Skoči na vsebino

Adventure riding (light off road, vse izven asfalta, teorija, od vožnje do opreme, ter prosti čvek v zvezi s temo)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Testi ADV motorjev, ADV opreme, vodeni dnevni treningi na poligonih, vikend treningi z vožnjami in challenge dogodki, kratke video vsebine iz poti, koristni nasveti in še in še.

Spletna stran: https://www.advspirit.eu/

FB profil: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556725967368

Instagram profil: https://www.instagram.com/advspirit.eu/

 

Priporočene objave

pred 27 minutami, UrošG pravi:

Kje točno v mne pa je tale klanec? Grem jeseni dol, pa bi šel 1 na 1 tole pogledat, kaj je šlo narobe. 😅

Pravzaprav je šlo kar dobro skozi. :)

Problem rata, ko se težave vrstijo ena za drugo in se stopnjujejo in potem nimaš časa sprocesirat, ker gledaš premalo naprej in ker je klanec vedno hujši, zahteva vedno večjo hitrost...

https://maps.app.goo.gl/wPFAdzm2NNFpYDB17

20240812_112421.jpg.31406baec1654cc24332b08504859766.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, motom pravi:

Do hotelov na Bjelašnici se lahko pride z južne strani po asfaltu preko zelo lepe Visočice, na slikah.

Do začetka Visočice vodi asfaltirana cesta iz Konjica ali z druge strani po uničenem makadamu iz Kalinovika.

 

 

 

Zasilni most preko podrtega mostu na cesti iz Kalinovika

20240813_160937.jpg.91bf6455cff005a0625cf3ce7d3dc164.jpg

ma cesta od Kalinovika se mi ni zdela kdovekako jebena. (sicer so eni čehi pri tistem mostu konkrektno jokali). smo pa nekje na asfaltu precej dol šli desno in prišli pri titovem bunkerju zraven Konjica ven, tam pa je bilo ... malček težje. oba geesa sta predrla gume. razgledi pa neverjetni. na tisti furi se mi je najbolj jeba zdel en 200 metrski odsek iz Konjica proti Belašnici. okroglo kamenje in to.. pa tudi tam je kr šlo, no. geesi so najdli obvoz. Takrat smo šli namreč vsenaokoli: Konjic- lukomir- Kalinovik - Konjic.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na teren z dodatnimi zračnicami ali flikami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je lahko samo 20m odsek, al pa 200m...če ne greš peš ne veš. V primeru zgornjega odseka, po desni pa druga in pičimiki :D će znese, znese, če te odnese...a jebiga...se pa mal skače :D

ps. spuščen tlak (splh zadaj 1,5 al 1,6)  in stoječa vožnja pomaga, preverjeno. 

pss..kamerman jo je užgal točno

hočem pa povedat in avtor bo potrdil, zaradi take malenkosti zamuditi fantastične razglede in lokacije je škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Snečer pravi:

To je potem realnost napram pričakovanjem :)

Ena sama muka.

Take stvari niso kritične. So pa stvari, ki se jih zapomniš in ti obogatijo izlet. Vsaj jz se zato odpravim z asfalta. Ko sem pred leti po balkanu vozil samo po asfaltu je bil živ dolgčas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, UrošG pravi:

Take stvari niso kritične. So pa stvari, ki se jih zapomniš in ti obogatijo izlet. Vsaj jz se zato odpravim z asfalta. Ko sem pred leti po balkanu vozil samo po asfaltu je bil živ dolgčas. 

Seveda, vsak ima svoje želje, a dejstvo ostaja, vožnja s tanki po takem je ena sama muka in napor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

to je lahko samo 20m odsek, al pa 200m...če ne greš peš ne veš. V primeru zgornjega odseka, po desni pa druga in pičimiki :D će znese, znese, če te odnese...a jebiga...se pa mal skače :D

ps. spuščen tlak (splh zadaj 1,5 al 1,6)  in stoječa vožnja pomaga, preverjeno. 

pss..kamerman jo je užgal točno

hočem pa povedat in avtor bo potrdil, zaradi take malenkosti zamuditi fantastične razglede in lokacije je škoda.

Se strinjam. Vožnja v stoje je primernejša za zahtevnejšo vožnjo. Po 5 urah se mi ni več dalo in svojim dolgim nogam tudi zaupam, da znajo rešit kakšno zaj... situacijo. Prišlo je iznenada in ni bilo možnosti ustavljati in si ogledovat situacijo. Pač pelješ po najboljših zmožnostih in upaš na dober izid.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adventure vožnja te vedno pripelje do limita in tudi čez, ne glede a voziš kravo Crf1000, a je to komar Crf300.

Muka gor, muka dol, transfer do Kotorja sva naredila v enem dnevu  800km. S komarjem bi verjetno tud šlo, ane.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, motom pravi:

Se strinjam. Vožnja v stoje je primernejša za zahtevnejšo vožnjo. Po 5 urah se mi ni več dalo in svojim dolgim nogam tudi zaupam, da znajo rešit kakšno zaj... situacijo. Prišlo je iznenada in ni bilo možnosti ustavljati in si ogledovat situacijo. Pač pelješ po najboljših zmožnostih in upaš na dober izid.

sej ne kritiziram vožnje, pa tut nisem rekel, da bi jaz bolje odpeljal, saj veš ko nekaj pogledaš se da razmisliti, kje pa kako, ko si pa v situaciji...a jebiga, včasih se mal zamisliš, mal odpočiješ in že si v klancu in moraš sledit špuro. Posnetek je pa res dober, ko pleše zadnji konec.

ps. tole z dolgimi nogami je kar velika prednost, saj lahko veslaš z njimi, mi "ta kratki" smo prikrajšani za tak način. Kak "dabbing" in to je to, pa spet lovit motor :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 8. 2024 ob 7:42, BRANE pravi:

ma cesta od Kalinovika se mi ni zdela kdovekako jebena. (sicer so eni čehi pri tistem mostu konkrektno jokali). smo pa nekje na asfaltu precej dol šli desno in prišli pri titovem bunkerju zraven Konjica ven, tam pa je bilo ... malček težje. oba geesa sta predrla gume. razgledi pa neverjetni. na tisti furi se mi je najbolj jeba zdel en 200 metrski odsek iz Konjica proti Belašnici. okroglo kamenje in to.. pa tudi tam je kr šlo, no. geesi so najdli obvoz. Takrat smo šli namreč vsenaokoli: Konjic- lukomir- Kalinovik - Konjic.

Makadam od Kalinovika proti Konjicam je slab in ne priporočam za vožnjo z dvema in kufri. Seveda, se pa da pridet. Ne bi pa rad nekoga dezinformiral in v težave spravil, če bi rekel, da je normalno prevozen makadam.

Npr. dokaj normalen makadam pa je Nevesinje- Kalinovik.

Iz Konjica v Lukomir pa je res kar težko, kot pravi Snecer...muka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 8. 2024 ob 11:46, HyperJack pravi:

Na teren z dodatnimi zračnicami ali flikami?

Midva sva imela oboje in kompresor. In porabila vse, tudi kompresor je crknil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, motom pravi:

Midva sva imela oboje in kompresor. In porabila vse, tudi kompresor je crknil

Kompresor imam baterijski tako da to bo prav prišlo. Pa glede na to, da vozim UHD zračnice, je boljše, da flikam kot da vozim s sabo navadne zračnice, ki jo lahko predreš v naslednjih 2 metrih...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

problem kompresorjev je, da se močno pregrejejo. sem ga že 3x uporabil, tako da samo čakam kdaj bo naslednjič/zadnjič. Ampak ročne pumpe se mi pa tut ne da tovorit s seboj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je smisel uhd (sem jo imel not) zračnice, da jo ne precvikaš od udarca. Pri ostrem predmetu pa ni razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja malenkost prilagaja vožnjo glede na podlago. Po ostrem kamenju grem bolj "zlhka" in do zdaj z afriko nisem še imel gumidefekta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zdej ne vem, če tam še nudijo tovrstni turizem, ampak sem šel že trikrat po tej trasi (vsakič drugače) iz "baze" iz Glavatičeva nad Konjic do Lukomirja... Rakitnica... Bjelašnica... Kalinovik.. Ulog... itd...

... hočem reči, da smo najeli stare razdrapane endure, komaj vozne... da so le nekako delale bremze, skupaj z vodičem in uživali v vožnji, razgledih... se kopali v teh bajerčkih.... in se ne sekirali za motorje, ker se ni dalo več kaj uničiti ali pokvariti na njih... :lol1:

.. skratka, baza pri Hitko rafting na Glavatičevem, verjetno se da še vedno kaj podobnega zmeniti z njim (Hitko). ...res pa je, da nisem bil tam že kar nekaj let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, motom pravi:

Npr. dokaj normalen makadam pa je Nevesinje- Kalinovik.

 

Prevozil dve leti nazaj in z mojim Bavarčkom pa zraven je bil R 1200 RT in Strom. Nismo vedeli, da je makadam, imeli smo plan preko Kalinovika do Konjica, pa smo cesto zgrešili in pristali v Nevesinjah. 

Do gradbišča HE je asfalt, potem se pa začne makadam. Vmes pa smo našli ob cesti tudi stopinje in sveži dre. medveda.

Edino voznik Stroma je užival........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo družba. 
 

ima kdo kaksne GPXe za izvenpotja od Pohorja pa do Bizeljskega. Ta vikend bom v tem koncu pa bi kaj odpelal.

 

Hvala in lp, Primoz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal teaserja...po planini Šator, oziroma nadaljevanje po TET ruti s čudovitimi razgledi na livnsko polje 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • hribuc
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!