Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

https://www.slovenskenovice.si/novice/svet/nova-velika-studija-pokazala-kako-dolgo-scitijo-cepiva-pred-okuzbo/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1636449269

Astrazeneca denimo pred okužbo ščiti le 120 dni, potem učinkovitost cepiva pade na nič.

Super in jaz mam PCT :P

varen, majkemi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, tudi nemški virologi (no 2 od njih) so butasti kot jaz, ko trdijo, da PC ni ok. Zagovarjata samo T. In koliko časa že to trdim? Pa boli cepljene, hudo jih boli, oni so varni, a ne :P

 

https://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/6188283642cef/nemska-virologa-proti-rezimu-pc?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3HddSjPnmEG2yu5Zg6d4eg4_yCQOHofuWiImFx2yZaRhv3IWqV9pyyjvw#Echobox=1636316057

Virolog Jonas Schmidt-Chanasit z univerze v Hamburgu meni, da je najbolj varna varianta režim T. Testiranje vseh, cepljenih, prebolevnikov in necepljenih. Že res, da je verjetnost okužb cepljenih bistveno manjša od necepljenih, toda kljub temu obstaja. Previdni Schmidt-Chanasit zato noče, da bi se zlasti v zaprtih prostorih, na raznih dogodkih, med cepljenimi in prebolelimi ustvaril »lažen občutek varnosti«.

Medijsko izpostavljeni virolog z univerze v Bonnu Hendrick Streck dodaja, da bodo necepljeni, ki bodo izključeni iz družbenega življenja, zdaj manjkrat testirani. »Če jim ne bo dovoljena udeležba v družbenem življenju, si bodo organizirali svoje, domače zabave, kjer pa sploh ne bo možno nadzirati širjenja virusa,« izpostavlja težavo Streck.

Oba sta se zato zavzela, da v Nemčiji spet uvedejo brezplačne hitre antigenske teste.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

Tam je tudi žvečilni gumi prepovedan, pa hraklanje itd...

Bi lahko tudi kaj od tam povzeli.

 

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Zanimivo, tudi nemški virologi (no 2 od njih) so butasti kot jaz, ko trdijo, da PC ni ok. Zagovarjata samo T. In koliko časa že to trdim? Pa boli cepljene, hudo jih boli, oni so varni, a ne :P

 

https://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/6188283642cef/nemska-virologa-proti-rezimu-pc?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3HddSjPnmEG2yu5Zg6d4eg4_yCQOHofuWiImFx2yZaRhv3IWqV9pyyjvw#Echobox=1636316057

Virolog Jonas Schmidt-Chanasit z univerze v Hamburgu meni, da je najbolj varna varianta režim T. Testiranje vseh, cepljenih, prebolevnikov in necepljenih. Že res, da je verjetnost okužb cepljenih bistveno manjša od necepljenih, toda kljub temu obstaja. Previdni Schmidt-Chanasit zato noče, da bi se zlasti v zaprtih prostorih, na raznih dogodkih, med cepljenimi in prebolelimi ustvaril »lažen občutek varnosti«.

Medijsko izpostavljeni virolog z univerze v Bonnu Hendrick Streck dodaja, da bodo necepljeni, ki bodo izključeni iz družbenega življenja, zdaj manjkrat testirani. »Če jim ne bo dovoljena udeležba v družbenem življenju, si bodo organizirali svoje, domače zabave, kjer pa sploh ne bo možno nadzirati širjenja virusa,« izpostavlja težavo Streck.

Oba sta se zato zavzela, da v Nemčiji spet uvedejo brezplačne hitre antigenske teste.

Enga našega imamo v Berlinu... do sedaj je dal precej butastih napovedi :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

 

Enga našega imamo v Berlinu... do sedaj je dal precej butastih napovedi :) 

nikol ne bo zmagu Krekeca  & company :P

ps. čist prav imajo, 100% prav, če pa kdo lahko kaj drugače dokaže, kar z besedo na dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

https://www.slovenskenovice.si/novice/svet/nova-velika-studija-pokazala-kako-dolgo-scitijo-cepiva-pred-okuzbo/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1636449269

Astrazeneca denimo pred okužbo ščiti le 120 dni, potem učinkovitost cepiva pade na nič.

Super in jaz mam PCT :P

varen, majkemi

Ščiti pa še vedno pred hujšo obliko bolezni.

32 minutes ago, DAMI34 said:

Zanimivo, tudi nemški virologi (no 2 od njih) so butasti kot jaz, ko trdijo, da PC ni ok. Zagovarjata samo T. In koliko časa že to trdim? Pa boli cepljene, hudo jih boli, oni so varni, a ne

Zadeva ni tako enostavna kot zgleda, zato sta samo 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ftp pravi:

Ščiti pa še vedno pred hujšo obliko bolezni.

Zadeva ni tako enostavna kot zgleda, zato sta samo 2.

kr tolaži se..pa vsem ki ležijo v bolnici (2x cepljeni) to povej :P

Veš, so zanikovalci virusa..pa ga fašejo, so antivaxerji in spet fašejo korono...sami so si krivi mar ne.

In potem so nedotakljivi cepljeni, ki verjamejo da je to "neptrebojen amulet". In točno ti zadnji, od katerih bi pričakoval več razgledanosti, dobijo vedno izgovor, zakaj so boljši od drugih. 

Da, res je, samo 2 imata jajca, ostali se gladko slepijo, ma ne slepijo, si ne upajo in slepijo folk. Potem pa je kar je.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

kr tolaži se..pa vsem ki ležijo v bolnici (2x cepljeni) to povej :P

Veš, so zanikovalci virusa..pa ga fašejo, so antivaxerji in spet fašejo korono...sami so si krivi mar ne.

nabijaš kot vedno. Vedno ena in ista pesem. Prosim obrni stran.

 

18 minutes ago, DAMI34 said:

In potem so nedotakljivi cepljeni, ki verjamejo da je to "neptrebojen amulet". In točno ti zadnji, od katerih bi pričakoval več razgledanosti, dobijo vedno izgovor, zakaj so boljši od drugih. 

To je samo tvoje razmišljanje. Sicer je precej drugače, ampak tebi kaj povedat....

19 minutes ago, DAMI34 said:

Da, res je, samo 2 imata jajca, ostali se gladko slepijo, ma ne slepijo, si ne upajo in slepijo folk. Potem pa je kar je.

Ali pa razumejo problematiko, za razliko od tebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Zok pravi:

Evo, vidim da tolcete po cepljenih...

...sem se narocil na tretji odmerek.

Fakju. :D 

 

image.thumb.png.421fb410ec874d8e8703847535e8e381.png

to je pametna odločitev. in nihče ne tolče po cepljenih.

lp

Cepljen cepljenemu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseen pase napisat fakju tu pa tam. Na pritozbo ki sem jo prejle nesel na posto pac nisem mogel... :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ftp pravi:

nabijaš kot vedno. Vedno ena in ista pesem. Prosim obrni stran.

 

To je samo tvoje razmišljanje. Sicer je precej drugače, ampak tebi kaj povedat....

Ali pa razumejo problematiko, za razliko od tebe

lej , poln kufer te mam, ker tudi ti nič ne zastopiš. Nemška virologa sta butla, sta v manjšini, njune izjave so škandalozne itd...cepivo fantastično deluje, zakaj ljudi sekirat, kdaj izgubi zaščito...itd..antivaxersko obnašanje vaxirenega.

In ti že sedaj povem,. ne ubadaj se z mano, ker se ne boš dolgo. Demantiraj članke, kjer podaš drugačne raziskave z boljšimi rezultati in podobno. Ne ubadaj se da imaš problem meni dopovedat. Jaz se čisto nič ne sekiram, če se ti poćutiš varnega ker imaš papirček, da si cepljen. 

Celo Danci ugotavljajo, da so se "cepljeni" prehitro sprostili in podivjali.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, ftp pravi:

Pravzaprav kaže da se preboleli težje okuži (seveda v nekih 6 mesecih od bolezni) kot cepljeni (prav tako v 6 mesecih), je pa cepljen bolj zaščiten proti težji obliki bolezni po tem času. Sicer raziskave še kar potekajo.

Moj primer: prejšnjo nedeljo skupaj za isto mizo 4osebe, 3 cepljene, jaz ne. Ponoči ena oseba zakuri, kašlja, čez 2dni pozitiven na PCR. Še kar konkretno bolan cel teden, še danes ni ok. Cepljena julija. Druga oseba v četrtek švohost, močni glavoboli, bolečine v mišicah, danes prvi dan ok. Cepljena maja. Tretja oseba v soboto isto kot druga, ne vem kdaj je bila cepljena. Jaz, četrta oseba, v petek rahel glavobol ob kašlju, nato boleče grlo do danes. Cepljen 2019 proti klopnemu :) Edini ki mi ni bilo treba nič ležat... 

Ne bom o antivax, ampak je res čudno. Cepljeni ne rabijo karantene, nič. Kako to pali pri visoki precepljenosti? Komot se širi in okuži. V mojem primeru so cepljeni slabše odnesli? Starost vpletenih 30-40let... Lahko da imam samo srečo. Me pa preklinjajo ker sem slaba reklama za cepivo (vsi okoli mene so namreč cepljeni in sem za njih mona ker se ne:slap:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, BlackDoc pravi:

Moj primer: prejšnjo nedeljo skupaj za isto mizo 4osebe, 3 cepljene, jaz ne. Ponoči ena oseba zakuri, kašlja, čez 2dni pozitiven na PCR. Še kar konkretno bolan cel teden, še danes ni ok. Cepljena julija. Druga oseba v četrtek švohost, močni glavoboli, bolečine v mišicah, danes prvi dan ok. Cepljena maja. Tretja oseba v soboto isto kot druga, ne vem kdaj je bila cepljena. Jaz, četrta oseba, v petek rahel glavobol ob kašlju, nato boleče grlo do danes. Cepljen 2019 proti klopnemu :) Edini ki mi ni bilo treba nič ležat... 

Ne bom o antivax, ampak je res čudno. Cepljeni ne rabijo karantene, nič. Kako to pali pri visoki precepljenosti? Komot se širi in okuži. V mojem primeru so cepljeni slabše odnesli? Starost vpletenih 30-40let... Lahko da imam samo srečo. Me pa preklinjajo ker sem slaba reklama za cepivo (vsi okoli mene so namreč cepljeni in sem za njih mona ker se ne:slap:)

Nisi edini.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, tomash said:

 

https://www.worldometers.info/

Naj si vsak pri sebi potegne zaključke. Številke ne lažejo in so odraz tega sveta.

Tak da, cepljenje in maske so špukec u morje.

Kaksn zakljucek lahko potegnemo, ce vemo da je lani, pred cepivom, ob dokaj podobnih dnevnih cifrah novo okuzenih, umiralo po 40-50 ljudi na dan, danes pa okrog 15? 
 

 

https://www.24ur.com/novice/korona/v-torek-2217-novih-okuzb-pozitivnih-295-odstotka-testiranj.html

 

Po cepljenju se trupla ne grmadijo. Po cepljenju je manj resno bolnih. Po cepljenju in resnejsem pristopu k PCT, bi bilo zivlenje dokaj normalno, tako kot v sosednji italiji. Al ipak mi smo bol brihtni. Slovenija, Srbija in Hrvaska, 13mio najpametnejsih pod soncem, ima danes skupaj 13500 novih primerov. 60 miljonska cigan#ka italija pa 6000. 
 

Zakljucek je simpl. Jelincic je z enim stavkom povedal vse. 

 

1AEF2A77-5F2C-4142-A491-EA76BFC24F2A.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

Kaksn zakljucek lahko potegnemo, ce vemo da je lani, pred cepivom, ob dokaj podobnih dnevnih cifrah novo okuzenih, umiralo po 40-50 ljudi na dan, danes pa okrog 15? 
 

 

https://www.24ur.com/novice/korona/v-torek-2217-novih-okuzb-pozitivnih-295-odstotka-testiranj.html

 

Po cepljenju se trupla ne grmadijo. Po cepljenju je manj resno bolnih. Po cepljenju in resnejsem pristopu k PCT, bi bilo zivlenje dokaj normalno, tako kot v sosednji italiji. Al ipak mi smo bol brihtni. Slovenija, Srbija in Hrvaska, 13mio najpametnejsih pod soncem, ima danes skupaj 13500 novih primerov. 60 miljonska cigan#ka italija pa 6000. 
 

Zakljucek je simpl. Jelincic je z enim stavkom povedal vse. 

 

1AEF2A77-5F2C-4142-A491-EA76BFC24F2A.jpeg

Govorim o globalni sliki. Slovenija je prav tako špukec v morje. 

O bitju, ki ga omenjaš se ne splača.

Kar se pa cepljenja tiče, zaradi mene se lahko cepi kdor se hoče, tudi neštetokrat. Jaz se zaenkrat ne bom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

Kaksn zakljucek lahko potegnemo, ce vemo da je lani, pred cepivom, ob dokaj podobnih dnevnih cifrah novo okuzenih, umiralo po 40-50 ljudi na dan, danes pa okrog 15? 
 

 

da je gneča na intenzivni mnogo večja kot lani

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Kugelschreiber said:

Kaksn zakljucek lahko potegnemo, ce vemo da je lani, pred cepivom, ob dokaj podobnih dnevnih cifrah novo okuzenih, umiralo po 40-50 ljudi na dan, danes pa okrog 15? 

V Sloveniji vsak dan umre okoli 60 ljudi. Ob lepem vremenu malo manj, ko pride zima pa malo več. Glede na vse manipulacije smrti z virusom/zaradi virusa, boš iz tega težko kaj uporabnega izračunal.

Bolj uporabne so informacije iz Covid-19 sledilnika. 53% cepljenih prebivalcev na intenzivni negi zaseda 30% postelj. Torej cepivo zmanjša verjetnost intenzivne nege za 43%. Se pa delež polno cepljenih na intenzivni negi povečuje, očitno zaščita sčasoma upada.

Cepivo je približno tako kot motoristična čelada. Razumnemu vozniku za določen % zmanjša možnost poškodbe ali smrti. Če bi država začela reklamirati, da si moraš samo kupiti čelado in takoj dobiš potrdilo, da si "odgovoren in zaščiten", bi pa hitro dobili na cesto kup bedakov brez izpita, ki bi se z novimi čeladami vozili malo po levi, malo po desni in ogrožali sebe in druge. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, GregorM said:

Sloveniji vsak dan umre okoli 60 ljudi. Ob lepem vremenu malo manj, ko pride zima pa malo več. Glede na vse manipulacije smrti z virusom/zaradi virusa, boš iz tega težko kaj uporabnega izračunal.

Sm ze parkrat objavil mojo zasebno statistiko.  Lani sem v tem casu (novembra in decembra) naredil 200 nagrobnih ploscic.  Od zacetka cepljenja do avgusta pa 90. Trenutno povprasevanje k sreci ne odstopa od poprecnih let.  Lani je bila morija velika.  

3 minutes ago, DAMI34 said:

da je gneča na intenzivni mnogo večja kot lani

A ma to kako povezavo s tem de ne crkuje po avtobus folka na dan ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, GregorM pravi:

V Sloveniji vsak dan umre okoli 60 ljudi. Ob lepem vremenu malo manj, ko pride zima pa malo več. Glede na vse manipulacije smrti z virusom/zaradi virusa, boš iz tega težko kaj uporabnega izračunal.

Bolj uporabne so informacije iz Covid-19 sledilnika. 53% cepljenih prebivalcev na intenzivni negi zaseda 30% postelj. Torej cepivo zmanjša verjetnost intenzivne nege za 43%. Se pa delež polno cepljenih na intenzivni negi povečuje, očitno zaščita sčasoma upada.

Cepivo je približno tako kot motoristična čelada. Razumnemu vozniku za določen % zmanjša možnost poškodbe ali smrti. Če bi država začela reklamirati, da si moraš samo kupiti čelado in takoj dobiš potrdilo, da si "odgovoren in zaščiten", bi pa hitro dobili na cesto kup bedakov brez izpita, ki bi se z novimi čeladami vozili malo po levi, malo po desni in ogrožali sebe in druge. 

lani je bil kar močan porast smrti po podatkih uradne statistike, ki sem jo že lepil

res je tudi, da se vseh bolezni ne zdravi več zaradi korona prioritete, a številke so višje

jaz sem vseeno raje cepljen

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Sm ze parkrat objavil mojo zasebno statistiko.  Lani sem v tem casu (novembra in decembra) naredil 200 nagrobnih ploscic.  Od zacetka cepljenja do avgusta pa 90. Trenutno povprasevanje k sreci ne odstopa od poprecnih let.  Lani je bila morija velika.  

A ma to kako povezavo s tem de ne crkuje po avtobus folka na dan ?

ravno me je zanimalo, kako gre letos biznis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kugelschreiber pravi:

Lani je bila morija velika.  

Starostna skupina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

A ma to kako povezavo s tem de ne crkuje po avtobus folka na dan ?

da, da jih je lani hitreje pobiralo, letos manj, posledično je zato kolaps zdravstva, odpovedi ostalih programov, katere posledice bomo čutili v naslednjih letih.

Da bodo bolnice zasedene so vedeli, a so upali, da ne bodo. Oziroma, po mojem se jim jebe.

 

ps. tisti, ki so lani umrli, letos ne bodo še 1x

tudi v Bergamu ne.

Vprašanje je, kake bi bile cifre, če bi vsi tisti tvegani, ki so lani umrli, bili zaščiteni s cepivom. Verjetno manjše, ne pa tako drastično. Vsak od nas ima žal rok trajanja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cepivo slabo ščiti pred okužbo, torej se je potrebno temu primerno obnašat.

Potrdilo o cepljenju NI potrdilo o imunosti. Simpl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!