Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, John2005 pravi:

No lahko gledava tud iz druge strani. Cca. 34% (baje) imaš šanse da korono dobiš kljub temu da si cepljen. Spodaj si lahko ogledaš kakšna je smrtnost če nisi cepljen po starostnih skupinah iz raziskave standforske univerze. Ne vem v kero skupino spadaš.  Kar se packarije tiče pa mislim, da si večjo packarijo dal v sebe s cepivom. S korono v stik boš pa v vsakem primeru prišel, hočeš nočeš. Mogoče si pa že prišel v stik pa niti ne veš, ker jo je telo spedenu v trenutku.

Stanford.png.7eba7c318e406d88df36e75a67b69ecd.png

 

 

Od malega sem cepljen, najbrž tudi ti.

S packarijo po tvojem :) 

Očitno si še en, ki ne razume osnov cepljenja.

Kljub cepljenju lahko dobiš virus, z lahkoto.

S cepljenjem si pridobil imunski odziv na packarijo, ki te napade in se takoj odzoveš (s pravilnim antitelesom) ter morebiti nimaš znakov okužbe ali pa je potek blag = ker pač prebolevaš in imunski sistem deluje.

Pri necepljenju pa tvegaš, kakšen bo odziv imunskega sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Snečer pravi:

red.jpg.2748b9d2a8a56f353d1ccd61580471b3.jpg

 

seveda je sedaj odgovornost, tako kazenska kot civilna

 

Ali lahko v dokaz priložiš eno vloženo civilno tožbo v sloveniji zaradi neželjenih stranskih učinkov cepiv proti sars-cov2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nečesa ne razumem, zakaj se covid lahko primerja s črnimi kozami, ne pa tudi z gripo? V primeru obveznega cepljenja mislim? Glede možnosti preživetja oz. smrtnosti? Kaj ni bližje girpi po tej plati?

Ne pravim da je covid gripa preden se kdo obesi na to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, BlackDoc said:

Nečesa ne razumem, zakaj se covid lahko primerja s črnimi kozami, ne pa tudi z gripo? V primeru obveznega cepljenja mislim? Glede možnosti preživetja oz. smrtnosti? Kaj ni bližje girpi po tej plati?

Ne pravim da je covid gripa preden se kdo obesi na to...

Gleda se na nalezljivost in pri tem je bolj podoben črnim kozam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, thumper pravi:

Ali lahko v dokaz priložiš eno vloženo civilno tožbo v sloveniji zaradi neželjenih stranskih učinkov cepiv proti sars-cov2?

Dokaz sta kazenski zakonik in obligacijski zakonik, da lahko tovrstne zadeve preganja država oz. da se vloži civilna tožba.

Seveda pa vpogleda v zadeve nimam, če je tožilstvo že koga preganjalo (je bilo nekaj govora) in če je kdo tožil zaradi okužbe, ki jo je malomarnež razširil in povzročil škodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Aha, ker imunski odziv na cepivo je pa kristalno jasen in predvidljiv, kajne? :worship:

In MRA cepiva ne delajo na čist enakem principu kot klasična cepiva. :winkiss:

 

Glede na milijone cepljenih po celem svetu je odziv že kristalno jasen in predvidljiv.

Ups, se popravljam.

2 milijardi po svetu z vsemi odmerki, 3 vsaj z enim...

Rast človeške populacije...

https://www.worldometers.info/world-population/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

saj si si sam odgovoril :P

 

še vedno ne najdem, da sem napisal to kar ti trdiš, da sem napisal, da naj vrnejo dodatek, če se nočejo cepit ...

torej .. LAŽEŠ in ZAVAJAŠ ;) 

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

od sester do moje vožnje smo prišli, a ne Maus :P

Lej MZ, ti si me vprašal, zakaj sem se vozil, če so zdravniki svetovali bla bla

kaj zdaj mene mešaš ... briga mene a si se ti vozu ali ne in in se šopiril, kdo ti kaj more, ko so bile bolnice polne covidnih bolnikov in zdravniško osebje prezaposleno ... ne me mešat v to ... odgovor @motozajebant, če češ... briga me 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, ftp pravi:

Gleda se na nalezljivost in pri tem je bolj podoben črnim kozam.

OK hvala, na to nisem pomislil. Se pravi logika je taka, čeprav je manj nevaren, je bolj nalezljiv, v stik z njim pride več ljudi in posledično je absolutna vrednost težko obolelih/hospitaliziranih/smrti večja, kot če bi bil recimo manj nalezljiv in bolj nevaren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

škoda, zamenjaj službo :P

 

ps. @mauskorona dodatki so bili že 2020 izplačani..univerzalni, pa tut bon si dobil prvi in drugi..prvega celo prej ko si se cepil.

ti malo mešaš bon (ki ga nisem vnovčil) in dodatke, ki so jih dobivali vsak mesec pri plači ... pojma nimaš

če ne veš zakaj so uvedeni boni, si malo razširi obzorja in kaj preberi ne pa pamet solit drugim.

p.s.

nisem ga še vnovčil in ga verjetno tudi ne bom ... prvi so ga vnovčili tisti, ki nimajo kaj drugega počet ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, BlackDoc said:

OK hvala, na to nisem pomislil. Se pravi logika je taka, čeprav je manj nevaren, je bolj nalezljiv, v stik z njim pride več ljudi in posledično je absolutna vrednost težko obolelih/hospitaliziranih/smrti večja, kot če bi bil recimo manj nalezljiv in bolj nevaren.

Tako, saj HIV je bolj nevaren, pa težje prenosljiv.

17 minutes ago, Alla said:

Aha, možnost prenosa iz partnerjev, ki spita v isti postelji je pa cca 40%?

Zato ker spita. Če bi kaj delala...  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Tako, saj HIV je bolj nevaren, pa težje prenosljiv.

vsaka bolezen ima svoje specifičnosti in se ne morejo kar tako med seboj primerjati, kot to radi delajo FB in MS doktorji vseh znanosti 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus tukaj tudi goreči zagovorniki cepljenja primerjajo obvezno cepljenje za črne koze s covidom? Ravno to sem vprašal, zakaj anticepilci ne smejo delat primerjav, zagovorniki cepljenja pa ja :) Ker eno je prav drugo pa narobe :) 

Je @ftp podal logično razlago, vidim da se da imet na normalna vprašanja normalen odgovor in kulturno debato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, maus pravi:

ti malo mešaš bon (ki ga nisem vnovčil) in dodatke, ki so jih dobivali vsak mesec pri plači ... pojma nimaš

če ne veš zakaj so uvedeni boni, si malo razširi obzorja in kaj preberi ne pa pamet solit drugim.

p.s.

nisem ga še vnovčil in ga verjetno tudi ne bom ... prvi so ga vnovčili tisti, ki nimajo kaj drugega počet ;) 

prou, pojma nimam, pa dodatkov tut ne :P bon sem pa skoristil

 

pred 31 minutami, maus pravi:

še vedno ne najdem, da sem napisal to kar ti trdiš, da sem napisal, da naj vrnejo dodatek, če se nočejo cepit ...

torej .. LAŽEŠ in ZAVAJAŠ ;) 

kaj zdaj mene mešaš ... briga mene a si se ti vozu ali ne in in se šopiril, kdo ti kaj more, ko so bile bolnice polne covidnih bolnikov in zdravniško osebje prezaposleno ... ne me mešat v to ... odgovor @motozajebant, če češ... briga me 

napisal si kar si napisal, jaz sem ti tut napisal kar sem ti napisal.

Da ti poznaš 5 medicinskih sester, ki ne verjamejo v korono je tudi izmišljotina. BO ŠLO?

Pa nehi jokat, bo cepivo popustilo. :P

ps. k se bom z alfo šopiru na ridah, bom car, prej se pa sam vozakam, MZ pa itak rt prca

 

Aja pa zmagu si, men se ne da več. Pliiis, vse maš prou, skor ko FB in MS doktorji :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Od malega sem cepljen, najbrž tudi ti.

S packarijo po tvojem :) 

Očitno si še en, ki ne razume osnov cepljenja.

Kljub cepljenju lahko dobiš virus, z lahkoto.

S cepljenjem si pridobil imunski odziv na packarijo, ki te napade in se takoj odzoveš (s pravilnim antitelesom) ter morebiti nimaš znakov okužbe ali pa je potek blag = ker pač prebolevaš in imunski sistem deluje.

Pri necepljenju pa tvegaš, kakšen bo odziv imunskega sistema.

Tole floskulo z osnovami cepljenja lahko pa res nehaš uporablat + vsi ostali. Mislim, da ni osebe ki nebi prebrala tisoče letakov, spletnih strani, člankov, na tvju poslušala itd v teh dveh letih kako ta famozna nova cepiva delujejo. To vsi vemo, vsak dan poslušamo. Moj dementni dedek si je celo zapomnu kako delajo pa niti svoje telefonske ne zna povedat.

Gre se, da kakorkoli obračaš je to nova zadeva. Pa ne mi zpet z neko zgodbo da je to že stara zadeva, ki se je razvijala za raka al ne vem kaj. Novo je. Celo tisti, ki so jo razvijali pravijo tako. Dolgoročnih posledic ali koristi ni možno merit ker je premal časa na trgu. Kot ti je nekdo višje napisal...imunski odziv na cepivo ni v celoti znan. Japonci so recimo ugotovili da se ti proteini (moram pa še enkrat prebrat dokument, ker sem že malo pozabil) pojavljajo tudi v kostnem mozgu in določenih pozicijah kjer primarno ni bilo predvideno in se ne ve kakšne so lahko dolgoročne posledice. Lahko pa da jih ni. 

Še vedno mislim, da glede na to da sem prebolel naj kar drugi na sebi testirajo cepivo.

Si pa spretno se izognil komentarju na prilepljeno tabelico. A so procenti previsoki? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, BlackDoc pravi:

@maus tukaj tudi goreči zagovorniki cepljenja primerjajo obvezno cepljenje za črne koze s covidom? Ravno to sem vprašal, zakaj anticepilci ne smejo delat primerjav, zagovorniki cepljenja pa ja :) Ker eno je prav drugo pa narobe :) 

Je @ftp podal logično razlago, vidim da se da imet na normalna vprašanja normalen odgovor in kulturno debato.

saj sem jaz tudi lepo odgovoril, ampak sem se navezoval na odgovor @ftp 

 

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

vse maš prou

vem :mask:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, John2005 said:

Hahaha, čitaj ne bo ti žal. Neki si naštimi za pojest, kavč, pa gas :)

Pa še zadnja za lahko noč iz izraela

 

13x boljsa zascita prebolevnikov je laz.Dokler ne bos razumu kaj je smisel cepljenja nima smisla debatirat.Radiska nabijacica megle in novinarski kanal na youtubu ima. Z univerzitetno izobrazbo bi pricakoval da bo povedala kaj bolj pametnega.

ka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 36 minutami, Spasku pravi:

13x boljsa zascita prebolevnikov je laz.Dokler ne bos razumu kaj je smisel cepljenja nima smisla debatirat.Radiska nabijacica megle in novinarski kanal na youtubu ima. Z univerzitetno izobrazbo bi pricakoval da bo povedala kaj bolj pametnega.

ka

 

In ti si merodajen da sodiš? Verjetno imaš doktorat iz virologije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, John2005 pravi:

Tole floskulo z osnovami cepljenja lahko pa res nehaš uporablat + vsi ostali. Mislim, da ni osebe ki nebi prebrala tisoče letakov, spletnih strani, člankov, na tvju poslušala itd v teh dveh letih kako ta famozna nova cepiva delujejo. To vsi vemo, vsak dan poslušamo. Moj dementni dedek si je celo zapomnu kako delajo pa niti svoje telefonske ne zna povedat.

Gre se, da kakorkoli obračaš je to nova zadeva. Pa ne mi zpet z neko zgodbo da je to že stara zadeva, ki se je razvijala za raka al ne vem kaj. Novo je. Celo tisti, ki so jo razvijali pravijo tako. Dolgoročnih posledic ali koristi ni možno merit ker je premal časa na trgu. Kot ti je nekdo višje napisal...imunski odziv na cepivo ni v celoti znan. Japonci so recimo ugotovili da se ti proteini (moram pa še enkrat prebrat dokument, ker sem že malo pozabil) pojavljajo tudi v kostnem mozgu in določenih pozicijah kjer primarno ni bilo predvideno in se ne ve kakšne so lahko dolgoročne posledice. Lahko pa da jih ni. 

Še vedno mislim, da glede na to da sem prebolel naj kar drugi na sebi testirajo cepivo.

Si pa spretno se izognil komentarju na prilepljeno tabelico. A so procenti previsoki? :)

Tabela kot tabela, daj neko razlago zraven. Kaj naj komentiram, če ne vem, za kaj gre?

Tehnologija in poznavanje človeškega telesa sta napredovali s svetlobno hitrostjo.

Tako lahko npr. danes iz krvi noseče matere potegnemo otrokov dnk (torej brez da bi posegali v plod in nato primitivno vizualno primerjali kromosome ali je kateri defekten) in ugotavljamo (z računalnikom) morebitne napake v dnk zapisu.

Tehnologija je šla tako naprej, da lahko mRNA cepivo vsak hip prilagodijo, in tudi ni potrebno 100 testiranja na ljudeh za stranske učinke itd.

A je bolje, da o tem piše kakšen strokovnjak, ker to je "atomska fizika" in je potrebno znanje, da razumeš, kaj šele da bi pomagal pri razvoju.

In potem udari ven nek FB zarotnik, kakšen oporočni dohtar, ki piše recepte, ki še v življenju ni videl vrhunskega laboratorija niti od zunaj, kaj šele da bi se spoznal na genom.

Če bi potegnil pod črto zaključek antiwaxerjev: da so pikec "razvili" (itak je placebo), da bi multinacionalke služile mastne denarce (ker so itak vse podmazale odločevalce) in da je vse skupaj eno šov in nateg ... 

Po drugi strani pa si cepljen (otroške bolezni) in tam te pa nič ne napenja.

Nekje sem prebral, da se proteini nabiraju v penisu in postane večji ter bolj odebljen, baje so tudi te raziskave ...

Bolj ko bereš te neumnosti, da ti potrjujejo tvojo antiwax magnet teorijo, bolj se bližaš vratom ustanove, kjer je vse zasedeno in piše "tisti, ki bi tu morali biti, so zunaj".

To norenja z antiwaxarijo je preseglo že vse meje in žali človeško pamet.

Pač se ne pikneš, ampak potem ne jamraš in ne utrujaš. Magneti, radioaktivnost, življenjska doba eno leto, ja kaj še bomo prebrali.

--------

Danes prvi dan šole. Dobim od kolega, da na eni šoli so poklicali varnostnika, ker starši niso hoteli nadeti maske in se je pouk zamaknil.

Antiwaxerji ste povsem zblazneli.

Samo palica in nič drugega.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

Kako je pa v Izraelu?

Pri nas je sicer, če zapišem v odstotkih, približno petina oz 20% cepljenih, od vseh, ki pristanejo v bolnišnici. vir NIJZ, na vrhu je pripeta povezava. Za vsak dan se lahko lepo vidi, koliko je cepljenih, koliko pa ostalih v bolnišnici.

Ti podatki so dokaj dobri v primerjavi z državami, ki so prej precepile prebivalstvo.

https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljanje-okuzb-s-sars-cov-2-covid-19

recimo danes 7 cepljenih pa 32 ostalih, tako vsaj uradni podatki

 

bolje ni, si pa bolje zaščiten, tako trdijo tudi naši strokovnjaki.

Nekateri tuji pa ugotavljajo, da samo cepivo ne bo rešilo problema. Niti vsakoletno cepljenje. Da bo potrebno kontrolirano dopustiti generacijam, ki niso tvegane okužbo, saj bodo bolje zaščitene.

Isto kot pri nas pobira v vecini necepljene ker ne si mislit da so v Izraelu vsi cepljeni ,ker verskih fanatikov imajo vec kot nas je nas Slove..

3 hours ago, DAMI34 said:

bolje ni, si pa bolje zaščiten, tako trdijo tudi naši strokovnjaki.

4000 ni uspelo  in se nekaj ne vem tocne stevilke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komu se bomo zahvalili, če bo spet zaprtje?

Citiraj

Število novih primerov okuženih s koronavirusom na prvi šolski dan ne daje dobre popotnice učencem za pouk v šolskih klopeh. Na torkovih testiranjih so po besedah mikrobiologa Gorazda Pretnarja namreč zabeležili kar 700 novih okužb (dan prej 538, delež pozitivnih je bil 18,4-odstoten).

Tu je potrebno uvesti neko kazen za tiste, ki so fasali in da se širi. Ker to pa ni več normalno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Komu se bomo zahvalili, če bo spet zaprtje?

Tu je potrebno uvesti neko kazen za tiste, ki so fasali in da se širi. Ker to pa ni več normalno.

 

Če bo spet zaprtje se lahko zahvalimo vladi RS.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!