Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

54 minutes ago, Snečer said:

ne bluzirat, bo ukrep

 Torej ima clovek prav....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Snečer pravi:

 

Vsakemu, ki je fasal bi se bilo potrebno "osebno" zahvalit, da je pomagal pri širjenju te epidemije in uničevanju nekega normalnega življenja..

Ali tistemu, ki je fasal ali tistemu, ki je širil?

 Če je hodil po prireditvah in kar ne bi bilo nujno, potem poplnoma drži.

Kaj pa če je fasal v službi, učitelj v šoli, ....?

Tisti, ki je sam v pisarni, ima veliko večjo možnost biti previden in se izognit. 

Če nekdo faše v službi in se sicer obnaša odgovorno, minimira rizične stike, ostane doma in ukrepa tako, da sam ne okuži naslednjega..... takšnega jaz ne bi obsojal.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, John2005 pravi:

Ne to pisat ker te bo naš supermoderator zbrisu. Sem prebral pravila foruma. Mislm, da bi mu blo treba odvzet mandat :) 

Na koncu vsakega stavka moraš napisat da ima samo on prav. @DAMI34 mu gre najbolj v nos ker ga ne more zbrisat ...hihihi.

Mislim, da nisem napisal nič takšnega, da bi bilo za zbrisat, nikogar nisem žalil ?

P.s. Če gre za osebne žalitve se razume, da se briše. Če gre pa za drugačno mnenje, bi bilo narobe brisat, ker bi to slabšalo forum in bi bilo škoda, ker forum kot celota je ZELO DOBER.

 

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Ne znam ti odgovorit na to strokovno vprašanje.

Povedal pa sem, zakaj sem se cepil.

Če je pa cepljenje prevara in nima učinka pa tudi ne vem.

 

niti tega ne trdim, verjamem (upam) da ni prevara, prevara je pa propaganda.

V dani situaciji bi jaz gladko ukinil vsem ki imjo potrdila da so cepljeni in to recimo 6 mesecev po drugem odmerku. Lahko celo prej, ker je brezveze lagat o zaščiti, če je ta mala, cca 20-30%. Potrdilo o cepljenju bi spet veljalo, če se cepimo z booster dozo, kar spet trdijo, da pomaga. Seveda bomo potem spet morali preverjat a se bolnice polnijo tudi z ljudmi ki imajo 3 odmerke.

Nisem pa te spraševal osebno (vsak ma svoje razloge), spraševal sem, kako prepričati ljudi v cepljenje, ker se vse skupaj nateguje in povzroča zmešnjavo.

Spet so NIJZjevci krepko zamudili, ko bi lahko obelodanili, cepivo izgublja in to zelo hitro. Polno cepljeni NISTE zaščiteni. Nekako takole.

pred 3 urami, MARE 65 pravi:

Who the fuck is pikec ?

brat od Pokeca :P

 

pred 1 uro, Snečer pravi:

bo še kdo provociral? ajde, danes ja akcija

2+1 :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MiNa pravi:

Evo pa smo  "svetovni prvaki" tudi v tej disciplini...

 

Zgleda, da imamo vse ukrepe napačne. Mogoče bi bilo bolje, če bi posnemali najmanj precepljene države, ker so očitno pred nami ...če smo najslabši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Zgleda, da imamo vse ukrepe napačne. Mogoče bi bilo bolje, če bi posnemali najmanj precepljene države, ker so očitno pred nami ...če smo najslabši?

in ti se še vedno sekiraš, da se ne moreš okužit :P

 

Mogoče bi bilo bolje, če nas nebi fopali z glupostmi Kreka in podobnih čarovnikov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

niti tega ne trdim, verjamem (upam) da ni prevara, prevara je pa propaganda.

V dani situaciji bi jaz gladko ukinil vsem ki imjo potrdila da so cepljeni in to recimo 6 mesecev po drugem odmerku. Lahko celo prej, ker je brezveze lagat o zaščiti, če je ta mala, cca 20-30%. Potrdilo o cepljenju bi spet veljalo, če se cepimo z booster dozo, kar spet trdijo, da pomaga. Seveda bomo potem spet morali preverjat a se bolnice polnijo tudi z ljudmi ki imajo 3 odmerke.

Nisem pa te spraševal osebno (vsak ma svoje razloge), spraševal sem, kako prepričati ljudi v cepljenje, ker se vse skupaj nateguje in povzroča zmešnjavo.

Spet so NIJZjevci krepko zamudili, ko bi lahko obelodanili, cepivo izgublja in to zelo hitro. Polno cepljeni NISTE zaščiteni. Nekako takole.

brat od Pokeca :P

 

Je določen % ljudi, ki jih ne moreš prepričat v cepljenje oziroma jih v to lahko prepriča le res nevarna in smrtonosna bolezen.

Ker korona ne kosi kot kuga, je krog takšnih ki se ne bi cepili kar velik.

Kar se je do sedaj cepilo, se je cepilo, novi se bodo z muko.

Žal pa imamo pojav, ko ne samo, da se ne želijo cepit, ampak se tudi obnašajo kot da korone ni in lepo harajo okoli.

Zato plujemo v neki čudni zmedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, razumem "packe" ki se ne želijo cepit in harajo okrog (so zanikovalci in neumni). Imamo pa tudi "packe" ki so cepljeni in prepričani da so varni in harajo okrog. to prepričanje jim je pa država in NIJZ vbila v glavo. Tudi to je velika napaka. Mogoče jih celo cepivo ščiti ob okužbi, pa ostanejo doma in prebolijo vmes pa okužijo še nekaj necepljenih ali cepljenih, ki pristanejo v bolnici.

Zmeda je in to huda.

 

Mislim da je tudi MF že povedal, da so pač nekateri, ki se ne bodo cepili in to je normalno, jih je pa veliko, ki so v dvomu ali čakajo in take je zjebal Kacin, pa sedanja situacija jih bo odvrnila od cepljenja.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ok, razumem "packe" ki se ne želijo cepit in harajo okrog (so zanikovalci in neumni). Imamo pa tudi "packe" ki so cepljeni in prepričani da so varni in harajo okrog. to prepričanje jim je pa država in NIJZ vbila v glavo. Tudi to je velika napaka. Mogoče jih celo cepivo ščiti ob okužbi, pa ostanejo doma in prebolijo vmes pa okužijo še nekaj necepljenih ali cepljenih, ki pristanejo v bolnici.

Zmeda je in to huda.

 

Mislim da je tudi MF že povedal, da so pač nekateri, ki se ne bodo cepili in to je normalno, jih je pa veliko, ki so v dvomu ali čakajo in take je zjebal Kacin, pa sedanja situacija jih bo odvrnila od cepljenja.

 

Očitno je zatajil tudi šolski sistem, ko se starši učijo namesto otrok ...

Tu rešitve hipne ni, razen hude prisile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vidim rešitev v prisili. Sploh pa ne v prisili kakih neumnih zadev. Smo žal v demokraciji.

Rešitev na dolgi rok ali sedaj so jo pokazale pametne države, ki so državljane prav obveščale in prav učile. Pa še imajo občasno tudi oni probleme.

In na koncu se bomo morali sprijazniti in se naučiti živeti s korono brez omejitev, tako al drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MiNa pravi:

Evo pa smo  "svetovni prvaki" tudi v tej disciplini...

 

Sej smo tud po pitju alkohola pa nas noben ne hvali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Sej smo tud po pitju alkohola pa nas noben ne hvali?

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/foto-na-mariborskem-glavnem-trgu-manjsa-skupina-ljudi-na-protestnem-martinovanju

jba_0002.jpg

protestniki včeraj v Mariboru...

jba_0009_0.jpg

tule v moto opremi? :)

V glavnem v Mariboru ta vsebina ne pali.

Včeraj sem bil v Avstriji. V trgovinah (OBI) skoraj nihče ne nosi maske, na vratih ne preverjajo...

Nazaj v Slovenijo ni na meji nikogar (stari prehod), v Avstrijo pa je "vojak", ki samo vpraša če je vse...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še nekaj koristnih pojasnil glede novega odloka.

V šolah morajo od jutri vsi nositi maske, kirurške ali ffp2 (razen izjem, telovadba itd.).

Mediji pa tudi pišejo, da je po novem obvezno samotestiranje za vse učence in dijake 3x tedensko.

To pa ne drži.

https://www.uradni-list.si/_pdf/2021/Ur/u2021174.pdf

8. člen odloka določa obvezno samotestiranje, vendar je izjema v šestem odstavku, kjer je napisano, da samotestiranje ni obvezno za tiste, ki izpolnjujejo pogoje PCT.

3. člen 3-1 pa določa, kdo ne rabi izpolnjevat PCT pogoja (oz ga s tem izpolnjuje) in to je med drugim deca do 12 let.

Kot vedno, šlampig napisano.

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ne vidim rešitev v prisili. Sploh pa ne v prisili kakih neumnih zadev. Smo žal v demokraciji.

Rešitev na dolgi rok ali sedaj so jo pokazale pametne države, ki so državljane prav obveščale in prav učile. Pa še imajo občasno tudi oni probleme.

In na koncu se bomo morali sprijazniti in se naučiti živeti s korono brez omejitev, tako al drugače.

Ne, k sreči smo v demokraciji. Žal pa si nekateri demokracijo predstavljajo/te, da lahko počnejo kar se jim zahoče in jim nihče nič ne more. ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, John2005 said:

 aaaaaaaa, krizaaaaaaaaaaaa..  iz muhe slona.

Naj ti muha skoci v oko, pa bos videl slona.

7 hours ago, DAMI34 said:

ko so ugotovili, da se lahko okužimo, pa da zaščita pada je bila glavna informacija da cepivo ščiti pred hudim potekom bolezni in hospitalizacijo. Mar ne?

 

Kam je odšla ta možnost, če je 33% polno cepljenih v bolnišnici?

Ce je necepljenih 2x toliko kot cepljenih, potem je ta moznost statisticno gledana odsla na 50% zascite.

3 hours ago, DAMI34 said:

ker je brezveze lagat o zaščiti, če je ta mala, cca 20-30%.

50. Se vedno precej dobra zascita, ce mene vprasas. ;) 

Ce imas kuzno stevilo 2, si v riti. Ce imas 60% ljudii zasciteno s 50% zascito (realno je vec, ker niso vsi 9 mescev po cepljenju), pa tu in tam se kdo na vsake kvatre spostuje kaksen ukrep (maske), je kuzno stevilo globoko pod 1, kar pomeni, da se situacija umirja. Ce imas cepljenih 80% ljudi, tudi ce s 50% zascito... ...ma ne bom nadaljeval.

Ampak ne, nekateri vztrajajo, da se dela "iz muhe slona". Pa se res dela. Dobefakingsedno. Eksponentno. Da 0,2% populacije uradno zboli v enem dnevu, meni ni normalno.

3 hours ago, DAMI34 said:

jih je pa veliko, ki so v dvomu ali čakajo in take je zjebal Kacin, pa sedanja situacija jih bo odvrnila od cepljenja.

in antivaxerska propaganda. Ona muha pa slon, pa to.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa popolnoma razumem tiste ki se nocejo cepit. 

Kako zaupati ljudem, ki vladajo tej državi, ki jo ropajo že 30 let. In stroki, ki pri večini bolezni zdravi simptome, ne izvor bolezni. 

Poleg vseprisotnih laži, prevar, korupcije in pehanja za bogastvom. 

Zabluzi smo kot civilizacija. Ter v Slo ne bo potreben komet. Imamo dost nesposobnih ljudi, ki so na vrhu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, bosa pravi:

Ne, k sreči smo v demokraciji. Žal pa si nekateri demokracijo predstavljajo/te, da lahko počnejo kar se jim zahoče in jim nihče nič ne more. ?

Vključno z vlado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Zok pravi:

Naj ti muha skoci v oko, pa bos videl slona.

Ce je necepljenih 2x toliko kot cepljenih, potem je ta moznost statisticno gledana odsla na 50% zascite.

50. Se vedno precej dobra zascita, ce mene vprasas. ;) 

Ce imas kuzno stevilo 2, si v riti. Ce imas 60% ljudii zasciteno s 50% zascito (realno je vec, ker niso vsi 9 mescev po cepljenju), pa tu in tam se kdo na vsake kvatre spostuje kaksen ukrep (maske), je kuzno stevilo globoko pod 1, kar pomeni, da se situacija umirja. Ce imas cepljenih 80% ljudi, tudi ce s 50% zascito... ...ma ne bom nadaljeval.

Ampak ne, nekateri vztrajajo, da se dela "iz muhe slona". Pa se res dela. Dobefakingsedno. Eksponentno. Da 0,2% populacije uradno zboli v enem dnevu, meni ni normalno.

in antivaxerska propaganda. Ona muha pa slon, pa to.

Veš kje je problem? 

Pojasni 2x cepljenim v bolnici kako jih cepivo ščiti, da jih je pa statistika zajebala.

Naši so zamudili s tretjo dozo. Prepozno so začeli. A informacije so imeli, da bi pravočasno ukrepali. Tako bi imeli manj cepljenih v bolnici in ne bi bilo kolapsa zdravstva.

Trenutno vsaj po mojem mnenju so najbolj ogroženi tisti ki so se prvi cepili. Torej starejši in prednostne liste.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni za tu, ampak vseeno!
 
Napadi na Mela Gibsona za film Rothschild!!
Mel Gibson se je odločil, da bo dosegel svetovni program New World Order s posnetkom filma o družini Rothschild.
O čem je film?
3 O družini bankirjev.
Ti bankirji so zadolžili ves svet prek organizacij, kot sta Mednarodna banka predpisov in Svetovna banka, ter prek svetovnih organizacij, kot so ZN, CFR, skupina B
Svetovni mediji so ob vsaki omembi družine Rothschild že napovedali vojno režiserju in želijo ne le ustaviti produkcije filma, ampak tudi kaznovati Gibsona samega.
Njegov pogum je občudovanja vreden! ❤ ❤
 

242260960_10219370817877728_5520001231318728830_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!