičnicami povezava do Areha...kar bodo izjemoma dovolili. Sicer pa ne smučam..pa se zato ne sekiram. grem pa praktično vsak vikend na Belvi ali areh...kontrol še nisem zasledil, ker je nepisano pravilo, da policija nima kaj iskat od Rečnika navzgor, razen za mrtvogled in podobno. Od Rečnika navzgor velja Pohorski pravilnik, ki ga ureja in rešuje lokalna skupnost (motorke, lopataste roke in podobno).

Moje osebno mnenje pa je...kolikor spremljam situacijo...da so itak že ugotovili, da so občinske meje nesmiselne, ker je okuženost enakomerno razdeljena po celi državi....da bodo prepoved prehoda občinskih meja v kratkem umaknili. Bomo videli...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, vendar bo to čisto politična odločitev

gospodarstvo (škoda ker se minister ne zna dobro izražati) vs zdravstveni minister

In točno to (nesmiselnost nekaterih ukrepov) je že marsikdo prej napovedal. (fafangel)

130862848_1018407601996254_3259191999753033319_n.jpg.0a89bb3dc814f6c3bf268e6c634ce45a.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, BIF pravi:

Jah...teoretično je tako, da z avtom ne boš mogel na Belevue. Lahko pa boš šel z gondolo iz radvanja do gor in ne kršiš občinskih meja. Kolikor vem (mogoče se motim) je iz belvija po smučiščih z žičnicami povezava do Areha...kar bodo izjemoma dovolili.

Moje osebno mnenje pa je...kolikor spremljam situacijo...da so itak že ugotovili, da so občinske meje nesmiselne, ker je okuženost enakomerno razdeljena po celi državi....da bodo prepoved prehoda občinskih meja v kratkem umaknili. Bomo videli...

Kakor sem jaz razumel so gondole "no go" . Samo sedežnice in vlečnice, pa še te z omejitvijo (lahko pa, da je sedaj že drugače).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

druženje izven lastnega gospodinjstva je trenutno prepovedano. Smučanje ne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, franc said:

Ah dej no, spet sva tam...

Kdaj si bil na Norveškem?

Norveška je "vukojebina" . V celem dnevu ne srečaš več kot 5-10 avtomobilov in to na bolj naseljenem delu (če se ne voziš po glavnih cestah) pa še to so pretežno turisti. Manjša je gostota manj je možnosti za okužbo. Norveška nima nobenega tranzita, za tistih nekaj turistov, ki so letos vseeno prišli pa so uvedli testiranje in (ali) karanteno. Z ukrepi ali brez (za norvežane) , kaj dosti razlike ne bi bilo.

lp

  Kje tocno sva? Oslo, vukojebina, ima 700.000 prebivalcev, sirso mestno obmocje pa 1.100.000. Bergen, tudi mesto 500.000  Lej, dost mam! A ne vidis kake kvasis, SAMO ker ti ne pase  nekaj slisat. Raje blebetas, kot pa kaj preveris....  Ja res je vukojebina in dneve in dneve ne srecas nikogar...   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!