Skoči na vsebino

Slovensko profi kolesarjenje


Bmflar

Priporočene objave

Rogliču ne gre več kot po maslu...vedno več problemov. Zaradi priprav izpustil dirke...medtem, ko se konkurent Pogačar z lahkoto veseli zmag. Potem je tu še stres in vse kar sodi zraven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, a ni Roglič nehal skakat zaradi padca. Je zgleda prišel z dežja pod kap.

Res pa so te dirke zmeraj bolj nevarne, podobno kot pri smučariji, vedno več poškodb. Bi bilo dobro nekaj ukrenit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izid etape pa,... kot bi Pogačar pojedel še Rogliču porcijo "ta hitrih" makaronov. Doziranje dodatkov jim še vedno povzroča težave, kot na lanskem kronometru. :( Uživajmo v predstavah naših kolesarjev, dokler trajajo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bravo Tadej :worship:danes si jih raztural in spet pokazal gdo je šef :Dsamo kapo dol:)

Sem poslušal po radiju  super je bilo :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Mavti pravi:

Bravo Tadej :worship:danes si jih raztural in spet pokazal gdo je šef :Dsamo kapo dol:)

Sem poslušal po radiju  super je bilo :worship::worship::worship:

Svaka čast, jst gledam po TV pa je mal dolgčas, ker tolk traja. Si res ne predstavljam, da bi poslušu po radiju. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Frenk 67 pravi:

Svaka čast, jst gledam po TV pa je mal dolgčas, ker tolk traja. Si res ne predstavljam, da bi poslušu po radiju. ?

tudi sam sem zadnje 4 km gledal z očmi po TV... .. bravo :OK: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po predpisih UCI-ja naj bi kolesarje, ki zaradi neprimerne pozicije na kolesu predstvaljajo nevarnost zase in ostale tekmovalce, doletela kazen tisoč švicarskih frankov, odvzem 25 UCI točk ter diskvalifikacija z dirke.

https://www.zurnal24.si/sport/kolesarstvo/pogacar-skoraj-ostal-brez-dveh-velikih-konkurentov-sodniki-se-ju-vendarle-usmilili-370118

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se veliko govori o Tadeju in to več kot zasluženo bravo Tadej in ostali naši kapo dol :worship:

Samo, ko sem pa  prejle gledal posnetke napadov oziroma kolaž posnetkov treh tednov in sploh Tadeja v gorskih etapah  so šle pa kocine pokonci :D:OK: šampijon:worship::worship::OK:

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil v petek pol ure nervozen, ko je Mohorič pobegnil in trpel sam 25 km do cilja. Nisem verjel, da mu bo uspelo. Vem kakšna je razlika med vožnjo v skupini in posamično, na srečo pa zadaj niso bili preveč organizirani. Res so asi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, vandrovec pravi:

Slika fotofiniša na OI ni relevantna, ker so na kolesu van Aerta podaljšana oz. jajčasta kolesa :hmm:

Tadej Pogačar

Ali se hecaš (upam) ali ne razumeš fotofiniša.

Fotofiniš je zaporedje slik v ciljni liniji, zato dolžina slike pomeni, koliko časa je nekdo potreboval, da je prečkal ciljno linijo. Vsaka navpična črta pomeni čas. Očitno je Tadej prišel kasneje v cilj (po moji oceni okrog 3 tisočinke sekunde), je pa imel malce večjo hitrost in je z zadnjim kolesom prečkal črto nekaj trenutkov pred Belgijcem.

Če predvidevamo, da je bila hitrost okrog 60 km/h, je to 16,66 m/s, debelina obroča je cca 5 cm (razlika med rdečima črtama) kar je 0,003 sekunde, celo kolo je dolgo okrog 1,8 m, kar pomeni, da prečka črto v dobri desetinki sekunde).

Ampak, da po šestih urah in 200 km odloča 5 cm.

Sploh pa mi te šprinterske zmage ne delujejo najbolj fer. Cela ekipa dela za enega, ga privlečejo do 300 m pred ciljem, nato pa je zmagovalec le eden. Tu mi je všeč, da je Carapaz res pošteno priboril zmago, čeprav so mu med tekmo pomagali v ekipi. Pogačar pa je bil malce zaprt, sicer je bil zato v zavetrju, a vseeno, odločajo malenkosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem sedajle bral povzetke dirke je bilo kar peklensko in na milimetre po dvestotih kilomertih :worship: zato samo  bravo Tadej:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Darko3g pravi:

Ali se hecaš (upam) ali ne razumeš fotofiniša.

Fotofiniš je zaporedje slik v ciljni liniji, zato dolžina slike pomeni, koliko časa je nekdo potreboval, da je prečkal ciljno linijo. Vsaka navpična črta pomeni čas. Očitno je Tadej prišel kasneje v cilj (po moji oceni okrog 3 tisočinke sekunde), je pa imel malce večjo hitrost in je z zadnjim kolesom prečkal črto nekaj trenutkov pred Belgijcem.

Moti me slika, ker je eno kolo veliko večje pa čeprav je zadaj in bi moralo biti manjše. Tudi daljše je, kolikor jo je spredaj več jo je tudi zadaj. OK nima veze, drugo ali tretje mesto ni posebne razlike, prvo je bilo dovolj zanesljivo in več vredno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po višini ni večje, po dolžini pa to ni realna slika ampak zlepek sličic na ciljni črti v zaporednem času (Vsako tisočinko sekunde je posnet recimo 1 cm ali manj širine. Ko se kolesar giblje mimo ciljne črte, ga vsako tisočinko posname tisti delček, ki je trenutno na ciljni črti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/24/2021 at 12:13 PM, Snečer said:

Ni mi jasno, zakaj so Rogliču dali vozovnico namesto Mohoriča... ki bi ga danes rabili

 

Quote

Napisal sem dejstva ... in vedno bolj vidim. Roglič se je šparal za kronometer in ni hotel pomagat Pogačarju.
Sedaj pa kaže da je izluziran tudi sam za kronometer.

Da je bil dogovor, da en zvezdnik proba na ulici, drugi na kronometru. Čeprav je Roglič povsem izven forme in poškodovan.

Ti pa kar navijaj zanj v sredo, bomo videli, če bo sploh oblekel dres.

V ozadju pa imamo Mohoriča, Pogačarja, ki sta v življenjski formi in eden že na letalu, drugi pa pred tvjem.

Predoziranje z brihtolom? Lahko začnemo debato o dopingu...  

Kapo dol Rogliču! Bravo!!

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, XTR pravi:

 

Predoziranje z brihtolom? Lahko začnemo debato o dopingu...  

Kapo dol Rogliču! Bravo!!

 

zdaj vidimo, zakaj ni pomagal pogačarju... in pogačar bi moral na kronometru nastopit...

brihtol? že dve leti ga pogačar pere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko je biti sedaj pameten kaj bi naredil Pogačar. Pa očitno strokovnjaki tudi kdaj kaj pametnega pogruntajo.

Skratka, po vsem dogajanju v tem letu mu res privoščim.

Zanima pa me ali obstaja tudi ekipni kronometer (naših prav gotov ni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snečer pravi:

zdaj vidimo, zakaj ni pomagal pogačarju... in pogačar bi moral na kronometru nastopit...

brihtol? že dve leti ga pogačar pere

Brez veze je primerjalno gledanje kdo koga pere.

Glejmo tako, da imamo 2 vrhunska kolesarja, ki sta v sami sbetovji špici oz. Tvorita to špico in cenimo to.

Bravo Primož, vrhinsko in bravo Tadej.

Čestitke tudi ostalim fantom in tudi vodstvu, dobro so to speljali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!