Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v dobro voljo?


Priporočene objave

To se je taljan odlocu, da bota sam dva cilindra delala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zok pravi:

To se je taljan odlocu, da bota sam dva cilindra delala...

A to ti dela kao willy control ? ... boš povedal, kako se čez ovinke obnaša :) 

jaz imam to ločeno :P  ... launch control, willy control in trackion control ...  ti imaš vse tri v enem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posledicno tudi, ja.

Tvoja ninđa ima prediktivni sistem, z IMU enoto meri pozicijo in orientacijo motocikla v prostoru, in te nazaj drzi se preden zacnes orenk oslarije delat - npr. lahko v globokem nagibu bogato odpres plin ali zagrabis zavoro, pa se kaj dosti dramaticnega ne bo zgodilo.

Tole je pa reaktivni sistem, gre za vsaj eno generacijo starejsi princip - odreagira sele ko ze pride do zdrsa. ABS (tudi nachbau :P ) odreagira sele ko kolo zdrsne, nima pojma koliko je motocikel nagnjen, in se dokler ne pride do zdrsa, v zaviranje ne vtikuje. Tudi TC odreagira sele ko se zadnje kolo vrti vec kot 10% hitreje od prednjega (to se zgodi tudi pri wheeliju - lucka cisto na koncu posnetka). V polnem nagibu pa tole ne pomaga nic - je pa vseeno izjemno bogata pomoc v primeru, ko te nekaj preseneti. Recimo da priletis na obarvan del vozisca, zaplato peska na asfaltu (tule na posnetku je skoraj celotno parkirisce bogato pokrito  posipnim materialom)... Za vsak dan vozit je tudi tole super zadeva. Na dirkaliscu recimo ne bi tole pomagalo prakticno nic - kvecjemu bi vozil pocasneje, ker odreagira ze na najmanjsi wheelie, ki bi ga sicer odvozil brez zaviranja ali popuscanja plina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Zok pravi:

posledicno tudi, ja.

Tvoja ninđa ima prediktivni sistem, z IMU enoto meri pozicijo in orientacijo motocikla v prostoru, in te nazaj drzi se preden zacnes orenk oslarije delat - npr. lahko v globokem nagibu bogato odpres plin ali zagrabis zavoro, pa se kaj dosti dramaticnega ne bo zgodilo.

Tole je pa reaktivni sistem, gre za vsaj eno generacijo starejsi princip - odreagira sele ko ze pride do zdrsa. ABS (tudi nachbau :P ) odreagira sele ko kolo zdrsne, nima pojma koliko je motocikel nagnjen, in se dokler ne pride do zdrsa, v zaviranje ne vtikuje. Tudi TC odreagira sele ko se zadnje kolo vrti vec kot 10% hitreje od prednjega (to se zgodi tudi pri wheeliju - lucka cisto na koncu posnetka). V polnem nagibu pa tole ne pomaga nic - je pa vseeno izjemno bogata pomoc v primeru, ko te nekaj preseneti. Recimo da priletis na obarvan del vozisca, zaplato peska na asfaltu (tule na posnetku je skoraj celotno parkirisce bogato pokrito  posipnim materialom)... Za vsak dan vozit je tudi tole super zadeva. Na dirkaliscu recimo ne bi tole pomagalo prakticno nic - kvecjemu bi vozil pocasneje, ker odreagira ze na najmanjsi wheelie, ki bi ga sicer odvozil brez zaviranja ali popuscanja plina.

a mi nisi nekaj postov nazaj napisal, da tapravi rajderji tega ne rabijo :P

sj ga res ne, je pa fajn met, a ne :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja sej ga ne rabjo... :P 

Je pa bomba, ja. Dokler ne probas, si niti priblizno ne mores predstavljat. Tisti ki pravi, da ne rabi ABS-a ali traction controla, ga se zagotovo ni sprobal - vsaj ne na podlagi s slabim in zelo spremenljivim oprijemom.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Zok pravi:

...ja sej ga ne rabjo... :P 

Je pa bomba, ja. Dokler ne probas, si niti priblizno ne mores predstavljat. Tisti ki pravi, da ne rabi ABS-a ali traction controla, ga se zagotovo ni sprobal - vsaj ne na podlagi s slabim in zelo spremenljivim oprijemom.

... razoćaral si me.

... sam ne znam replicirat v temo "Kaj me je spravilo v slabo voljo"       :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Zivnorc said:

... razoćaral si me.

Sebe tudi.? Ko takrat ko sem avto z avtomatom kupil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Zok pravi:

Naj me koklja...

 

do 140 konju sploh ne rabim trekšna, pr apriliji skor nikol :P

 

pred 5 urami, Zok pravi:

posledicno tudi, ja.

Tvoja ninđa ima prediktivni sistem, z IMU enoto meri pozicijo in orientacijo motocikla v prostoru, in te nazaj drzi se preden zacnes orenk oslarije delat - npr. lahko v globokem nagibu bogato odpres plin ali zagrabis zavoro, pa se kaj dosti dramaticnega ne bo zgodilo.

Tole je pa reaktivni sistem, gre za vsaj eno generacijo starejsi princip - odreagira sele ko ze pride do zdrsa. ABS (tudi nachbau :P ) odreagira sele ko kolo zdrsne, nima pojma koliko je motocikel nagnjen, in se dokler ne pride do zdrsa, v zaviranje ne vtikuje. Tudi TC odreagira sele ko se zadnje kolo vrti vec kot 10% hitreje od prednjega (to se zgodi tudi pri wheeliju - lucka cisto na koncu posnetka). V polnem nagibu pa tole ne pomaga nic - je pa vseeno izjemno bogata pomoc v primeru, ko te nekaj preseneti. Recimo da priletis na obarvan del vozisca, zaplato peska na asfaltu (tule na posnetku je skoraj celotno parkirisce bogato pokrito  posipnim materialom)... Za vsak dan vozit je tudi tole super zadeva. Na dirkaliscu recimo ne bi tole pomagalo prakticno nic - kvecjemu bi vozil pocasneje, ker odreagira ze na najmanjsi wheelie, ki bi ga sicer odvozil brez zaviranja ali popuscanja plina.

pr Mausu vzame v obzir celo " how old is driver" pa pol ,vse zregulira na maximum in doda stranska koleščka. komi čakam da bo ta opcija še za mene :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da pri aprilii skor nikol ne rabis treksna.. ...tak ko ga js pri KTMu ne.. :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova tablca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 2. 2022 ob 11:44, Alla pravi:

Da me tole čaka doma ?

viber_image_2022-02-02_16-07-30-214.jpg

Še dobro, da imš psa...:)

Sicer bi se mi tvoj smilil.    :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, C eagle pravi:

Še dobro, da imš psa...:)

Sicer bi se mi tvoj smilil.    :lol1:

 

sam bi pa ubogal :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Alla pravi:

Pa saj to ne trese. To sam zato, da vem kje je....

A pol je mel  @smasher prav? :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, C eagle said:

A pol je mel  @smasher prav? :D

 

itak :D , samo ne vem kako dobro lovi GPS v kakšni kleti, to ga najde pol ko je že v jarku al pa za grmom, dokler "degustira" v vinski kleti ga verjetno ne more najt :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quickshifter v2.0

 

viber_image_2022-02-09_00-40-56-860.jpg

Brez naslova.png

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/8/2022 at 3:13 PM, Alla said:

Pa saj to ne trese. To sam zato, da vem kje je....

Oo. Slabi spomini. Kolega je mel tisto ki trese.  Jaz pa sm videl samo garmina na mizi, in zacel prtiskat po njemu, v stilu what does this button do? Ene 15 minut. Se zdej mi je hudo za psa.... ?

19 hours ago, Zok said:

quickshifter v2.0

 

viber_image_2022-02-09_00-40-56-860.jpg

Brez naslova.png

To veseli tudi mene, kenede, kenede?! :) 


 

danes me je v super voljo spravla Jadrankina sestricna, zvana GC200

BD24D387-DEA7-4315-99B0-287248443FC2.thumb.jpeg.e71a6c7f102a9e19271170540c96a01e.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!