Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

90% necepljenih se karantene sploh ne drži, in dokler lahko prosto skačejo naokoli, se družijo in počnejo, kar jim paše. Ker to tudi povedo, da se karantene itak nihče ne drži!

Pravljice pišeš ti!

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, DAMI34 said:

da, test je nezanesljiv, ker palčke ne nabijejo v možgane. :P Verjetno si to šel gledat prav na lokacije, kjer jemljejo vzorce.

Torej štos je v nabijanju palčke v mozak, ne pa aktivni snovi, ki reagira ali nereagira pravilno na sars cov2

:P

 

 

Če bi kaj razumel, bi vedel da oboje, samo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

90% necepljenih se karantene sploh ne drži, in dokler lahko prosto skačejo naokoli, se družijo in počnejo, kar jim paše. Ker to tudi povedo, da se karantene itak nihče ne drži!

Pravljice pišeš ti!

tako je, torej so necepljeni krivi vsega.

Mene kar glava zaboli, ko se cepljeni ne zavedajo, kake možnosti imajo za okužbo. Oni so prepričani v prav, ki jim ga govori politika:

necepljeni so vsega krivi.

 

Bi te prosil, za podatke raziskave, mogoče ti bo potem potegnilo:

1. možnosti okužbe s korono, če si cepljen, sploh v sorazmerju s pretekom časa od zadnjega "pikeca"

2. vsaj eno raziskavo, ki pokaže kako se necepljeni ne držijo karanten, cepljeni (okuženi) pa ja...da vsaj razliko ugotovim

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Endlich said:

P.s. Šalo na stran. Kakorkoli že, na isti ladji smo cepljeni ali necepljeni in edino skupaj bono zmagali

Na isti ladji, samo nekateri vrtajo luknjo v dno, ker bo itak voda sama odtekla :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

Če bi kaj razumel, bi vedel da oboje, samo...

lej, pa sej se boš navadil pisat, še mal se potrudi, tole je nebuloza spet usmerjena samo name. Poišči linke, raziskave, do kje je potrebno paličico nabit, da boš potrdil svoj izgovor o goljufanju pri testih.

 

Še mal, še mal, če mi ne bo prej živc popustil...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

da boš potrdil svoj izgovor o goljufanju pri testih.

Goljufanje..., saj smo na področju kjer je goljufanje in izogibanje doma. Raziskav seveda ni, pa si upam trdit da se samotestiranja doma ne drži niti polovica učencev.

Kar se pa hitrega testiranja tiče, sem pa doživel marsikaj, pa nikoli niti približno kot pri PCR testih, pa je odvzem brisa enak.

 

8 minutes ago, ftp said:

Verjetno si to šel gledat prav na lokacije, kjer jemljejo vzorce.

 

6 minutes ago, DAMI34 said:

tole je nebuloza spet usmerjena samo name.

Zgornja pa samo na mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Na isti ladji, samo nekateri vrtajo luknjo v dno, ker bo itak voda sama odtekla :eek:

Ja,hočeš ali nočeš. Na isti ladji.

Smo že dobili preceh naluknjano ladjo.

Bom ponovil, kar sem že pred tedni napisal.

Odgovornost posameznika je še najbolj odvisna od njegovega karakterja.

Jaz gledam tako: vseeno ali cepljeni ali necepljeni,če sta se odgovorno obnašala,  tako da sta verjetno fasala na delovnem mestu (eni imajo svoje pisarne, večina ne) in če sta takoj odreagirala in nista okužila nobenega naprej, potem sta veliko pripomogla k ustavitvi virusa.

Problem je, ko ljudje okužijo naprej.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ftp pravi:

Goljufanje..., saj smo na področju kjer je goljufanje in izogibanje doma. Raziskav seveda ni, pa si upam trdit da se samotestiranja doma ne drži niti polovica učencev.

Kar se pa hitrega testiranja tiče, sem pa doživel marsikaj, pa nikoli niti približno kot pri PCR testih, pa je odvzem brisa enak.

 

 

Zgornja pa samo na mene.

Vedno je samo odgovor, na tvoje "osebno" prcanje.

 

Goljufa se lahko povsod, če se hoče. 

Jaz sem pred časom trdil, da so HAGT testi precej nezanesljivi, pa ni problem če pokaže "false positive", ker testiranca običajno pošljejo na PCR potem v kolikor je pozitiven.

Problem je slaba občutljivost, oziroma kot je jasno bilo tudi po medijih, neustreznost, kar pomeni, da določen % pozitivnih ne zazna. In ko sem to izjavil, je bila cela drama. Ok..potem se pa je izkazalo, da je vse res. 

Sedaj trdiš, da se gre samo za denar. Za denar se je šlo že pri nabavi :D, tisti, ki teste opravljajo, jih morajo prav, ker opravljanje testov ni na lahko zaslužen denar ampak posel in napak si ne smejo dovoliti.

Odvzem brisa je predpisan kako se ga počne. Ga počne tudi moja v službi. Lahko paličico zabiješ v mozak ali porineš v odprtino po navodilu, kot je zapisano.

Mam občutek, da so ultra vaxiranci full trudijo diskreditirat in očrnit necepljene. Mogoče ne bi škodilo malo spregledat in ugotovit, kje so resnični problemi in ti so v ukrepih.

Kar se pa učencev tiče, je ukrep bolj kot ne, ker vemo da otroci nimajo nikakršnih problemov s prebolevanjem, mešanje zraka. Neki bomo testirali, s testi, ki so bolj tko tko, ma važno da mamo papir. Od bivše juge poznam ta sistem, važno da mamo papir.

Nadalje, če bi hotel nadzorovat pravilno samotestiranje učencev bi to moral počet pod nadzorom učiteljev in ker tudi učitelji niso zanesljivi bi njih moral nadzirat ravnatelj, ampak tam pa tam je tut kak pokvarjen ravnatelj, pa bi njega moral nazorovat minster za zdravje :P, njega pa Hojs in ker tut ta nima vseh točk, bi bil JJ še najbolj primeren.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, DAMI34 said:

Jaz sem pred časom trdil, da so HAGT testi precej nezanesljivi, pa ni problem če pokaže "false positive", ker testiranca običajno pošljejo na PCR potem v kolikor je pozitiven.

Problem je slaba občutljivost, oziroma kot je jasno bilo tudi po medijih, neustreznost, kar pomeni, da določen % pozitivnih ne zazna. In ko sem to izjavil, je bila cela drama. Ok..potem se pa je izkazalo, da je vse res. 

Sedaj trdiš, da se gre samo za denar. Za denar se je šlo že pri nabavi :D, tisti, ki teste opravljajo, jih morajo prav, ker opravljanje testov ni na lahko zaslužen denar ampak posel in napak si ne smejo dovoliti.

Odvzem brisa je predpisan kako se ga počne. Ga počne tudi moja v službi. Lahko paličico zabiješ v mozak ali porineš v odprtino po navodilu, kot je zapisano.

Nezaneslivi testi  + nezaneslivo (neodgovorno) testiranje  = štala

11 minutes ago, DAMI34 said:

Mam občutek, da so ultra vaxiranci full trudijo diskreditirat in očrnit necepljene. Mogoče ne bi škodilo malo spregledat in ugotovit, kje so resnični problemi in ti so v ukrepih.

ali obratno

12 minutes ago, DAMI34 said:

Nadalje, če bi hotel nadzorovat pravilno samotestiranje učencev bi to moral počet pod nadzorom učiteljev in ker tudi učitelji niso zanesljivi bi njih moral nadzirat ravnatelj, ampak tam pa tam je tut kak pokvarjen ravnatelj, pa bi njega moral nazorovat minster za zdravje :P, njega pa Hojs in ker tut ta nima vseh točk, bi bil JJ še najbolj primeren.

Zato ne bomo nikoli primerljivi s severnjaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

Nezaneslivi testi  + nezaneslivo (neodgovorno) testiranje  = štala

ali obratno

Zato ne bomo nikoli primerljivi s severnjaki.

in kje je tu reševanje problema?

Jaz že dolgo pozivam ene in druge (vax , no vax) k pametnemu ravnanju. Zavedanju, kje ga serjejo naši ukrepodajalci. Recimo, dodam še nezanesljivim testom, še nezanesljivo testirane + netestiranje cepljenih, ki se prav tako lahko okužijo.

 

in imamo godljo :P

sicer pa, spomladi bo korona  izzvenela, jaz se enostavno ne sekiram več. Cepljeni so varni, cepljeni, ne morejo umreti! n potem preberem en tak blesav članek, ko inšpektorica, ki cepa kazni za nespoštvanje PCT, pojoče da majo korono v familiji? Kako? nemogoče, niso cepljeni, se ne držijo ukrepov, jaz tega ne razumem?. Kdor hoče preživet naj se cepi, ostali nosijo sami odgovornost. Cepivo= preživetje, mar ne :D ampak če se motim, potem pa ni tako rožnato s cepivi kot trdijo.

Če je lepše na severu, saj veš kam je šel Potrč, lahko bi šla skupaj :P Točno njegovi severnjaki , so bili pred časom hudo nevarni in bogokletni.

https://www.zurnal24.si/slovenija/glavna-inspektorica-se-je-strla-pred-kamerami-376211?fbclid=IwAR3fS-84CLT03JU-78tbIQx5KJk2xFNmRN5uWycbkeIr_k9fx-GxZ2J9Yxs

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

sicer pa, spomladi bo korona  izzvenela, jaz se enostavno ne sekiram več. Cepljeni so varni, cepljeni, ne morejo umreti! n potem preberem en tak blesav članek, ko inšpektorica, ki cepa kazni za nespoštvanje PCT, pojoče da majo korono v familiji? Kako? nemogoče, niso cepljeni, se ne držijo ukrepov, jaz tega ne razumem?. Kdor hoče preživet naj se cepi, ostali nosijo sami odgovornost. Cepivo= preživetje, mar ne :D ampak če se motim, potem pa ni tako rožnato s cepivi kot trdijo.

Pa je zelo enostavno in razumljivo.

8 minutes ago, DAMI34 said:

Če je lepše na severu, saj veš kam je šel Potrč, lahko bi šla skupaj :P Točno njegovi severnjaki , so bili pred časom hudo nevarni in bogokletni.

To so spet samo tvoje besede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je tudi sa je Izrael izginil iz repertoarja zaničevalcel cepljenja. Po enomesečni rasti so spet na dobrih 400 primerov dnevno. (v Slo bi pomenilo okol 100 primerov dnevno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

tako je, torej so necepljeni krivi vsega.

Mene kar glava zaboli, ko se cepljeni ne zavedajo, kake možnosti imajo za okužbo. Oni so prepričani v prav, ki jim ga govori politika:

necepljeni so vsega krivi.

 

Bi te prosil, za podatke raziskave, mogoče ti bo potem potegnilo:

1. možnosti okužbe s korono, če si cepljen, sploh v sorazmerju s pretekom časa od zadnjega "pikeca"

2. vsaj eno raziskavo, ki pokaže kako se necepljeni ne držijo karanten, cepljeni (okuženi) pa ja...da vsaj razliko ugotovim

 

Necepljeni so bolj neodgovorni, ker ne storijo vsega, kar bi lahko storili v dobrobit družbe, ampak velika večina zaradi nekih antiwaxerskih teorij zavrača cepljenje in do neke točke zanika virus.

Tako jaz opažam pri necepljenih. 

Vsak se mora vprašat, ali je storil vse, kar lahko, da pripomore h končanju te zadeve.

---------------------------------

1. možnost okužbe je odvisna zgolj od obnašanja posameznika, njegovih navad, okolja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sam sem cepljen. Drugi odmerek cepiva Pfizer dobil v začetku septembra. Situacija v službi pa je hotela, da sem se prejšnji teden okužil in zbolel za covid-19. Potek bolezni pri meni je zelo blag, saj razen rahlega pokašljevanja in nahoda mi ni hudega. To pripisujem odlični zaščiti cepiva Pfizer. 

Takoj, ko sem začutil prve simptome bolezni, sem obvestil svojo osebno zdravnico, ki me je napotila na PCR test. Ta je bil pozitiven. Naj omenim, da takoj, ko sem začutil, da z mano nekaj ni v redu, sem šel v karanteno v kateri sem še danes in bom ostal deset dni. To pomeni, da tudi nosu ne pomolim iz stanovanja in tako bo ostalo do konca karantene. 

Če bi se vsi tako obnašali, ne glede na to ali so cepljeni ali ne, sem prepričan, da bi bilo bistveno manj okužb. 

Zato vse pozivam, bodimo odgovorni do sebe in drugih in vsi bomo lažje sobivali drug z drugim. 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, bladerunner pravi:

No, sam sem cepljen. Drugi odmerek cepiva Pfizer dobil v začetku septembra. Situacija v službi pa je hotela, da sem se prejšnji teden okužil in zbolel za covid-19. Potek bolezni pri meni je zelo blag, saj razen rahlega pokašljevanja in nahoda mi ni hudega. To pripisujem odlični zaščiti cepiva Pfizer. 

Takoj, ko sem začutil prve simptome bolezni, sem obvestil svojo osebno zdravnico, ki me je napotila na PCR test. Ta je bil pozitiven. Naj omenim, da takoj, ko sem začutil, da z mano nekaj ni v redu, sem šel v karanteno v kateri sem še danes in bom ostal deset dni. To pomeni, da tudi nosu ne pomolim iz stanovanja in tako bo ostalo do konca karantene. 

Če bi se vsi tako obnašali, ne glede na to ali so cepljeni ali ne, sem prepričan, da bi bilo bistveno manj okužb. 

Zato vse pozivam, bodimo odgovorni do sebe in drugih in vsi bomo lažje sobivali drug z drugim. 
 

Od koga pa si dobil v službi? kdo je bil nemaren?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem vidim v tem, ker veliko ljudi hodi bolnih naokrog in v službe in tako trosijo virus še drugim, odgovornim ljudem. 
Zato sam menim, da bi bilo potrebno take neodgovorne ljudi strogo sankcionirat, da bi si to zapomnili za celo življenje. 
Velikokrat slišim, kako nekateri opletajo z pravicami do svobodnega gibanja in kakšno kršenje človekovih pravic se jim dogaja, če jim nekdo te pravice malo pripre v korist zmanjšanja okužb. Malo pa jim je mar za ostale, kajti pravica do zdravja je ravno tako človekova pravica. O tem se pa nihče ne sprašuje, pa bi se morali. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Od koga pa si dobil v službi? kdo je bil nemaren?

Sodelavec, ki je hodil že bolan v službo in raztrosil virus še ostalim. Necepljen z lažnim potrdilom PCT. Organi pregona ga že procesirajo. Upam, da bo dobil, kar si zasluži. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, skalar36 said:

Seveda smo šli v kurac. Brez dvoma. Kaj je v teh časih bolj pomembno, vojaška oprema, ali dodatne postelje in zdravstveni kader? 

"Civilizacija pomeni skrbet za (naj)sibkejse"

Potem izkoreninimo revščino. Pri vsem tem bogastvu, ki je trenutno na voljo in se zadržuje pri majhni peščici, še vedno ogromno ljudi živi v pomankanju in revščini. Itd..

Kaj se je naredilo na področju korone drugega, kot samo posiljevanje cepiva in vsiljevanje nekih nesmiselnih ukrepov?

Kot zgodovinarja te vprašam, če lahko potegnemo kako vzporednico z današnjimi časi in propadom Rima med leti 0-300 našega štetja?

Ne vem. Ne znam odgovort.  “Vzporednice” se lahko vlece povsod.  Primerjat propad neobvladljivega imperija s komunikacijskim kanalom s hitrostjo konja, z nekim dogodkom ki ga je znanost v enem letu dejansko obvladala....jaz tega ne morem debatirat.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, bladerunner pravi:

Sodelavec, ki je hodil že bolan v službo in raztrosil virus še ostalim. Necepljen z lažnim potrdilom PCT. Organi pregona ga že procesirajo. Upam, da bo dobil, kar si zasluži. 

lahko ga kazensko ovadiš, to bi moralo iti skozi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu v Avstriji in nato še pri nas 

Necepljene bodo že naslednji teden dodatno privili, jih čaka zimsko "zaprtje"?

Avstrijski kancler je zatrdil, da države za cepljene ne bodo zapirali, da bi bili s tem solidarni do necepljenih.

https://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/618d3591d4221/necepljene-bodo-ze-naslednji-teden-dodatno-stisnili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Snečer pravi:

Necepljeni so bolj neodgovorni, ker ne storijo vsega, kar bi lahko storili v dobrobit družbe, ampak velika večina zaradi nekih antiwaxerskih teorij zavrača cepljenje in do neke točke zanika virus.

Tako jaz opažam pri necepljenih. 

Vsak se mora vprašat, ali je storil vse, kar lahko, da pripomore h končanju te zadeve.

---------------------------------

1. možnost okužbe je odvisna zgolj od obnašanja posameznika, njegovih navad, okolja

 

št.1 je odgovor na vse. (1. možnost okužbe je odvisna zgolj od obnašanja posameznika, njegovih navad, okolja)

Sem včeraj gledal oddajo na popTv, pa nikjer nisem zasledil, da bi kdo s prstom kazal na necepljene. 

Zanikanje virusa ni enako "ne želim se cepit". Ni in nikoli ne bo.

Človek, ki se ne cepi se zaveda tveganja okužbe in se temu primerno obnaša. Prav tako se mora cepljeni zavedati možnosti stranskih učinkov cepljenja in možnosti slabe zaščite cepiva, ter se temu primerno obnašati.

Antiwaxer pa živi v nekem drugem vesolju in se boji raznih čipov. Zanikovalci korone, pa pač preživljajo prehlad. Eni ga preživijo, drugi ne.

Eni so v prejšnjih valovih korone fasali korono in sedaj so ultra zateženi po cepljenju vsega živega. Sprašujem se zakaj prej niso pazili?

 

Mnenje, da necepljeni storijo manj kot cepljeni, je samo mnenje. V resnici ni nobenega dokaza za to. In zaenkrat, je čisti nonsens cepiti otroke proti koroni, zato se le vprašaj, a sem cepil svoje otroke, ker drugače nisem storil vsega proti koroni.

Vem pa da nekateri verjamejo v cepivo kot odrešilno bilko celega človeštva in bi cepili tudi domače ljubljenčke. Psa, mačko, papagaja, edin za zlato ribico še ne vedo.

Cepljenje je eno od pomoči za premagat virus, ni pa edino. In ima hude pomakljivosti. Zaenkrat je svobodna izbira, tako da lahko vsak sam pri sebi pretehta potrebo po cepljenju in tveganju za stranske učinke. Verjetno bo nekdo ki je star 50 in več drugače pretehtal, kot zdrav 30 letnik. Na koncu je tveganje za hud potek prav na starejših. Ti se morajo množično odločat za cepljenje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, bladerunner pravi:

Sodelavec, ki je hodil že bolan v službo in raztrosil virus še ostalim. Necepljen z lažnim potrdilom PCT. Organi pregona ga že procesirajo. Upam, da bo dobil, kar si zasluži. 

to sem vedel že par postov nazaj, da bo tak odgovor :D

ps. kako ste ugotovil, da ima lažno potrdilo?

ampak če bi ukrepi delovali, se ti ne bi mogel okužit.

Kakorkoli, želim ti blag potek bolezni.

ps. 99,9% vseh, ki se okužijo normalno tudi prebolijo. V prvih treh vaolovih, sploh ni bilo cepljenih pa so preživeli. Takrat niso pripisovali ničesar dobri zaščiti cepiv, ker niso mogli. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

99,9% vseh, ki se okužijo normalno tudi prebolijo.

matematika šepa...

umrljivost pri nas cca. 1,32%, v svetu cca. 2%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Snečer pravi:

lahko ga kazensko ovadiš, to bi moralo iti skozi

3 leta zapora, če je res. Lahko je pa vse skupaj čista izmišljotina, jaz mu nekje 50% verjamem. Mi (na firmi) smo si vsi poskeniral pct, pa točno vemo drug za drugega kdo je cepljen.

Veš za koga, ki ima ponarejen PCT?

Pa recimo, da nekaj časa hodi v službo? S simptomi mogoče?

Men se vse skupaj zdi mal reklama za ...saj veš kaj. Rezilokilaufa rad kako tako zapiše.

 

Kar pa se predpisov tiče:

maske, razdalja, testi itd..kako je naše rezilo prišlo do okužbe? Kaj je počel?

 

še vedno je očitno najboljše merjenje temperature na vhodu v firmo.

 

 

pred 45 minutami, ftp pravi:

matematika šepa...

umrljivost pri nas cca. 1,32%, v svetu cca. 2%

odkar smo cepljeni je manjša :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!