Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

https://www.24ur.com/novice/korona/opozorila-strokovnjakov-who-pandemija-covida-19-ni-nujno-najvecja.html

če še vedno kdo slepo misli da bojo te igle rešile svet in težave.... to je predstava ki bo trajala lep čas.... dokler bo volja ....

kdor se viruska boji naj se skriva , cepi..kar želi... ostale naj pustijo živeti.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Španija je napovedala, da bo ustvarila register tistih oseb, ki se nočejo cepiti proti covidu-19, in ga delila z drugimi državami Evropske unije. Napoved o popisu necepljenih oseb je sporočil minister za zdravje Salvador Illa in dodal, da seznam ne bo javno objavljen

Kako boste rešili s cepljenjem...nekateri bodo verjetno za podkupnino dobili potrdilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Scarabeo 500 pravi:

Vsi ti ljudje, katere imaš v mislih - so večinoma javni uslužbenci. Torej,  plačnik država. Sam delam v javni upravi in vidim, da se bom moral ukloniti vsem pritiskom, sicer bom imel velike težave ali izgubil službo ali mi ne bo dovoljeno delati - dokler se ne bom pokoril (cepljenju, testiranju....) pa čeprav imam svoje mnenje.

Sam ne delam v javni upravi pa bomo prvi delovni dan v novem letu vsi morali na testiranje, kdor noče, mora ostati en teden doma in koristit letni dopust...zaenkrat, poleg tega, da bo zapisan kot puntar.

  • Zmeden 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Sam ne delam v javni upravi pa bomo prvi delovni dan v novem letu vsi morali na testiranje, kdor noče, mora ostati en teden doma in koristit letni dopust...zaenkrat, poleg tega, da bo zapisan kot puntar.

Takšna bo verjetno naša prihodnost. :(

Če se ne boš pokoril, boš izločen, šikaniran, onemogočen... žalostno. Brez testiranj in izkaznice, da smo bili cepljeni - ne bomo obstajali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, bajkr88 said:

https://www.24ur.com/novice/korona/opozorila-strokovnjakov-who-pandemija-covida-19-ni-nujno-najvecja.html

če še vedno kdo slepo misli da bojo te igle rešile svet in težave.... to je predstava ki bo trajala lep čas.... dokler bo volja ....

kdor se viruska boji naj se skriva , cepi..kar želi... ostale naj pustijo živeti.... 

 Sreco mamo, da je sam korona... Da niso crne koze naprimer (katere so "te igle" resile) ce tkole mislite...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, jvalant pravi:

 Sreco mamo, da je sam korona... Da niso crne koze naprimer (katere so "te igle" resile) ce tkole mislite...

Saj, samo korona je, obnašamo pa se kot da razsajajo črne koze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testiranja kot preventiva:

ajde, pač bolje lažen pozitiven rezultat, poznam kar kup primerov v zdravstvu, ko zdravnik izgubi dan oziroma 2 (žal se takrat ne dela in pacient je prestavljen) a naslednji dan ponovijo test še 2x in v kolikor je negativen, lahko spet dela. Recimo temu da so testi varovalka,

Pri splošnem testiranju pa je toliko napak, in še zlorabe številk, za povečevanje krize. To je pa bedarija. 

Cepljenje: ko bo treba, se bomo pač vsi, kaj preveč se ne sekiram. Zihr pa ne bom (ne jaz ne moja, razen če bo v zdravstvu obveza) med prvimi. Če se le da, bova raje med zadnjimi.

Razen, če se bo začelo pogojevat prestope meje in podobno (kar tudi zna bit). Potem bom računal kaj je prioriteta.

Do takrat je pa še daleč, da si trenutno še ne ženem k srcu. Bom rekel kot politiki:

se bom ko pridem na vrsto, prej dam pa vsem prednost :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je to tako, kot pravi tale možakar:

Citiraj

Maljković: Za koronavirus so krivi 'zlobni genialci', ki želijo uničiti človeštvo

...mi ovce se pa pustimo, da nas ženejo v zakol :hmm:

 

...malo procentov še dopuščam, da se motim 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://necenzurirano.si/clanek/svet/nikoli-ne-bomo-vedeli-koliko-ljudi-je-bilo-zrtvovanih-zaradi-osredotocenosti-zgolj-na-covid-837084?fbclid=IwAR0CCy0jldlA4kHrbr4dI0p_EH7xkhwmxBV-j_iun-2DIU32uF0ZizvoVLk

iz članka:

 

"Nikoli ne bomo vedeli, koliko ljudi je bilo žrtvovanih zaradi osredotočenosti zgolj na covid"

Ne zgodi se pogosto, da bi v razmaku treh mesecev na straneh revije Zarja Jana imeli istega sogovornika, ampak v zdravstvu vladajo izredne razmere in vodja ortopedskega oddelka Splošne bolnišnice dr. Franca Derganca Šempeter pri Gorici Danijel Bešič Loredan sledi notranji nuji, da odstira meglo.

Neposreden kot vedno je povedal, zakaj smo se znašli na robu in česa ga je strah. Operacije je moral odpovedati 200 ljudem in ne zna jim povedati, kdaj bodo prišli na vrsto. Jasno mu je, da slovenski zdravstveni sistem še nikoli v zgodovini ni bil tako nedostopen, kot je v tem trenutku.

Smo na meji in zelo me je strah januarja. Nekdo se je odločil, da je 1300 postelj zgornja meja, do katere še lahko zvozimo. Sistem smo gotovo podredili covidu, o kolateralni škodi tega pa nihče ne govori. Koliko bolnikov, ki nimajo covida, ne pride do zdravnika, koliko različnih diagnoz – ki morda res niso življenjsko ogrožajoče – se izpusti. Kaj to pomeni za leto 2021, za čakalne vrste, kaj za splošno zdravje ljudi? Nimamo izhodne strategije, govorimo zgolj o covidu in o preživetju, a kljub temu smo v vrhu najslabših držav v Evropi. Nekaj ne deluje.

 

Zdravstveni sistem danes deluje zgolj in samo na račun požrtvovalnosti osebja zdravstvene nege. Te ljudi smo spravili na rob utrujenosti in obupa. Ker je kadra manj tudi na drugih oddelkih, so povsod nenormalno obremenjeni, ne smejo na dopust ne koristiti prostih ur, na koncu so slabo plačani in še tistega, kar jim je bilo obljubljeno, ne dobijo. Brez požrtvovalnosti tega osebja Slovenija ne bi zmogla in zdravstvena nega si ta trenutek zasluži spomenik! 

 

 

ustvarja se slika, da smo Slovenci tako zelo drugačni od drugih narodov, samo mi se upiramo ...

To ni res. S tem samo podžigamo razdeljenost, ljudje se še bolj upirajo. Kar si pa glede statističnih podatkov res ne bi želel, je, da bi bolnišnice prijavljale covidne smrti zato, da so plačane po covidnem bolniku. 

Se to dogaja?

Bolnišnice morajo preživeti. In bolnišnica je plačana, če ima bolnika s covidom. Večina namreč v tem letu ne bo imela realiziranega plana.

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dami ti maš že otroke, zdrave...str si že en tolk... boli tebe k... kaj pa eni ki mislimo še vse to čez dat? verjem da drgač razmišlaš pol... da bi js mel 80 let pa bolehn..se grem itak prec cept...kaj sploh lahko izgubim??

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, bajkr88 pravi:

dami ti maš že otroke, zdrave...str si že en tolk... boli tebe k... kaj pa eni ki mislimo še vse to čez dat? verjem da drgač razmišlaš pol... da bi js mel 80 let pa bolehn..se grem itak prec cept...kaj sploh lahko izgubim??

cepljeje "rizične" populacije je absolutno smiselno..

Ostalo, ko pridemo na vrsto. Saj ne boš ne ti ne jaz odločal, če bo pa svobodna volja pri odločitvi bom tak naredil, kot sem zapisal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Kako boste rešili s cepljenjem...nekateri bodo verjetno za podkupnino dobili potrdilo?

Sam se ne bom šel cepit v prvem valu. Nekaj časa pa še ne bom dovolil, da cepijo moje otorke. Pa če to pomeni, da smo zavedeni na vsaki tabli po Sloveniji. Pa kaj potem. Tako ali tako smo zavedeni na bankah, matičnih uradih, policiji, občini... pa kaj potem. Če nikoli več ne vidim tujine...nič hudega. Cepivo je gensko, ne želim svojim otrokom, da imajo potomce...

Kmet brezproblema naroči kravo brez rogov. Itd...

Stvar je popolnoma preprosta....vodijo nas psihopati, sociopati... velika večina evropskih voditeljev, če ne kar vsi, so bili redni obiskovalci Epstinovega "otoka". Tip imel v vsaki državi Evrope nepremičnino. Največjo v Franciji. Kaj so tam delali, naj vsak sam pogoogla. Nekaj podobnega, kot tistih 25 poslancev v Bruslju. Vse je na netu...Ni skrito.

Oziroma se bom šel cepit....samo si bom iglo sam kupil:

https://www.facebook.com/miahel.bellis/posts/10158538796356195

Bill Gates je bil bližni prijatelj Epsteina, če imaš za prijatla takega človeka, je v tvoji glavi nekaj hudo narobe. Seveda je Epstein pred smrtjo vse svoje posle prepisal na Gatesa, ki je seveda velik zagovornik cepiv in še večji delničar, proizvajalec le teh. Google...It.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

https://medium.com/sledilnik/raziskava-koliko-ljudi-se-namerava-cepiti-ec09243570e1

Zaključek
Čeprav je večina prebivalstva v splošnem naklonjena cepivom in zaupa mnenju strokovnjakov ter rezultatom raziskav, se jih je le polovica pripravljena cepiti proti virusu SARS-CoV-2 takoj, ko bo mogoče. Ne glede na namero cepljenja, bi dve tretjini vseh vprašanih želeli počakati, da bo na voljo več informacij o varnosti cepiva.

V varnost cepiva trenutno zaupa manj kot tretjina vseh vprašanih. Kar četrtina jih misli, da cepljenje predstavlja poskus nadzora nad populacijo, in petina jih ima slabe izkušnje s preteklimi cepljenji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz to že dolgo vem, sedaj bom pa napisal ševam. Virus so na zemljo stresli vesoljci, z namenom da se bo čimveč ljudi na zemlji okužilo, in sedaj ko je stanje z okužbami za njih že dovolj zadovoljivo, so na zemljo "vrinili" tudi njihovo cepivo, ki pa ni namenjenju okužbi, ampak je v njemu sredstvo, zaradi katerega bodo ahko popolnoma upravljali z nami, po svjih željah.   :blush:

1.  Bolita me obe nogi, čutim pritisk v prsih, boli me glava in tudi zob.   Gotof sem.   :blush:

2.  Jutri se bom kar sam s picikolom odeljal na Infekcijsko kliniko.   :blush:

3.  Čez pol ure so bojo začeli skoki novoletne skakalne turneje iz Oberstdorfa inn boste imeli mir pred menoj ...   :OK:

4. V točki 1. ni veljavno samo Gotof sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUUUUUUUUUUU končno!!!

Vlada RS je izdala nov ukrep in sicer:

yu3 od 12.00 do 12.10 se lahko odprejo vsi lokali, bari in gostilne. Seveda je potrebno upoštevati vsa priporočila NIJZ.

Ta ukrep velja, dokler ne bo preko twiterja objavljen nov ukrep, takrat ta ukrep preneha delovati in ga nadomešča nov ukrep, ki je bil sporočen preko twiter računa JJa. (ne tistega s Krvavca)

V kolikor je bil nov ukrep preko twitterja sporočen med 12.00 in 12.10 pomeni, da lahko gost popije samo še rundo, ki jo drži v rokah, ter nemudoma zapusti lokal.

Za vsa nadaljna navodila smo odprli tudi poseben twiter Krek račun. Preberte si kaj piše!!!

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

UUUUUUUUUUUUU končno!!!

Vlada RS je izdala nov ukrep in sicer:

yu3 od 12.00 do 12.10 se lahko odprejo vsi lokali, bari in gostilne. Seveda je potrebno upoštevati vsa priporočila NIJZ.

Ta ukrep velja, dokler ne bo preko twiterja objavljen nov ukrep, takrat ta ukrep preneha delovati in ga nadomešča nov ukrep, ki je bil sporočen preko twiter računa JJa. (ne tistega s Krvavca)

V kolikor je bil nov ukrep preko twitterja sporočen med 12.00 in 12.10 pomeni, da lahko gost popije samo še rundo, ki jo drži v rokah, ter nemudoma zapusti lokal.

Za vsa nadaljna navodila smo odprli tudi poseben twiter Krek račun. Preberte si kaj piše!!!

 

 

to bodo šele vrste pred gostilnam :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, piko4321 pravi:

to bodo šele vrste pred gostilnam :D

in to vrste, ki se bodo začele dan prej :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, DAMI34 pravi:

Bolnišnice morajo preživeti. In bolnišnica je plačana, če ima bolnika s covidom. Večina namreč v tem letu ne bo imela realiziranega plana.

kak lahko ima bolnišnica plan... cilj zdravstva bi naj bil da bi bilo bolanih čim manj, torej je to skregano z vsako logiko... Za tiste ki so si to zmislili bi potrebovali tisto francosko cepivo iz leta 1794....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ligenjček pravi:

kak lahko ima bolnišnica plan... cilj zdravstva bi naj bil da bi bilo bolanih čim manj, torej je to skregano z vsako logiko... Za tiste ki so si to zmislili bi potrebovali tisto francosko cepivo iz leta 1794....

nič posebnega. Bolnišnici se plača storitev. Al je to sanacija zloma al pa oskrba bolnika s kovidom. S kovidom je X vrednost, z gripo pa 1/2X.

Recimo podobno.

Če bolnišnica ne sme delati rednih napotnic (od operacij, do preventive), potem bo pač vse (če se le da) pripisala covidu. Očitno je dobro plačana oskrba. Mal pretiravam. Preberi si članek. Ni prvi, ki je to omenil, pa zadnji tudi ne.

O ciljih pa raje nebi, ker če ZZZS reče, letošnja kvota je izrabljena in več ne plačamo operacij kolena, jih pač ne bo. In se bo vse preneslo na naslednje leto.

Tako je tudi pri 100% koncesijah. Ne smejo delati, pa bi lahko. Sredi oktobra se zaradi povečanega navala ali povpraševanja po pregledih začne pogajanje z ZZZS, ki potem odobri povečanje al pa ne. Veliko prejšnjih let sta moja in njen šef zaključila svoj program sredi decembra, pa marsikoga gratis naredila, neglede na koncesijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je, ko gasilci in reševalci ne delajo nič ... a vam je to jasno ;) 

no ja .. razen, da vzdržujejo opremo in sredstva za delo :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

nič posebnega. Bolnišnici se plača storitev. Al je to sanacija zloma al pa oskrba bolnika s kovidom. S kovidom je X vrednost, z gripo pa 1/2X.

Recimo podobno.

Če bolnišnica ne sme delati rednih napotnic (od operacij, do preventive), potem bo pač vse (če se le da) pripisala covidu. Očitno je dobro plačana oskrba. Mal pretiravam. Preberi si članek. Ni prvi, ki je to omenil, pa zadnji tudi ne.

O ciljih pa raje nebi, ker če ZZZS reče, letošnja kvota je izrabljena in več ne plačamo operacij kolena, jih pač ne bo. In se bo vse preneslo na naslednje leto.

Tako je tudi pri 100% koncesijah. Ne smejo delati, pa bi lahko. Sredi oktobra se zaradi povečanega navala ali povpraševanja po pregledih začne pogajanje z ZZZS, ki potem odobri povečanje al pa ne. Veliko prejšnjih let sta moja in njen šef zaključila svoj program sredi decembra, pa marsikoga gratis naredila, neglede na koncesijo. 

Nisi me razumel, vem da zdravstvo tako posluje, vem da tudi policija in vse ostale državne ustanove tako poslujejo, ampak namen zdravstva je, da pomaga ljudem, ne da služi na ljudeh, da se nekdo okorišča z nesrečo ostalih... Najbolj žalostno pa je, ne samo da mi to dopuščamo, mi to celo vzpodbujamo in plačujemo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, ligenjček pravi:

Nisi me razumel, vem da zdravstvo tako posluje, vem da tudi policija in vse ostale državne ustanove tako poslujejo, ampak namen zdravstva je, da pomaga ljudem, ne da služi na ljudeh, da se nekdo okorišča z nesrečo ostalih... Najbolj žalostno pa je, ne samo da mi to dopuščamo, mi to celo vzpodbujamo in plačujemo... 

mi plačujemo, da zdravstvo funkcionira. Zdravstvo kot institucija. Da zato plačajo delavce, da zato nabavijo opremo itd..sociala. Taka je kot je.

Med delavci so marljivi, so taki ki se žrtvujejo in so taki ki hvatajo krivine, ter taki ki bi samo izkoriščali malho brez dna.

Predvsem svinjarije bi morala država/politika izkoreniniti. Pa samo pristavijo svoj lonček.

Ali dodatno povečajo čakalne vrste, kot sedaj zaradi kovida.

Mogoče bi bilo bolje, če bi komentirala članek. Intervju je bil z zdravnikom iz Šempetrske bolnice. Marsikaj zanimivega je povedal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 12. 2020 ob 7:15, BlackDoc pravi:

Se strinjam da je sramota to z zaprtimi šolami, ampak večja sramota je da doma ne morejo počet tega. Doma so samo risanke? Starši raje jamrajo po forumih? Pri nas se vseeno dela prevale, brca žogo, hodi na sprehod/pohod, dela snežaka, sanka, pleza, skače po lužah... 

blagor teb.. jst mam doma študentko k začne vzdihovat ko ji zmanka baterije na fonu al pa ko ji prekine wi-fi povezavo..

jst ne jamram ampak hodim na šiht..z veseljem k moja že od 11 marca dela od doma.. 

Ob 29. 12. 2020 ob 9:13, skalar36 pravi:

Da bi pa pričakoval premik v glavah navadnih ljudi...kje je kamen, da ga grem prepričevat, da je samo kamen.

na kakšen premik misliš? protesti ? nimam tolk plače , da bi si lahko privoščil kakšno brezvezno kazen 400e.. 

splošna vstaja ? dvomim ..močno..glede na količino pristašev katerekoli politične smeri..

Ob 29. 12. 2020 ob 9:19, ligenjček pravi:

Vsak gleda samo na svojo rit, zato pa je tako. Ko bomo pa začeli malo gledati še na druge, ko bomo postali složni, potem se bo pa že lahko kaj naredilo, dokler pa v glavah ljudi vlada egoizem, nas bodo pač nategovali z leve in z desne kamorkoli se boš pač obrnil. Pa brez vazelina ;) 

dej ne seri .. če in dokler lahko delam normalno verjetno prispevam največ .. politične igrice , kolesarji , protestniki in represivni kreteni me ne zanimajo .. 

sem pa dal v življenju le nekaj čez tako da imam nekaj svoje volje in pameti.. 

in ne - ne pripadam nobeni politični opciji.. jaz sem samo tardeč .. kaj to pomeni pa verjetno nobenemu današnjemu politiku ni razumljivo.. a sem napisal "nobenemu" ? .. sem ..ok..

če bi bil narod zdravorazumen , bi vsi odpovedali kakršnokoli podporo politiki že konec marca.. bret podpore bi politika propadla in bi imeli vsaj nekaj možnosti za postavitev strokovne vlade namesto politične..

če bi ljudje enotno in zanalašč upoštevali in celo presegli omejitve sami od sebe bi bilo tega lahko že zdavnaj konec ..

to v teh časih niti nebi bilo tako težko - ko bi 1 miljon slovencev pisal mail podpore narodu in ne politiki na vse e-mail naslove s končnicami gov.si in ostale končnice javnih ustanov bi jih enostavno zaprli .. 

eh ta današnja internetna družba - tako sodobni pa tako zaostali so.. kolesarjenje je izzivanje.. pošiljanje mailov pa ustavna pravica..  

meni je še vedno bolj razumljivo uveljavljanje ustavne pravice , za katero te nihče ne more kaznovat kot pa izzivanje in kršenje nekih ukrepov za katere kršenje je predpisana kazen..

Ob 29. 12. 2020 ob 9:24, DinDiin pravi:

Na konc koncev je itak bols, da obvladajo instagram pa racunalnike, ker jim na koncu lahko to lazje kruh prinese :)

jaz prav čakam na take čase .. bo šlosarska ura 150 al pa 300e.. kdor bo imel bo plačal.. tist ki pa ne bo imel bom pa računal 10e..

Ob 29. 12. 2020 ob 11:34, vandrovec pravi:

Sam ne delam v javni upravi pa bomo prvi delovni dan v novem letu vsi morali na testiranje, kdor noče, mora ostati en teden doma in koristit letni dopust...zaenkrat, poleg tega, da bo zapisan kot puntar.

sporočiš , da si nekaj vročičen in malo kašljaš..mal čez 37stC .. najprej koristiš tiste 3 dni bolniške , ki jih lahko brez zdravniškega potrdila... potem se najaviš k svolemu zdravniku in čakaš še par dni.. potem greš k zdravniku ker te pač boli kar nekaj - saj po 3 dneh nimaš več temperature..sam še mal kašljaš občasno ( če kadiš seveda poveš da malo kapljaš ne pa tega , da kašljaš zjutraj po 2 čikih ob kofeti pol pa ne več) .. če je soliden zdravnik potem ti bo že našel nekaj za en teden bolniške .. pol pa lahko spet kak dan dobiš vročico.. pa sta šla dva tedna mimo..    ... .. če si vsaj malo potreben firmi te bo začela pogrešat.. pa če nimaš službenega telefona si nedostopen .. pol se začne panika kdaj boš prišel saj je ostalo toliko in toliko tvojega dela neopravljenega - kdo bo to zdej podelal??? ... ...  potem se le odločiš it delat in to samo zaradi dobrobiti firme ( seveda moraš to sporočiti prej preden greš spet na delo - po možnosti po mailu)...izpadeš car pa še ves dopust ti ostane.. testirat se ti pa ni več treba saj si bil 2 tedna takorečeno doma v izolaciji.. štekaš?

Ob 29. 12. 2020 ob 16:35, DAMI34 pravi:

UUUUUUUUUUUUU končno!!!

Vlada RS je izdala nov ukrep in sicer:

yu3 od 12.00 do 12.10 se lahko odprejo vsi lokali, bari in gostilne. Seveda je potrebno upoštevati vsa priporočila NIJZ.

Ta ukrep velja, dokler ne bo preko twiterja objavljen nov ukrep, takrat ta ukrep preneha delovati in ga nadomešča nov ukrep, ki je bil sporočen preko twiter računa JJa. (ne tistega s Krvavca)

V kolikor je bil nov ukrep preko twitterja sporočen med 12.00 in 12.10 pomeni, da lahko gost popije samo še rundo, ki jo drži v rokah, ter nemudoma zapusti lokal.

Za vsa nadaljna navodila smo odprli tudi poseben twiter Krek račun. Preberte si kaj piše!!!

jst bom šou jutr zanalašč ob 5.57 vn na šnopc .. pa 2 minute bom plesu zunej s fakiči..da jim jebem vse po spisku..

pa 400e bom pršparu.. :P sam ne vem kje bojo..dozdej sm pršparu že ene 40000e pa jih ne najdem.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!