Skoči na vsebino

Slovensko profi kolesarjenje


Bmflar

Priporočene objave

Prvi spremljevalni motor na kronometru pa propeler...kako si Japonci lahko privoščijo tak spodrsljaj na domačem poligonu ob vseh svojih motorjih ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Prvi spremljevalni motor na kronometru pa propeler...kako si Japonci lahko privoščijo tak spodrsljaj na domačem poligonu ob vseh svojih motorjih ?

zato, ker so japonci prehitri in spremljevalna vozila vozijo rezervne dele :P .... :lol1: 

p.s.

tudi sam sem to videl in čakal, da bo kdo vrgu kost :P 

Image

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

zdaj vidimo, zakaj ni pomagal pogačarju... in pogačar bi moral na kronometru nastopit...

brihtol? že dve leti ga pogačar pere

Roglič je bil pripravljen odstopiti mesto komu drugemu... Zakaj bi moral nastopiti Pogačar? Malo te zanaša tudi v kolesarstvu, kot v politiki, samo da nekdo ne bi bil v ospredju. :) Vuelta bo zanimiva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, XTR pravi:

Roglič je bil pripravljen odstopiti mesto komu drugemu... Zakaj bi moral nastopiti Pogačar? Malo te zanaša tudi v kolesarstvu, kot v politiki, samo da nekdo ne bi bil v ospredju. :) Vuelta bo zanimiva. 

Lej, meni je bilo sumljivo tisto v soboto, 2 sta pomagal, Roglič je takoj odpadel in se očitno šparal za kronometer, ki mu je bil obljubljen.

Zakaj Pogačar? Ker je že dve leti najboljši na svetu, lani smo lepo videli, kaj je prav na kronometru naredil Rogliču. 

Očitno je bil deal, da se Rogliču omogoči nastop na kronometru, Pogačar pa ima še čas, saj je mlad.

Čuden občutek imam pri tej zlati medalji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če Hauptman tako "napali" svoje varovance da letijo po cesti? Danes je imel Rogliča, sicer je Pogačarjev šef... 

Pa tudi po Franciji se je Pogačar igral s Carapazom, tu je bil pa nemočen...ali je bil vzrok ker so vozili brez povezave in jih je Carapaz izigral

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa prav nič. Bolje se ne bi moglo končati. Če bi ostal brez medalje, bi lahko nakladali, sicer pa, Vam Aert je premagal Pogačarja na kronometru v Franciji. Tu je bil šesti. Kdo ve, kako bi Pogačar odpeljal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo ,bravo in samo bravo:worship:Privoščim iz vsega srca:OK:

Sicer sem ravnokar izvedel tole novico ampak daleč najboljša novica danes   :OK: Slovenci šampioni:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Darko3g pravi:

Jaz pa prav nič. Bolje se ne bi moglo končati. Če bi ostal brez medalje, bi lahko nakladali, sicer pa, Vam Aert je premagal Pogačarja na kronometru v Franciji. Tu je bil šesti. Kdo ve, kako bi Pogačar odpeljal.

Verjamem, da bi tudi Pogačar odpeljal odlicno, ker je imel kronometer veliko višincev in je bil težak.

Na vsak način je pa danes Roglič imel svoj dan. Drugo uvrščenega je premagal za celo minuto, potem naprej pq so bili zelo na kupu.

Vse skupaj super izplen za Slovenijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Snečer said:

Očitno je bil deal, da se Rogliču omogoči nastop na kronometru, Pogačar pa ima še čas, saj je mlad.

Čuden občutek imam pri tej zlati medalji...

Loterija bi bila tudi, če bi poslali utrujenega Pogačarja na kronometer. Spomni se lanskega svetovnega prvenstva, ko je ves zagnan skočil en krog prehitro, v stilu, jaz sem "najjači". Ni se mu izšlo...

Ne samo pri tej medalji, meni je čudno vse od lanske nadnaravne predstave na touru. Štirje naši kolesarji letos raztegujejo vso kolesarsko elito. Ni to prelepo? :hmm:

Rogličevih 6 minut zaostanka na 234 kilometrih ni ravno šparanje moči. Lahko bi odvil prej pa bi se lažje spočil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima pa me, kako je določen nastop na kronometru. Nemčija, Belgija, Italija in Portugalska so imeli po dva tekmovalca. Zakaj ni nastopil tudi Pogačar? So kakšne kvalifikacije ali določena kvota? Na podlagi česa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Darko3g pravi:

Zanima pa me, kako je določen nastop na kronometru. Nemčija, Belgija, Italija in Portugalska so imeli po dva tekmovalca. Zakaj ni nastopil tudi Pogačar? So kakšne kvalifikacije ali določena kvota? Na podlagi česa?

to so bile lestvice najboljših iz leta 2019 ... ker to so igre 2020 .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak Fillipo Ganna je startal kot zadnji, ker je bil lanski svetovni prvak, Van Aert drugi in Küng tretji. Letos so startali v obratnem vrstnem redu.

Pa še to: spet sem slišal o Rogliču from Slovakia (Eurosport) Zanje je to očitno podobno kot Nizozemska in Holandija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Darko3g pravi:

 

Pa še to: spet sem slišal o Rogliču from Slovakia (Eurosport) Zanje je to očitno podobno kot Nizozemska in Holandija

Holandija je tisti del, ki je nad morsko  gladino, Nizozemska pa pod... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Gledal sem posnetek pomladne dirke in opazil, da je imel Matej Mohorič bel dres s slovensko zastavo in čelado v barvah trobojnice. Ima to zaradi kakšnih lanskih uspehov ali zakaj.
Vem, da ima Roglič na majici oznako olimpijskega zmagovalca kronometra ampak ima majico v barvah Jumbo Visme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jan Tratnik je Idrc, sin gospe, s katero sva rojena istega leta, meseca in dne.   :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roglič sestopil in končal dirko v Španiji :cry: 

https://www.24ur.com/sport/kolesarstvo/roglicev-nastop-vprasljiv-ob-morebitnem-nadaljevanju-nov-zahteven-izziv.html

Popravljeno . Popravil maus
  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 9. 2022 ob 10:51, maus pravi:

Glede na padce bi sklepal, da je malo neroden. Si ga ne predstavljam, kakšen bi bil šele na kaki R1, ali GSX 1000...

https://siol.net/sportal/kolesarstvo/primozevi-padci-zacelo-se-je-v-planici-skrbi-pa-nas-kako-se-bo-koncalo-587570

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tedybear pravi:

Glede na padce bi sklepal, da je malo neroden. Si ga ne predstavljam, kakšen bi bil šele na kaki R1, ali GSX 1000...

Na Touru mu je neroden motorist zrihtal padec, ko je zapel balo sena, tako da za vse padce ni sam kriv 😉

Popravljeno . Popravil Endlich
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Endlich pravi:

Na Touru mu je neroden motorist zrihtal padec, ko je zapel balo sena, tako da za vse padce ni sam kriv 😉

Je bil pa edini, ki je padel zaradi tega.

Žal mi ga je, ker je nekakšna "kolateralna" škoda, čudnih ekipinih načrtov (brez dejanske podpore ekipe) . Samo očitno ne zna voziti v skupini. Po mojem bi moral namesto na "višinske priprave" (sam) , na več dirk (samo se njegov čas (žal) počasi izteka) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, franc pravi:

Je bil pa edini, ki je padel zaradi tega.

Zaradi te bale bi verjetno padel vsak. Napačen trenutek na napačnem mestu 

Popolnoma se pa strinjam s slabo podporo ekipee. Kuss je izjemen kolesar, vendar ne po končanem Touru. Da mu ga potemm dajo Rogliču kot pomočniia na Vuelti,  ni tio neka pomoč. 

Uoam, da bo čimprej uvidel koliko mu ekipa pomaga in bo našel predčasno pot ven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

9.10 bo potekala dobrodelna prireditev z Primožem - Zlati krog. Turistična vožnja v krogu 70 km z vmesnimi postanki za debate, druženje, photo seanse z Primožem. Maribor, Ptuj, Vurbek in nazaj v Maribor. Omejeno število udeležencev. Sodelujejo lahko samo udeleženci z prej pridobljeno kodo za prijavo. Organizira agencija, katera tudi skrbi za varnost, cestne zapore, reševano vozilo, spremstvo in nadzor nad prijavljenimi ter sodelujočimi. Zbrana sredstva gredo v dobrodelne namene -  Fundacija Primoža Rogliča. 
Lani odpadlo zaradi kovida. Letos bo v Mariboru in se bi naj prirejalo vsako leto v drugem kraju Slovenije.

 

Pohvalno.

 

https://www.primozroglic.com/zlati-krog-s-primozem-roglicem/prijava-na-dogodek/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!