Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 16 urami, maxxa pravi:

Kretenizem iz lastnih izkusenj:

5 clanska druzina, 1 froc dobi karanteno zaradi okuzbe v razredu, ostali 4 clani pa veselo po sluzbah, vrtcih, solah se ves teden trosijo svinjarijo. Po enem tednu zbolijo vsi. Res ukrep od karantene, da te ? in?.

kot je rekel Ftp, tako je postavljeno. Zadeva gre pa po vrsti. en dobi karanteno, ostalim je smiselno narediti vsaj HAGT preventivno, preden ga serjejo. Pri nas smo to izvedli že večkrat in se je izšlo.

 

pred 14 urami, ftp pravi:

To so umrli zaradi oz. s corono in se prištevajo drugače umrlim, ki niso v tej statistiki.

Ni nobeno zavajanje. Kot vska statistika je pač namenjena samo stvari za katero se jo je naredilo in ne za vse. Ta pokaže razmerje med številom mrtvih zaradi corone (na miljon prebivalcev) glede na precepljenost prebivalstva in nič drugega.

nečesa ne razumem, zakaj se cepljeni tok sekiramo zaradi umrlih necepljenih? So se meli cepit, cepivo je gratis. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, maxxa pravi:

Ko so bili...

 

Trosijo...

 

Povedala....

 

So bili....

 

Vem kaj si mislil. Ker je clovecnjak egoist prve vrste, misli samo na svoje udobje in svojo rit. Tako, da bi bil res ze cas, da sneci priklice asteroid. V vsakem primeru, se bo nasa Zemljica otresla cloveskega parazita. Tako ali drugace. Ce ne s tem virosom pa z drugim, tretjim....ali pa kot habzburzani.

mogoče, je pa huda napaka v prepričanju "sem cepljen". Da se premalo poudarja, da si čisto sam lahko odrediš karanteno..tako opažam. NIJZ in občila absolutno premalo poudarjajo, da mora v karanteno tudi cepljen, v kolikor je bil v stiku z okuženim. Je kar nekaj dileme tu okrog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Codeine pravi:

Ja, zdaj konkurenca ovaja drug drugega :) Zelo slabo premišljena zadevščina :) 

to je stara šola, takoj po koncu 2sv. vojne izzzumljena. Da je sosed soseda ovadil, da je sosed njegovo miko lahko nažigal, njivo oral...tehnika je vedno ista.

Zanimivo sicer, včer sem pri občilih zasledil (izjava ravnateljev) da ima samo peščica staršev probleme s testiranjem otrok.

 

pred 11 minutami, Markisan pravi:

Tudi sam sem dobil ta občutek.

sam ti si NŠ, si cepljen. No neki časa, ker potem se počasi bomo začel deliti na polno cepljene in cepljene z osvežitvenim odmerkom. Ta zadnji bodo edini frajerji :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

a dej, škoda je že narejena. Sicer so bili nekateri veseli korone, dodatki, boni itd..počasi bo pa realnost udarila.

A sedaj, če ga odtavimo, pa korona izgine, dodatke se vrne, bone tudi vrnemo,...., pa smo OK.  :nono:

15 minutes ago, DAMI34 said:

nečesa ne razumem, zakaj se cepljeni tok sekiramo zaradi umrlih necepljenih? So se meli cepit, cepivo je gratis.

Sem že večkrat povedal. Dokler bo tako, bodo večje ali manjše omejitve za vse (cepljenje in ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ftp pravi:

 

Sem že večkrat povedal. Dokler bo tako, bodo večje ali manjše omejitve za vse (cepljenje in ne).

no vidiš, stopimo skupaj, pa vsi mal potrpimo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

sam ti si NŠ, si cepljen. No neki časa, ker potem se počasi bomo začel deliti na polno cepljene in cepljene z osvežitvenim odmerkom. Ta zadnji bodo edini frajerji :P

 

Iskreno povem, da nisem bil ravno pristaš ampak žal me je "udobje" pri delu pripeljalo do tega. Poleg tega sem tudi prebolevnik. Posebno sedaj, ko je žena, cepljena, pozitivna na korono in leži doma se mi pa vse skupaj zdi smešno oz. popolnoma zgrešeno. Koliko ljudi sva skupaj okužila ko sva se s PCTjem sprehajala okoli, dokler ni imela simptomov? Edini pravi pogoj je T za vse ali pa nič. In to deljenje, ki nam ga stroka daje v glavo je pa sploh zgodba zase. Ravno danes gledam polemike glede testiranja otrok v šoli. Vsi vemo da tisto palčko v nosek dat ni problem. 2min pa si fertik. Jaz pa to vidim iz dveh vidikov. Kje se to omejevanje konča? Kot drugo pa. 9 razredov, do 7 vsi prosto notr, pa vsi cepljeni prosto notr, enako zaposleni. Samo tistih nekaj 8 in 9 razredov se testira in pogojuje. Da ne govorim, da se šole zavedajo, da poleg tega kršijo zakonodajo. Nobene logike. Totalna anarhija. T za vse ali pa nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

no vidiš, stopimo skupaj, pa vsi mal potrpimo :P

 

Pa kako lahko stopimo skupaj, eni se cepimo in pazimo, drugi pa protestirat brez zaščite, pa se kregat z varnostniki, študenti, učitelji, gostinci, ..., ker preverjajo PCT ???

Težko stopit skupaj če so tako različni pogledi. Za ene je korona nekaj hudega in slabega, za druge pa ne obstaja in je samo izgovor za ....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

Pa kako lahko stopimo skupaj, eni se cepimo in pazimo, drugi pa protestirat brez zaščite, pa se kregat z varnostniki, študenti, učitelji, gostinci, ..., ker preverjajo PCT ???

Težko stopit skupaj če so tako različni pogledi. Za ene je korona nekaj hudega in slabega, za druge pa ne obstaja in je samo izgovor za ....

 

ja jebiga, eni fajn služijo dobivajo dodatke, drugi jebemo ježa, manj posla. Vsi mal potrpimo a ne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej majo tudi zdravila, ampak samo za "posvečene".

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, DAMI34 said:

ja jebiga, eni fajn služijo dobivajo dodatke, drugi jebemo ježa, manj posla. Vsi mal potrpimo a ne

Ah, tisti ki dobivajo jih dobijo tudi drugače, drugi pa j.... j... Poptrpežljivosti pa vsako leto manj, ... z ali brez korone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

Ah, tisti ki dobivajo jih dobijo tudi drugače, drugi pa j.... j... Poptrpežljivosti pa vsako leto manj, ... z ali brez korone.

zakaj bi jo pa rabil? Kdor se je cepil je rešen, kdor se ni bo pa verjetno odrešen, na vekov veke amen :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Kdor se je cepil je rešen, kdor se ni bo pa verjetno odrešen, na vekov veke amen

pa smo spet na začetku :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

pa smo spet na začetku :eek:

nismo. jst čakam Bergamo...upam, da bodo plače temu sledile :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

image.thumb.png.9b2f5d6b8a6e88a22741fefe6cef6163.png

 

Boh nedej da bi kdo izjavil da je treba vse testirat neglede na status. Sam ne očrnit imena "cepiva" čudežnega rešitelja.

"Necepljeni ogrožajo nas cepljene" tukaj se pa vidi vsa zabloda. Tudi cepljeni ogrožamo cepljene in necepljene, to je dejstvo. Tak človek bi moral odstopit takoj pa še 3 leta prisilnega dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

Komu se torej moram zahvaliti za vse te ukrepe in omejitve?

Da mu dam neko nagrado itd.

 

vladi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Markisan pravi:

 T za vse ali pa nič.

Ampak cepljeni morajo imeti privilegij...po nekaterih firmah so dobili celo nagrado v denarnem znesku plus tega, da jim po firmi ni bilo potrebno hoditi z maskami.

Poznam precej cepljenih ki so zboleli v zadnjem času...lahko bodo imeli lažji potek bolezni, samo ti širijo okužbo, dokler ne opazijo simptomov pri sebi. Saj ta scenarij je bil že predviden, tudi mutacije virusa naj bi bile zaradi cepljenih... že nova različica  https://www.zurnal24.si/zdravje/podatki-kazejo-da-se-rojeva-nova-se-hujsa-razlicica-375118?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery

Še vedno forsiranje cepiva, kljub zdravilom, ki lahko preprečijo okuženim bolnišnično zdravljenje, ter napoved Gatesa ... https://siol.net/novice/svet/bill-gates-vec-sem-pricakoval-od-cepiv-proti-covid-19-565746

Kakšni bioteroristi prihajajo, v katerem interesu naj bi širili okužbe, če ne v interesu farmacije...

Vse gre v tri k...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo se vsi cepit, pol pa testirat, da ne bi prenašali bolezni .. bo tako OK :P 

ni čisto tako .. tudi cepljeni se moramo po firmi sprehajati in upoštevati vse ukrepe, edino v pisarni, kjer sem sam, jo lahko dol dam .... pa tudi čakam nagrado, če bomo 70 % precepljeni .. kao manjka še enih 30 in pade 100 eurića :P 

po moji laični oceni nas kmalu čakajo enake omejitve kot v Avstriji ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vandrovec pravi:

Ampak cepljeni morajo imeti privilegij...po nekaterih firmah so dobili celo nagrado v denarnem znesku plus tega, da jim po firmi ni bilo potrebno hoditi z maskami.

Poznam precej cepljenih ki so zboleli v zadnjem času...lahko bodo imeli lažji potek bolezni, samo ti širijo okužbo, dokler ne opazijo simptomov pri sebi. Saj ta scenarij je bil že predviden, tudi mutacije virusa naj bi bile zaradi cepljenih... že nova različica  https://www.zurnal24.si/zdravje/podatki-kazejo-da-se-rojeva-nova-se-hujsa-razlicica-375118?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery

Še vedno forsiranje cepiva, kljub zdravilom, ki lahko preprečijo okuženim bolnišnično zdravljenje, ter napoved Gatesa ... https://siol.net/novice/svet/bill-gates-vec-sem-pricakoval-od-cepiv-proti-covid-19-565746

Kakšni bioteroristi prihajajo, v katerem interesu naj bi širili okužbe, če ne v interesu farmacije...

Vse gre v tri k...

Jah če pogledam mojo ženo, cepljena v službi jo je okužla cepljena sodelavka. Tko da to zanašanje na cepivo je drek. Ja mogoče zmanjša slab potek al karkoli ... ampak to ni nikakršna uteha. Me zanima če sam tudi zbolim ali ne...ponovno. Je pa res, da ne bom mogel rečt da gre zasluga/ali ne , cepivu al prebolevnosti. Kakorkoli. Vrabci čivkajo kako se okužbe širijo, več kot očitno gre nadrejenim samo za pritisk na neceljenje kot pa da bi dejansko želeli ustaviti širitev virusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

po moji laični oceni nas kmalu čakajo enake omejitve kot v Avstriji ... 

Verjetno, čeprav smo že skoraj tam...tudi v Avstriji hodijo necepljeni lahko v službo in živilske trgovine, samo formulacija omejitev je drugačna.... ampak krivi bomo necepljeni, čeprav ravno cepivo povzroča in podaljšuje to agonijo, ki ji ni videti konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

dajmo se vsi cepit, pol pa testirat, da ne bi prenašali bolezni .. bo tako OK :P 

ni čisto tako .. tudi cepljeni se moramo po firmi sprehajati in upoštevati vse ukrepe, edino v pisarni, kjer sem sam, jo lahko dol dam .... pa tudi čakam nagrado, če bomo 70 % precepljeni .. kao manjka še enih 30 in pade 100 eurića :P 

po moji laični oceni nas kmalu čakajo enake omejitve kot v Avstriji ... 

Če boste pa čez 80% pršli vam bo pa direktor lupčka dal. Če boste pa koga zašpecal boste pa 3 delnice dobil. Če boste gate dol dal za direktorja boste pa služben avto dobil. Če mu boš ženo posodu bo pa tvoj najbolši prjatu. Ne neha se.....

Glede avstrije se pa strinjam da bo kle isto...garant. Bi pa reku da je epidemija zdele na višku in bi tako ali tako sama začela padat.....zasluge bo pa spet pobral nekdo z zapoznelimi in butastimi ukrepi, ki bodo v statistiko šli kot uspešni.

Važno, da grem jest lahko (realno ne smem) jutr otroka v šolo na test pelat ves prekašlan. Pol bo šov notri v razred med 30 ljudi se testiral, bil potencialno pozitiven....vsi ga bojo pogledal kot da je pol šole pobil....in potem bomo panični dohtarja 3 ure klical ........ eh totalna zmešnjava. 

Pišuka zdele vidim zakaj sem tole temo ob prijavi na ta forum videl na desni. Te kr notr potegne. Se opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Markisan pravi:

T za vse ali pa nič.

Testiranje z hitrimi Hag testi cepljenih je popolna neumnost, izguba časa in denarja. Preveč lažnih rezultatov. To je približno tako kot bi se deklina, ki je kontracepcijske tablete, eno uro po sexu pohcala na ClearBlue...kaj misliš da bo pokazal? 
Ne poznate principa delovanja različnih testov.  Drugače je s PCR testi...ampak ti se itak delajo samo ob pojavu simptomov...pri necepljenih, cepljenih ali prebolelih. 
Zato se cepljenih z hitrimi testi ne testira....če pa bodo še to uvedli, pa to ne bo nikoli strokovna odločitev, temveč populistična...za neumno rajo, ki misli, da je rešitev v hotrih testih cepljenih. 
Rešitev problema je samo ena in edina. Komur to po 735 straneh ni potegnilo...mu pač ni. Za take je Covid še najmanjši problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!