Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 14 minutami, franc pravi:

Dokler čakamo, da bo nekdo nekaj naredil za nas, čakamo zaman.

Žal smo navadne ovce, ki čakajo "odrešenika" . Daleč smo od naših dedov, ki so imeli "jajca" in so (večinoma) znali "stopiti skupaj" za skupno stvar (od stavk, vojne, vaških pretepov... ) . Mi pa čakamo...

lp

Žal, ljudje smo se spremenili. :(

Bosanci so veljali kot borbeni ljudje, s katerimi ni heca. Kaj vse Bosanci doživljajo v gradbeništvu, predvsem pa imam v mislih delavce pri bivši baronici Hildi, ne morem verjeti, da eden ni potegnil nož. Kaj je ta ženska delala z njimi, enostavno nepomljivo. Meni bi se sfuzlalo...

Pa, nič se ni zgodilo. Čuti i radi. Kje so zdaj ti Bosanci, ki smo jih poznali v preteklosti - mit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje polovica ljudi se bo cepila, polovica se nas ne bo. Če bodo ocenili, da je % premajhen, 50% verjetno bo premalo, bodo začeli izvajati prisilo...

Lahko da bo treba za vsako malenkost s testom dokazovat negativnost... to bi bila ludnica.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Žal smo v manjšini...kolikor slišim ljudi okrog sebe, komaj čakajo na cepivo. Že sedaj, kaj bo šele, ko bodo siti nevšečnosti s testiranjem vsepovsod.

In na žalost imaš prav. Očitno še ni dovolj slabo. Samo to na žalost vodi v ekstreme. Sama žalost v tem mojem...

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

 

Večina kapitalističnih sistemov ne potrebuje dobrega šolstva, potrebujejo poslušnega delavca, ki bo delal za pest riža.

 

oprosti, ravno obratno. Države ki izvirajo iz komunizma (tudi SLO) želijo da učenec čimveč zna na pamet in čaimmanj s svojo glavo razmišlja. Sem norel že v srednji šoli in na faksu, ko sem slučajno izvedel, kako delujejo zadeve v tujini. (oblikovanje in arhitektura, ter primerjava s tujino)

In isto je sedaj, z mojimi otroki, naredila sta fakse, ki v praksi nimajo zaposlitev ,ali jih stroka noče priznati. (varnostne vede in biopsihologija)

In da se vrnem na korono:

poglej kako oprane možgane imajo "mladi zdravniki" in ti bo vse jasno. Komplet razmišljanje jim vodi en ali grupica učiteljev, kateri jim ne pustijo niti najmanjšega kritičnega razmišljanja.

In tisti " kao tvoji" (tudi moji, namreč enega že nekaj časa spremljam) zdravniki v videoposnetku, so trn v peti vladi in organom. Ali jih označujejo za potrčkote al pa za krivoverce. Saj posluša jih ne nihče, prav tako ne, da bi kdo od vladajočih imel z njimi kako resno debato ali konstruktiven razgovor.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, franc pravi:

Dokler čakamo, da bo nekdo nekaj naredil za nas, čakamo zaman.

Žal smo navadne ovce, ki čakajo "odrešenika" . Daleč smo od naših dedov, ki so imeli "jajca" in so (večinoma) znali "stopiti skupaj" za skupno stvar (od stavk, vojne, vaških pretepov... ) . Mi pa čakamo...

lp

in kaj češ drugega, kot čakat? pa ne odrešitev, ampak svobodo, da nas vsaj pustijio delat in se svobodno gibat. In če je ne bo, bo pa kaka granitna kocka zletela v parlament al pa komu v glavo.

Vsaka represija, ma svojo kritično točko.

 

pred 26 minutami, smasher pravi:

Torej čitam in iščem in gledam in se čudim, zakaj hitri test OK za letališče, mejne prehode, zdravstvene delavce... ampak ne ok za odlobo o karanteni?

ker so še manj natančni od PCR, majo še več false positive rezultatov. So pa sito.

Nato pa lahko greš na pcr. Če bi bil zdravnik, bi se le tega naslednji dan ponovilo, ker so tudi ti zmotni pcr da nau dvoma(preverjeno, tako se počne. Je bil pozitiven sodelavec od žene, naslednji dan pa 2x negativen) Če si pa navaden človek, pa ni problem, da si brezveze 10dni doma :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, vandrovec pravi:

Žal smo v manjšini...k

Vedno "smo bili" v manjšini na začetku. kasneje pa...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, bajkr88 pravi:

ma to točko smo že dosegli...pa kr čakamo :D

za hlapce rojeni za hlapce vzgojeni... kwa čš taki smo

 

hlapca se počuti samo hlapec, jaz ne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

da bi kdo od vladajočih imel z njimi kako resno debato ali konstruktiven razgovor.

 

Si predstavljaš, da bi res prišlo do takega soočenja na javni TV z nekim doktorjem. Janez bi verjetno gledal v telefon in twital, da mu je murglec vse podtaknil. Verniki bi ob tem jokali od sreče, da je njihov izbranec našel pot do telefona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, franc pravi:

Jamrat?

ni treba, lahko nehaš jamrat in iščeš rešitve :P

 

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Si predstavljaš, da bi res prišlo do takega soočenja na javni TV z nekim doktorjem. Janez bi verjetno gledal v telefon in twital, da mu je murglec vse podtaknil. Verniki bi ob tem jokali od sreče, da je njihov izbranec našel pot do telefona.

saj vedo vse o nasprotnikih. Zato pa majo NORA24tv, da si na vsako dejstvo hitro izmisli izgovor. In glede na to da je NORAtv, izgovora ni problem dobiti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

in kaj češ drugega, kot čakat? pa ne odrešitev, ampak svobodo, da nas vsaj pustijio delat in se svobodno gibat.

Saj, in za to svobodo je malenkost tista špunta....cilj vsega tega cirkusa je pa verjetno ravno tista špunta.  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to res???

:hmm::eek:

prisilnemu cepljenju, ki mu je tlakovana pot v Uradnem listu (Uradni list RS, št. 117/2020 z dne 3. 9. 2020)?«[1]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, franc pravi:

Tako kot ti?

niti ne, lahko po svoje. Lahko pripomoreš s šeranjem kontraargumentov, kakega komentarja, namreč vedno več bitk se vodi online, ne moreš bilivat (influencerji pa to) Lahko pa preprosto zapišeš JJ je wosu...pokopal bo lastni narod. Lahko zapišeš, da je Beovička že zdavnaj zgubila stik z realnostjo in podobno. Več kot na bo, večji bo vpliv. Lahko pa preprosto ignoriraš butaste ukrepe, kot jih jaz. Govorim za butaste. Ne pa smiselne, ker očitno sem za nekatere doktorje in mikrobiologe, ter podoben šrot, ki jaja vladi, strokovnjak na področju fizike srednje šole.

En ukrep, ki sem ga negiral so "nevarni aerosoli" zunaj, ki napadejo vsakega, še najraje v kakem gozdu :P

In tako kot jaz, ja, marsikomu na tem forumu se je zmešalo, ko je prebral enostavna dejstva, ko je prebral nasprotne argumente podprte z raziskavami in podobno, ki sem jih objavil. Marsikomu. In če bi se le dalo, bi me obesili :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

oprosti, ravno obratno. Države ki izvirajo iz komunizma (tudi SLO) želijo da učenec čimveč zna na pamet in čaimmanj s svojo glavo razmišlja. Sem norel že v srednji šoli in na faksu, ko sem slučajno izvedel, kako delujejo zadeve v tujini. (oblikovanje in arhitektura, ter primerjava s tujino)

In isto je sedaj, z mojimi otroki, naredila sta fakse, ki v praksi nimajo zaposlitev ,ali jih stroka noče priznati. (varnostne vede in biopsihologija)

In da se vrnem na korono:

poglej kako oprane možgane imajo "mladi zdravniki" in ti bo vse jasno. Komplet razmišljanje jim vodi en ali grupica učiteljev, kateri jim ne pustijo niti najmanjšega kritičnega razmišljanja.

In tisti " kao tvoji" (tudi moji, namreč enega že nekaj časa spremljam) zdravniki v videoposnetku, so trn v peti vladi in organom. Ali jih označujejo za potrčkote al pa za krivoverce. Saj posluša jih ne nihče, prav tako ne, da bi kdo od vladajočih imel z njimi kako resno debato ali konstruktiven razgovor.

 

Je nekaj sistemov šolstva boljših od našega, a večina je slabših. Neskončna debata je to lahko. Večina boljših je plačljivih.

Z mladimi zdravniki - kar si pa napisal, se pa povsem strinjam. Da se zoperstavi, je zaključil kariero. Tako je v večini javnih sistemov, kjer ponavadi starejši (z višjimi nazivi in vplivom) vodijo vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, vandrovec pravi:

Saj, in za to svobodo je malenkost tista špunta....cilj vsega tega cirkusa je pa verjetno ravno tista špunta.  :)

lej, za to svobodo bomo žrtvovali določen % precepljenosti, plačali cepivo, financirali tajkune, ki so nabavili hitre teste. Upam, da vam je jasno kak dober posel so ti testi, drugače so članki objavljeni prav na to temo, kateri ponudniki so bili izbrani (večina piramidnežev in podobno)

Edino, kar ti/mi preostane je, da namesto SSovca voliš naslednjič Kljukca :P

 

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

Je to res???

:hmm::eek:

prisilnemu cepljenju, ki mu je tlakovana pot v Uradnem listu (Uradni list RS, št. 117/2020 z dne 3. 9. 2020)?«[1]

ne komplicirat, če bo prisilno, se boš pač cepil ,saj drugače ne bo šlo. Dokler pa gre se bomo izmikali. Tudi moja, ki je imela prednost kot zdravstveni delavec, se ni vpisala. Če bo nuja za prehod meje se bomo šli špiknit. Umrli ne bomo, brez panike.

Moja generacija je cepljena proti vsemu živemu, mal droge (beri strupa v telo) gor al dol.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

niti ne, lahko po svoje. Lahko pripomoreš s šeranjem kontraargumentov, kakega komentarja, namreč vedno več bitk se vodi online, ne moreš bilivat (influencerji pa to) Lahko pa preprosto zapišeš JJ je wosu...pokopal bo lastni narod. Lahko zapišeš, da je Beovička đže zdavnaj zgubila stik z realnostjo in podobno. Vč kot na bo, večji bo vpliv.

Kaj ima ta ubogi JJ pri vsem tem, on je samo služabnik...tudi, če ga ne bi bilo, bi bil virus in ukrepi. Ta problem je veliko širši....žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Je nekaj sistemov šolstva boljših od našega, a večina je slabših. Neskončna debata je to lahko. Večina boljših je plačljivih.

Z mladimi zdravniki - kar si pa napisal, se pa povsem strinjam. Da se zoperstavi, je zaključil kariero. Tako je v večini javnih sistemov, kjer ponavadi starejši (z višjimi nazivi in vplivom) vodijo vse.

ne vem kok poznaš tujino a že 30 in več let nazaj, so jih učili razmišljat, z razliko od naših sitemov, ki so jim samo nabijali podatke v glavo in absolutno prepovedali razmišljati s svojo glavo.

Po domače, naši diski so bili zafilani 100x bolj kot primerljivega učenca v tujini, le ta je mel teoretičnega znanja manj. A se je naučil misliti s svojo glavo in iskati rešitve.

Pri nas, kar poglej javni sektor se čaka:

1. komando kako početi

2. komando zakaj nekaj početi

3. in komando kdaj nekaj početi

Svobodomiselnost, ideje, izboljšave so prepovedane. Zato pa twitotu in njegovi grupci prav lepo gre. Vsi čakajo samo komando z vrha.

Boga mati in kako selo smo.

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Kaj ima ta ubogi JJ pri vsem tem, on je samo služabnik...tudi, če ga ne bi bilo, bi bil virus in ukrepi. Ta problem je veliko širši....žal

ti pa res živiš v svojem svetu.

JJ ni noben služabnik, celo minister za zdravje je, ker ne pusti nikomur drugemu, da se meša v odločitve.

 

Virus je po celem svetu, dejstvo pa je:

kje ga bodo oblvadali s čimmanj žrtvami med straotniki in čimmanj žrtvami v gospodarstvu.

Ter: kje bodo "vojne dobičkarje" obesili prvi za vrat.

Nič drugega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

 Umrli ne bomo, brez panike.

Jest bom. :cry: Sam ne zarad cepiva al pa korone. :naughty:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Jest bom. :cry: Sam ne zarad cepiva al pa korone. :naughty:

do 50 leta le redki umrejo, po 50 pa čist vsi. Sam povem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

zanimivo a ne...celo krizo so se fino izmikali okužbam, res so meli odlične rezultate. Potem pa kar naenkrat..

Fizika?

Centralne prezračevalne naprave. Neluftanje prostorov, 24urno bivanje starostnikov v prostorih, ki si delijo zrak in še pa še..ena od opcij.

ps. kaj misliš da je cepivo? Po domače je kot protistrup, to je mala količina strupa, ki vzpodbudi telo, da začne proizvajat protitelesa. Ajd, sem hudo poenostavil. Koneckoncev je tudi cocacola pozitivna.

Podatki, kaj vsebuje cepivo in kako je narejeno so javno dostopni na netu. Lahko bereš če hočeš.

Obstaja tudi teorija o povezavi (rezultatski, ne pa dejanski) med cepljenjem za gripo v Bergamu in nato ookužbah s korono med starejšimi ter smrtnostjo. Veliko njih, ki so umrli za korono, so bili pred tem cepljeni proti gripi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ne vem kok poznaš tujino a že 30 in več let nazaj, so jih učili razmišljat, z razliko od naših sitemov, ki so jim samo nabijali podatke v glavo in absolutno prepovedali razmišljati s svojo glavo.

Po domače, naši diski so bili zafilani 100x bolj kot primerljivega učenca v tujini, le ta je mel teoretičnega znanja manj. A se je naučil misliti s svojo glavo in iskati rešitve.

Pri nas, kar poglej javni sektor se čaka:

1. komando kako početi

2. komando zakaj nekaj početi

3. in komando kdaj nekaj početi

Svobodomiselnost, ideje, izboljšave so prepovedane. Zato pa twitotu in njegovi grupci prav lepo gre. Vsi čakajo samo komando z vrha.

Boga mati in kako selo smo.

ti pa res živiš v svojem svetu.

JJ ni noben služabnik, celo minister za zdravje je, ker ne pusti nikomur drugemu, da se meša v odločitve.

Tu bi te vprašal, kako to veš, da so jih učili razmišljati? Teta prišepnila, si ga sam doživel...:) 

Zagotovo pa vem, da so bili že v bivši Jugoslaviji naši strokovnjaki zelo iskani in so še danes. Morda zaradi šolskega sistema, znanja? Rekel bi, da zaradi znanja. 

No pri nas ni nič prepovedano - samo izven koridorja ne smeš. :)

Toliko sem se klatil po Evropi, da sem si ustvaril svoje mnenje, pridobil informacije  tudi s pomočjo drugih medijev,  da je zame Evropa precenjena. Nekateri mislijo, da je tam vse tip top urejeno, bla, bla...

Če gledaš blišč, je vredu, imajo pa tudi bedo in izkoriščanje, o katerem se ne piše, moraš iti na teren med ljudi in včasih mi uspe izvedeti kaj šokantnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!