Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 26 minutami, BIF pravi:

Hahaha...koliko paranoje. Kot da ste narko kralji pa vas je strah, da vas izsledijo. Med tem pa na telefonih kup aplikacij kjer ste klikali "acceept", "accept"....povsod pa potrjujete, da se strinjate z vsem...pa seveda nič o tem prebrali. V avtomobilih gps-i...pa asistenti na daljavo...ampak to je fancy...V orbiti toliko satelitov, da vam preberejo znamko hlač iz gumba na pasu....pa čipirani psi...pa pametne bajte...kdor želi ve kdaj ste vklopili luč na wc-ju...ali pa pognali toplotno črpalko v spalnici...

Malo se sprostite...nad čemer jamrate se izvaja že vsaj 10 let...samo vas ni nič brigalo, ker tega ni predlagal Janša....

Sem že napisal...ko vklopite telefon vam lahko sledijo...če le želijo...glih jih boli kurac še za to, če ste si naložili aplikacijo "ostani zdrav"...

Če bi pri nalganju te aplikacije nudili 10eur...bi jo imeli vsi...po štiri če bi le šlo.

meni je debilno nalagat nek program, ki je totalno nekoristen :) za to gre

če bi dejansko kazal packarijo okoli nas, bi ga že vsi imeli

tako pa je kr nekaj brez vsake pameti

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Bmflar pravi:

brez aplikacije - šipak !

z aplikacijo se bom apliciral v drugo občino :P

 

pred 33 minutami, BIF pravi:

Hahaha...koliko paranoje. Kot da ste narko kralji pa vas je strah, da vas izsledijo. Med tem pa na telefonih kup aplikacij kjer ste klikali "acceept", "accept"....povsod pa potrjujete, da se strinjate z vsem...pa seveda nič o tem prebrali. V avtomobilih gps-i...pa asistenti na daljavo...ampak to je fancy...V orbiti toliko satelitov, da vam preberejo znamko hlač iz gumba na pasu....pa čipirani psi...pa pametne bajte...kdor želi ve kdaj ste vklopili luč na wc-ju...ali pa pognali toplotno črpalko v spalnici...

Malo se sprostite...nad čemer jamrate se izvaja že vsaj 10 let...samo vas ni nič brigalo, ker tega ni predlagal Janša....

Sem že napisal...ko vklopite telefon vam lahko sledijo...če le želijo...glih jih boli kurac še za to, če ste si naložili aplikacijo "ostani zdrav"...

Če bi pri nalganju te aplikacije nudili 10eur...bi jo imeli vsi...po štiri če bi le šlo.

ne morjo oni mene tok hitro sledit, kot jaz hitro pelam ?

pred 26 minutami, Snečer pravi:

Prodam Nokia Lumia 925, bele barve. (windows phone).

Me prav zanima, kako se bodo z mojim fotrom zmenili, ko ma še nokio 3310.

Že njegov telofonski klic se začne:

Halo, kdo je tam? ? (seveda je on klical)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekreiranje v drugi občini je izjema da ne rabiš appa? Kako si to razlagate?

Citiraj

Vlada se je na nedeljski poznovečerni dopisni seji odločila za začasno sprostitev nekaterih ukrepov. Tako bo s torkom odpravljena omejitev gibanja med občinami v štirih epidemiološko ugodnih regijah, to pa so Gorenjska, Obalno-kraška, Osrednjeslovenska in Goriška. Gibanje za prebivalce teh regij bo tako omejeno na območje celotne regije, ne na posamezno občino. 

Pogoj je, da ima oseba na mobilnem telefonu naloženo in stalno aktivirano mobilno aplikacijo #OstaniZdrav. Izjema velja tudi za športno-rekreativne dejavnosti. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BlackDoc pravi:

Rekreiranje v drugi občini je izjema da ne rabiš appa? Kako si to razlagate?

 

https://www.uradni-list.si/_pdf/2020/Ur/u2020186.pdf

Citiraj

(3) Ne glede na določbo prvega odstavka 2. člena tega odloka lahko posameznik ali osebe iz skupnega gospodinjstva ob upoštevanju priporočil NIJZ na prostem oziroma odprtih javnih krajih v občini prebivališča izvajajo takšno športno-rekreacijsko dejavnost, pri kateri se ohranja varna razdalja do drugih posameznikov.

(4) Pri sprehodih na zelenih površinah in športno-rekreacijski dejavnosti iz prejšnjega odstavka, pri kateri je mogoče do drugih posameznikov neprekinjeno vzdrževati najmanj tri metre medsebojne razdalje, ne glede na določila drugih odlokov posameznikom ali osebam iz skupnega gospodinjstva ni potrebno nositi zaščitne maske.

rekreiranja v drugi občini ni...

razen v v 4 regijah, kjer se lahko prehaja...

Citiraj

6. člen Omejitev gibanja med občinami znotraj posamične statistične regije:

– Osrednjeslovenska, – Goriška, – Obalno-kraška, – Gorenjska, za posameznika ali osebo iz skupnega gospodinjstva, ki ima v posamični statistični regiji stalno ali začasno prebivališče ter naloženo in stalno aktivirano mobilno aplikacijo za obveščanje oseb o stikih z drugimi uporabniki, pozitivnimi na virus SARS-CoV-2 (aplikacijo #OstaniZdrav), ne velja

če pa si iz teh regij in se greš rekreirat v drugo občino, ki je v teh regijah pa rabiš app :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ce ti v trgovini al pa sluzbi javlja da si med okuzenimi, hitr pulcijo poklicat, ker zarad takih kretenov se gremo vse skp. 

Nek lik je sel h zobarju, ker je bil pac narocen..... Pa ti na vhodu pise, podpises pildek notri, da si zdrav, bla bla bla in tip po opravljenem posegu na stolu pove, da je okuzen. Folk je zabit in boli jih kurac. Take naj poiscejo, pa naj jih maltretirajo z aplikacijami, poloznicami, mejami, kva js vem, lahko ga se na stol da zarad mene al pa pred zid. Sam puste mene na mer. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Na vprašanje, kako bo policija preverjala nameščenost aplikacije na mobilnih telefonih, Hojs odgovarja, da je bil postopek podoben, ko se je prehajalo mejo s Hrvaško. „Takrat je bilo kazanje mobitela na meji verodostojen dokument, nihče ni govoril o vdorih v zasebno komunikacijo. Tudi tu vas bo policist vprašal po aplikaciji in to bo verodostojno dokazilo,“ je povedal Hojs.

Kaj pa ljudje, ki imajo starejše telefone, na katere aplikacije ni mogoče namestiti? „O tej kategoriji ljudi se nismo pogovarjali. Glede na znano epidemiološko stanje in rizičnost starejših oseb se nam ni zdelo smiselno, da bi o tem razpravljali. Verjamem, da se najde kdo, ki ima starejši telefon. Toda mislim, da bo velika večina lahko prehajala meje znotraj regij," je povedal notranji minister in dodal, da je v primeri, ko bodo otroci potovali s starši, bo dovolj, če imajo aplikacijo nameščeno starši.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Strižemo doma, avto perem doma in hodim bos :) 

smučat ne moreš v svoji občini :P ... 

itak je bolano ... vsi bodo hodili v Ljubljano v službo in bo BTC poln vseh izven osrednjeslovenske regije ... :huh: 

 

v vsakem primeru sem tak lasouc in bradouc ter nohtouc, da mi je nerodn vn it ... upam, da jutri grem k frizerju in naslednji teden k nohtarci :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Alla pravi:

Ha, dobla pildek, da lahko prehajam meje občin :D
Zaenkrat sem se izognila namestitvi aplikacije :D

Pildek imam jaz že cel čas. Ni mi pa fer, da ga drugi nimajo. Vsi državljani smo enakopravni in enakovredni. Čeprav nekateri hočejo da smo drugrazredni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

smučat ne moreš v svoji občini :P ... 

itak je bolano ... vsi bodo hodili v Ljubljano v službo in bo BTC poln vseh izven osrednjeslovenske regije ... :huh: 

 

v vsakem primeru sem tak lasouc in bradouc ter nohtouc, da mi je nerodn vn it ... upam, da jutri grem k frizerju in naslednji teden k nohtarci :jezik: 

Lahko smučam v svojo občini, zakaj ne? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Lahko smučam v svojo občini, zakaj ne? :) 

ne morte pa k frizerju, ker ste razuzdanci in se ne držite pravil  :ras:

 

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

katero smučišče? 

po štegah doma :lol1: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Slemen, Poštela na Mariborskem Pohorju oz. od Belvija, celo od Stolpa dol v dolino.

 

in to z otroci, kajne ... v šolo pa ne gredo ... brihtno :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

v vsakem primeru sem tak lasouc in bradouc ter nohtouc, da mi je nerodn vn it ... upam, da jutri grem k frizerju in naslednji teden k nohtarci :jezik: 

Vem, da sem imel enkrat fleksarco tukaj not ....Bom najdu, kam sem jo utaknu ... Ti bom jaz uredil nohte - gratis :P

Fleksarca.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

z otroki si mislil? :) 

športni dan je, torej so "v šoli"

maš prav, ampak problem ostane ... se pa po šoli družijo in skupaj smučajo

če ni vsebine se pa išče slovnične napake ... pravilno ... :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta naš izredno pametni notranji minister je rekel, da policija ne bo kontrolirala aplikacij, ampak jim samo pokažeš telefon, da imaš naloženo aplikacijo. Torej jaz sem to že zrihtal. V iskalniku poiščeš fotografijo aplikacije, ki si jo potem daš v galerijo slik in jo, ko policaj "želi vplogled v tvoje osebne naprave", pokažeš to sliko. In je rešeno. Ker potem pa virus gre drugam. Takoj. Neumnostim ni konca. In s temi neumnostmi smo še kar tam, kjer smo bili marca letos. 

Naredimo še malo povzetka:

-Masko imaš gor, pod nosom na čelu ali pod brado in virus gre drugam.

-Roke si razkužuješ z razkužilom, ker virus gre, s tem pa tudi mikroorganizmi, ki te ščitijo. Umivanje rok, ki je bilo do leta 2020 primerna metoda odstranjevanja umazanije ni več dovolj.

-Občasno nosiš rokavice, ki jih tudi razkužuješ.

-Primerno je kopanje na slovenski plaži v skupinah in drenjanje v toplicah na bone, robinzonski turizem na hrvaškem morju je nevaren.

-V gostilni piješ v sede, lahko kadiš brez maske, vendar samo do 22. ure.

-V gostilno ne smeš, ker virus je mutiral in sedaj gre ven ob 21. uri.

-Krek, Kacin, Hojs in njihov šefe občasno ne rabijo mask, ker virus se jih boji.

-Na zeleni površini površini virus izgine, medtem pa se je vselil v šole za vedno.

Takšnih neumnosti, ni ne konca ne kraja. Jaz jim ne verjamem, ama prav nič več. Sem pa sprejel dejstvo, da za volilno bazo, ki jo potrebuje trenutna oblast potrebuješ neizobraženo, necivilizirano in nekulturno družbo. Kaj Dinastija ali pa Santa Barbara, tole je šele zgodba brez konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, BlackDoc pravi:

Razmišljam da bi naredil svoj app ostani zdrav, samo ikonca, isti tekst, 'fasada'. Verejetno lahko celo kaj zaračunam, bi šlo za med :hmm:

Eto ti - to je dovolj za policaja

ostani-telefon-z-app.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motozajebant pravi:

katero smučišče? 

Lijak nad Horico :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BlackDoc pravi:

Razmišljam da bi naredil svoj app ostani zdrav, samo ikonca, isti tekst, 'fasada'. Verejetno lahko celo kaj zaračunam, bi šlo za med :hmm:

ni potrebe. Od mene že 2 leti zahtevajo, da dam na služben foun wač app...verjemi, nisem ga še dal.

Enako je v primeru "ostani zdrav" in majkemi, če bi zadeva delovala, ter pripomogla k varnosti in zmanjšanju okužb jo dam takoj, tako je pa ne bom. Iz inata :D pa vseeno se mislim voziti po regiji sa mopetkom.

Za tiste, ki so pa v strahu, daš pizdarijo na foun, in ob inštalaciji ne daš dovoljenj. Pa še izklopiš, modri zob, ter podatke in GPS. Fakju jj :D

 

pred 12 minutami, Snečer pravi:

fake app naj en naredi pa bo

saj to pa res ni problem, naloudaš par fotk, pa bo polcaj zmeden :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomash pravi:

Ta naš izredno pametni notranji minister je rekel, da policija ne bo kontrolirala aplikacij, ampak jim samo pokažeš telefon, da imaš naloženo aplikacijo. Torej jaz sem to že zrihtal. V iskalniku poiščeš fotografijo aplikacije, ki si jo potem daš v galerijo slik in jo, ko policaj "želi vplogled v tvoje osebne naprave", pokažeš to sliko. In je rešeno. Ker potem pa virus gre drugam. Takoj. Neumnostim ni konca. In s temi neumnostmi smo še kar tam, kjer smo bili marca letos. 

Naredimo še malo povzetka:

-Masko imaš gor, pod nosom na čelu ali pod brado in virus gre drugam.

-Roke si razkužuješ z razkužilom, ker virus gre, s tem pa tudi mikroorganizmi, ki te ščitijo. Umivanje rok, ki je bilo do leta 2020 primerna metoda odstranjevanja umazanije ni več dovolj.

-Občasno nosiš rokavice, ki jih tudi razkužuješ.

-Primerno je kopanje na slovenski plaži v skupinah in drenjanje v toplicah na bone, robinzonski turizem na hrvaškem morju je nevaren.

-V gostilni piješ v sede, lahko kadiš brez maske, vendar samo do 22. ure.

-V gostilno ne smeš, ker virus je mutiral in sedaj gre ven ob 21. uri.

-Krek, Kacin, Hojs in njihov šefe občasno ne rabijo mask, ker virus se jih boji.

-Na zeleni površini površini virus izgine, medtem pa se je vselil v šole za vedno.

Takšnih neumnosti, ni ne konca ne kraja. Jaz jim ne verjamem, ama prav nič več. Sem pa sprejel dejstvo, da za volilno bazo, ki jo potrebuje trenutna oblast potrebuješ neizobraženo, necivilizirano in nekulturno družbo. Kaj Dinastija ali pa Santa Barbara, tole je šele zgodba brez konca.

občasno si lahko tudi utrujen pa pozabiš masko, ampak pliiis "nemoj da jedeš rogljiček na betonu" :P

ps. stari, nisem dal maske na gobec zunaj odkar sprehajam psa. Mi jo je pa burja 2x odnesla z brade. Zna bit, da je zmešala tudi bioritem hudobnim aerosolom.

Vendar priznam, v službi in v kontaktu s stranko, ko oddajam blago poskrbim, da imam pravilno nameščeno masko.

 

pred 37 minutami, Alla pravi:

131619942_212804233683868_177459371625429562_o.jpg

vemo, oziroma je veliko podatkov o nezanesljivosti same app. Predvsem o zamujanju podatkov.

Vendar, ko vzameš v obzir da JJu:

pride več ksno :P

je to vse ok.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!