Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 56 minutami, BlackDoc pravi:

Da, ravno ti, ki so okuženi ali nimajo appa ali pa ne vnesejo da so okuženi oz. se sprehajajo okoli in kašljajo po ljudeh kot je omenil @Bmflar  - zato je neuporabna. Itak 'pridni' se ne družijo, nosijo maske, držijo razdaljo, uporabljajo app... 

vendar v tem primeru, če si priden pač ne tvegaš.

V prvi vrsti moraš poskrbeti sam zase pravilno in se izogibati možnostim okužbe. Nekje je lažje nekje je težje.

Ampak vedeti, da nekdo okužen lomasti naokrog, pa nič v tem primeru storiti, je pa vsaj mal čudno.

Je pa še nekaj, če se prebere komentarje pod appom. So ljudje vnesli okužbe, pa drugih ni app obveščal. Ali pa celo z zamudo.

CROGAMERROBI .
 
 
 
 
 
05. december 2020
 
100
 
Bil sem pozitiven dobil TAN kodo vnesel in vsi ki so okoli mene imeli aplikacijo jim je še naprej prikazovalo da niso bili v stiku čeprav so nekateri se okužili. Zanič aplikacija nič ne pomaga.
AOh14GguM-_rn7gCxwX8ZrtVfsD4mZGUM0CRSXvwYApNurw=w48-h48-n-rw
Maja škrinjar
 
 
 
 
 
13. november 2020
 
602
 
Starša sta oba pozitivna, oba sta vpisala okužbo... Jaz sem 24 ur na dan z njima... Od vpisa kod je že 3 dni minilo, meni pa še vedno kaže, da nisem bila v stiku z okuženimi. Žal aplikacija ne deluje kot bi morala.
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BlackDoc pravi:

Da, ravno ti, ki so okuženi ali nimajo appa ali pa ne vnesejo da so okuženi oz. se sprehajajo okoli in kašljajo po ljudeh kot je omenil @Bmflar  - zato je neuporabna. Itak 'pridni' se ne družijo, nosijo maske, držijo razdaljo, uporabljajo app... 

To že dolgo vemo, da je neuporabna ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Bmflar pravi:

To že dolgo vemo, da je neuporabna ?

Niti delovala ni do pred nekaj dni...kako naj človek potem verjame takim ukrepom. Lahko nek okuženi da telefon nekomu, da se sprehodi po trgovinah in bo panika. Edino s cepivom lahko vbrizgajo osebne čipe in bolj točno sledijo okuženim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Ampak vedeti, da nekdo okužen lomasti naokrog, pa nič v tem primeru storiti, je pa vsaj mal čudno.

Vsi okuženi hodijo naokrog dokler ne zbolijo...kdo se vsak dan sproti testira. Pomeni le, da se je nekdo testiral...tisti, ki se ni in ni bolan je potem čist?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Vsi okuženi hodijo naokrog dokler ne zbolijo...kdo se vsak dan sproti testira. Pomeni le, da se je nekdo testiral...tisti, ki se ni in ni bolan je potem čist?

ta je globoka...manjka samo še da zdravi kužijo :P

Ko človek zazna simtome (so znani že valda kaki so mar ne) se samoizolira, nima več kaj bluzit okrog. Tako nardi vsak pameten, dokler se ne ugotovi a je prehlad, gripa, vneto uho al pa korona.

Zato se pri vstopih v večja podjetja meri temperatura (večina merilnikov itak slabo dela), ter preventivno nosi masko. Prav tako zunanji nimajo kaj počet po pisarnah (dostava, pošta, itd..)

Načeloma se vse da, če se hoče.

Zdravstveni delavci pa se testirajo 1x tedensko. Ne vem kako imajo pa v dsojih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedu, da gre vladi tak slabo... So maše s5 dovolil. Morjo zmolit kakšno... So pa pri ukrepih dosledni približno tak kot moja stara mama pri križankah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čujte kaj je pravil un naš mišičnak?

https://www.24ur.com/novice/korona/svedski-kralj-spodletelo-nam-je-nemski-zdravnik-odlocati-moramo-za-koga-je-kisik.html

 

Gantar pa seveda hoče stiskat da ne bo treba našim dohtarjem odločat kdo dobi kisik.... ki pri nas seveda ta prijazni in kulturni bi crknli, in uni politični kolegi, pa pratu od kolega od ministra pa vsi uni ki strašijo s tožbami bi ustrahovali dohtarje... povprečneži bi pa loterija...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

Zdravstveni delavci pa se testirajo 1x tedensko. Ne vem kako imajo pa v dsojih.

V DSOjih se tudi testirajo redno, problem je v tem, da lahko vsakdo pride na obisk in trosi Korono po starejših .... Vsaj LJ Trnovo je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, vandrovec pravi:

Kdo pa je tako neumen, da bi sam vnesel v aplikacijo da je pozitiven in se potem sprehajal med ljudmi?

nekateri niso tega dobro prebrali..

dokler nimaš TAN kode nimaš kaj vpisat ane..

bi bilo pa mogoče to boljše..folk bi začel držat mal več distance.. sam bi morala biti aplikacija narejena tako , da bi ti takoj zaćel foun zvonit najbolj naglas ko bi bil nekdo v bližini - obveščanje bi moralo biti sprotno ne pa čez en dan v aplikaciji "bili ste v bližini okuženega" .. 

moje osebno mnenje je , da ta aplikacija - če bi delala - v trenutni konfiguraciji služi samo psihičnemu pritisku na zdrave , da se na osnovi podatkov o bljižnjih srečanjih z okuženimi sproži na psihični ravni pojavo simptomov in na tej osnovi pridobiva količino ljudi , ki se pridejo testirat..

to o hitrih testih pa če sem napisal bom pač še enkrat - vzameš 200 ljudi - hitri test - 147 pozitivnih..nato daš teh 147 na PCR test - 120 pozitivnih ... sešteješ pozitivne teste in dobiš 267 pozitivnih od 200 testiranih.. ok to je bil mal joke..

zdaj pa poglejmo malo bolj realne številke : 6000 ljudi na hitri test.. 1400 pozitivnih ..1400 potem še na PCR test - 600 pozitivnih .. sešteješ pozitivne teste - kajti NIKJER ne piše , da so sedaj tista razlika 800 negativni ..

in imaš 2000 pozitivnih TESTOV ! kar je tista lažnjiva resnica.. 

čeprav je od 6000 ljudi dejansko po PCR testih pozitivnih  600 - ti naj bi bili tudi okuženi pa to ni dokazano , če nimajo resnih simptomov- saj dejansko okuženost PCR testi ne morejo DOKAZATI temveč so samo nek pokazatelj možnosti okužbe , ki pa se mora strokovno dokazati s preiskavami krvi kajne - v kar ni všteto oz.bolj pravilno odšteto število testov , ki so pokazali napačen rezultat (fake pozitivni).

pa še nekaj o testih in zanesljivosti .. nikjer nisem zasledil obrazložitve tega procenta zanesljivosti .. če je test zanesljiv 98% to ne pomeni nič .. v katero smer gresta 2 % ? ali če imaš 100 pozitivnih to pomeni , da je dejansko pozitivnih 98 in 2 v bistvu negativna? ali da narediš 100 testov pa sta dva taka , za katera vep da sta napačna pa ne veš katera - pozitivna ali negativna?

ker fake negativni pa so nevarni - v bistvu bolj kot oni pozitivni , ki zaradi drugih upoštevajo čisto vsa pravila obnašanja v družbi.. 

 

 

pred 20 urami, RobiRoberto pravi:

Kiham, smrkam in pljuča me bolijo, Ali je to to ???   :hmm:   :blush:   :cry:

Upam, da mi je škodovala samo včerajšnja pet kilometrska hoja do zobarice in nazaj domov ???   :blush:   :worship:   ?

a zdej pa pet km hodiš do zobarce? si apliciral "modrizob" - pa ne unga s telefonske aplikacije ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, vandrovec pravi:

 Lahko nek okuženi da telefon nekomu, da se sprehodi po trgovinah in bo panika. 

:hmm: :doze::D:whistle: tis kriu ko si mi dav idejo :jezik:

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

ta je globoka...manjka samo še da zdravi kužijo :P

Ko človek zazna simtome (so znani že valda kaki so mar ne) se samoizolira, nima več kaj bluzit okrog. Tako nardi vsak pameten, dokler se ne ugotovi a je prehlad, gripa, vneto uho al pa korona.

Zato se pri vstopih v večja podjetja meri temperatura (večina merilnikov itak slabo dela), ter preventivno nosi masko. Prav tako zunanji nimajo kaj počet po pisarnah (dostava, pošta, itd..)

Načeloma se vse da, če se hoče.

Zdravstveni delavci pa se testirajo 1x tedensko. Ne vem kako imajo pa v dsojih.

Ti se boš samoizolirav, če ti delodajalec reče da vseeno pridi v službo? ;)

pa ogromno primerov je takih, ko je denar v igri požrešni ne poznajo besede empatija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ligenjček pravi:

pa ogromno primerov je takih, ko je denar v igri požrešni ne poznajo besede empatija...

Zato pa mora država vzpostaviti učinkovit sistem nadzora in kazni - verjemi, da bi vsi ostali doma ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Bmflar pravi:

Zato pa mora država vzpostaviti učinkovit sistem nadzora in kazni - verjemi, da bi vsi ostali doma ?

Tako je pa odvisno od delodajalca... moja mama je imela celo paniko, ko je bila v stiku z okuženim in je bila v samoizolaciji, bolniške ni dobila, dopusta pa ni smela vzet - šlo se je pa za dva dni, ker je naslednji teden pa imela planiran dopust (izkoriščen za izolacijo)... ne vem sicer kako je rešila potem, vem samo da sta se dve osebni zdravnici + ravnateljica + nekdo na nijz s tem ukvarjali... in potem nimamo kadra zaradi takih bedarij. Tudi neplačan dopust ni bil ok ko je rekla naj ne komplicirajo za tista dva dni. Pač JS in njihova pravila....

 

Popravljeno . Popravil BlackDoc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bmflar pravi:

Zato pa mora država vzpostaviti učinkovit sistem nadzora in kazni - verjemi, da bi vsi ostali doma ?

Kazni za koga? bolanega, ko bi bil doma v samoizolaciji pa mu delodajalec ne odobri, ali delodajalca?

pred 1 uro, Bmflar pravi:

Sej ne morem verjet ... Gostilne zaprte, druženje prepovedano, elita pa se požvižga na vse :blush:

https://www.dnevnik.si/1042945635

Živiš v iluziji, da smo pred zakonom vsi enaki... Odkar pomnim ni bilo tako nikoli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BlackDoc pravi:

Tako je pa odvisno od delodajalca... moja mama je imela celo paniko, ko je bila v stiku z okuženim in je bila v samoizolaciji, bolniške ni dobila, dopusta pa ni smela vzet - šlo se je pa za dva dni, ker je naslednji teden pa imela planiran dopust (izkoriščen za izolacijo)... ne vem sicer kako je rešila potem, vem samo da sta se dve osebni zdravnici + ravnateljica + nekdo na nijz s tem ukvarjali... in potem nimamo kadra zaradi takih bedarij. Tudi neplačan dopust ni bil ok ko je rekla naj ne komplicirajo za tista dva dni. Pač JS in njihova pravila....

Pa ravno to pravim, potem pa je siromak bolan, pa ga prisilijo da gre vseeno v službo, na koncu mu bi pa še kazen napisali...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WHO (finally) admits PCR tests create false positives

Warnings concerning high CT value of tests are months too late…so why are they appearing now? The potential explanation is shockingly cynical.

https://off-guardian.org/2020/12/18/who-finally-admits-pcr-tests-create-false-positives/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Alla pravi:

Nč hudga. Pr nas bodo še vedno na podlagi teh testov vlekli ukrepe do poletja....
K so itaq bolj pametni od celega sveta

Zdaj, ko je JJ postal tudi minister za zdravje, zdaj pa bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o zanimivo je vse to ja...zelo...kaj  vse bo še e do aprila, bo zanimiu še naprej ...

mediji pišejo....Pritisk na bolnišnice je nekoliko manjši, tudi število novih okužb se manjša... 

a vsak dan skor 50 mrtvih, cez 1500 novih... kazejo kako zunaj pred bolnicam na mrazu hudo bolni cakajo vec ur....   

pa se cerkve itd odpirajo....

res se vidi iz lune da je vse skp nateg prve klase, dobesedno se norca delajo ...kr neki je ze vse skp... enkt upijejo kok je hudo, drug dan je pa ze dobr... pa skoz iste cifre... omajgad, vidis pa ne vrjames 

 

 

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Bmflar pravi:

V DSOjih se tudi testirajo redno, problem je v tem, da lahko vsakdo pride na obisk in trosi Korono po starejših .... Vsaj LJ Trnovo je tako.

ne, obiski so uradno že dolgo prepovedani. Je pa marsikaj odvisno od vodstva. Ne trosi se kar tako korona, so lepo priznali (vlada, strokovnjaki itd..). Problem je ker se širi v zaprtih prostorih, in je dovolj en okužen stanovalec. Pol jih še mal prekladajo in štala je tu.

Drgač pa vem da se testirajo, le časovnice ne vem, so pa vse skupaj začeli prepozno. Soseda dela v Vipavi. Pa v Črni Vrh dostavljam robo v kuhinjo. Občasno kaj počvekam z zaposlenimi.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!