Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 urami, ftp pravi:

Tvoja kmečka logika temelji na neznanju.

Na kratko in poenostavljeno.

Virus načeloma ni živi organizem in ne preživi brez gostiteljeve celice za razliko od bakterij.

Virusi se stalno spreminjajo (največje mutacije so se zgodile v krajih kjer ni bilo cepljenja), medtem ko se bakterije prilagajajo (recimo na antibiotike). Zato se epidemije pojavijo in čez čas same poniknejo, pa čez čas se spet drugje pojavijo. Virusi stralno mutirajo, ko se spremenijo v ne nevarno obliko se potuhnejo (kot da izginejo), drugič se spremenijo v nevarno, torej se spet pojavijo.

Po tvoji logiki so potem antibiotiki brezvezni, ker se bakterije itak počasi prilagodijo. Do neke mere res, vendar pred iznajdbo antibiotika je bila pričakovana povprečna življenska doba 35-40 let.

Ok, hvala, vem da ne vem, zato sem vprašal. Sem pa slišal da ti v nekaterih državah kar tako na počez predpisujejo antibiotike in je potem problem, ker ko je treba ne primejo več - info iz medicinske fakultete, da ne bo kdo o facebooku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečer mučki provokator, v enem postu praviš da sploh ne bi smeli iti, če bi bili odgovorni, v drugem se pa javljaš iz krfa:lol1:priznaj da je pogoj PCT slab, kot je meni nekaj časa nazaj @BIF omenil da pač ne vejo a se greš ti družit al bit asocialen in zaprej pač vse. Palica ko prideš domov.

Še to, zakaj ne nosiš maske, pacek, mogoče je pa prej tam mimo divjala horda maturantov in je ostal zlobni aerosol v zraku :lol1:

Popravljeno . Popravil BlackDoc
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, BlackDoc pravi:

@Snečer mučki provokator, v enem postu praviš da sploh ne bi smeli iti, če bi bili odgovorni, v drugem se pa javljaš iz krfa:lol1:priznaj da je pogoj PCT slab, kot je meni nekaj časa nazaj @BIF omenil da pač ne vejo a se greš ti družit al bit asocialen in zaprej pač vse. Palica ko prideš domov.

Še to, zakaj ne nosiš maske, pacek, mogoče je pa prej tam mimo divjala horda maturantov in je ostal zlobni aerosol v zraku :lol1:

kaj pa če je fotka iz nekje 2005 in nisi razumel poante? pa bi rad še žalil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, BlackDoc said:

Sem pa slišal da ti v nekaterih državah kar tako na počez predpisujejo antibiotike in je potem problem, ker ko je treba ne primejo več - info iz medicinske fakultete, da ne bo kdo o facebooku.

Pravzaprav je pri nas isto. Poznam ljudi, ki toliko težijo zdravniku da rabijo antibiotike in ti samo da se ga rešijo mu jih predpišejo. In ta oseba jih jemlje preventivno takoj ko dvakrat kihne (za viroze so itak neuporabni).

Po državah bivše juge, pa jih lahko tudi prosto kupiš (zaslužek pač).

S tem si (človeštvo) itak delamo medvedjo uslugo. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, John2005 said:

Vidiš pa si dokazal da si nevednež in nabijaš na pamet. Cepljenje pod nadzorom se odredi tudi za najmlajše (govorim za vsa cepiva) če se ob prvem odmerku pojavijo stranski učinki. Pod nadzorom pa pomeni to da je tam tudi aparat za oživljanje in bolj strokovno osebje. ČE še vedno misliš da si najbolj pameten si lahko prebereš tudi tale sodni primer in boš notri zasledil informacijo o kateri si v zmoti. Ko prebereš do konca si priznaj, da nisi tako pameten kot misliš.

https://www.sodisce.si/znanje/sodna_praksa/upravno_sodisce_rs/2010040815247976/

mogoče še kakšen članek od NIJZ kjer tudi vidš da ni samo za starejše. 

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/nezeleni_ucinki_po_cepljenju_porocilo_2003_in_2004.pdf

Upijanje znanja iz socijalnih omrezji je kul  ko tam zmanjka poberemo se nekaj znanja iz 24 ur kot v tvojem primeru, preberemo naslov in potem nabijamo  lazi ker ce bi prebral se par vrstic bolj spodaj bi prebral to:  če se virus in njegove različice ne bodo preveč spremenile in to: ostaja stabilnejša in presega 90 odstotkov.Ampak  se spuscac v debato s tabo Italijani bi rekli non discutere mai con un  xxxxxxx  ti trascina al suo livello e ti batte con l'esperienza ,Bosanci pa : Sviranje za koje nije potreban ni jedan instrument.
Bolj zaupam stroki kot nabijacem socialnih omrezji  

Zacni brati  pri  : Condizioni per la vaccinazione (Pogoji za cepljenje)

https://www.aifa.gov.it/domande-e-risposte-su-vaccini-covid-19

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, kaizer said:
 

Pa poglejmo kako dr. Lanka ocenjuje k.vid krizo...

Posted by STOP Lažnivim Medijem on Tuesday, August 24, 2021

 

Dr. Stefan Lanka je nemški virolog in molekularni biolog, ki so mu dali vzdevek „AIDS disident (oporečnik)“, saj dvomi v obstoj HIV-a. Na splošno pa dr. Lanka dvomi v obstoj vseh zdravju nevarnih virusov. Kot sam pravi, da ne more razumeti, zakaj bi v naravi obstajali virusi, katerih edini namen je, da ogrožajo življenja vseh višje razvitih bitij. Je to njihov edini prispevek k evoluciji? :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Spasku pravi:

Upijanje znanja iz socijalnih omrezji je kul  ko tam zmanjka poberemo se nekaj znanja iz 24 ur kot v tvojem primeru, preberemo naslov in potem nabijamo  lazi ker ce bi prebral se par vrstic bolj spodaj bi prebral to:  če se virus in njegove različice ne bodo preveč spremenile in to: ostaja stabilnejša in presega 90 odstotkov.Ampak  se spuscac v debato s tabo Italijani bi rekli non discutere mai con un  xxxxxxx  ti trascina al suo livello e ti batte con l'esperienza ,Bosanci pa : Sviranje za koje nije potreban ni jedan instrument.
Bolj zaupam stroki kot nabijacem socialnih omrezji  

Zacni brati  pri  : Condizioni per la vaccinazione (Pogoji za cepljenje)

https://www.aifa.gov.it/domande-e-risposte-su-vaccini-covid-19

 

Zdaj pa že drugič dokazuješ mojo tezo o tebi. 

Zgoraj sem ti dal dokaz, da cepljenje pod nadzorom ni samo za starejše kar si trdil. Dokaz ni iz FB ampak iz sodišča in spletne strani NIJZ.

Ampak najbrž ti ne bo potegnilo. 

Post ne zahteva odgovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je vse skupaj smešno .. eni in drugi se sklicujejo na virusologe in strokovnjake... seveda navijajo za tiste, ki mislijo kot sam misli :P 

Đirlo spet zmaga  :D

še malo pa bo hokej .. Slovenija : Danska ... 15:0 :P

Rogla bo pa skoču v rdeče na + 5 minut  :D

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, tomaz69 pravi:

Meni se tudi zdi smešno, da testi, ki jih bo krila država veljajo en teden, testi, ki jih kriješ sam pa 48 ur. Sprejeto tudi za študente, tedensko testiranje....

ja kaj, virus loči med plačniki valda. Sej je reku minister za zdravje, da bodo začel uporabljat ZKP :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

240513699_432015581821579_145496109684285311_n.thumb.jpg.86aa1b8301d5196ba845c9b0b6b1469b.jpg

Janez Janša naj prevzame odgovornost in odstopi, ker s svojim neumnostmi ogroža celo Slovenijo!

15. 8. 2021 Brezje preko tri tisoč ljudi!
24. 7. 2021 Bovec - piknik SDS 10.000 ljudi!
Na obeh dogodkih so bili ljudje v večini iz rizičnih skupin!

In po teh dogodkih število "okuženih" strmo raste ????? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, kaizer pravi:

240513699_432015581821579_145496109684285311_n.thumb.jpg.86aa1b8301d5196ba845c9b0b6b1469b.jpg

Janez Janša naj prevzame odgovornost in odstopi, ker s svojim neumnostmi ogroža celo Slovenijo!

15. 8. 2021 Brezje preko tri tisoč ljudi!
24. 7. 2021 Bovec - piknik SDS 10.000 ljudi!
Na obeh dogodkih so bili ljudje v večini iz rizičnih skupin!

In po teh dogodkih število "okuženih" strmo raste ????? 

....ko si tako glasen...Idi to povedat odgovornim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Spasku pravi:

Dr. Stefan Lanka je nemški virolog in molekularni biolog, ki so mu dali vzdevek „AIDS disident (oporečnik)“, saj dvomi v obstoj HIV-a. Na splošno pa dr. Lanka dvomi v obstoj vseh zdravju nevarnih virusov. Kot sam pravi, da ne more razumeti, zakaj bi v naravi obstajali virusi, katerih edini namen je, da ogrožajo življenja vseh višje razvitih bitij. Je to njihov edini prispevek k evoluciji? :lol1:

Dr. Stefan Lanka je dobil krilatico „AIDS disident (oporečnik)“ od novinarja Bild-a ki se za zapisano izjavo Dr.Lanki tudi javno  opravičil. Bo pa potrebno delo Dr.Lanke še nekajkrat poslušati, prebrati, potem pa mogoče laikom postane razumljivejše. 

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomaz69 pravi:

Meni se tudi zdi smešno, da testi, ki jih bo krila država veljajo en teden, testi, ki jih kriješ sam pa 48 ur. Sprejeto tudi za študente, tedensko testiranje....

Ja ta virus je resna zadeva zato se ga tudi lotevajo tako. Sej v cerkvi se tud ne prenaša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, BlackDoc pravi:

A kdo zna to razložit. Kako se virus spreminja, oz. zakaj bi se. Moja kmečka logika je taka - če virusu uspeva, se pravi se lahko množi in širi, potem nima nekega razloga da bi delal novo različico, se spremenil? Če je pa gostitelj bolj zajeban (se pravi cepljen), mora pa ubrat neko novo pot če hoče preživet, se pravi se bo spremenil -> nov sev -> samo tisti ki se prilagodijo(virusi, oz. njihovi sevi) grejo naprej. Evolucija. Ali ni tako v naravi, da ni nujno da preživi močnejši, ampak tisti, ki se lahko najbolj uspešno prilagodi razmeram. V tem primeru pač cepivu.

Upam da zna kdo to razložit. Hvala :)

dejstvo je da so vsi zajebal.. in ja - virus se spreminja ker naleti na ovire..ampak ne ko napade zdrave saj za tiste je dovolj močan.. 

ovire na njegovi poti so seveda ustvarjene umetno - cepiva .. cepivo za alfa  se spremeni v delta.. delta po trenutnih podatkih naleti na cca.66% odpor cepljenih..seveda bo mutirala .. zkp pa to - nobena znanost..

v bistvu bi izzvenelo , če bi cepili samo rizične skupine..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, thumper said:

dejstvo je da so vsi zajebal.. in ja - virus se spreminja ker naleti na ovire..ampak ne ko napade zdrave saj za tiste je dovolj močan.. 

ovire na njegovi poti so seveda ustvarjene umetno - cepiva .. cepivo za alfa  se spremeni v delta.. delta po trenutnih podatkih naleti na cca.66% odpor cepljenih..seveda bo mutirala .. zkp pa to - nobena znanost..

v bistvu bi izzvenelo , če bi cepili samo rizične skupine..

si pomešal bakterije in viruse. Bakterije se prilagajajo. Virusi mutirajo sami od sebe. Poglej katere vrste so najbolj znane, indijska, brazilska, j. afriška,..., kjer ni bilo cepljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, tomaz69 said:

Meni se tudi zdi smešno, da testi, ki jih bo krila država veljajo en teden, testi, ki jih kriješ sam pa 48 ur. Sprejeto tudi za študente, tedensko testiranje....

Vlada nima jajc, izda odlok in toliko izjem, da odlok sploh nima smisla . V gostilno z PCT na razne urade pa prosto po Prešernu. :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, John2005 said:

Deluje u nulo. Teoretiki zarote, ki so napovedovali da bo po cepljenju še slabš in da bo odmerek na odmerek so pa res eni FB dohtarji....res eni butli.....khmmmm ....

https://siol.net/novice/svet/v-izraelu-toliko-okuzb-niso-imeli-ze-od-januarja-559911

Tudi cepljeni smo predvidevali in govorili, da bo potrebno letno cepljenje tako kot za gripo. Amerii so rekli da za Pfizer in Moderna bo "večno" in nihče drugi. (propaganda za svoje pač).

Saj tudi ti če te boli glava vzameš tableto in ko te ponovno boli spet tableto (ena ni za zmeraj)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Tudi cepljeni smo predvidevali in govorili, da bo potrebno letno cepljenje tako kot za gripo. Amerii so rekli da za Pfizer in Moderna bo "večno" in nihče drugi. (propaganda za svoje pač).

Saj tudi ti če te boli glava vzameš tableto in ko te ponovno boli spet tableto (ena ni za zmeraj)

Zopet se vrtimo v krogu. 

Na besedo da "bo zavedno" je nasedlo veliko ljudi. Če si strokovnjak za infektologijo, politik, karkoli pa izjaviš take zadeve ( čeprav ga ni zdravila ki je za vedno) to ni dopustno in bi moralo biti kaznivo.

Kar se gripe tiče. 40 let so jo skušali iztrebiti s cepivi. Sedaj jim je pa ratalo z maskami. Pajade. Zakaj pa vsa leta niso potem predlagali enostavno mask namesto da so vsak januar prodajali cepiva?

Glede tablete jo vzamem brez da me kdo sili, tukaj ni tko. To je glavna razlika.

Ah se počutim kot da smo 400 postov nazaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, John2005 said:

Na besedo da "bo zavedno" je nasedlo veliko ljudi. Če si strokovnjak za infektologijo, politik, karkoli pa izjaviš take zadeve ( čeprav ga ni zdravila ki je za vedno) to ni dopustno in bi moralo biti kaznivo.

toži jih

24 minutes ago, John2005 said:

Kar se gripe tiče. 40 let so jo skušali iztrebiti s cepivi. Sedaj jim je pa ratalo z maskami. Pajade. Zakaj pa vsa leta niso potem predlagali enostavno mask namesto da so vsak januar prodajali cepiva?

Gripa je precej manj nalezljiva in zato ni potrebno države zapirat in maske nosit, pa še cepivo zelo lepo deluje. Sicer pa takoj po prenehanju ukrepov (distanca, maske, zaprtje) se gripa vrne.

26 minutes ago, John2005 said:

Glede tablete jo vzamem brez da me kdo sili, tukaj ni tko. To je glavna razlika.

mene tudi ni nihče silil

27 minutes ago, John2005 said:

Ah se počutim kot da smo 400 postov nazaj.

si bolj 200 let nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, John2005 pravi:

Zopet se vrtimo v krogu. 

Na besedo da "bo zavedno" je nasedlo veliko ljudi. Če si strokovnjak za infektologijo, politik, karkoli pa izjaviš take zadeve ( čeprav ga ni zdravila ki je za vedno) to ni dopustno in bi moralo biti kaznivo.

Kar se gripe tiče. 40 let so jo skušali iztrebiti s cepivi. Sedaj jim je pa ratalo z maskami. Pajade. Zakaj pa vsa leta niso potem predlagali enostavno mask namesto da so vsak januar prodajali cepiva?

Glede tablete jo vzamem brez da me kdo sili, tukaj ni tko. To je glavna razlika.

Ah se počutim kot da smo 400 postov nazaj.

Pa smo res. Nekateri še vedno ne razumete kako cepivo deluje in kaj je njegov namen. In enako bo čez 400 postov naprej....če ne gre pač ne gre....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoriija cepljenja  je sicer zanimiva, vendar se do danes ni udejanila kot je bila v izvirniku predstavljena.

To v kar nas  silijo in prisiljujejo pa ni cepljenje po zdravstveni dikciji. To je injiciranje nečesa kar proizvajalci ne žele razkriti in se skrivajo v neke odločitve nekih CDC, FDA, EMA, ki so v nasprotju interesov, saj so v dobršni meri plačanci farmacije ali GAVI-ja, ki je tudi v istem kolesju finančnih transakcij namenil odločevalcem, dodatno "podporo", da so mimo rednih postopkov dovolili izreden promet s substanco neznanih sestavin.

 

Pa še nekaj s pravnega vidika:  

 

Pogovor s pravnikoma iz Civilne iniciative slovenskih pravnikov (cisp)... lepo orisano trenutno (brez)pravno stanje v državi. Vsi odloki izdani v zvezi s plandemijo so brez pravne osnove ali v nasprotju z ustavo!

Posted by Jernej Miklošič on Tuesday, August 24, 2021

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlok, ki ga izda vlada, ima vso pravno osnovo in veljavo, dokler ga vlada ne razveljavi!

Pika, konec!

Pa se ti in tvoji somišljeniki lahko tudi preselite na Mars!

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, kaizer said:

To je injiciranje nečesa kar proizvajalci ne žele razkriti

Si že slišal za Coca Colo oz. njen recept? Ne, ker je to ena od največjih skrivnosti, pa vseeno je najbolj prodajana pijača na svetu.

So pa proizvajalci dolžni razkrit pristojnim inštitucijam, da odobrijo ali ne zdravila, ti pa naprej ne, ker gre za poslovno skrivnost oz. patent(e). Sicer pa kaj bi ti s temi podatki., ki še osnov ne razumeš???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!