Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

5 minutes ago, Erikcslo said:

Če država pri taki svetovni smrtonosni pandemiji vzame samo 7615 brisov, kar je 38 brisov po Občini in ne mestu ali kraju, je res nekaj narobe. 

Velikokrat sem vprašal in nisem dobil odgovora, ali se 2x ali 3x ali več eni in isti okuženi testirajo, ker če prešteješ vsakodnevno številko okuženih je številka enormna.

Seveda. Ker imas tudi 212 odvzemnih mest ane?

Pojdi nazaj v svojo malo obcino, pa je :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Erikcslo pravi:

Če država pri taki svetovni smrtonosni pandemiji vzame samo 7615 brisov, kar je 38 brisov po Občini in ne mestu ali kraju, je res nekaj narobe. 

Velikokrat sem vprašal in nisem dobil odgovora, ali se 2x ali 3x ali več eni in isti okuženi testirajo, ker če prešteješ vsakodnevno številko okuženih je številka enormna.

zgleda, da je prebivalcev Slovenije veliko več kot 2 mio. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Erikcslo said:

Če država pri taki svetovni smrtonosni pandemiji vzame samo 7615 brisov, kar je 38 brisov po Občini in ne mestu ali kraju, je res nekaj narobe. 

Narobe je s tvojim razumevanjem. S PCR testirajo tiste ki so bolani - imajo simptome in tiste ki so bili pozitivni na hitrih testih in samotestiranju.

SIcer pa je to navedba za testiranje s PCR testom, poleg tega je bilo v ponedeljek še 55.715 hitrih testov, torej skupaj 63.330 testov.

4 minutes ago, Erikcslo said:

vsakodnevno številko okuženih je številka enormna.

seveda je ogromna, zato ukrepi.

1 minute ago, DAMI34 said:

zgleda, da je prebivalcev Slovenije veliko več kot 2 mio.

ali pa prebolevniki ponovno zbolevajo... ali pa....

3 minutes ago, DAMI34 said:

a se ni začelo...nekateri majo 85%, drugi 89% eni smo pa mal zadaj :P in vsi mamo probleme.

samo eni imamo večje, drugi imajo manjše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na specializiranem državnem tožilstvu so za necenzurirano.si potrdili, da preiskujejo sume kaznivih dejanj, povezane z nedovoljenim cepljenjem oseb, mlajših od 18 let.

Gre za skoraj 200 primerov mladoletnikov, ki so prejeli odmerke cepiva proizvajalcev Janssen in AstraZeneca, čeprav to evropski regulator (EMA) izrecno prepoveduje, saj sta registrani le za uporabo pri odraslih osebah. Kako je mogoče, da so v Sloveniji z njima cepili tudi osebe, mlajše od 18 let, še vedno ni jasno. Ko smo konec septembra razkrili te primere, so na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) "dopustili možnost administrativne napake pri vnosu v bazo cepljenja". 

https://necenzurirano.si/clanek/aktualno/tozilstvo-nad-nedovoljeno-cepljenje-mladoletnikov-918659?fbclid=IwAR0HRwj3JFjrJ0nsBtJo5V6hSTpvTOJjuQ4FbLydnI2n2js0ERvzSPkdlOo

 

ahahaha...spet administrativna napaka :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, ukica said:

Seveda. Ker imas tudi 212 odvzemnih mest ane?

Pojdi nazaj v svojo malo obcino, pa je :) 

Šteto je bilo za 200 občin, vklopi računalnik in preverjaj in ne samo čitat in pluvat!

Koper 3 točke za brise

Izola 1 točka za brise (samo to sem našel)

Piran 3 točke za brise

Cene se razlikujejo, čeprav je par kilometrov razlike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, DAMI34 said:

a se ni začelo...nekateri majo 85%, drugi 89% eni smo pa mal zadaj :P in vsi mamo probleme.

Klobasanje in zavajanje o uspešnosti cepiv je dvorezen meč in ne nisem proti cepljenju, sem že zapisal.

 

JA, samo eni imajo majhne, mi pa velike. Samo v tem je razlika.

6 minutes ago, Erikcslo said:

Šteto je bilo za 200 občin, vklopi računalnik in preverjaj in ne samo čitat in pluvat!

Koper 3 točke za brise

Izola 1 točka za brise (samo to sem našel)

Piran 3 točke za brise

Cene se razlikujejo, čeprav je par kilometrov razlike!

Sem ti že napisal. V ponedeljek testirano 63.330 ljudi v katerem niso všteti tisti ki se samotestirajo. Samotestirajo pa se (vsaj bi morali) vsi zaposleni in šolarji. A je to res malo????

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, ftp said:

Narobe je s tvojim razumevanjem. S PCR testirajo tiste ki so bolani - imajo simptome in tiste ki so bili pozitivni na hitrih testih in samotestiranju.

SIcer pa je to navedba za testiranje s PCR testom, poleg tega je bilo v ponedeljek še 55.715 hitrih testov, torej skupaj 63.330 testov.

Hvala za obrazložitev in je smiselno , mogoče tako mora bit ampak v praksi je drugače, mene so testirali za PCR, ko sem moral na sodišče in nisem bil bolan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Erikcslo said:

mogoče tako mora bit ampak v praksi je drugače, mene so testirali za PCR, ko sem moral na sodišče in nisem bil bolan!

Kdaj je bilo to, verjetno lani ko hitrega testiranja še ni bilo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej da osvežimo znanje... Cepljeni lajko zboli, prav tako tisti ki je prebolel. Sicer ima tisti ki je že prebolel baje boljše šanse da gre z lahkoto skozi.

Tako kot če bi nekdo rekel, sem imel že prejšnjo zimo prehlad, se letos ne bom več prehladil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, smasher said:

Cepljeni lajko zboli, prav tako tisti ki je prebolel. Sicer ima tisti ki je že prebolel baje boljše šanse da gre z lahkoto skozi.

Pravzaprav kaže da se preboleli težje okuži (seveda v nekih 6 mesecih od bolezni) kot cepljeni (prav tako v 6 mesecih), je pa cepljen bolj zaščiten proti težji obliki bolezni po tem času. Sicer raziskave še kar potekajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Erikcslo said:

mene so testirali za PCR, ko sem moral na sodišče in nisem bil bolan!

 

27 minutes ago, Erikcslo said:

Letos pred mesecem dni!

Skoraj ne bi verjel. PCR testiranje naroči zdravnik, ko oceni da bi lahko bil okužen, sicer narediš hitri test, dosti krat na istem mestu kot delajo PCR teste in pridobiš PCT potrdilo (za 48 ur).

Si morda kaj zamešal PCR in PCT ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, ftp said:

 

Skoraj ne bi verjel. PCR testiranje naroči zdravnik, ko oceni da bi lahko bil okužen, sicer narediš hitri test, dosti krat na istem mestu kot delajo PCR teste in pridobiš PCT potrdilo (za 48 ur).

Si morda kaj zamešal PCR in PCT ????

Si morda kaj zamešal PCR in PCT ???? - Možno de sem!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

JA, samo eni imajo majhne, mi pa velike. Samo v tem je razlika.

Sem ti že napisal. V ponedeljek testirano 63.330 ljudi v katerem niso všteti tisti ki se samotestirajo. Samotestirajo pa se (vsaj bi morali) vsi zaposleni in šolarji. A je to res malo????

A nisi napisal da jih nimamo ker smo cepljeni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, ftp pravi:

 

Skoraj ne bi verjel. PCR testiranje naroči zdravnik, ko oceni da bi lahko bil okužen, sicer narediš hitri test, dosti krat na istem mestu kot delajo PCR teste in pridobiš PCT potrdilo (za 48 ur).

Si morda kaj zamešal PCR in PCT ????

Mogoče je zamenjal PCR in Hitri Antigenski Test ( HAT). Odvzem brisa poteka na enak način....le HAT rezultat imaš v 15 minutah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Kaj storiti, če otrok v šoli odkloni samotestiranje?

Orehovec svetuje, naj se v šoli opravi pogovor z učencem ali starši. V primeru osnovne šole je ta obvezna in se učenca ne more odstraniti s pouka, pri tem ko je v srednji šoli to mogoče. Če bo v osnovni šoli teh učencev več, mora ravnatelj poskrbeti za zdravo učno okolje, bodisi znotraj razreda ali izven, če je več otrok. Orehovec ravnateljem svetuje, naj se obrnejo tudi na inšpekcijo in se preveri, ali je pouk še mogoče izvajati v šoli ali se pouk prestavi na daljavo.

Če odlokov nismo sposobni upoštevati, pravi Orehovec, in bo staršev ali otrok, ki zavračajo samotestiranje več, se bomo mogli odločati tudi o tem, da bo šola na daljavo, je dejal Orehovec.

Otroci se bodo sami testirali

Sekretar Vindiš staršem svetuje, naj še ta teden vadijo samotestiranje doma, da bodo naslednji teden pri opravilu spretnejši.

Domača naloga.

Vadimo vtikanje palčke v nos, mešanje v epruvetko in kapanje...

LOL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

A nisi napisal da jih nimamo ker smo cepljeni?

Samo ti si tako razumel.

20 minutes ago, Snečer said:

Kaj storiti, če otrok v šoli odkloni samotestiranje?

 

20 minutes ago, Snečer said:

Domača naloga.

Vadimo vtikanje palčke v nos, mešanje v epruvetko in kapanje...

LOL

Vključit CSD, da preveri, če so starši sposobni skrbet oz. vzgajat otroke. Otrok bo odklonil, samo če mu starši prej operajo glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer so moji otroci še mali... Ampak za polnoletne in naprej cepljenje, in testiranje... Se ne pritožujem in se strinjam. 

Ne vem kako dobro deluje na psiho 7 letnega otroka jutranje palčkanje. 

Otroška leta so za igro in zganjanje neumnosti ZUNAJ.... se bojo že v puberteti skrivali za ekrani. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, smasher pravi:

Ne vem kako dobro deluje na psiho 7 letnega otroka jutranje palčkanje. 

Bolano...covid je telesna bolezen samo ti ki to izumljajo so še duševno bolani. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Mariborski kriminalisti skupaj s kolegi s policijskih uprav Ljubljana, Celje, Novo mesto, Murska Sobota, Kranj in Nova Gorica preiskujejo sume kaznivih dejanj s področja gospodarske kriminalitete. Dva zdravnika sta osumljena, da sta zlorabila svoj položaj in neupravičeno izdajala zdravniška spričevala, ki jih podjetja potrebujejo za svoje zaposlene oz. jih ti potrebujejo za dokaz svoje zdravstvene usposobljenosti za opravljanje dela. Eden od zdravnikov je izdajal tudi potrdila o prebolevnosti covida-19 ter potrdila o HAGT in PCR testih. S tem sta v daljšem časovnem obdobju zaslužila najmanj milijon evrov.

https://maribor24.si/kronika/na-obmocju-maribora-hisne-preiskave-dve-osebi-pridrzani-zaradi-suma-izdaje-covidnih-potrdil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, ftp pravi:

Samo ti si tako razumel.

 

Vključit CSD, da preveri, če so starši sposobni skrbet oz. vzgajat otroke. Otrok bo odklonil, samo če mu starši prej operajo glavo.

Nekateri starši znajo brat in v navodilih testov piše, da po 12 niso za samotestiranje.... lol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Nekateri starši znajo brat in v navodilih testov piše, da po 12 niso za samotestiranje.... lol

Pardon, 14...

Citiraj

14. Otrokom, mlajšim od 14 let, naj pomaga odrasla oseba.

Navodila za HAG teste, samotestiranje :)

Torej NAJ jim pomaga odrasla oseba.

In spet smo tam :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

POMEMBNE INFORMACIJE PRED UPORABO 1. Natančno preberite ta navodila. 2. Izdelka ne uporabljajte po datumu izteka roka uporabnosti. 3. Če je ovojnina testne kasete poškodovana ali ni ustrezno zapečatena, izdelka ne uporabljajte. 4. Test shranjujte pri temperaturi od 4 °C do 30 °C v zaprti originalni vrečki. Ne zamrzujte. 5. Izdelek uporabljajte pri sobni temperaturi (15 °C – 30 °C). Če je bil izdelek shranjen v hladnejšem prostoru (pod 15 °C), ga pred uporabo pustite 30 minut na normalni sobni temperaturi. 6. Vse vzorce obravnavajte kot potencialno kužne. 7. Neustrezni ali netočni odvzemi vzorcev ter shranjevanje in prevoz vzorcev lahko povzročijo netočne rezultate testov. 8. Za zagotovitev optimalne učinkovitosti testnega kompleta uporabite palčke, ki so priložene testnemu kompletu. 9. Pravilen odvzem vzorca je najpomembnejši korak pri izvedbi testa. Poskrbite, da boste s palčko zbrali dovolj vzorca (izločka iz nosu), saj je to še posebej pomembno pri jemanju vzorca iz anteriornega (sprednjega) dela nosne votline. 10. Pred odvzemom vzorca si večkrat izpihajte nos. 11. Vzorce je potrebno testirati čim prej po odvzemu. 12. Kapljice testnega vzorca dajte samo v vdolbino za vzorce (S). 13. Preveč ali premalo kapljic ekstrakcijske raztopine lahko privede do neveljavnega ali napačnega rezultata testa. 14. Otrokom, mlajšim od 14 let, naj pomaga odrasla oseba.

Prvi, drugi razred še jedva čita, kaj šele da bi vse razumel :) 

Lepo so se zaplezali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!