Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

my christmas 2020

129719144_10158570438813500_7457616975453196672_o.thumb.jpg.eb039acd8e30ef38781029627d667bab.jpg

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Norveška je "vukojebina" . V celem dnevu ne srečaš več kot 5-10 avtomobilov in to na bolj naseljenem delu (če se ne voziš po glavnih cestah) pa še to so pretežno turisti. Manjša je gostota manj je možnosti za okužbo. Norveška nima nobenega tranzita, za tistih nekaj turistov, ki so letos vseeno prišli pa so uvedli testiranje in (ali) karanteno. Z ukrepi ali brez (za norvežane) , kaj dosti razlike ne bi bilo.

lp

 Pa da te se malo razsvetlim:  Dejstvo, da ima neka drzava (Norveska) vecino prebivalstva skoncentriranega v vecjih mestih, pomeni se boljse gojisce za bolezni kot je korona. Iz peprostega razloga, ker je velika vecina v mestih, kjer se je razdalja manjsa. Neka druga drzava ima lahko precej vec prebivalstva, po precej vec vaseh ipd, in so to otocki z manj stiki...   Samo to je verjetno ze prevec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Jah...teoretično je tako, da z avtom ne boš mogel na Belevue. Lahko pa boš šel z gondolo iz radvanja do gor in ne kršiš občinskih meja. Kolikor vem (mogoče se motim) je iz belvija po smučiščih z žičnicami povezava do Areha...kar bodo izjemoma dovolili. Sicer pa ne smučam..pa se zato ne sekiram. grem pa praktično vsak vikend na Belvi ali areh...kontrol še nisem zasledil, ker je nepisano pravilo, da policija nima kaj iskat od Rečnika navzgor, razen za mrtvogled in podobno. Od Rečnika navzgor velja Pohorski pravilnik, ki ga ureja in rešuje lokalna skupnost (motorke, lopataste roke in podobno).

Moje osebno mnenje pa je...kolikor spremljam situacijo...da so itak že ugotovili, da so občinske meje nesmiselne, ker je okuženost enakomerno razdeljena po celi državi....da bodo prepoved prehoda občinskih meja v kratkem umaknili. Bomo videli...

gondola ne vozi (ne sme) :) sem pozabil omenit...

sem vedel, da moram tebe vprašat za nepisano pravilo :) nisem ga poznal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

gondola ne vozi (ne sme) :) sem pozabil omenit...

sem vedel, da moram tebe vprašat za nepisano pravilo :) nisem ga poznal

...jah..za gondolo res ne bi vedel. Drugače pa zadnja večja intervencija policije nad Rečnikom se je končala s samoobrambnim strelom v trebuh domačina...kar v prevodu pomeni...."da vas več ne vidimo, ker vas bo bukva pokopala"....:)). No saj tu in tam....ampak reees hudo redko...se kakšna patrulja z mladiči pomotoma zapelje na Pohorje...ampak iz avtov pa ne hodijo. Po moje če ga hcat raje počaka, da se vrne v dolino. Je pa tudi res, da v tem delu nad Rečnikom ni izgredov nobenih. Motorka, sekira, ketna, vilt in po potrebi Hardvester so orodja naglega sodišča....:)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, BIF pravi:

...jah..za gondolo res ne bi vedel. Drugače pa zadnja večja intervencija policije nad Rečnikom se je končala s samoobrambnim strelom v trebuh domačina...kar v prevodu pomeni...."da vas več ne vidimo, ker vas bo bukva pokopala"....:)). No saj tu in tam....ampak reees hudo redko...se kakšna patrulja z mladiči pomotoma zapelje na Pohorje...ampak iz avtov pa ne hodijo. Po moje če ga hcat raje počaka, da se vrne v dolino. Je pa tudi res, da v tem delu nad Rečnikom ni izgredov nobenih. Motorka, sekira, ketna, vilt in po potrebi Hardvester so orodja naglega sodišča....:)))

LOL, lej to

smučarska izjema by Hojs, ki ne bo v uradnem listu

lol.thumb.png.95a440589342a16e7910a392c8ef133b.png

med občinami ne smeš prehajat, če ni zakonite razloga, ki je zapisan v odloku

nobene smučarije ni not... :) 

spet se prilagajamo kapitalu

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

4. člen

(1) Prehajanje med občinami iz drugega odstavka 1. člena tega odloka je ob upoštevanju priporočil NIJZ ne glede na določbo drugega odstavka 1. člena tega odloka za posameznike dovoljeno za:

1.      prihod na delo, odhod z dela in izvajanje nujnih delovnih nalog,

2.      opravljanje gospodarskih, kmetijskih in gozdarskih dejavnosti,

3.      odpravljanje neposredne nevarnosti za zdravje, življenje in premoženje,

4.      varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, oziroma zaradi oskrbe ali nege družinskih članov ali če gre za izvajanje starševske skrbi in stikov z otrokom,

5.      dostop do lekarn, zdravstvenih in sanitarnih storitev ter zdraviliškega zdravljenja,

6.      dostop do tujih diplomatskih in konzularnih predstavništev,

7.      dostop do storitev za nujne primere,

8.      dostop do izvajanja nalog, povezanih z delovanjem pravosodnih in upravnih organov ter organov pregona,

9.      dostop do storitev za osebe s posebnimi potrebami,

10.   izvajanje vzdrževalnih del ali sezonskih opravil na zasebnem objektu ali zemljišču za člane istega gospodinjstva,

11.   potovanja oseb, ki so vstopile v Republiko Slovenijo z namenom tranzita čez ozemlje Republike Slovenije v sosednjo državo ali do svojega prebivališča v Republiki Sloveniji,

12.   dostop do trgovin ali storitev v drugi občini, če so bližje prebivališču osebe, kot so te trgovine ali storitve v občini prebivališča, ali če jih v občini prebivališča ni,

13.   nujno vzdrževanje groba, pri čemer mora posameznik izkazati upravičenost z dokazilom o najemu groba ali drugim ustreznim dokazilom.

14. če tak reče Hojs

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Snečer pravi:

LOL, lej to

smučarska izjema by Hojs, ki ne bo v uradnem listu

lol.thumb.png.95a440589342a16e7910a392c8ef133b.png

med občinami ne smeš prehajat, če ni zakonite razloga, ki je zapisan v odloku

nobene smučarije ni not... :) 

spet se prilagajamo kapitalu

 

jaz ne vidim nobenega problema, smučaš lahko v okviru trenutno dovoljenih opcij.

Tako kot lahko greš v trgovino. Šport ni prepovedan. Mariborska občina lahko gre na Pohorje (če spada občina pohorje pod maribor). Uživajte. Ostali pa ne brez tehtnega razloga.

Hojs živi pa v svojem svetu

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Snečer pravi:

@BIFti si domačin, boš vedel sigurno.

 

Sicer ne razumem :) 

eh saj nisi edini ki v teh časih česa ne razume.. jst sm šlosar pa gledam in poslušam hude podjetnike , magistre in dr-je ki jim je še več stvari v tej situaciji manj jasno od mene .. tako da višina izobrazbe na papirju ne pogojuje inteligence .. ne sekirej se brezveze..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To s Pohorjem je res greznica. Mariborčani morajo čez mojo občino...kar ne smejo. Gondola ne vozi. Jaz grem na Pohorje ampak ne smem smučat, ker se meja moje občine konča 300m  pred smučiščem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

To s Pohorjem je res greznica. Mariborčani morajo čez mojo občino...kar ne smejo. Gondola ne vozi. Jaz grem na Pohorje ampak ne smem smučat, ker se meja moje občine konča 300m  pred smučiščem....

image.thumb.png.97b4831bd591a7a11296cf10531b2043.png

tu lahko smučaš :) ta ovinek od Stolpa :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, kaizer pravi:

Avstrijci kot tudi ostala evropa, naši posranci pa tiho...

https://www.facebook.com/101017414921399/videos/4885040574901332/

kaj pa COCA je ok? Sprašujem za prjatla :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar naenkrat bo veliko službenih poti na Pohorje se mi zdi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, franc pravi:

Kakor sem jaz razumel so gondole "no go" . Samo sedežnice in vlečnice, pa še te z omejitvijo (lahko pa, da je sedaj že drugače).

lp

Tako bo, kot je BIF spodaj napisal.

V soboto bodo sprostili javni potniški promet, sem sodijo gondole. Sprostili bodo tudi prehod preko občin, pa še kakšno malenkost. Tako se bo lahko smučalo. :) Da vidim, če bo moja napoved pravilna. :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kwa nam še ni jasn??? 

""ZA TO NOVINARSKO JE BILO POSLANO PREKO 300 MAILOV NA VEČINO MEDIJSKIH HIŠ. PRIŠLA JE SAMO NOVINARKA STA. V medijih tega ni! " "

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snečer pravi:

image.thumb.png.97b4831bd591a7a11296cf10531b2043.png

tu lahko smučaš :) ta ovinek od Stolpa :) 

...ja res je...pa iz vlečnice moram pravočasno odskočit...

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

kar naenkrat bo veliko službenih poti na Pohorje se mi zdi :P

 

...meni je itak vseeno...jaz imam "open" dovolilnico za 24/7 za celo Slo...moj večji "problem" je da ne smučam...pa da bazen na Belviju ne dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

...da ne boš prestopil med izobčence, počasi se punta vedno več zagovornikov ukrepov :hmm:

Narobe si me razumel. Jaz se strinjam in podpiram ukrepe...ampak ker vidim, da se vsem jebe...se meni tudi...ukrepov pa se vseeno držim...zaradi sebe in svojih bližnjih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

direktor UKC Maribor Matjaž Vogrin, ki je pojasnil, da opravijo mesečno približno 1500 operacij manj in med 10.000 in 15.000 ambulantnih pregledov manj kot v normalnih razmerah. »Obravnavamo urgentne bolnike in bolnike z rakastimi obolenji, ostali so prikrajšani,« je dejal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

...meni je itak vseeno...jaz imam "open" dovolilnico za 24/7 za celo Slo...moj večji "problem" je da ne smučam...pa da bazen na Belviju ne dela...

moj problem je pa da sem kurbir .. pa noben bordel ne dela.. a zdej vidš da sem v većji krizo kot vi ???

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!