Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 13 minutami, Snečer pravi:

verjetno je bil še en sklep, da so jih premestili na kakšno drugo delovišče :) 

....vmes pa seveda še cepili...z cepivom in palico....   ahhh...lepi časi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

kar si vdihnil si vdihnil.

Jaz sem zjutraj s pirom poplaknil morebitne viruse v grlu naprej v želodec, kjer niso več nevarni. :) Dovolj tekočine je ena izmed preventiv, bom poiskal nasvete...

evo:

 

ZDRAVNIKI UKC V SLOVENIJI POSREDUJEJO SMERNICE ZA SAMOZDRAVLJENJE, KER PROSTORA V BOLNICAH ZMANJKUJE. POMEMBNO: 1. Vitamin C 2. Vitamin D3 3. Cink 4. Magnezij 5. Aspirin 6. Limonada, timijanov čaj, sadje. 7. Grgranje mlačne slane vode. ◉ Simptomi se pojavijo tretji dan po okužbi (virusni simptomi). 1. faza: ◉ bolečina v telesu ◉ bolečine v očeh ◉ glavobol ◉ bruhanje ◉ driska Izcedek iz nosu ali zamašen nos ◉ Razgradnja Mravljinčenje v očeh Mravljinčenje pri uriniranju Vroč občutek ◉ Praskano grlo (vneto grlo) ➙ Zelo pomembno je štetje dni simptomov: 1., 2., 3.. ◉ Ukrepajte, preden se vročina začne. Pozor, zelo pomembno je, da pijete veliko tekočine, zlasti pijte veliko vode, da vam grlo ne ostane suho in očistite pljuča. ➙ 2. faza: (4. do 8. dan) vnetno. Izguba okusa in / ali vonja ◉ Utrujenost pri minimalnem naporu Bolečine v prsnem košu (rebra) Bolečine v križu (ledvično območje) • Pomanjkanje zraka je, ko človek sedi brez kakršnega koli truda in brez sape; • Utrujenost je, ko človek počne nekaj preprostega in se počuti utrujen. ➙ zdravljenje zahteva veliko hidracije in vitamina C. Covid-19 veže kisik, zato je kakovost krvi slaba, z manj kisika. ________ ➙ 3. faza - zdravljenje; Faza zdravljenja se začne 9. dan, ki lahko traja do 14 dni (rekonvalescenca). Najbolje je upoštevati ta priporočila, preprečevanja ni nikoli preveč! • Posedite na soncu 15-20 minut • Počivajte in spite vsaj 7-8 ur. • Pijte 1,5 litra vode na dan • Vsa kuhana hrana mora biti vroča (nikoli hladna). Upoštevajte, da se pH koronavirusa giblje med 5,5 in 8,5. Torej, vse, kar morate storiti, da se znebite virusa, je prehrana z bolj bazično hrano, ki uniči kislinsko vsebnost virusa. Na jedilniku naj bodo ◉ Banane→ 9,9 pH ◉ Limona→ 8,2 pH ◉ Avokado - pH 15,6 ◉ Česen - pH 13,2 Mango - pH 8,7 mandarine - pH 8,5 Ananas - 12,7 pH ◉ vodna kreša - 22pH ➙ Kako veste, da imate Covid-19?! ◉ srbenje v grlu ◉ suho grlo ◉ suh kašelj ◉ visoka temperatura ◉ težave z dihanjem ◉ izguba vonja in okusa ________ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Markisan pravi:

Odprem forum, pogledam desno in najbolj vroča tema ...Korona. A se še kdo z motorjem vozi?

Nov član si pa ti razmere niso še poznane. Razen če... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, vandrovec pravi:

Jaz sem zjutraj s pirom poplaknil morebitne viruse v grlu naprej v želodec, kjer niso več nevarni. :) Dovolj tekočine je ena izmed preventiv, bom poiskal nasvete...

evo:

 

ZDRAVNIKI UKC V SLOVENIJI POSREDUJEJO SMERNICE ZA SAMOZDRAVLJENJE, KER PROSTORA V BOLNICAH ZMANJKUJE. POMEMBNO: 1. Vitamin C 2. Vitamin D3 3. Cink 4. Magnezij 5. Aspirin 6. Limonada, timijanov čaj, sadje. 7. Grgranje mlačne slane vode. ◉ Simptomi se pojavijo tretji dan po okužbi (virusni simptomi). 1. faza: ◉ bolečina v telesu ◉ bolečine v očeh ◉ glavobol ◉ bruhanje ◉ driska Izcedek iz nosu ali zamašen nos ◉ Razgradnja Mravljinčenje v očeh Mravljinčenje pri uriniranju Vroč občutek ◉ Praskano grlo (vneto grlo) ➙ Zelo pomembno je štetje dni simptomov: 1., 2., 3.. ◉ Ukrepajte, preden se vročina začne. Pozor, zelo pomembno je, da pijete veliko tekočine, zlasti pijte veliko vode, da vam grlo ne ostane suho in očistite pljuča. ➙ 2. faza: (4. do 8. dan) vnetno. Izguba okusa in / ali vonja ◉ Utrujenost pri minimalnem naporu Bolečine v prsnem košu (rebra) Bolečine v križu (ledvično območje) • Pomanjkanje zraka je, ko človek sedi brez kakršnega koli truda in brez sape; • Utrujenost je, ko človek počne nekaj preprostega in se počuti utrujen. ➙ zdravljenje zahteva veliko hidracije in vitamina C. Covid-19 veže kisik, zato je kakovost krvi slaba, z manj kisika. ________ ➙ 3. faza - zdravljenje; Faza zdravljenja se začne 9. dan, ki lahko traja do 14 dni (rekonvalescenca). Najbolje je upoštevati ta priporočila, preprečevanja ni nikoli preveč! • Posedite na soncu 15-20 minut • Počivajte in spite vsaj 7-8 ur. • Pijte 1,5 litra vode na dan • Vsa kuhana hrana mora biti vroča (nikoli hladna). Upoštevajte, da se pH koronavirusa giblje med 5,5 in 8,5. Torej, vse, kar morate storiti, da se znebite virusa, je prehrana z bolj bazično hrano, ki uniči kislinsko vsebnost virusa. Na jedilniku naj bodo ◉ Banane→ 9,9 pH ◉ Limona→ 8,2 pH ◉ Avokado - pH 15,6 ◉ Česen - pH 13,2 Mango - pH 8,7 mandarine - pH 8,5 Ananas - 12,7 pH ◉ vodna kreša - 22pH ➙ Kako veste, da imate Covid-19?! ◉ srbenje v grlu ◉ suho grlo ◉ suh kašelj ◉ visoka temperatura ◉ težave z dihanjem ◉ izguba vonja in okusa ________ 

pa sej tle je več navodil, kot si jih Krek lahko zapomni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, bladerunner pravi:

Gre za osebo, ki sem jo omenil že v predhodnem postu. Jih je pa še nekaj v firmi, za katere vem, da imajo lažna potrdila PCT.

Ko bo konec moje karantene in ko se vrnem na delo, jih bom opozoril, naj se ne igrajo več z tako resnimi zadevami. Če jih bom ovadil? Zaenkrat verjetno ne. 

verjetno ne? Kaka odgovornost je to?

http://novice.najdi.si/predogled/novica/d13d14e17770234c3fc60ac936460455/Regional-Obala/Kronika/TO-SO-FINTE-KI-JIH-SLOVENCI-UPORABIJO-ZA-IZPOLNJEVANJE-POGOJA-PCT-Od-ponarejanja-do-lažnih-identitet

Policisti pozivajo vse, ki poznajo primere zlorab covidnih potrdil, naj o tem obvestijo pristojne organe, v primerih kaznivih dejanj pa naj obvestijo najbližjo policijsko postajo ali državno tožilstvo, so še sporočili z GPU.

 

 

lahko sem zatežen, a potem ne jokat, me je okužil. Debilov se je potrebno znebit, ne pa necepljenih, ki se redno testirajo. Debilov, med cepljenimi in necepljenimi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, vandrovec said:

Jaz sem zjutraj s pirom poplaknil morebitne viruse v grlu naprej v želodec, kjer niso več nevarni. :) Dovolj tekočine je ena izmed preventiv, bom poiskal nasvete...

evo:

 

ZDRAVNIKI UKC V SLOVENIJI POSREDUJEJO SMERNICE ZA SAMOZDRAVLJENJE, KER PROSTORA V BOLNICAH ZMANJKUJE. POMEMBNO: 1. Vitamin C 2. Vitamin D3 3. Cink 4. Magnezij 5. Aspirin 6. Limonada, timijanov čaj, sadje. 7. Grgranje mlačne slane vode. ◉ Simptomi se pojavijo tretji dan po okužbi (virusni simptomi). 1. faza: ◉ bolečina v telesu ◉ bolečine v očeh ◉ glavobol ◉ bruhanje ◉ driska Izcedek iz nosu ali zamašen nos ◉ Razgradnja Mravljinčenje v očeh Mravljinčenje pri uriniranju Vroč občutek ◉ Praskano grlo (vneto grlo) ➙ Zelo pomembno je štetje dni simptomov: 1., 2., 3.. ◉ Ukrepajte, preden se vročina začne. Pozor, zelo pomembno je, da pijete veliko tekočine, zlasti pijte veliko vode, da vam grlo ne ostane suho in očistite pljuča. ➙ 2. faza: (4. do 8. dan) vnetno. Izguba okusa in / ali vonja ◉ Utrujenost pri minimalnem naporu Bolečine v prsnem košu (rebra) Bolečine v križu (ledvično območje) • Pomanjkanje zraka je, ko človek sedi brez kakršnega koli truda in brez sape; • Utrujenost je, ko človek počne nekaj preprostega in se počuti utrujen. ➙ zdravljenje zahteva veliko hidracije in vitamina C. Covid-19 veže kisik, zato je kakovost krvi slaba, z manj kisika. ________ ➙ 3. faza - zdravljenje; Faza zdravljenja se začne 9. dan, ki lahko traja do 14 dni (rekonvalescenca). Najbolje je upoštevati ta priporočila, preprečevanja ni nikoli preveč! • Posedite na soncu 15-20 minut • Počivajte in spite vsaj 7-8 ur. • Pijte 1,5 litra vode na dan • Vsa kuhana hrana mora biti vroča (nikoli hladna). Upoštevajte, da se pH koronavirusa giblje med 5,5 in 8,5. Torej, vse, kar morate storiti, da se znebite virusa, je prehrana z bolj bazično hrano, ki uniči kislinsko vsebnost virusa. Na jedilniku naj bodo ◉ Banane→ 9,9 pH ◉ Limona→ 8,2 pH ◉ Avokado - pH 15,6 ◉ Česen - pH 13,2 Mango - pH 8,7 mandarine - pH 8,5 Ananas - 12,7 pH ◉ vodna kreša - 22pH ➙ Kako veste, da imate Covid-19?! ◉ srbenje v grlu ◉ suho grlo ◉ suh kašelj ◉ visoka temperatura ◉ težave z dihanjem ◉ izguba vonja in okusa ________ 

Tole niso zdravniki UKC v Sloveniji posredovali. Verjemi, moja sestricna je zdravnica v UKC MB, in njej je kristalno jasno kaj je pH lestvica (pa vecina zgoraj navedenega sadja je kisla, ne bazicna); verjetno pa ji ni jasno kaj je pH 22.

Ne verjet vsem zapisom nakljucnih facebookarjev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Pač ni v meni, da bi ovajal in tako zajebal druge ljudi, čeprav vas večina verjetno meni drugače. Bom jih pa opozoril in jim zagrozil s prijavo, pa čeprav tega ne bom storil. Mogoče jih bo strah spametoval. Da pa obstajajo debili tako med cepljenimi, kot necepljenimi, ti pa pritrjujem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, bladerunner pravi:

Pač ni v meni, da bi ovajal in tako zajebal druge ljudi, čeprav vas večina verjetno meni drugače. Bom jih pa opozoril in jim zagrozil s prijavo, pa čeprav tega ne bom storil. Mogoče jih bo strah spametoval. Da pa obstajajo debili tako med cepljenimi, kot necepljenimi, ti pa pritrjujem. 

Ovadi, sicer ne vem, zakaj pišeš o tem :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Ovadi, sicer ne vem, zakaj pišeš o tem :) 

Zaenkrat naj bo samo opozorilo, ker gre za ljudi z minimalno plačo in družinami. Takih preprosto ne morem ovadit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bladerunner pravi:

Zaenkrat naj bo samo opozorilo, ker gre za ljudi z minimalno plačo in družinami. Takih preprosto ne morem ovadit. 

Mogoče pa so nevedni, niso z vsem seznanjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Mogoče pa so nevedni, niso z vsem seznanjeni.

Zato jih bom opozoril in jim povedal, da je zagrožena kazen za ponarejanje uradnih listin do treh let zapora. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo se je že začelo...  Avstrija je že štartala... kdo bo naslednji ?!?

Austria to declare nationwide lockdown for unvaccinated people

Austria will impose a nationwide lockdown for people who have not been vaccinated against COVID-19, becoming the first country in the world to do so, Chancellor Alexander Schallenberg announced on Friday.

https://bnonews.com/index.php/2021/11/austria-lockdown-for-unvaccinated-people/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej lockdown za edine, ki so dokazano zdravi?. Še rumene zvezde naj jim našijejo, pa smo tam, kjer smo bili 80 let nazaj. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Pajk pravi:

Torej lockdown za edine, ki so dokazano zdravi?. Še rumene zvezde naj jim našijejo, pa smo tam, kjer smo bili 80 let nazaj. 

Glede na številke po bolnišnicah ni ravno videti, da bi bilo tako.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem se krivulja obrne  navzdol in spet so testirani bili vsega krivi:? ja pa ja de:angryrant1:

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Mavti said:

In potem se krivulja obrne  navzdol in spet so testirani bili vsega krivi:? ja pa ja de:angryrant1:

Razlozi ti malo tole tvojo logiko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgolj za info, samo tule smo našteli nekaj polno cepljenih, ki so se okužili. Vem za primere tudi 3x oz s poživitvenim.  Je možno, da sovpada s časom cepljenja (poživitveni še ni poživel :P ) ampak namen zapisa je: paste nase.

 

pred 11 urami, Mavti pravi:

In potem se krivulja obrne  navzdol in spet so testirani bili vsega krivi:? ja pa ja de:angryrant1:

testirani ne morejo biti krivi, ker so testirani. :P majo vsaj dokaz.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, DAMI34 said:

testirani ne morejo biti krivi, ker so testirani. :P majo vsaj dokaz.

Se mi ne da iskat tvojih zapisov, ko si trdil da test ni nič, ker pokaze kakšno je bilo stanje v trenutku odvzema, že čez uro je lahko drugače....  :slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, ftp pravi:

Se mi ne da iskat tvojih zapisov, ko si trdil da test ni nič, ker pokaze kakšno je bilo stanje v trenutku odvzema, že čez uro je lahko drugače....  :slap:

ne rabiš iskat, še vedno trdim podobno..testi (HAGT) so dokaj nezanesljivi občasno tudi PCR, žal tudi potrdilo o cepljenju ni zanesljivo. Če pa gledamo samo pravno normo, je pa tako kot sem zapisal. A ti je dolgčas danes?

https://n1info.si/koronavirus/koliko-casa-velja-pct-potrdilo/?fbclid=IwAR1W0vhsMakdpfvffTUcns3Qq5DhgorKVD9Tjot2QBpg0eXmRwpjKPPrjWk

 

Koliko časa velja PCT-potrdilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

ne rabiš iskat, še vedno trdim podobno..testi (HAGT) so dokaj nezanesljivi občasno tudi PCR, žal tudi potrdilo o cepljenju ni zanesljivo. Če pa gledamo samo pravno normo, je pa tako kot sem zapisal. A ti je dolgčas danes?

Zakaj potem testirani ne morejo biti krivi?

3 minutes ago, DAMI34 said:

Koliko časa velja PCT-potrdilo?

Kakor kje. Pri nas ni določeno, v It. 6 mesecev

 

4 minutes ago, DAMI34 said:

A ti je dolgčas danes?

A motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Zakaj potem testirani ne morejo biti krivi?

Kakor kje. Pri nas ni določeno, v It. 6 mesecev

 

A motim?

ker imajo potrdilo :P in ker so testirani :D

ps. koliko časa velja potrdilo je link, mogoče komu prav pride. Italija je podaljšala na 12 mesecev, Cro ima eno leto oz 365 dni, Avstrija samo PC, v glavnem tule:

https://n1info.si/koronavirus/koliko-casa-velja-pct-potrdilo/?fbclid=IwAR1W0vhsMakdpfvffTUcns3Qq5DhgorKVD9Tjot2QBpg0eXmRwpjKPPrjWk

 

je dokaj dobro napisano. Oziroma podrobno, predvsem kombinacije, koliko časa preboleli, koliko cepljen prebolel ali prebolel cepljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!