Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Danes sem prejela drugi čip, ker tisti od J&J ni lovil 5G.

Jaz si niti zaspati ne bi upal, ker bi se bal, da se zjutraj ne bi več zbudil....:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Codeine pravi:

Kaj pa v takem primeru, ki se je pravkar zgodil. Pride hčerka danes domov iz šole in pravi: "Proklet idiot zjutraj je bil pozitiven na hitrem testu in je kljub temu veselo prišel v šolo in šele eno uro pred koncem pouka pove razredničarki, da je bil njegov test zjutraj pozitiven." 

Se pravi, če bo tudi PCR + so se vsi nezavedno družili z njim 7 ur v razredu in pri telovadbi. Gre pa za srednjo šolo, tko, da bi že morali imeti vsaj malo soli v glavi.

da, taka so navodila. Celo v zdravstu (še za prejšnje valove, točno vem), če si bil pozitiven si moral oddelat šiht, pol pa domov.

In res je folk nima soli v glavi. Smešno je tudi testiranje, saj veš da so rezultati testa vidni samo testirancu. Se pravi se lahko tudi zlaže..sem celo članek o nesmiselnosti/napačnosti izvedbe testiranja dijakov v tej temi nalepil

 

Sem povedal nekaj mojih, domačih primerov, ko je bil sin v kontaktu z okuženim, 1x spet hitri test lažno pozitiven, 1x pa je zbolel kontakt. Do rezultata se ni premaknil s sobe, v drugem primeru je počakal 7 dni v sobi, brez da bi jaz karkoli zahteval.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bladerunner pravi:

Pa še nekaj bom napisal. Pod to temo je že 730 strani nekega "nadmudrivanja" in "filozofiranja", stvari pa so povsem preproste. Če bi bil folk koliko toliko ozaveščen, bi se držal osnovnih ukrepov zaščite pred širjenjem virusa, kot so nošenje mask v zaprtih prostorih (veliko jih nosi maske na način, da jim dolgi nosovi štrlijo ven), razkuževanje rok, primerna distanca med ljudmi in karantena, če je človek v stiku z okuženim ali kaže znake okuženosti. Zelo preprosto. Ozaveščenim bi zadostovala tudi samo priporočila stroke, ki bi jih striktno upoštevali. Ker pa je ogromno folka primitivnega in ne upoštevajo nič od navedenega, ni drugega načina, kot palica, če se izrazim v stilu @Snečer. Pa še ta ne sme biti tanka, temveč bo bolj primeren debel kol, da jih spametuje. 

zakaj pa nisi upošteval? Sneci bi reku pacek, pa palico bi potem šele dodal. :P

 

Za prenos okužbe rabiš najprej:

jebivetra, in nato kontakt z njim. Kot stroka uči, z masko in distanco se ne moreš okužit. Če si pa še cepljen :D pa sploh. Recimo v kinu lahko sedi folk na vsakem drugem sedežu in eto..ni preskoka okužbe :P

 

730 strani je zapisov o nelogičnosti ter neefektivi ukrepov. V glavnem.  Kar si izkusil na lastni koži.

Preberi si samo, kako se testirajo v šoli. Kdo vidi rezultate. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel po mulota v šolo, ker so jih poslali domov zaradi okužbe v razredu. Naj se sedaj še sam izoliram...

Ne, ker sem že v letih bom sam potegnil najkrajšo....nad 50 let smo odpisani, ampak se ne damo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vandrovec pravi:

Jaz si niti zaspati ne bi upal, ker bi se bal, da se zjutraj ne bi več zbudil....:eek:

sam jaz bi bil res previden, ker zadnja ideja vlade je, ker so vse ideje o povečanju precepljenosti pocrkale, da bodo cepili ponoči, med spanjem :P

 

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Danes sem šel po mulota v šolo, ker so jih poslali domov zaradi okužbe v razredu. Naj se sedaj še sam izoliram...

Ne, ker sem že v letih bom sam potegnil najkrajšo....nad 50 let smo odpisani, ampak se ne damo :)

vrstni red, je v tem primeru. Izolacija prvi kontakt, praviloma bi ga moral testirat, pa nato ostali kontakti v izolacijo oz na test.

Smiselno pa je nekaj dni paziti. Sploh če je mulo kaj bolan, prehlajen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, KARMEN1 said:

Danes sem prejela drugi čip, ker tisti od J&J ni lovil 5G.

Pol bo pa tak ko Vigo slo vse skup v maloro... 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

zakaj pa nisi upošteval? Sneci bi reku pacek, pa palico bi potem šele dodal. :P

Sem že odgovoril, vendar ni bilo objavljeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bladerunner pravi:

Sem že odgovoril, vendar ni bilo objavljeno. 

jop, ker si se ubadal z mano

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, DAMI34 said:

In res je folk nima soli v glavi. Smešno je tudi testiranje, saj veš da so rezultati testa vidni samo testirancu. Se pravi se lahko tudi zlaže..sem celo članek o nesmiselnosti/napačnosti izvedbe testiranja dijakov v tej temi nalepil

zanimivo, včeraj si na moje pisanje o testih in samotestiranju pa napisal...

citiram

"da, test je nezanesljiv, ker palčke ne nabijejo v možgane. :P Verjetno si to šel gledat prav na lokacije, kjer jemljejo vzorce.

Torej štos je v nabijanju palčke v mozak, ne pa aktivni snovi, ki reagira ali nereagira pravilno na sars cov2"

 

... zdaj sem pa zmeden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

 

 

... zdaj sem pa zmeden.

ne morem pomagat :P

 

Vandrovec, a si boš premislil? ps. koda velja tudi pri nas

 

255120677_1585120775174305_3530586363187117660_n.thumb.jpg.6d19304b817eb288d55cfef82a60b21b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

jop, ker si se ubadal z mano

Ti bom pojasnil. Trenutno z ekipo delam na terenu. Da iz firme pridemo do tja, se vozimo v kombiju, kjer smo štiri osebe. Ena izmed teh je bila okužena in že kazala znake bolezni. Do gradbišča je cca. pol ure vožnje. Preden smo krenili ni ta osebek nikomur povedal, da je kakorkoli bolan. To smo izvedeli šele na gradbišču, ko so znake bolezni pri okuženemu opazili drugi. Do tega časa je lepo skrival in smo bili v stiku v kombiju z njim najmanj pol ure in še več. Vsi z maskam, vendar je bil prostor majhen, čas v stiku pa precej dolg in vsi smo fasali okužbo. 

Torej za okuženost treh oseb nosi vso odgovornost ena malomarna in neodgovorna oseba, ki je poizkušala bolezen celo prikrit. Ja, veliko je takih neodgovornežev med nami, ki se prosto gibljejo med ljudmi in med njih trosijo virus. Za take trdim, da je zoper njih potreben kol, da jih strezni. Nič drugega ne zaleže.  

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bladerunner pravi:

Ti bom pojasnil. Trenutno z ekipo delam na terenu. Da iz firme pridemo do tja, se vozimo v kombiju, kjer smo štiri osebe. Ena izmed teh je bila okužena in že kazala znake bolezni. Do gradbišča je cca. pol ure vožnje. Preden smo krenili ni ta osebek nikomur povedal, da je kakorkoli bolan. To smo izvedeli šele na gradbišču, ko so znake bolezni pri okuženemu opazili drugi. Do tega časa je lepo skrival in smo bili v stiku v kombiju z njim najmanj pol ure in še več. Vsi z maskam, vendar je bil prostor majhen, čas v stiku pa precej dolg in vsi smo fasali okužbo. 

Torej za okuženost treh oseb nosi vso odgovornost ena malomarna in neodgovorna oseba, ki je poizkušala bolezen celo prikrit. Ja, veliko je takih neodgovornežev med nami, ki se prosto gibljejo med ljudmi in med njih trosijo virus. Za take trdim, da je zoper njih potreben kol, da jih strezni. Nič drugega ne zaleže.  

no, to je pa bolje. Podobne primere so imeli tudi naši člani, recimo @Tedybearkar vem.

In potem je jasno, da tudi če majo vsi maske v avtu ukrep ne deluje, mar ne. 

Sedaj me pa zanima, a ni na firmi PCT? Kdo kontrolira? Zakaj slabo kontrolira, namreč, ko prebereš kodo veš za koga se gre.

 

pred eno uro, ftp pravi:

ne, ne moreš pojasnit

upam, le pomagat ti ne morem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

no, to je pa bolje. Podbone primere so imeli tudi naši člani, recimo @Tedybearkar vem.

In potem je jasno, da tudi če majo vsi maske v avtu ukrep ne deluje, mar ne. 

Sedaj me pa zanima, a ni na firmi PCT? Kdo kontrolira? Zakaj slabo kontrolira, namreč, ko prebereš kodo veš za koga se gre.

 

Tukaj je tisti problem, o katerem sem predhodno pisal. Osebek je imel ponarejeno potrdilo PCT in se na ta način izmaknil testiranju. 

  • Žalosten 1
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, bladerunner said:

Ti bom pojasnil. Trenutno z ekipo delam na terenu. Da iz firme pridemo do tja, se vozimo v kombiju, kjer smo štiri osebe. Ena izmed teh je bila okužena in že kazala znake bolezni. Do gradbišča je cca. pol ure vožnje. Preden smo krenili ni ta osebek nikomur povedal, da je kakorkoli bolan. To smo izvedeli šele na gradbišču, ko so znake bolezni pri okuženemu opazili drugi. Do tega časa je lepo skrival in smo bili v stiku v kombiju z njim najmanj pol ure in še več. Vsi z maskam, vendar je bil prostor majhen, čas v stiku pa precej dolg in vsi smo fasali okužbo. 

Torej za okuženost treh oseb nosi vso odgovornost ena malomarna in neodgovorna oseba, ki je poizkušala bolezen celo prikrit. Ja, veliko je takih neodgovornežev med nami, ki se prosto gibljejo med ljudmi in med njih trosijo virus. Za take trdim, da je zoper njih potreben kol, da jih strezni. Nič drugega ne zaleže.  

Jaz sem se pa mesece sekiral, ker sem okuzil kolega, ta pa posledicno se svojo punco.

Pa sem bil v presimptomatskem obdobju, pojma nisem imel, da sem kuzen. Testiranja ni bilo, ker smo delali na daljavo.:sleep2:

Taki osebki bi morali naspukat.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

In potem je jasno, da tudi če majo vsi maske v avtu ukrep ne deluje, mar ne. 

Ne deluje v celoti, kar nikoli nisem niti trdil. Dejstvo pa je, da smo z maskami prejeli manjšo količino virusa, kot bi ga sicer, če nebi imeli mask. Od količine prejetega virusa pa je tudi odvisen potek bolezni. Več, kot ga prejmemo večja je verjetnost hujšega poteka bolezni ali obratno. Torej maske le pripomorejo k zaščiti pred okužbo. Ni pa 100% zaščite. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zok pravi:

Jaz sem se pa mesece sekiral, ker sem okuzil kolega, ta pa posledicno se svojo punco.

Pa sem bil v presimptomatskem obdobju, pojma nisem imel, da sem kuzen. Testiranja ni bilo, ker smo delali na daljavo.:sleep2:

Taki osebki bi morali naspukat.

Če nisi vedel, da si okužen, je po moje to povsem nekaj drugega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, bladerunner said:

Če nisi vedel, da si okužen, je po moje to povsem nekaj drugega. 

pa sem se sekiral. Zelo.

Ne pa on debil s fake PCT v kombiju...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zok pravi:

pa sem se sekiral. Zelo.

Ne pa on debil s fake PCT v kombiju...

Ker si odgovoren. Odgovorno osebo vedno peče vest, če je nekaj storila narobe, pa tudi ne zavedajoč se svojega dejanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, bladerunner pravi:

Ti bom pojasnil. Trenutno z ekipo delam na terenu. Da iz firme pridemo do tja, se vozimo v kombiju, kjer smo štiri osebe. Ena izmed teh je bila okužena in že kazala znake bolezni. Do gradbišča je cca. pol ure vožnje. Preden smo krenili ni ta osebek nikomur povedal, da je kakorkoli bolan. To smo izvedeli šele na gradbišču, ko so znake bolezni pri okuženemu opazili drugi. Do tega časa je lepo skrival in smo bili v stiku v kombiju z njim najmanj pol ure in še več. Vsi z maskam, vendar je bil prostor majhen, čas v stiku pa precej dolg in vsi smo fasali okužbo. 

Torej za okuženost treh oseb nosi vso odgovornost ena malomarna in neodgovorna oseba, ki je poizkušala bolezen celo prikrit. Ja, veliko je takih neodgovornežev med nami, ki se prosto gibljejo med ljudmi in med njih trosijo virus. Za take trdim, da je zoper njih potreben kol, da jih strezni. Nič drugega ne zaleže.  

ali je ta oseba imela tudi ponarejen PCT?

ker potem imamo kar dve kaznivi dejanji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

Vandrovec, a si boš premislil? ps. koda velja tudi pri nas

Ma ne, smo že prestari za zapravljanje v prazno ali razmetavanje...sedaj moramo gledati, da vsak višek koristno porabimo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

ali je ta oseba imela tudi ponarejen PCT?

ker potem imamo kar dve kaznivi dejanji

Gre za osebo, ki sem jo omenil že v predhodnem postu. Jih je pa še nekaj v firmi, za katere vem, da imajo lažna potrdila PCT.

Ko bo konec moje karantene in ko se vrnem na delo, jih bom opozoril, naj se ne igrajo več z tako resnimi zadevami. Če jih bom ovadil? Zaenkrat verjetno ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bladerunner pravi:

Tukaj je tisti problem, o katerem sem predhodno pisal. Osebek je imel ponarejeno potrdilo PCT in se na ta način izmaknil testiranju. 

dal sem ti drug primer, brez ponaredka. Tudi v tvojem primeru, bi lahko nekdo imel čisto regularen pct in bi okužil druge. Če ne verjameš pojdi v avto s tremi drugimi pa boš videl.

Torej, to ni zagovor bedaka, ki počne neumnost. To je samo pojasnilo, da je vsak lahko okužen in je v avtu z drugimi, pa jih bo okužil kljub maski in kljub cepljenju. Ti si cepljen, pa si okužen.

 

pred 56 minutami, bladerunner pravi:

Ne deluje v celoti, kar nikoli nisem niti trdil. Dejstvo pa je, da smo z maskami prejeli manjšo količino virusa, kot bi ga sicer, če nebi imeli mask. Od količine prejetega virusa pa je tudi odvisen potek bolezni. Več, kot ga prejmemo večja je verjetnost hujšega poteka bolezni ali obratno. Torej maske le pripomorejo k zaščiti pred okužbo. Ni pa 100% zaščite. 

kar si vdihnil si vdihnil.

pred 52 minutami, bladerunner pravi:

Če nisi vedel, da si okužen, je po moje to povsem nekaj drugega. 

da je, ampak rezultat je enak, okužba se širi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!